Kaviareň sveta Psí

DeletedUser1720

Hosť
ked je 2 krat do roka pohoda ale nie pomaly kazde 2 mesiace ... toto dodrbava caro hry ...
 

DeletedUser5676

Hosť
Grepolis strašne upadol. Čuduj sa svete ešte na ňom nájdeš ľudí ako Fajka, Sailer, Bari, kuzel, sepoman, bujdo, hektorko is back, barbar, surio, dans, jan vino.., miro, syyt... Ale tých ozajstných hráčov ako Sorkan, Lancelot, Astoronix, Elo, Alex, GOF, GamerAlfa, kitano, nefertity, nenahraditelna, trojliter, oddin, evellyn, ... a podobne tu človek nenájde... Najlepší svet bol aj tak Epsilon a to už je asi 7 rokov dozadu... Hra upadá, ľudia upadujú... Bijú sa asi 20 aktivni navzájom a zvyšných 40 je v spojenectvách len kvôli bodom. Ja by som navrhoval vytvoriť alianciu posledných 50 ľudí ktorý si pamätajú starú dobu a ukončil to..

zabudol som na skipiho :D

//Sloučen doublepost. Sindri
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1720

Hosť
je pekne ze si tu napisal aj moje meno aj ked ta vobec nepznam ... mozno by sme sa mohli zamysliet ako tento svet upada ... respektive to ze neviete hrat poctivo .. preco ste to spravili preco ste ku nam dali speha? mozno asi preto ze ste v ally same hviezdy aspon SK grepolisu malo hracov co to vobec nehrali alebo zmenili nicky alebo proste len som nehral kam kde oni ... a my hraci co su skoro vobec neni znamy akorat par mien a vy date ku nam este aj speha .. ked jofokles zomrel hned sme dali na vyse dna don a neutocili sme na jeho mesta dokonca ani po prebrati ked ste jeho mesta prebrali a vy spravite toto .. fakt nechapem hrjate si to sami
 

rapter6

Member
Špehovia idú asi do módy. Nehovorím, že špehovia neboli, ale teraz je ich dosť veľa. Grepolis by sa mal hrať pre zábavu a nie pre to, aby nepriateľ vedel o plánoch. Neviem či sa mi to zdá, ale ako keby na každom novom svete ten počet špehov stúpal.
 

DeletedUser1720

Hosť
presne rapter ... grepolis je krasna hra ale henty chudakovia kazia ludom radost z hry co je fakt smola
 

DeletedUser5599

Hosť
Cílem hry je vyhrát. Jelikož je to bojová hra laděná v dost agresivním stylu, tak jde o výhru bojem (divy světa jsou pouze špičkou ledovce). Boje jsou součástí války a v té zbytečná morálka nemá co dělat. Je to taktika. Někdo hru bere jako hru, někdo to bere jako politický & vojenský simulátor. Záleží na každém. Zároveň není nikde definováno, jaký postoj ke hře je vlastně správný. Jedni odsuzují ty druhé, že to berou až moc vážně, ti druzí zase ty první, že nemají zodpovědnost.

Špeh v řadách dobré aliance je naprosto k ničemu. Nevynese žádné info, se kterým by soupeř mohl (měl šanci) nějak naložit, za to ta špatná aliance to tak pitvá, tak se bojí, tak moc to řeší, svádí na to své neúspěchy, které by nezdarem skončily i bez špeha... až se nakonec rozpadne.

Neříkám, že to podporuji, ale smiřte se s tím, že i špehování je Grepolis.
 

DeletedUser1720

Hosť
sindri toto bol podla mna fest hlupy nazor .. clovek co si mysli ze speh ku hre patri tak je to pekna *nevhodný výraz*
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser2587

Hosť
Sindri asi moc grepolis nehráš lebo v dobrej aliancii sa komunikuje na fóre, všetko sa dohaduje týždne vopred. Každý má nápady ako zlepšiť hru, upraviť taktiku a podobne padne na živnú pôdu v tedy keď si ho vypočujú hráči a diskutuje sa o tom. A hlavne to ženie spojenectvo dopredu fajn ľudia s ktorými si môžeš pokecať. Zo špehom vážiš každé slovo komunikuješ len z ľuďmi ktorým veríš a podobne. Toto zabíja hru. Je to krásne keď môžeš slobodne povedať nebudem tu pol dňa a nepríde na teba 50 útokov.

Ak sa špeh nemá čo v aliancii dozvedieť znamená to, že ta aliancia nekomunikuje čo je na túto hru nieže mínus ale doslova koniec. Cesta sa v dnešnej dobe najde FB, Skype ... ale je to núdzové riešenie do ktorého som nerád dohnaný. Je to nefér voči ľuďom čo sa chcú zabaviť a ak to prirovnáš k vojne tak za to sa vešalo a tu ti stačí zmeniť meno. Ak niekto robí toto svinstvo ostáva to len na jeho svedomí a je veľmi smutné, že si niekto neuvedomuje, že oproti ním sú ľudia žiadne boti (počítač) a nik im nepraje nič zlé do života len sa chce zabaviť.
 

DeletedUser5599

Hosť
Ne, pokud špeh má informace, předá je soupeři, ale ten jich nemá jak využít, tak to neznamená, že by na fóru nic nebylo, ale že veškeré ty časy a cíle a všechno toto... jsou k ničemu. Protože ta aliance hraje tak efektivně, že soupeř i přes informace nemá čemu zabránit.

Co je na tom celém ale nejlepší, je, že špehy soupeř ve velmi drtivém počtu případů do aliance nedostává, ti už tam jsou. Špatný nábor, o ničem jiném to nebývá. Hráči se sami kolikrát podbízejí, že hej, můžu vám dělat špeha? Když vám budu špehovat, vezmete mě potom? Nebo ještě lépe, ty informace vám zasílají sami, aniž byste o to extra stáli. Ano, tak to chodí. Nebudu raději ani počítat případy, kdy jsem nejen já toto jako velitel aliance zažil, kdy se hráči z horší ali takto sami sebe pokoušeli prodávat lepší alianci. Neváhali dávat informace o veškerých plánech, screenovat okna divů, jak si vedou se stavbou... aniž by o to kdokoli stál, dělali to sami od sebe a pak vydírali, aby byli vzati k nám, že nám cosi poskytovali.

Vynášení informací je zdaleka to nejmenší, co takový člověk může provést. Je trochu nesmysl brát kde koho a pak soupeři vyčítat, že někoho u vás má. Je to jen a jen na vás, zda hra bude bez špehů. Pokud vy uděláte všechno proto, aby nebyla, tak ani soupeř nic nezmůže. Aliance se obvykle zničí sama kvůli tomu, že špeha u sebe má.
 

DeletedUser2587

Hosť
Tak myslím že na tomto svete sú sily vyrovnané a info, že ideme po mestách na určitom ostrove spraví veľa ... napr zo 100 člnov je 400 a to je výrazná komplikácia keď chceš vyvolať čo najviac povstaní v tejto fáze už nieje problém ubrániť 10 povstaní. Ale hlavne to hráčov a aj mňa poriadne rozhodilo. K náboru môžem len toľko, že sme chceli dať hráčom z menších ali šancu a dali im možnosť prestúpiť v skoro celom zoskúpení inak je nábor k nám skoro zatvorený. Ale tak to býva keď chce človek dobre.

A keď mi hráč napíše, že mi dá info z nepriateľskej aliancie tak to hneď pošlem jeho veliteľom. Nestáva sa my to často ale už sa my to stalo a spravil som to tak. Takže stále my s toho vyplýva, na vine je ten čo informácie príma.

Veľa hráčov sa sťažuje, že nový hráči nedostávajú možnosť. Že sú na grepolise stále tie isté mená. Ale ako môžeš vziať nového hráča a možno ho poučiť o tom ako to funguje čo treba a tak (úprimne v malých alianciach sa nenaučí toľko čo vo veľkej plnej skúsených hráčov), keď sa toho každý bojí lebo nevie čo môže od hráča čakať. Ak chce info môže si aj vytvoriť druhý účet dať si zdieľané pripojenie a byť priamo v nepriateľskej aliancii a neporušuje žiadne pravidlo lebo si jeho účty navzájom nepomáhajú. Týmto sa prichádza o hráčov a aj inno prichádza o peniaze ak to môžem až do takéhoto extrému zaniesť.
 

DeletedUser4786

Hosť
Grepolis strašne upadol. Čuduj sa svete ešte na ňom nájdeš ľudí ako Fajka, Sailer, Bari, kuzel, sepoman, bujdo, hektorko is back, barbar, surio, dans, jan vino.., miro, syyt... Ale tých ozajstných hráčov ako Sorkan, Lancelot, Astoronix, Elo, Alex, GOF, GamerAlfa, kitano, nefertity, nenahraditelna, trojliter, oddin, evellyn, ... a podobne tu človek nenájde... Najlepší svet bol aj tak Epsilon a to už je asi 7 rokov dozadu... Hra upadá, ľudia upadujú... Bijú sa asi 20 aktivni navzájom a zvyšných 40 je v spojenectvách len kvôli bodom. Ja by som navrhoval vytvoriť alianciu posledných 50 ľudí ktorý si pamätajú starú dobu a ukončil to..

zabudol som na skipiho :D

//Sloučen doublepost. Sindri


Trojliter ešte hráva.
 

DeletedUser5788

Hosť
Pridám sa sem aj ja trošku , aby sa to konkretizovalo a objasnilo , lebo nieje dobré keď sa očierňuje len jedna strana.Po prvé špeh ako taký možno ich je v našom spojku viac dával dajme tomu informácie Rodinke lenže rodinka je váš spojenec čiže uvidíme ešte.Ešte keď som bol na začiatku sveta bolo to super,lebo každé spojko hralo zo spojencami.teraz sa pozri na mapu a čo vidíš približne 1500-2500 miest proti 280 miestami možno max 300 to máš ako Sparta :) idete sa hádať o špehov možno bol ten špeh práve preto dosadený,alebo dal info ohľadom útoku na nás,lebo sa nemôže pozerať na tých hráčov čo rozkazujú áno niekedy je menej viac,ale to je jedno mne osobne to imponuje že celý svet nevie dobyť dve spojká :) Ale ešte sa vrátim späť na toho špeha bol pripravovaný 1 týždeň Hu na vybrané mestá a plus dookola čo najviac lenže prvé bolo vybrať mince začiatok mal byť o 07:00:00 miestneho času na severnej dakote :) Ale čo sa stalo? z ničoho nič naskakovali o 06:01:00 miestneho času v toronte útoky na našé mestá takže čo sa udialo ďalej útočili sme na všetko čo sa dalo v mestách kde sme mali prioritu bolo vyše 7000-9000 vojska nasáčkovaného a tak sme si povedali oki to bola náhoda ide sa ďalej o dva alebo týždeň neskôr sme dali ďalší Hu na vás,ale snažili sme sa to už čo najrýchlejšie a zamaskovať pred špehom nepodarilo sa neboli ciele žiadne takže zas sme sa museli my prvý brániť útokom a až potom sme mohli útočiť my. SirTap ak nevidíš aj druhú stranu mince prosím nepíš voči ostatným hráčom že sú niečo..je to nepekné ohovárať a urážať hráčov na druhej strane pokiaľ nevieš prečo bol ten špeh u vás.

A ďalej k tomu že hráči to nechcú hrať je aj vtom že je veľa špehov that's right ale pozri sa čo ste urobili z mapy len vašé spojká a má to cenu hrať menšie spojká keď sa im vyhrážajú že ak neprestúpia tak ich zničia?? to je ten štýl? To potom pochopím že hráč je znechutený a začne pomáhať tomu druhému spojku aj tu sa trošku zamyslite keď chcete písať osočovať ohovárať druhých.

a po tretie je to hlavne o Zlatkách berte to ako chcete všimol som si to na atheny tam proste prvé spojko zlatý ako keby nebola zásoba tu keby sa urobil aspoň na tú dobu ochrany aby sa nepoužili zlatky nech má každý šancu bojovať na začiatkoch far play asi toľko k tomuto ja napíšem a môžte si myslieť čo chcete o mne.
Z pozdravom Kuželko
 

DeletedUser5789

Hosť
Kuzel jedinú vec mi daj sem kedy sme použili slovné spojenie ak sa nepridáte budete rozobratý aby sme zastrašovali. Odkedy to riešim som všetko riešil normálne a bez nátlaku. Pokial sa bavíme o špehoch tak si ich pamatám aj so sveta Pi kde sme v BiA vyhrali svet. Proste eliminovať ich je nemožné preto sa stým treba zmieriť. Ja to neriešim snažím sa hrať poctivo a buď vyhrám alebo prehrám sú len dve možnosti. Je to v prvom rade hra a tou sa treba baviť. Momentálny stav na Psí je myslím vyrovnaný. Ste u Vás samá elita. Áno máme prevahu miest na mape ale kukni sa kolko hráčov je takých čo by ste mali ako zákusok bez práce. s 200 ludí tak 60 je možno takých čo sa zapájajú neustále. Ostatný podla možností treba sa na to pozrieť aj stoho pohladu. Do divov je Ďaleko a myslím že ešte sa vela vecí zmení tak si nekazme hru vzájomným obviňovaním tento a tamten.
 

DeletedUser2587

Hosť
tak po-poradí:

1. špeha sme nemali ja sám som vyberal dátumy !!! ako som ti to už napísal prvý HU ani neviem o čom hovoríš. Druhý bol cez týždeň na fóre a dohodnutý bol určite dlhšie ako týždeň. Vieš čo to znamená ? presne si to pamätám trochu som sa Vyflákol na víkend a a v nedeľu keď som došiel som mal spravy od shortyho, UnglAubig a ešte pár ľudí že čo sa neplánuje HU. Tak som sa rozhýbal aj ja a a na druhý deň som hodil do debaty, že kedy im vyhovuje HU a ja som navrhol stredu alebo štvrtok ob týždeň chvíľu sa o tom hovorilo a v stredu som už mal nachystané fórum aj všetko pretože ja sa zo všetkým hrám a chvíľu mi to trvá. V pondelok som zverejnil fórum pre všetkých. (ja ho vždy utajím kým nie som spokojný s tým ako vyzerá) Čiže dátum bol v pondelok pred dvomi týždňami !!!! Už som ti to aj písal do správy. K

Hráča ktorého si my napísal, že môže mať špeha som oslovil. Zo začiatku som sa tváril že ho chcem aby sa priznal s tým že ho chcem tiež využiť a nechytil sa !!! napísal mi že keby tam nikoho mal dal by my vedieť. Čiže som si na 100% istý že nebol špeh. Viacej mien si my nedal. Ja ti už ozaj nerozumiem stále máš ten istý dôkaz pričom to môže znamenať pravý opak a to, že vy ste dali HU na nás lebo ste vedeli, že ho plánujeme.

2. Všimni si postup udalostí na svete. 1 prielom MOG útočí na nás v rovnakom čase ako phantoms ... pri našom útoku na MOG sú narvané mestá obranou od hráčov z phantoms = začali sme rokovania o pakte s Rodinka úžasných do pár dní možno 3-4 bol pakt z rodinkou uzavretý. (Toto ti môže potvrdiť Surio lebo keď som s ním rokoval o prestupe MOG k nám presne toto som mu povedal že sa udialo ... To že ste sa dohodli na útoku my povedal že je pravda ale že ste pakt nemali a aj podpori boli nja dobrovoľnosti ... beriem my sme to ale nevedeli a tak sme jednali) Čiže sme si povedali keď phantoms môže mať pakty prečo aj my nie (navyše nebol som si istý ale myslím že v tedy mal phantoms pakt aj s GR lebo tiež útočili na nás v tom istom čase) 2. prielom pondelok 22. august keď sme zistili že máte u nás špeha. Každého našeho hráča to pobúrilo nahnevalo ale už som o tom písal dosť. Následok bol že sme uvítali príchod novej sily k našim spojencom. A keďže sme už vedeli že máte u nás špeha tak sme sa rozhodli zmeniť hru a dať šancu už všetkým schopným hráčom.

3. Toto si ty kuzel pamätať nebudeš ale prístup tu máte všetci. Keď nám vaši hráči ponúkali svoje mestá informovali sme vás aby ste si ich rozobrali. Pretože keď niekoho vyhodíte že niečo vyviedol zaslúži si rozobratie a nemám problém toho hráča nechať nech si ho potrestá vlastná aliancia. napr Alrepa chcel isť k nám, ja som ho poznal tak som mu povedal že dobre ale nech Vám všetky mestá vráti na vašich ostrovoch okrem jedného kde začínal aby mohol dobýjať mestá toani váš ostrov nebol bol pol na pol. A teraz poviem kopec príkladov keď vy ste toľkoto slušnosti nemali. DMK (nerozbil som ho lebo sa chcel presťahovať k vám a mal potom mesta odovzdať za to že mu dáme pokoj ... nedovolili ste mu dodržať slovo a tak sa zbalil na dovolenku), Tiferat, Peter ktorého sme vyhodili a nechával vám mestá pár hráčov páslo ako ponebohom, jakubMrož či jak sa to volal, grepid a s Krupom si tiež niesom istý ako to bolo keďže iný svet s vami hral a tu ste ho dobýjali skôr ako si ktokoľvek všimol že sa vrátil.

4. Nikoho neohováram všetci tu máte prístup každý tu môže napísať. Navyše som ani žiadne meno nenapísal aj keď nejaké viem.

Skrátka nemôžeš čakať, že budete robiť rozhodnutia a nebudú mať žiadne následky. Naše spojenectvo nechcelo žiadny pakt ani veľa členov ale donútili ste nás viem to presne lebo ja som povedal že keďže máte pakty vy môžeme mať aj my vždy to bola naša reakcia na niečo čo ste spravili vy. Ak povieš, že nie klameš vždy ste chceli mať náskok pred nami a mi sme si uvedomovali že proti nám stoja dobrý hráči a chceli sme držať krok aby bol svet zaujímavý v pondelok ste to vyhrotili tým že sme mali istotu že tu je špeh.
 

DeletedUser5788

Hosť
Tak takto hlboko ja nevidím a neviem ako to fungovalo pred príchodom do spojka takže tam sa ja neviem hádať :)
Pozri ja si tu vážim každého jedného hráča či spojenec,alebo nepriateľ. Mňa tak isto pobúrilo to že neni možné aby vedeli o všetkých mestách čo sme potrebovali defnúť kedže hráč napísal na forko potrebuje deff a hne´d tam vletel hráč skoro na všetky mestá sa mi pozapínali kontrolky. A to čo hovoríš špeh a aj to že vyberáš dátumy to isté je aj u náš vlastne bolo teraz dlho už nič nebolo a asi ani nebude kedže normálna diskusia o hu je v prachu :) tu tiež hektores barabis tiež dával presné časy a bolo to tuším na forku cca od nedele minulej najprv sa mali všetci pripraviť dával sa predbežní cieľ miest ktoré treba špehnúť na ten a tan čas klasika,ale potom došiel ten zlom ako hovoríš že vy časujete,alebo my časujeme a možno sa darmo mlátime do hrudy a špeh bude v rodinke :))))))))

Ja som nikdy nepotreboval špeha a ani nepotrebujem na to aby som si zahral barikokiho asi nedobehnem,ale svet je dlhý a mám na prvé miesto po x rokoch zálusk :)
 

DeletedUser5788

Hosť
Kuzel jedinú vec mi daj sem kedy sme použili slovné spojenie ak sa nepridáte budete rozobratý aby sme zastrašovali. Odkedy to riešim som všetko riešil normálne a bez nátlaku. Pokial sa bavíme o špehoch tak si ich pamatám aj so sveta Pi kde sme v BiA vyhrali svet. Proste eliminovať ich je nemožné preto sa stým treba zmieriť. Ja to neriešim snažím sa hrať poctivo a buď vyhrám alebo prehrám sú len dve možnosti. Je to v prvom rade hra a tou sa treba baviť. Momentálny stav na Psí je myslím vyrovnaný. Ste u Vás samá elita. Áno máme prevahu miest na mape ale kukni sa kolko hráčov je takých čo by ste mali ako zákusok bez práce. s 200 ludí tak 60 je možno takých čo sa zapájajú neustále. Ostatný podla možností treba sa na to pozrieť aj stoho pohladu. Do divov je Ďaleko a myslím že ešte sa vela vecí zmení tak si nekazme hru vzájomným obviňovaním tento a tamten.

ty si len fox :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ideš si svoje :)
 

DeletedUser1720

Hosť
kuzel mne sa zda ze pleties jedno cez druhe ... ako stych konverzaciach co sme si pisali si sa mi zdal celkom normalny no tu pozeram ze svoje si ides ty :)
 
Hore