Diskuze o světě

DeletedUser5935

Hosť
ACH KAMARAT TO ANO UZIVAME SI TENTO SVET PLNYMI DUSKAMI, JA SA VENUJEM HLAVNE REBRICKU BOJOVNIKOV A OBRANCU TO VIES CHCEM BYT V OBOCH REBRICKOCH PRVY, LEN ITACHI BUDE V REBRICKU BOJOVNIKOV ASI PROBLEM SNAD SI DA DOVOLENKU ASPON NA 2 TYZDNE POTOM HO MOZNO DOZENIEM V REBRICKU :)
 

DeletedUser5599

Hosť
Doženeš ho a pak ti zase uteče. :D
Nicméně, piš prosím malými písmeny. Caps lock je v takové míře projevem hrubé neslušnosti. ;)
 

DeletedUser5941

Hosť
Špinavé ťahy, znova to tu máme. Jediné nebezpečie pre nás od začiatku, bolo spojenie Starej Generácie a *Fearles*. Z nášho uhlu ste spáchali na nás špinavú hru práve týmto spôsobom. *Fearles* sú v rozvoji velmi pomalí a hru majú založenú na trpezlivosti, hrajú hlavne pozičnú hru. Ak by sa ocitli v centre našej pôsobnosti od začiatku, tak sa objavia na kraji mapy presne ako JURAJGB. Juraja osobne ako hráča netreba podceňovať, uznanie a rešpekt si zaslúži za časovanie birém čo je pri tomto antičasovacom systéme šťastie, ale každopádne ho má. Avšak hra založená na obrane birémami je len dočasné riešenie, dúfam že si to už aj začal uvedomovať. Tiež nemal to šťastie a musel hru začať od začiatku. Gilles podľa skúseností vedel že bude lepšie podstrčiť generáciu pred seba aby sa mohol v kludnej zóne rozrastať. Hru s takými hráčmi kt. idú doslova jak korytnačky by zo začiatku naozaj nezvládol. To že sme nabrali trochu viac rýchlosti nemení nič na tom že ste podaktorí zostali pozadu a začali ste sa obávať. Preto vznikol nápad "čo keby sa všetci spojíme proti Akatusiki a napadneme ich z každej strany". Áno presne takto to funguje. Našli ste spôsob hry akým by ste sa mali uberať. Ja sa osobne priznám toto zažívam pomerne veľa svetov, nech hrám SK alebo EN alebo CZ, vždy sa to takto nejako skončí. Týmto chcem inak privítať a pochváliť hráča alpel, prišiel z dalekých serverov, slovenský jazyk neovláda ale poskytli sme mu možnosť hry. Časom sa ukázal byť veľmi prospešný a jeho ocenenia z iných krajín boli naozaj pestré. Chcem tým len naznačiť že na tomto svete sa zišlo naozaj veľa hráčov a to aj hráči z iných krajín sveta.

Ďalej téma špehovia. Ako vedúci člen neviem o žiadnom aktívnom špehovi, všetky uniknuté informácie máte od vašich hráčov našim hráčom. To že hráči medzi sebou kominukujú a dobrovoľne vypustia informáciu je zase chyba len vo vašom vedení, že nabrali nesprávnych hráčov. Takýto hráči sa dlho hladajú a podaktoré nicky už ti naša vedúca zaslala aby ste si urobili s nimi priadok. Na správu si odpovedal ak si pamätám že "dakujem". Takže hra so špehmi je zábavná téma a jediné riešenie nato je asi len toľko - urobte si tam poriadok.

Sme len hráči z mäsa a kostí a aj my nejsme neporaziteľní. Určite máme strach, veľa vecí sa dá vyčítať z mapy. A k správam kt. uverejnil Gilles sa vyjadrím v rýchlosti len tak, že spolupráca SG a FRS nám prinesie viac škôd ako úžitku. Je to politika, rozoštvať tieto aliancie proti sebe bol jeden z mojich diabolských plánov ako zachovať pokoj v tomto zaujímavom svete. Určite sa vášho paktu a vašej spolupráce obávam ale aj toto má 2 strany mince - dobrú a zlú.

Ďalej tu niekto spomínal že som nejaký ***PCOLO***, nie nejsom! Nick mi je však známy z nejakého sveta avšak moja kariera pod tým nickom nevznikala. Uživateľ fóra sa vyjadril aj o rozposielaní nejakých správ čo som veľmi nepochopil ale asi to bolo mierené na mňa. Moje správy smerovali k aktívnym hráčom a teraz sa ukázali byt výborne načasované. Vaša morálka sa znížila, vaše lamy začali mať záujem a tí inteligentnejší a schopnejší hrať by hrali radšej po našom boku ako po boku kde nikto nikomu nepomáha, čo je zase chyba vo vedení že nabrali takých hráčov a nepracujú s nimi tak ako by mali.

Ja napr. som osobne začiatkom sveta pribral hráča ...nucks mnohí ho poznáte, známy kosič, avšak hráč nejavil známky aktivity a spolupráce, preto bola jeho činnosť hry ukončená pod našou vlajkou a slabých článkov je rozhodne nutné sa zbaviť (zase odkaz pre JURAJGB - ak hráča chceš vyhodiť za neaktivitu, pamätaj že svoju činnosť nebude chceť vždy ukončiť dobrovoľne, treba ho neustále upozorňovať až nadíde osudný deň, v prípade havana to bola neodolatelná ponuka a znova len dalšia skúsenosť pre teba). Avšak *Fearles* nemali problém takého hráča pribrať medzi svojich členov a ponúkli mu kludné klikanie v kľudnej zóne. Práve natomto váš slávny celosvetový pakt alebo dohoda pohorí. Kuzel by vám vedel porozprávať ako navštevoval našich neaktívnych. Bohužial jak skončil event jeho hra taktiež prestala, to robia tie jeho vybudované mestá a kasárne s výskumami. Avšak zase to je chyba vo vedení SG. Mali ste len 1 dobrého hráča kt. vám získaval mestá, síce po neaktívnych ale získaval a púšťal vám ich. Teraz máte trochu problém to zkoordinovat. Spolupráca veľa hráčov má svoje nevýhody, vynášanie informácii, neaktivita jedincov načo doplatia ostatní, na hradbách od vašich hráčov si krásne vieme nahnať BB ale toto je zase nadlho...

Znova opakujem, zlatil som ja a najviac asi začiatkom sveta, ostatní majú určite premium, ale že by niekto točil jak šialenec o nikom takom neviem. Hradby sa dajú dvíhať krásne: senát 25+ žeriav + zrýchlená stavba a ten kto bol rozumný využil aj hrdinu na výstavbu. Neni to zázrak. To isté aj s verbovaním, najprv si zabezpečím výskumy + kasárne a farmu a až potom tam verbujem jednotky, inač sa mi to vobec neoplatí a velmi ma to hnevá ak tam tie výskumy chýbajú. Ja osobne som si kúpil apheldesa začiatkom hry a momentálne verbujem rýchlo, stavám rýchlo, a mám bonusy lacno a rýchlo. Taktiež mám aj Arisotela na max, zápalky mi idú preto tak rýchlo. No čo nepochopím sú hráči z SG, tiež zlatili avšak 1 den neaktivity a Itachi si polietal všetky mestá a objavil krásne letky. Načo si kupujete tie lietacie potvory keď ich necháte len tak padnúť? Toto mi dojde ako zbytočne utratený peniaz.

Grepolis je prevažne matematika, vychytralosť, trpezlivosť a hlavne ochota tomu venovať čas. Ja osobne sa staviam ku každému ako sa stavia ku mne, ak niekto odmietne moj návrh na začiatku sveta, mám obavu že má nečisté úmysly a nejedná kamarátsky. Ak niekto jedná formou dohoda o neútočení a hlavne začiatkom sveta je to u mna "špinavá hra" pretože vám slúžia len nato aby ste si pokojne klikali svoje mestečká a rozširovali územia, dokonca ste si to dali do profilu. Každý z toho máte nejaké + ale my bohužial trpíme a máme strach. Preto ak ma odsudzujete zato že som využil poklesu morálky v SG, odhalil podvodníkov a zradcov z LEGION, využil tajnej dohody medzi SG a LEGION a použil lesť, prípadne povzbudzoval SG a Fearles aby spolu dalej nekamošili, jednal som tak lebo som k tomu bol nútený. Ak mi tento diabolský plán nevyšiel možte si pogratulovat pobúchat sa do pŕs a povedat si teraz ste skončili... No nerobte unáhlené závery, informácie kt. unikli z každej strany odhalili že sa niečo chystá a ja tu hlavne slúžim nato aby ste vy neprekvapili nás ale ja som prekvapil vás. Nijak inak hru hrať neviem proti obrovskej presile z každej strany tak mi to nemajte za zlé, som realista a viem čo dokážu vaši hráči. Robím opatrenia aby Akatsuki si získalo meno, nahrabalo nových ľudí na nový svet a získali sme partiu najlepších hráčov. Už by bolo načase aby sa dedo Gilles konečne zapotil.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser3683

Hosť
Ty jo.... to bolo dlhé a vyčerpávajúce. Som sa musel aj vracať v texte, bo som sa kúsok strácal :) po poriadku teda....

ad a) hráme pozične. Správne. Kto nie? Jesisi však to je strategická hra aj o území xixixi

ad b) pozri si svet chi a kde bolo spojenectvo Faithful Fighters. A ako to zvládlo a ako to hralo. Asi si si zobral príklad a ideš rovnakou cestou ako ono vtedyo_O

ad c) upozorňoval som SG, že sa zbytočne naháňajú ísť ku vám. Že je príliš skoro a nie sú pripravení. Neverili mi. Dopadlo to, ako to dopadlo.

ad d) alpel je fantastický hráč, dávam klobúk dole. Hrá to tu hlavne preto, že nemusí čítať toto :p:p:p

ad e) takže nakoniec vás porazia hlupáci a neschopáci :Dpretože tá kvalita bude u vás. Teším sa na to. Nesmierne

ad f) Marek má len dve bodky pred nickom a nie tri ;) ty však nevieš o ňom asi nič. Len ho poznáš z hry a berieš ho ako len kus. Možno si pamätáš, že hrával za GoF a keď má čas a netlačí ho práca... ale inak, vieš "prd". A na tomto vyhráva spojenectvo kde som. Nie sme štatistické čísielka. Sme ľudia. Nie kusy čo to hrajú, alebo nehrajú.

ad g) Gill nie je dedo. Ak by si napísal veterán beriem. Mám deti vo veku 11 a 8 rokov. Čo mi znemožňuje byť starým otcom. Som stále hravý a dôverčivý. A som rád, že ste tu. Bez vás by to bola nuda. Budeme pokojne sledovať ako pýcha predchádza pád. A čím vyššie budete, tým dlhšie a s väčším hrmotom spadnete. Ale na to je kopec času :cool:

ad h)
niečo na zlepšenie nálady
 

DeletedUser5945

Hosť
Sa divím že sa tu takto dokážeš rozpísať Itachi, dá to námahu celé dočítať :/
 

DeletedUser5935

Hosť
fuha zacina to tu byt fajn pokec, ja viem dobre ze birky maju dost vela slabin ale co mam robit ked mna birkovanie tak hrozne bavi :p
Som uz raz taky je vela hracov ktorych bavia utoky, alebo mix armada ale mna len birky. Dalej fearless a generacia mali velku sancu ziskat dominantne postavenie vtomto svete, avsak ich najvecsou chybou bolo ze sa venovali prevazne utoku a mali malo obrancov,/mam na mysli generaciu/ velakrat mi chodili z ich spojka ziadosti o podpory hlavne birky /hlavne ti co ma poznaju ze mam vzdy v mestach plnu haldu birem/ vravel som hracom generacie aka taktika na vas plati ale nepocuvali ma, velakrat vam prebrali mesto a na druhy den ste si mesto vzali spet, sak keby pocuvali tak jednoducho mesto sa prebere od vas a hned okamzite sa mesto daruje hracovi naktoreho by ste mali nizku moralku atd, jedinu vec nepochopim ale to je asi na kazdom svete ked zacina, ked zacina svet a hraci su este v ochrane tak skoro vsetci su majstri sveta najvecsi frajeri a ked skonci ochrana tak forka kde su povstania je hned na par stran, proste kopa hracov robi stale rovnake chyby, to iste aj neskor vela hracov ide na cervene ostrovy kde sa venuju hlavne utoku bez zabezpecenej obrany v meste, potom sa cuduju ze im padne utok v meste. Co sa tyka fearless su tam schopny hraci povodne som mal hrat s nimi ale kvoli istym veciam som s nimi nechcel hrat, ich velkou vyhodou oproti generaci a cerberus je ze su prevazne v pokojnej oblasti, vidiet to na bojovych bodoch sice su ako aliancia 2 najsilnejsia podla poctu stavitelskych bodov ale podla bb / su pomalsi, len jedna vec ma zaraza ked si pozriete rebricek bojovnikov ak odratame sofiu a kuzela /neaktivny hraci/ tak vidim na poprednych miestach len akatsuky a cerberus vy ostatny co spite sak sa prebudte a bojujte, nebojte sa akatsuky, akatsuky ma zacina poriadne srat ked pocuvam z kazdej strany ako sa niektrory boja akatsuky akoby mali plne gate, tiez su to hraci z mesa a kosti, za posledne dni som im dal vela plavanej tiez robia chyby len treba to vediet vyuzit, casovat , spehovat atd.co sa tyka neaktivnych hracov neviem ci viete ale jedna ally na ceskom svete mala velmi zaujimavy styl , sa mi zda ze to mi spominal last alebo bezhlavy jazdec /ak ich nahodou poznate/ bol to styl taky ze ak hrac za tyzden nedosiahol potrebny pocet bb tak hraci nan robili hu na vlastneho hraca aby ziskal potrebnhy pocet bb, darmo cesi maju zaujimave taktiky,
 

DeletedUser5944

Hosť
fuha zacina to tu byt fajn pokec, ja viem dobre ze birky maju dost vela slabin ale co mam robit ked mna birkovanie tak hrozne bavi :p
Som uz raz taky je vela hracov ktorych bavia utoky, alebo mix armada ale mna len birky. Dalej fearless a generacia mali velku sancu ziskat dominantne postavenie vtomto svete, avsak ich najvecsou chybou bolo ze sa venovali prevazne utoku a mali malo obrancov,/mam na mysli generaciu/ velakrat mi chodili z ich spojka ziadosti o podpory hlavne birky /hlavne ti co ma poznaju ze mam vzdy v mestach plnu haldu birem/ vravel som hracom generacie aka taktika na vas plati ale nepocuvali ma, velakrat vam prebrali mesto a na druhy den ste si mesto vzali spet, sak keby pocuvali tak jednoducho mesto sa prebere od vas a hned okamzite sa mesto daruje hracovi naktoreho by ste mali nizku moralku atd, jedinu vec nepochopim ale to je asi na kazdom svete ked zacina, ked zacina svet a hraci su este v ochrane tak skoro vsetci su majstri sveta najvecsi frajeri a ked skonci ochrana tak forka kde su povstania je hned na par stran, proste kopa hracov robi stale rovnake chyby, to iste aj neskor vela hracov ide na cervene ostrovy kde sa venuju hlavne utoku bez zabezpecenej obrany v meste, potom sa cuduju ze im padne utok v meste. Co sa tyka fearless su tam schopny hraci povodne som mal hrat s nimi ale kvoli istym veciam som s nimi nechcel hrat, ich velkou vyhodou oproti generaci a cerberus je ze su prevazne v pokojnej oblasti, vidiet to na bojovych bodoch sice su ako aliancia 2 najsilnejsia podla poctu stavitelskych bodov ale podla bb / su pomalsi, len jedna vec ma zaraza ked si pozriete rebricek bojovnikov ak odratame sofiu a kuzela /neaktivny hraci/ tak vidim na poprednych miestach len akatsuky a cerberus vy ostatny co spite sak sa prebudte a bojujte, nebojte sa akatsuky, akatsuky ma zacina poriadne srat ked pocuvam z kazdej strany ako sa niektrory boja akatsuky akoby mali plne gate, tiez su to hraci z mesa a kosti, za posledne dni som im dal vela plavanej tiez robia chyby len treba to vediet vyuzit, casovat , spehovat atd.co sa tyka neaktivnych hracov neviem ci viete ale jedna ally na ceskom svete mala velmi zaujimavy styl , sa mi zda ze to mi spominal last alebo bezhlavy jazdec /ak ich nahodou poznate/ bol to styl taky ze ak hrac za tyzden nedosiahol potrebny pocet bb tak hraci nan robili hu na vlastneho hraca aby ziskal potrebnhy pocet bb, darmo cesi maju zaujimave taktiky,

volame sa akatsuki :(
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5935

Hosť
Hura som top obranca sveta :p:p:p,

inak ten novy update ste videli, celkom fajn moze byt, skoda ze bere napr erynie ako cisto utocnu jednotku, je velmi dobra aj v obrane, hlavne ak poznate proti akym jednotkam je dobra v obrane ;)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5599

Hosť
Ne, není dobrá v obraně. Až na obranu proti střeleckému útoku, která je skoro 11 (u vrhače je 2), má identické obranné atributy jako právě ten vrhač.))) Ve střelecké obraně je na tom vlastně stejně, jako lukostřelec... a já si myslím, že každý, kdo tak nějak útočí, ví, co udělají vrhači s lukostřelci za sekanou.
 

DeletedUser5935

Hosť
Ne, není dobrá v obraně. Až na obranu proti střeleckému útoku, která je skoro 11 (u vrhače je 2), má identické obranné atributy jako právě ten vrhač.))) Ve střelecké obraně je na tom vlastně stejně, jako lukostřelec... a já si myslím, že každý, kdo tak nějak útočí, ví, co udělají vrhači s lukostřelci za sekanou.

neviem ale prax mi ukazuije nieco ine, jasne ze je lepsia v utoku ale v obrane neni zla aspon podla realu co vidim
 

DeletedUser5599

Hosť
Samozřejmě, že když 1 erínye spotřebuje 55 obyvatel, nebude mít nejnižší obranné hodnoty, tudíž se zdá, že pár erínyí toho ubrání "dost", jenže musíš zohlednit jejich efektivitu, která je v tomto směru opravdu mizerná. Zjistíš, že s polovičním, ne-li třetinovým, počtem obyvatel získáš tentýž výsledek. Tudíž naprosto zbytečné ztráty.

Na top obránce se máš ohledně efektivního bránění co učit. :p
 

DeletedUser5935

Hosť
no sindri neviem prax ukazuje nieco ine na eryniach napr dneska zle dopadol kanibal ako som povedal moje skusemosti s eryniami v obrane su ine som s nimi nadmieru spokojny,, neboj moje skusenosti v obrane su dobre, ale uz to neriesme bo sa nikde nedostaneme bo to je na dlhu debatu, kludne sa sindri mozes pripojit hrat ja sa len potesim :)
 

DeletedUser5396

Hosť
zaujímavé ako itachi píše že lamy neberie pritom tam zobral asi dve najväčšie aké tu sú
smiley_emoticons_lol.gif
. Trošku sa rozohrám a určite k nim pôjdem na návštevu..
 

DeletedUser5366

Hosť
Ale ale Alrepa :D kým sa rozohraš tak sa to ešte viac zvrtne ako to tu čítam.. chcel som začať aj ja ale ako vidím ze sa každý hada každý na každého hádže špinu tak sa mi moc nechce
 

DeletedUser5946

Hosť
Nemôžete to mať vždy také jednoduché ako na iných svetoch
 
Hore