Diskuze o světě

DeletedUser5599

Hosť
Přesně tak. Co se wiki týče, přirovnal bych to k natírání Golden Gate Bridge... začnou na jednom konci a sotva ho natřou až na druhý konec, můžou rovnou začít znovu, protože nátěr už je opotřebovaný. Když jsme se před dvěma lety do wiki pustili, byla ve 4 roky neaktualizovaném stavu. Zaktualizovali jsme spoustu věcí, ještě víc jich doplnili, jenže pod návalem změn se staly zase neaktuálními. Nicméně, přesto lze SK verzi prohlásit za nejaktuálnější Grepolis Wiki, ač je to k nevíře... protože, a to uznávám, spousta článků je ve strašné kondici. Momentálně chystáme dodělat přehled ostrovních úkolů, tím se završí aktualizace kolem tohoto tématu (budeme jediní, kdo to má už cajk), pak už přejdeme k aktualizaci sekce jednotek, což je asi největší bolístka naší wiki.
 

DeletedUser5935

Hosť
ja som mal na mysli cisto mesto co je demolickove, poznal som vela hracov co stavali mesta len cisto demolickove a potom sa cudovali ze im lahko padlo mesta, ak mas mix armadu v meste tak demolicky su fajn ale neni dobre mat mesto cisto demolickove, osobne demolicky a ani prienik neskumam
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5599

Hosť
A jsou ti jasné rozdíly mezi oběma dobývacími systémy?
 

DeletedUser3683

Hosť
Author napísal/-a:
Prefirer

Môžete mi lízať prdel STARÁ GENERÁCIA mam vas v *nevhodný výraz* :D

To je citácia z jeho profilu. Napísal to potom, ako daroval mestá akatsuki a následne resetol. Je mi ľúto hráčov SG a toho ako sa zachoval ku nim. Svine sú na každom svete. Nikdy nič nedokázal zahrať a aspoň tu spravil niečo na čo sa nikdy nezabudne. Teda aspoň ja určite nie :cool: odkaz pre hráča čo si zobral jeho mesto :) karma každého dobehne a na tomto svete ju máš nalinajkovanú.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5935

Hosť
jasne ze ano , osobne dobyvaci system nemusim nakolko to vyzaduje vecsiu aktivitu na grepolise, mam na mysli ak nemozes ist na grep prve hodiny po tom co ti pride do mesta ol a zacina dobyjanie, ak prides neskor tak vecsinou je uz tam kopa nepriatelskych jednotiek v meste, vzbura mi osobne viac vyhovuje

sa mi zda ze u starej generaci bolo viac takych hracov, normalne mi alrepu a spol bolo luto, je to svinstvo ked to spravi hrac, tiez sa mi velakrat stalo ze hrac ked koncil tak odovzdal mesta na zakladni uhlavnym nepriatelom alebo rovno k nim presiel a bojoval proti nam, ti zapodporili jeho mesta na zakladni a hned bol pruser na svete, preto si uz davam pozor akeho hraca prijimam ci im mozem verit

ale inak musim pochvalit grepolis team za to ze pomocou niektorych updatov dal zbran proti hracom co hraju spinavo, vdaka niektorym updatom som uz nasiel kopu hracov co posielali podpory nepriatelom na ktorych sme utocili, proste teraz uz kazdy hrac co posiela podpory nepriatelom sa lahko odhali
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5778

Hosť
Mám vás v *nevhodný výraz* všetkých :D
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5941

Hosť
Je mi ľúto hráčov SG a toho ako sa zachoval ku nim. Svine sú na každom svete. Nikdy nič nedokázal zahrať a aspoň tu spravil niečo na čo sa nikdy nezabudne. Teda aspoň ja určite nie :cool: odkaz pre hráča čo si zobral jeho mesto :) karma každého dobehne a na tomto svete ju máš nalinajkovanú.

Ako sa stalo už v minulosti mnohým, hráč chcel zradiť vlastných a prestúpiť k nám. Bol ochotný zmeniť vlajku a hrať proti vlastným. Hráč hru neukončil, on bol donútený ju ukončiť. Mesto som získal najstarším trikom a to lsťou (dohodli sme prestup, pustenie 1 mesta a zároveň mu plávala Ol do našej základne kt. bola utopená). Veľa ľudí tak už skončilo že zradili vlastných. Ja osobne by som nikdy takého hráča nepribral kt. neinformuje vlastné vedenie a nepustí mestá vlastným. Následne až sa presťahuje začne nanovo... Pre hráča Prefirer ako je o ňom známe má veľa rečí ale skutok nikde, chcel zradiť vlastných a vypomstilo sa mu to. Zradil, prišiel o mestá, pošpinil si meno. Ako hráča už ho bude každý poznať pod tým nickom a budované grepolisscore je už zbytočné.

A lúto starej generácie? Načo pribrali takých hráčov? Naberali každého koho poznali po známosti, nehladiac na aktivitu, priority. Veľa hráčov na nás nadáva že zlatíme ako šialení. Ja priznávam zlatím občas ako ďábel, ale ostatní z našej aliancie len ked to je nutné. To že zlatí kuzel a bere mestá našim neaktívnejším je už ale vpohode. Ochvílu ako som čítal na našom fóre budeme vracať mestá ich hráčom asi len preto že týpek sedel na WC a nevšimel si že naneho ide OL, tým pádem sme sa nezachovali fér. Je mi to úplne jedno, sme partia ludí a užívame si zábavu v hre, našou prioritou je rýchlosť a efektivita. Ale stále sme len cca 30 hráčov proti celému svetu, hráme to na každú svetovú stranu, myslíte si že máme na výber? Aj my máme povstania, len vieme hrat pod tlakom. Zo začiatku sme nestratili žiadne mesto až následne sme pribrali nových hráčov kt. boli s aktivitou slabší, ihneď sa to odzrkadlilo a začali sme mestá strácať. S 30 hráčmi nejde hrat na každú svetovú stranu tak lahko ako si myslíte.

Špinavou hrou sa dá nazvať každá hra kt. vám nevyhovuje asi, či už pri zlatení, braní mest menej aktívnym, branie mest vašim zradcom, a podľa predošlých pár dní aj posielanie viacej OL na prebratie miest je špinavá hra pretože hráč bol oklamaný a znovu si nevšimol.

Diplomaticky som riešil situáciu ak som bol požiadaný o presťahovanie ich hráča a dať mu pár dní aby vybudoval OL a zdekoval sa k nim, jasné Itachi nech urobí akokoľvek vždy bude za zlého. Následne sme hrali proti všetkým ako vždy. Prišiel nápad od GENERÁCIE pre Legion "ak nám dáte 2 ostrovi na hranici zadarmo, dáme vám na 2 týždne (nepamätám si presne koľko) dohodu o neútočení, pretože Akatsuki sa približujú a chceme byt pripravení". Jak som sa toto dozvedel musel som jednat a urobili sme protiopatrenie, nechal som aby určili dátum preberania ostrova na nedelu a dovtedy sme ich hráčov prirpavili do boja a začali sťahovať k nám. Hráči končili a nemali na výber a kedže Itachi dobré srdce má, aktívnych a láskyplných hráčov priberie pod krídla a dá šancu zahrať si proti generácii (boli to 7 hráči, z toho ostali 4 a znova sa stav zníži). Moja ponuka bola značne lepšia a vtedy ked so mnou chceli vypiecť, som zrazu vypiekol ja s nimi. Následne nám kuzel zabral mesto duchov v našej základni a zlatil hradby, deffku jak šialenec a vtedy som musel znova jednat a vymyslieť podobný plán, napadnút vašu základňu. Znova chyba v prijímaní hráčov (hráč X, končil a o mestá ste sa začali biť a zavládol u vás chaos, následne som bol oslovený a bolo mi ponúknuté mesto, takáto ponuka sa nedá odmietnut kedže som potreboval získať čas a odlákať smerovanie offky od určitých ostrovov.

Začali mi písať hráči o prestupe k nám, generácia sa rozpadá a či nemôžu pôsobiť u nás, sú ochotní okamžite spustiť útoky atď... poznáte to. Prefirer ma kontaktoval 1 alebo 2 týždne dozadu, nechal som si ho jak skrytú kartu v prípade núdze. Prislúbil som mu presťahovanie ak zradí vlastných, vybuduje hradby výskumy atd... A znovu kuzel napadol neaktívnych vyzlatil letky naposielal do každého mesta OL a v niektorých prešiel (zato môžem zase ja pretože som poslednú dobu s náborom naozaj zmäkkol ale tieto problémy sme momentálne vyriešili) hned vyzlatil hradby a jak to poznáme o niektoré mestá prišiel o niektoré ešte nie. Ja som trochu lenivý v tomto zlatení mantikor a kolesá rád rozhodne nemám, nemám šťastie na otočky a všetky kúzla sa mi do inventára nedajú, preto volím rovno hradby 25 + trochu vypomožem generácii a preriedim ich stavy hráčov od takéhoto plevelu.

Plnú zodpovednosť za situáciu v kt. STARÁ GENERÁCIA je, nesie jej vedenie. Ich kroky neboli vždy správne.

Ano môj spôsob hry bude občas mimo vašu normu ale stále to je hra a jak určuje náš trestný zákonník alebo pravidlá grepolisu: co neni zakázané, je dovolené. Prispôsobujem sa dianiu vo svete a prispôsobujem tomu aj našich hráčov. Vznikla dohoda o neútočení medzi Fearles a STARÁ GENERÁCIA, následne sú vidieť aj znaky spolupráce. V blízkej budúcnosti počítam že generácia zanikne alebo sa spojí s Fearles.

Každý máme iný pohľad uhlu nato co považujeme za fér alebo nefér. Ak považujete za nefér jednotlivé činnosti kt. provozujeme a nejste s nimi spokojní, tak pamätajte že mi tiež nepovažujeme za fér vaše činnosti a tiež javíme známky nespokojnosti pri vašom spojení, praktíkách a diplomatických dohodách... Ako som písal ide o uhol pohľadu.

Svet je proti nám v značnej presile, preto nemáme na výber a budeme muset robit veci kt. nechceme, aby sme dosiahli cieľov kt. chceme.
 

DeletedUser5599

Hosť
Děláš, jak kdybys s kuzelem kdysi nehrál a nevěděl, co je to za případ. :)
 

DeletedUser3683

Hosť
Ponuka pre Gilla :p no nekúp takúto ponuku....

***Itachi*** dňa 21.06.17 o 16:18
Ak zrušíte pakt s generáciou a tak trošku im zavaríme a pobereme, mestá my z dola vy zhora. Takto máte úspech zaručený pri preberaní. Časom to bude nevyhnutné sa posúvať a určité ostrovy vám bránia už teraz v postupe. Ak sa pakt zruší dokážeme sa rýchlejšie posunúť nielen my ale aj vy. Ich ostrovy postupne padajú je to len otázkou času a vám by to mohlo určite pomôcť, taktiež my z toho budeme mať úžitok pri rýchlom tempe.

Další ponuka je o výmene miest a dostatok času kt. by sme si dokázali poskytnút pri presťahovaní hráčov. U nás sú to hráči na M54 v centre vašich hráčú a u vás by to mal byt prípadne PlayForFun a Fero.killer, mestá sa preberú bez boja nebudú sa brániť. Vieme vám zato poskytnúť viac miest ako od vás žiadame.

Ponuky by byli na stole, jak ťa nejaká zaujme možme prebrat nejaké detaily.
---------------------------------------------------------------------------------------
Gill mal v "prdeli" na toto vôbec odpovedať ;) tak prišla rýchlo ponuka pre SG. No nekúpte to SG....


***Itachi*** 21.06.17 o 17:38
No co pane hráči, bavili sme sa po diplomatickej stránke preto to teraz očakávam aj ja od teba. Vidíš že to s vami nie je ružové, hráči vám odchádzajú a z hora jedného dňa zrušia *Fearless* pakt behom dňa a máte prúser. Mňa zaujíma čo potom? Donieslo sa mi už všeličo aj váš pokus o celosvetové spojenie, vykonávame preventívne opatrenia vždy a snažíme sa byť neustále informovaný. Mňa zaujíma hlavne čo s vašimi dobrými hráčmi ak sa vám to tu rozpadne. Určite máme rady volné a veľa miest tu uvolníme do budúcna, v takom prípade by bolo možné pár dobrých hráčov sem presunúť na pomoc proti *Fearless*. Uvidíš mapu čítať viem poznám ich hry, dokonca to majú v profile (načo pakty aj tak vždy príde zrada)...

Ak sa vo vašej aliancii rozhodne veľa hráčov skončiť určite ich presmeruj na mňa. Aj vaše vedenie zoberiem s tým že len pár z vás resp. ty ako člen vedenia dostaneš prístup na tajné forum nato aby sme vymýšlali tajné plány kt. svet nesmie vidieť.

Rozmýšlaj nad tým pozri sa nato aj z tejto stránky, Gilles-de-Rais je starý pán a má veľa svetov odohraných a vždy to tak dopadlo s tými jeho paktami. Ako iste vieš sú len dočasné. Ak získajú na svojom mory prevahu nebudú mať iného nepriateľa ako vás.
-------------------------------------------------------------------------------

Aj takáto je politika. Aj toto je odvrátená strana a čestnosť. Rozdeľuj a panuj. Slabé články odpadnú ako prefirer. Nemajú čo robiť v takom spojenectve ako je SG. Ešte je tam zopár "slávnych" mien, čo kliknú 2-3 krát za deň a sú na obtiaž.
Kto nebol v situácii ťukov? Kto nehral aspoň raz proti celému svetu? My hráme len s SG.
Uhly sú rôzne. Sú ostré a sú aj tupé. Ktorý je ktorý je zaujímavá otázka. Kto čím bojuje, tým aj schádza.
Fearless nikdy nezruší dohodu s SG. Veštecká guľa je pokazená xixixixi :rolleyes:
 

DeletedUser5935

Hosť
fiha chvilu som tu neni a niektory sa tu riadne rozpisali :) ja tiez sledujem situaciu, viem dobre ze SG ma problemy vidim to podla statistiky ze im padaju mesta vo velkom co neni az taky problem mesta na inej strane sa preberu ale skor je tam problem ze je tam vela neaktivnych hracov resp malo aktivnych hracov, hoci itachiho nemam v laske ale v tom co napisal ohladom ze brali kamaratov ktory hraju viac svetov a na tomto svete su malo aktivny - s tym plne suhlasim to som vcera pisal jednemu z vedenia, ked sme sa bavili ohladom tohto sveta, SG to este nema stratene nakolko ak zamakaju na zakladni, poriesia neaktivitu hracov tak este je tam sanca ze sa zotavia a nerozpadnu sa, ja mozem uz teraz v podstate odychovat na heraklione, moj prvotny ciel bol aby som bol top obranca sveta v rebricku obrancov - to mam po vcerajsku splnene :)
 

DeletedUser5935

Hosť
Beton z birém se dělá daleko obtížněji. Na mobilní obranu jsou sice fajn, ale opět vítězí spíše pěchota... a pokud nemáš města rozmatlaná na způsob 2 - 3 na jednom ostrově, stavíš klidně k tomu výbušky, se kterými, pokud to umíš, se ubráníš daleko lépe než s nějakými birémami, resp. způsobíš snadněji velké ztráty a birémy máš jenom na zálohu. Chce to umět kombinovat a přizpůsobovat celkový styl hraní způsobu dobývání. Jenže to většina hráčů nedělá. A zrovna u tebe, Juraji, by se nedalo říct, že bys vydržel sebemenší nátlak. Posílat ze zákrytu haldy birém umí kde jaké mačo, na frontě jsi ale nikdy neměl šanci.


sak ked si taky profik tak pod aj ty tu hrat, zatial vidim len to ze si na tomto svete neaktivny, mas pravdu ja som lama co nevie hrat ani branit , predtym nez budes o mne pisat tak si pozri najprv rebricek obrancov na tomto svete kde som a pozri sa o kolko miest som prisiel, tiez na nas utocia vsetci od akatsuky po fearless ale pohoda, takze to zhrniem tak ked mi najprv ides nieco vraviet ako hram tak najprv ukaz ako hras ty , kazdy moze mat velke slova ale nekdy su skutky daleko,
 

DeletedUser5599

Hosť
@JURAJGB1000 Super, prvně jsi na ten příspěvek reagoval v klidu, poté, co jsi dosáhl prvního místa v deff, se tu začneš bít do hrudi, div si nevymlátíš plíce? :)
 

DeletedUser5935

Hosť
@JURAJGB1000 Super, prvně jsi na ten příspěvek reagoval v klidu, poté, co jsi dosáhl prvního místa v deff, se tu začneš bít do hrudi, div si nevymlátíš plíce? :)

predtym som bol myslim na 5 mieste v rebricku obrany :), ak som ta nahneval tak sa ospravedlnujem len predtym ak o nejakom hracovi zacnes pisat ze sa nedokaze branit ked je v zone nebezpecia najprv si pozri jeho aktualnu statistiku, preto som reagoval trosku agresivne bo ma boli zubok :( za co sa ospravedlnujem
 

DeletedUser5942

Hosť
Na Ete bol **PCOLO**, tu je ***Itachi***, dúfam, že nie totožný jedinec, aj keď aj ten sa vykecával na fóre a z jeho písania mi bolo bľujno dosť.
 

DeletedUser4034

Hosť
A ty si myslíš že to aj niekoho vôbec zaujíma ? :D Ešte som nevidel niekoho tak sebavedomého , a tak hlúpeho zároveň
 

DeletedUser5935

Hosť
ak nieco take bolo tak tam mohlo byt viac problemov preco som tak konal jak som konal, ale co bolo neriesim to, ako som povedal moja ponuka stale plati podhrat na herakklon aktivne ;)
 
Hore