aky mate operacny system v počitači??

Aký máte operačný systém


  • Celkový počet hlasujúcich
    91

DeletedUser661

Hosť
MS Windows :D

No ak môžem vyjadrím sa k tomu, Osobne používam Win7 alebo bol som donedávnym zástancom aj XP, ako programátor, som aj skúšal win vista.

Takže aby neboli hádky a zbytočné či je lepšia wista alebo win7 sklamem obidvoch.

Najlepšie bolo XP..Takzvané Windows eXPerience.

Na jeho kóde je postavený aj windows seven. Každý kto mal doma, alebo skúsil Win XP Black Edition vie o čom hovorím.

Takže čo sa hier týka. Hry veľmi nie sú závislé od operačného systému, samozrejme potrebujú aplikačné prostredie. Ale HW je dôležitejší.

Základný rozdiel Win Vista a Win 7.

Windows Vista jeho kód je príliš hustý, po dvoch mesiacoch sa zníži rýchlosť počítača takmer o 20-30% stačí si nainštalovať pár vecí aby ste prehustili registre a na robili problémy indexovaniu(nová funkcia) ktorá v xp nebola, tzv. predčítavanie.
Neohovorím o spotrebe ram, výkonu a záťaži na samotný hardvér. Pokiaľ Vám vista vydržala na baterke hodinu, win 7 vám vydrzí hodinu a tri stvrte.
Win 7 ma odľahčený kód a jadro XP. Vzhľad Visty doplnený o tzv. AERO style. a vylepšené DEP(to je to vyskakovanie a potvrdzovanie tych okienok da sa to kludne vypnut :)),

Ja mam netbook ASUS 1001P radu s 6-článkou batériou. aj keď mám 1GB ram a krásný N450 atom s 1,66 stiepenym jadrom :) vistu by som tu nerozbehal :) narozdiel od XP alebo win7 :)

Nie som zástancom verzie doterajších win, onedlho aj tak víde bud velký update na 7 alebo nová verzia win :) pretože hardvérové rady sa trošku viac menej budú meniť a to už od patíc k procesorom cez 6jadrové procáky a nové sbernice až po technológie komunikácii zariadení.

Pre užívateľov Visty mám len jednu radu: Buď chodte o radu nižšie kvoli podpore k starším hrám, alebo o radu vyššie kvoli výkonu a užívateľskému prostrediu.

Alebo to riešte ako ja :D DUAL OS :D
 

DeletedUser302

Hosť
Ja mam vistu a slpe bez problemov ale XP je TOP a kazdemu podla jeho gusta len si treba vybrat ved ich uz je jak nasrano a Bill zaraba :D :D :D
 

DeletedUser

Hosť
Najlepsi bol podla mna Windows 98. Super rychly a vsetko na nom fungovalo. Lepsi by bol mozno este Windows Millenium, co je prerobena 98, ale ten som nevidel tak neviem.
Potom sa zacali robit windowsy NT a to bolo prvy krat v historii, ked sa zacalo s Windowsom robit nieco zle a prestali fungovat veci. Dovtedy fungovalo vsetko. Windowsy NT su WinNT, Win2000, WinXP. Takze aby ste vedeli ze XP nie je dokonaly.

Dnes je problem zohnat uz XP, nie este ME. Ked som zhanal notebook vsade bolo len WinV a Win7. Teraz mam Win7. Je asi o stupienok lepsi ako Vista ale XP sa mi stale zda lepsi.

Tie Windowsy su podla mna cielene vymyslane tak aby nefungovali a aby bez nich nefungovalo nic, a preto si ich aj tak musis kupit.

Nemozte mi niekto prosim priblizit UNIX alebo nejaku jeho verziu? Cim dalej tym viac sa mi chce na Windows vykaslat.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Ja ti len toľko k tomu poviem,ani jeden OS nieje tak dotvorený ako Windows,preto sa nič tak nevyužíva :)
 

DeletedUser

Hosť
No neviem ako dotvoreny. Microsoft pridava same chyby a schovava to za grafiku a vselijake blbosti a nepotrebne vylepsenia ktorymi sa nechavaju oblbovat neandrtalci. Vsetko sa zjednodusuje aby sa s tym dalo lahsie robit, ale vskutocnosti sa toho da robit cim dalej tym menej. 10 rokov to ide dolu vodou a nevidim ze by sa to planovalo zmenit. BG ma penazi na 1000000 programatorov, ale robi iba hovadiny aby mu ostal monopol.

O Unix operacnych systemoch som pocul ze su nejake modifikovatelne. Mozes si ich nastavit ako chces a podla toho co potrebujes. Su otvorene. Win je cim dalej tym viac uzavretejsi a uz teraz robi adminovi problem premenovat subor.

Len by som hlavne chcel vediet nieco o tom UNIXe. Napiste ak mate niekto skusenost.
 

DeletedUser130

Hosť
z 98ky som presiel na XP a slapem na nom dodnes ... kdesi som pocul, ze samotny Microsoft povazuje Vistu za slepu ulicku a preto 7cka nie je vyvijana z Visty, ale zo serverovych windowsov ...

keby som nemusel mat windows kvoli obchodnym partnerom, tak uz davno slapem na linuxe ...
 

DeletedUser

Hosť
ja mam windows xp profesional a velmi sa mi osvedcil spomedzi vsetkich operacnych systemov i ked linux je tiez dobry no ma aj nevyhody:)
 

DeletedUser

Hosť
Já používám řekl bych ten nejrozšířenější operační systém - Windows XP :)
 

DeletedUser

Hosť
ja mam windows xp profesional je to naj. windows podla mojho nazoru vsetko na nom ide
 

DeletedUser

Hosť
Například já jsem už vyzkoušel skoro všechno, to znamená Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Linux a věrný jsem zůstal ''Xpéčku'', jelikož s tím jsem začínal a přece nemůžu opustit starého, věrného kamaráda. :)
 

DeletedUser

Hosť
Ja myslim ze vacsina tych co zastavaju XP zacinala s XP a starsi Windows nevidela. Vsetky novsie windowsy su horsie ako XP a preto ich ani nenapadne ze by mohol byt nejaky windows este lepsi.
Ja si myslim ze XP je najlepsi z najhorsich.
 

DeletedUser

Hosť
Na Xp sa veľmi dlho pracovalo,preto je taký,aký je..Pozrite sa,Vista,na tej sa dlho nepracovalo a čo z nej je..najväčší prepadák na trhu..Vymsleli 7-ičku,ktorá má zatiaľ viac pozitívnych ako negatívnych ohlasov,čiže môžme očakávať nového nástupcu Xp,ale,kto vie,možno sa mýlim :)
 

DeletedUser

Hosť
ktora bi bola este dokonalejsia chapes rychlost xp krasa visti a dajake blbosti z 7 :)
 

DeletedUser

Hosť
Kamoš má sedmičku a je to dosť biedne. Je v nej dobrý iba ak dyzajn.
 

DeletedUser

Hosť
No podľa mňa to až také biedne není,počítaj s tým,že je to nový Windows :) Počkaj,keď sa ten windows zdokonalí :)
 
Hore