Prepravná loď vs. Rýchla prepravná loď

DeletedUser

Hosť
takze mojimi vycerpanymi zavitmi som pochopila nasledovne: davali sme do suvisu rychlost lode (prepravka vs. rychlaprepr.) a schopnost supera vyrobit za cas, za ktory lodicky dorazia jednotky. Vychadza z toho viac menej lepsie rychla prepravka, avsak tvoje odporucanie je pri mensom pocte miest vyuzivat klasiku a az neskor sa pustit do rychloviek (teda rychlych prepraviek samozrejme s kojami) :cool: sliapem vedla???
 

DeletedUser19

Hosť
Ja to chápem ale asi by som to lepšie nevysvetlil, moje myšlienkové pochody sú dosť ťažko pochopiteľné :)
 

DeletedUser

Hosť
toto som vygooglil: http://www.e-matematika.cz/zakladni-skoly/32-rozdeleni-cisla-v-danem-pomeru.php

rozdelujeme dostupnu populaciu na dve časti:
- ľúdí, ktorých loďami prevážame
- ľudí, ktorých použijeme na stavbu lodí

pri prepravkách je tento pomer 26 : 7
pri rýchlych je 16 : 5

počet prepravených ľudí na jedného človeka potrebného pre stavbu lodí je vyšší pri prepravkách:
26/7 = 3.71...
16/5 = 3.2...

- takže prepravnými loďami sa dá prepraviť o pár ľudí viac, konkrétne:

rýchla loď -> prepravka - nárast o ~3,4%
[ (26 x 21) : (33 x 16) - 1 ] * 100 = 3,40909%

prepravka -> rýchla loď - pokles o ~3.3%
[ 1 - (16 x 33) / (21 x 26) ] * 100 = 3.296703297%

odvodzovačky nebudem vysvetľovať :p

ako rýchlosť ovplyvní súpera - že môže za ten čas postaviť menej/viac vojakov, takto som vôbec neuvažoval - a ani sa nechystám, skôr to vnímam tak, že útok prebehne rýchlejšie - skôr môžem začať dorábať straty - skôr môžem znova útočiť
 

DeletedUser

Hosť
takze mojimi vycerpanymi zavitmi som pochopila nasledovne: davali sme do suvisu rychlost lode (prepravka vs. rychlaprepr.) a schopnost supera vyrobit za cas, za ktory lodicky dorazia jednotky. Vychadza z toho viac menej lepsie rychla prepravka, avsak tvoje odporucanie je pri mensom pocte miest vyuzivat klasiku a az neskor sa pustit do rychloviek (teda rychlych prepraviek samozrejme s kojami) :cool: sliapem vedla???

No.... O tomto som hovoril v druhom prispevku. To je doslova len maly detail. Jedna z nekonecna veci ktore rozhoduju o volbe transportu a v tom nekonecne sa to strati.
Napriklad moze si poslat podporu z inych miest a to je urcite viac rozhodujuce ako 100 vojakov ktorych si vyrobi v kasarni.
To su spekulacie a spekulacie, na dlho ....

Ide hlavne o prvy prispevok kde su hlavne udaje.
- velkost vojska
- doba plavby
- utocna sila prieniku

Osobny nazor:
Rychle lode na obranu. Na utok sa spytajte skusenejsich hracov. Moj rekord bol 2 mesiace hrania (4 mesiace Alfa, ale tam som videl Grep prvy krat takze aj taka bola kvalita) a najviac 5 miest.
 

DeletedUser

Hosť
Wolfy, ale priznaj, ze si nesiel dalej, lebo ta vynervovali tie neustale chybajuce body kultury.... alebo to bolo inak??? :D
 

DeletedUser

Hosť
no takze skusim to takto nove mesto co bude dam rychle prepravky a uvidim ako sa mi to bude pozdavat na pocet vojska a podobne zaujimavy napad a ja uz mam na haku mozem si robit blbosti v mestach
 

DeletedUser

Hosť
nemachrujem hej ja som skusal uz vselico aj ked som mal malo miest :D ale teraz to menej boli ked je to omyl
 

DeletedUser

Hosť
Wolfy, ale priznaj, ze si nesiel dalej, lebo ta vynervovali tie neustale chybajuce body kultury.... alebo to bolo inak??? :D

To by bola pohodka. Pri takej nizkej urovni kultura problem robit nemoze. Ale musel som prestat kvoli skole.
Ak by som pokracoval, tak typujem ze by som sa drzal na pozicii 10. najlepsi utocnik serveru Beta. To je urcite motivacia aby som hral dalej.

Naozaj jediny dovod je ze som nemal cas.
 

DeletedUser

Hosť
tak teraz uz chapeme. prejavil si zodpovednost a rozhodol si sa vzdelavat a vdaka tvojej mudrosti premudrej a tvojim vypoctom a tabulkam nikto netusi co ma vlastne robit :D
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Este by sme si mali vsimnut jednu vec a to je utok. Je to sice transport, ale podla mna hra utocna sila transportov nejaku ulohu pri prieniku (este to overim v simulatore). Utocna sila tych 2 trasportov je rovnaka. Rychla lod je mensia a preto jej bude viac kusov. Cize rychle lode maju silnejsi utok ako prepravne clny.

Nahodou som to nasiel. Len doplnujem ze utok transportu nema ziadny vplyv na prienik. To ci transporty preziju/nepreziju zavisi len od utocnikovych zapaliek a obrancovych biremach. Aspon podla simulatoru.

Otazka volby je uz viacmenej jasnejsia. Na obranu pouzivajte jednoznacne rychle prepravky. Ja ich mam aj v utoku ale utocim len na mesta duchov, so skutocnymi hracmi nebojujem.

EDIT:
Co toto robi v Hostinci? Mozem ja potom hladat odkaz na tuto stranku.

EDIT 2: přesunuto Sultan.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Zložitá MATEMATIKA
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1810

Hosť
Jednoznačne rýchla prepravná loď. V útoku má bonus, že pokiaľ hráč na ten útok nepoužije múdrosť, nezistí, že v útoku sú aj jednotky. Pri obrane zas majú výhodu v rýchlosti..
 

DeletedUser

Hosť
Prepravne lode vs rýchle prepravne lode

Ja vo vsetkych mestach mam vyskumane RPL a poviem ze su lepsie ako obycajne. Napr. pri podporach si ich neviem vynachvalit. a pri Utokoch tiez
 

DeletedUser2704

Hosť
Ja mám iba prepravné člny ale ako tu čítam tak si vyskúmam aj tie rýchle prepravné člny.
 

DeletedUser

Hosť
Ja používam viacmenej iba rýchle prepravky a samozrejme kóje. :p
Keď útočíte zo zápalkami+armou v rýchlych prepravkách obranca si bez použitia úzla múdrosť vie typnúť, že nejdete armou a tak neuhne a vy ho vyčistíte.
Preto ich využívam. :)
 

DeletedUser

Hosť
ja si dávam kóje ale lepsie sú podla mna normal člny su pomalsie ale viac prenesú a ja z utokom neponahlam ale používam obidve
 
Hore