Prepravná loď vs. Rýchla prepravná loď

DeletedUser

Hosť
Ktorú z nich preferujete?? Napíšte prečo. Chcel by som vedieť, či sa mi oplatí, dávať výskum na rýchlu prepravnú loď.
EDIT: dávate si výskum kóje??
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
pomalu prepravy 20 onych a ja utocim jazdcam ito by so msa nedostaval
 

DeletedUser

Hosť
ja mam len prepravky a koje vzdy to je povinne :D no a rychleprepravky maju malu kapacitu ono sa ti oplatia do mesta kde ich trebars skombinujes s mantikorami pretoze tie nepotrebuju miesto v lodiach cize to potom bude rychli utok ale osobne len normalne prepravky a koje
 

DeletedUser

Hosť
Prepravna lod je lepsie...Tie rychle asi ani nemam iba mozno tak okolo 30-50
 

DeletedUser

Hosť
ja tiez pouzivam prepravky, lebo kone a vozy by si do tych rychlych tazko napchal a pri pocte rychlych, ktore by si musel postavit.... takze klasika prepravky :D
 

DeletedUser

Hosť
S výskumom kóje sa rpl dostáva v kapacite takmer na rovnakú úroveň ako prepravka, prepravka ma navrch len 3,4% v porovnaní s rpl.

Konkrétne, optimálne rozdelenie populácie 1386 ľudí:

1092 vojakov + 42 prepraviek
1056 vojakov + 66 rpl

prepravky zoberú len o 36 ľudí viac.

Ako tie 3,4% ovplyvnia boj nemam veľmi zrátané, ale myslím že sa už veľmi neprejavia, ak štastie lieta od -30% do +30% a pridaním bojového šíku je tam stále +10%
 

DeletedUser

Hosť
vypocty ma na starosti ares ares oprav ho/hu lebo za chvilu prides o funkciu hlavneho poctara
 

DeletedUser

Hosť
Rýchle sa teda oplatia, ale len v tom prípade, že máš aj výskum kóje a na to je potrebné zasa investovať 6 bodov ak sa pamätám a to u niekoho môže byť problém. Ja asi kašlem na ne a dám si len prepravné lode a až do ďaľšieho mesta dám rýcle loďky :)
 

DeletedUser19

Hosť
Myslím, že výskum kóje je povinný v každom meste s pozemnou armádou, bez neho iba plytváš miestom v statku. Rýchle transporty s kójami sú vzhľadom na obyvateľstvo dokonca výhodnejšie ako normálne bez kójí. Tu je výpočet od wolfyho:
http://forum.sk.grepolis.com/showthread.php?p=6007#post6007

Čo sa týka mňa, používam väčšinou pomalé transporty ale stále viac uvažujem o zmene, hlavne v obrane. Podľa výpočtu od truba môžem mať s rýchlymi transportami v mestách takmer 97% jednotiek oproti mestám s pomalými, čo je rozdiel minimálny. V útoku sa armády spájať nedajú, tam využívam každé miesto ale v obrane je ten rozdiel zanedbateľný pretože môžem poslať podpory z viacerých miest a s rýchlymi transportami tam prídu omnoho rýchlejšie.
 

DeletedUser

Hosť
ono je to pravda ale ked mas dobru geografiu miest tak ja mam napriklad ako keby cenra obrany v strede cize aj pomalou transportnou to mam sade rovnako dlho na pohotovost mam pegasov a inak betonujem pristav ale ak som pozeral ten prepocet nevychadza to tak zle
 

DeletedUser

Hosť
ktoreh boha mas najviac krat skipi resp. ktoreho preferujes??
 

DeletedUser

Hosť
no to som musel kuknut takze podla produkcie je to zeus potom atena hera a na chvoste je poseidon :D tak zeus je jasny kvoly mantikoram a tena na pegasov :D a hlavne nepotrebuju lode ziadne :D
 

DeletedUser

Hosť
Nedalo mi to a musel som si to preratat. Vzdy sa mi javila rychla lod ako totalne oslabenie vojska. Vyzera ze opak bude pravdou.
X je pocet danych lodi. Ratal som na 1000 obyvatelov (lode + vojsko).

Prepravny cln
1000 = 7x + 26x
1000 = 33x
x = 1000/33
x = 30,303030... lodi
26x = 787,878788... vojakov

Rychla prepravna lod
1000 = 5x + 16x
1000 = 21x
x = 1000/21
x = 47,619048... lodi
16x = 761,904762... vojakov

Prepravny cln - Rychla prepravna lod: 25,883117
Rychla prepravna lod / Prepravny cln: 096,703296725% (strata 3,293703275%)
Prepravny cln / Rychla prepravna lod: 103,409090886% (narast 3,409090886%)

Teraz si vyratame kolko ma obranca casu na obranu pri pouziti rozlicnych lodi.
v = s / t
vzdialenost - konstantna(s)
prepravny cln = 8v; t0
rychla lod utok = 13v; t1
rychla lod obrana = 15v; t2

Cas na pripravu:
t0 = s/08v
t1 = s/13v
t2 = s/15v

Pomer si mozte zvolit podla toho z akej strany sa pozerate:D
t0 = 100,000000% v 162,500000% v 187,500000%
t1 = 061,538462% v 100,000000% v 115,384615%
t2 = 053,333333% v 086,666667% v 100,000000%

Este by sme si mali vsimnut jednu vec a to je utok. Je to sice transport, ale podla mna hra utocna sila transportov nejaku ulohu pri prieniku (este to overim v simulatore). Utocna sila tych 2 trasportov je rovnaka. Rychla lod je mensia a preto jej bude viac kusov. Cize rychle lode maju silnejsi utok ako prepravne clny.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Wolfy, ty si tak vzdelaný človek, ale ber ohľad aj na tých ktorý majú z mat. 3 a horšie. :) Dám na tvoj názor, tak mi napíš po slovensky, že čo si o tom myslíš.
 

DeletedUser

Hosť
pripájam sa, ja som síce mala z matiky jednotky, ale bola som obycajna bifla, ktora nicomu nerozumela, takze podme wolfy, vysvetluj a ako keby sme boli prva pomocna :D
 

DeletedUser

Hosť
Mini detailik

Kym k neprietelovi plavaju transporty, tak sa mu moze stavat obrana. Pri pouziti rychlejsieho transportu, bude mat nepriatel menej casu a vyrobi menej obrany. Ale co ak predsa len nase straty 3% pri pouziti rychlej lode su viac ako to, co by si stihol protivnik vyrobit? Tak tu mate odpoved.

Ked pouzijete rychlu prepravku, tak obranca stihne vyrobit len 62% vojakov a vy prijdete o 3,293703275%. Nase 3% je 25 obyvatelov. 62% je 517 obyvatelov. Ak obranca stihne vyrobit 517 vojakov, tak maju rychle lode nulovy efekt. Ak vyrobi viac, tak su nevyhodnejsie. Ale obrancovi sa asi nepodari vyrobit 517 jednotiek kym k nemu nase prepravky dorazia. Pri treningu 1 vojak / 10 minut, vyrobite denne 150 vojakov. Pri treningu 1 vojak / 2 minuty (gamma) vyrobite 517 vojakov az za 17 hodin. Z tohto pohladu je rychla lod vyhodnejsia. Posleme slabsi utok, ale obranca toho stihne vyrobit ovela menej. Ta vyhoda je mensia na rychlejsich serveroch kde sa jednotky trenuju rychlejsie, ale lode plavaju rovnako pomaly.

TOTO VSAK NIE JE ROZHODUJUCE! Je to len mala vyhoda a spomenul som ju len preto, aby ste videli ze v tomto je rychla lod lepsia a aby ste pri porovnavani transpotov neuvazovali nad tymto ako nad nevyhodou rychlej lode.

- editoval som svoj predosly prispevok, pozrite si koniec

PS:
V obrane by som si vybral rychlu lod. Ak by som mal vela bodov tak by som urcite vyskusal rychle lode aj v utoku.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Tak toto je super vysvetlené, ďakujem.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Nemam cas

HEEEEEEJ!!!!!!
Ja som chcel tie prispevky hned pod seba.


Vysvetlovat urcite nic nebudem. Musim sa este ist sprchovat. Dnes som sa este mal ucit, ale nespravil som nic. Zajtra som v skole od jednej do desiatej vecer. V stredu mam zapocet a v piatok mam zapocet aj skusku, takze parada.


Asi by som vam to ani nevysvetlil dobre. Mne to nejak nikdy nejde. Ked nieco vysvetlujem aby to malo rozum, tak to ma 4 strany a nikto to potom nechce citat. A ked je to kratke tak to nie je moc jasne. Keby som to mal hovorit, tak vam to vysvetlim asi lahko ale napisat mi to nikdy nejde.

Skuste sa opytat Aresa comu nerozumiete, on uz raz moje prispevky prekladal. :D
Popripade Skipi alebo ten, kto tieto pocty s lodami zacal. Alebo niekto iny kto sa tomu rozumie. Prepacte mi.
 
Naposledy upravené moderátorom:
Hore