Návod - výpočtový vzorec

DeletedUser

Hosť
Do mesta, ktoreho majitel nema zaplatene premium, nema vyskumany bojovy sik a ani lodny zobak pridu podpory z miest:

Mesto A: ma zaplatene premium
Mesto B: ma vyskumany bojovy sik, ale nie lodny zobak
Mesto C: ma premium a aj oba vyskumy

Ako sa bude pocitat sila vojska v podporovanom meste? Prerataju sa jednotlive armady podla toho, co je vyskumane, ci zaplatene v ich domovskom meste, alebo sa sila armady pocita podla toho, co je zaplatene a vyskumane v meste, ktore podporuju?


Takže Ares mal pravdu...
1., záleži len na tom či hrác u ktorého su tvoje jednotky na podpore má prémium alebo nie.

2., tvoje vojsko bojuje na podpore podľa vyskúmaných vecí v akadémii podporovaného mesta.

3. Takže trojka je jasná... predstav si žeby ti poslalo podporu 100hráčov 1/3 má prémium 1/3nie a 1/3 má obe... tu by som chcel vidieť počítanie cez výpočtový vzorec :-D

4., zrejme je to tak aj s dobývaním po útoku ak sa začne dobývanie neplatí tvoje prémium... pohľadám nejaký screen a hodím vám ho tu :) nech sa účíte počítať :) osobne som takúto situáciu ešte nepočítal :)


361361príklad.jpg


Mám Prémium.
Mám bojoví šík a má ho aj mnou dobývane mesto.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Ty mas premium aj vyskumy. Diakovce(balint8) ma vyskumy. Ci ma premium si nenapisal. Na dokaz treba aby premium nemal. Potom:
- ak by sa premium tebe ratalo, tak bonusy platia podla domovskeho mesta osidlovacky
- ak by sa premium neratalo, tak bonusy platia podla dobyvaneho mesta
Ja to ratat nebudem ani nemam cas tak to prosim preratajte.

Podla mna platia bonusy podla mesta z ktoreho pochadza osidlovacka. To by bolo blbe ked na mesto utocis s vyskumami a potom ked ho branis v obliehani tak ti uz vyskumy neplatia. Ved ani transportom sa urcite neznizi kapacita z 26 na 20 ked dobyvane mesto nema koje. To by bolo dost blbe.

1) Potreboval by som report, nech zadám do simulátora hocičo tak vždy platí to čo som napísal.
2) Pri obrane sa straty počítajú rovnako ako pri útoku. Napríklad útočné číslo bodných zbraní je 100, obrana proti bodným zbraniam 300. Straty obrancu (100/300)*piata odmocnina(100/300) = 26.76%

1)
Simulator je podla mna na nic. Report nemam. Ved to skus sam (nie v simulatore ale nazivo). Niekomu daj do obrany 6 birem. Zautoc s 10 zapalkami a 10 biremami a uvidis ze birem padne viac. Toto by nemal byt problem vyskusat.

2)
Z toho mi vyplyva ze ak by som mal v obrane 100 lukov a 100 mecov a utocnik by mal len tretinovu silu ostreho utoku, tak mi padne 27 lukostrelcov a 27 sermiarov. Podla simulatora to plati. Lenze nieco take sa mi este nikdy v zivote nestalo. Pri ostrom utoku zahynie vzdy viac sermiarov ako lukostrelcov. Pri strelnom utoku zomiera najviac hoplitov a pri tupom utoku zomieraju hlavne lukostrelci.

Skus prosim vyskusat ten namorny utok.

PS:
Reporty davat nemozem lebo hru uz nehram.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser19

Hosť
Všetko sa ti len zdá ale report neukážeš žiadny. Keď mi tu niečo také dáš tak uverím. S tými loďami to skúšať nebudem (ani nemôžem) lebo útok a obranu stavám oddelene čiže zápalky s birémami nemám v jednom meste. Možno by to mohol skúsiť support na ich testovacích mestách.
 

DeletedUser

Hosť
Ved som ti napisal ze report dat nemozem lebo uz hru nehram. Ak by mi z kazdej jednotky umrelo rovnake percento tak ani nie je problem a nic tu nepisem. Tie biremy padali jedna radost a zapalky si zili dalej.

No hej. Mohol by to skusit Support.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Poprosil by som este o obohatenie vzorca o presny hradieb do obrany, z vagnej jednej vety v odkaze v uvode tohoto vlakna mi to nie je jasne.

Zaujimam sa o vypocet najsilnejsej moznej obrany na jednotku farmy (bez ohladu na naklady a cas tvorby) a zatial mi vychadzala Meduza, kym som nezistil, ze "hradby zrejme nejakym pomerom alebo konstantou zvysuju uroven nejakej z obran kazdej jednotky osobitne", tym padom je mozne ze masova produkcia mensich jednotiek vdaka hradbam bude mat de facto vyssie obranne cislo ako Meduza.

Nie je to mozne ale prepocitat presne (u mna), kym mi nie je znamy presny vzorec zasiahnutia hradieb do boja... za pripadne odpovede vopred vdaka.
 

DeletedUser

Hosť
Vdaka za odpoved,

no, a to je presne to co podla mna kazdemu normalnemu cloveku na cele so mnou ihned bez prikladu z kontextu nevyplynie.

Cize priklad, prosim o validaciu alebo korekciu:
V meste s hradbami na urovni 20 sa proti utoku brani 1 hoplit. Brani sa v runde proti strelnym zbraniam. K jeho zakladnej obranne cislo 7 sa podla hradieb prirata 103.3% (vysledok 14.231) a k tomu prirata zakladna obrana 210, teda vysledne obranne cislo jedneho hoplita v runde pre strelne zbrane je 224?
 

DeletedUser19

Hosť
Áno, je to tak. To číslo 210 však pripočítavaš len raz takže keby sa bránilo 10 hoplitov tak obrana proti strelným zbraniam je 10*14.231+210
 

DeletedUser

Hosť
Ano, ano presne, v tomto smere nebol 1 hoplit dobry priklad.

Vdaka.
 

DeletedUser

Hosť
Vyrobim simulator do excelu. Budem ratat s tym ze tie straty su rovnomerne.
Potreboval by som este vediet ako sa rataju znicene hradby pri kataputoch. Vie to niekto?
 

DeletedUser

Hosť
Najlepsie je myslim vyrobit co najvacsiu obranu proti strelnemu utoku a to su sermiari.

Daj si do simulatoru hradby 10 a utocnych katapultov tiez 10.
Najprv si daj do obrany len 50 sermiarov. Padnu len 3 urovne hradieb.
Potom si daj do obrany len 50 lukostrelcov. Padne az 7 urovni hradieb.
Ked si das 50 hoplitov tak padne 9 urovni hradieb.

Vyzera to, ze katapult pri niceni hradieb pracuje s obranou proti strelnym zbraniam. Nic presnejsie zatial neviem.
 

DeletedUser

Hosť
Trocha v tom nemam jasno:
Ak je viac modifikátorov, jednoducho sa obranné resp. útočné čísla násobia všetkými uplatnenými modifikátormi. Na poradí nezáleží, násobenie je komutatívne.
...
Jednotky je možné vylepšiť v akadémii alebo kúpou prémia. Pre danú armádu sa použije taký koeficient, ktorý odpovedá bonusu. Bonusy sa navzájom nenásobia, ale sčítajú.

Nasiel som dalsi bonus, ktory sa scita - kuzla. Cize (vyskum+kuzlo+premium)* ostatne modifikatory. Aspon v simulatore sa to scita. Ale v simulatore som nasiel aj ine zvlastnosti.
Myticke jednotky vyuzivaju knazku namiesto velitela a kapitana. To je jasne. Ale myticke jednotky nevyuzivaju ani vyskumy ani kuzla. Ostatne modifikatory by mali platit.
A este by som chcel vediet ako je to s vezou. Vraj zvysuje obranu hradieb o 10%. Podla mna to znamena, ze ku percentam obrany, ktore davaju hradby, by sa malo priratat +10. Ale v navode sa pise, ze sa to nasobi ako ostatne modifikatory.
Chcel by som si ujasnit co plati, co neplati, a co sa zatial nevie.
 

DeletedUser19

Hosť
Chyby v návode môžeš poopravovať, veľmi som neskúmal ktoré bonusy sa sčítajú a ktoré násobia. Chcel som ho ešte dorobiť ale som na to príliš lenivý.

Keď má obranca z bonusov iba vežu tak je výsledok vždy rovnaký akoby mal iba bojový šík, pri hocijakom stupni hradieb. Podla mňa sa sila jednotiek s vežou násobí 1,1, s hradbami nemá nič spoločné už len preto že pôsobí aj na námorné jednotky.
 

DeletedUser

Hosť
:eek:
To je supa.:p
Este by ma zaujimalo odkial mas tie percenta pri hradbach. To si vyratal?
 

DeletedUser19

Hosť
Z cudzokrajných wiki :) Tiež nemusia byť pravdivé ale zhodovali sa vo viacerých.
 

DeletedUser

Hosť
To asi nie, ked oni maju na 4 uroven 64 a ty 59,6.
Ale oni tam maju pri kazdej surovine to iste cislo.

Ako tak ja to viem, mna len zaujimalo ci to vie aj niekto iny :D a ako dlho by to vam trvalo zistit. :D

Rata sa to takto:
((uroven budovy)^(faktor suroviny)) * (zakladna cena)

To co maju napisane pri jednotlivych urovniach tak to je skutocna cena surovin, ale sa trochu pomylili lebo aj na kamen aj na striebro ukazuje cenu aka je v dreve.

Do svojich tabuliek doplnim aj cenu v case.

Este by som chcel zistit ako sa rata rychlost kasarni, akademie, senatu a obrana hradieb.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser2399

Hosť
straty

chcem sa spytať či to niekto vie že na kolko percent musi byť jednotka zasiahnuta aby sa ratala za stratenu?
 
Hore