Návod - výpočtový vzorec

DeletedUser19

Hosť
V nápovede som vytvoril návod na výpočet boja. Môžte si pozrieť, ako prebieha boj a ako sa zisťujú straty. Časom článok ešte upravím a doplním nejaké príklady.
 

DeletedUser

Hosť
Ďakujem Ti za to Ares. Ráno som to čítal a je fajn vedieť, ako to funguje. Ale nemyslíš, že na to stačí simulátor? (+špehovia sú nevyhnutnosť)
 

DeletedUser19

Hosť
Samozrejme stačí simulátor, toto je len na to aby si vedel ako to funguje.
 

DeletedUser19

Hosť
Netreba, kľudne sa tu môže niekto niečo spýtať ak nerozumie.
 

DeletedUser130

Hosť
vo vypočtovom vzorci v napovede je napísane:

Kolonizačná loď

Zatiaľ nezistené, kedy v boji padne.

podľa mojich skúseností padne ako posledná, čiže, až keď sú zničené všetky jednotky, ktoré ju bránia ... útočil som po zemi a zničil som mu celú pozemnú armádu a padla aj koloniálna loď, ostatné jeho lode ostali bez ujmy.

zverejnil by som aj report, ale v tejto hre to zial nejde

//Skinnyboy95: A screen nevieš urobiť ? :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser19

Hosť
Ako vieš, že padne ako posledná keď mu ostali lode bez ujmy?
V simulátore nie je možné zničiť kolonizačnú loď ale myslím si, že padne keď padne viac ako 50% útočníkovej námornej armády (rovnako šlachtic ako pri DK). V podstate by to ani nebola výnimka z výpočtového vzorca pretože keď padne viac ako 50% jednotky tak sa to zaokrúhli a padne celá. Vždy padne rovnaké percento všetkých námorných jednotiek (nerátam transportné) - keď je napr. v útoku 50 birém a 100 trirém tak padne rovnaké precento z oboch druhov lodí - napr. 20 birém a 40 trirém (40%). Keďže sa kolonizačná loď posiela do útoku len jedna tak by to bolo na nej viac vidieť. Nie som si ale istý.
 

DeletedUser130

Hosť
teda neviem, ze padne ako posledna, ale viem, ze padne ...

na nemeckom serveri som utocil na jedno mesto na mojom ostrove ... chodil som ho farmit ... iny hrac tam poslal preberaciu armadu - vojsko a lode ... moj utok bol iba pozemne vojsko .. padlo mu cele jeho pozemne vojsko, no - 1 bolo aj pri jeho osidlovacej lodi ... troska ma to prekvapilo, kedze som utocil po zemi, ale povedal som si, ze je to cenna skusenost ... ostatne jeho lode ostali neposkodene ....

tu je screen utoku:

grepolis_screen.jpg
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser19

Hosť
Mesto bolo počas útoku kolonizované, nie? Keď počas kolonizácie padne v meste všetka pozemná armáda tak je kolonizácia neúspešná. To preto mu padla aj kolonizačná loď.
Inak pozemné jednotky nemôžu bojovať proti lodiam.
 

DeletedUser

Hosť
Z toho oznámenia podľa mňa vyplýva to že skôr obranca mal Kolonizačnú loď :D
 

DeletedUser130

Hosť
ano, mesto bolo kolonizovane a ja som mu svojim utokom zrusil kolonizaciu ...
 

DeletedUser19

Hosť
Tak to je jasné ale ja by som chcel zistiť, kedy padne kolonizačná loď keď útočí.
 

DeletedUser

Hosť
Zdá sa mi že to tu už bolo :)
Ak ti padne všetko vojsko padne aj Kolonizačná loď, pretože tvoje vojsko chráni kolonizačnú loď
 

DeletedUser19

Hosť
Tu to určite nebolo, riešilo sa to na českom fóre a ani support nevie. Neviem tú tému nájsť. Vraj by mal simulátor po nasledujúcom update ukázať aj straty kolonizačnej lode.
 

DeletedUser19

Hosť
Z toho útoku nič nové nezistil, ja potrebujem vedieť kedy padne v útoku.
 

DeletedUser130

Hosť
no neviem , v utoku bude asi nepouzitelna vzhladom na to, ze jej utocna sila je 0 ... jedine v obrane ma dokonca zaujimavejsie cislo ako trirema ... tam sa asi jej cislo klasicky len pripocita k cislu namornej obrany mesta ... teda, ak nekolonizujes, ale odrazas utok na tvoje mesto

... ale 170 obyvatelov z farmy je dost vela na to, aby si ju staval ako obranu ... kolonizacnu lod staviam len vtedy, ked uz idem preberat ... preto si drzim volnych 170 obyvatelov ....
 

DeletedUser19

Hosť
Povedal som, že ju chcem stavať ako útočnú jednotku? Už to píšem asi desiaty krát, ide mi len o to kedy padne. Keď chceš dobyť mesto tak ju do útoku poslať musíš.
 

DeletedUser130

Hosť
no, na to Ti neviem dat odpoved, lebo zatial som nenasiel hraca, na ktorom by som si to vedel otestovat ... zvycajne stavaju taku pozemnu armadu a flotilu, ze rozprasit im lode a pozemne vojsko nie je problem ...

.. vacsinou to ale robim tak, ze najprv poslem cistic a az potom ide preberaci utok ...
 

DeletedUser

Hosť
boj

Cafte .
Mna skor zaujima ako to bude prebiehat ak:

Ja ako obranca mam lode a vojakov

utocnik ma len vojakov.

Ako to dopadne ???
Budu lode zapojene do boja ,alebo nie? A ak ano tak ako ?????
 
Hore