Návod - výpočtový vzorec

DeletedUser19

Hosť
Cafte .
Mna skor zaujima ako to bude prebiehat ak:

Ja ako obranca mam lode a vojakov

utocnik ma len vojakov.

Ako to dopadne ???
Budu lode zapojene do boja ,alebo nie? A ak ano tak ako ?????

Keďže má len "vojakov" (pozemné jednotky) tak útok ide asi po pevnine. Lode do boja zapojené nebudú, bojujú len pozemné jednotky s pozemnými.
Keď tie pozemné jednotky pošle v transportných člnoch bez bojových lodí a ty máš v obrane hocijakú bojovú loď tak mu všetky transporty potopíš ešte predtým, než sa vylodia.
 

DeletedUser

Hosť
Ahoj
dik za odpoved, z toho plynie ze lode ostanu nedotknute
 

DeletedUser

Hosť
výpočet piatej odmocniny v EXCELi

v Exceli sa na výpočet piatej odmocniny, ktorá sa používa pre výpočet strát, používa vzorec:
POWER(hodnota;odmocnina)

príklad na výpočet straty hoplitov:

253*1480/4048*POWER(1480/4048;1/5) = 75,63 hoplitov
 

DeletedUser19

Hosť
Ja na výpočty používam windowsovú kalkulačku, keby náhodou niekto nevedel tak piata odmocnina sa dá prepísať ako mocnina s 5 v menovateli takže piata odmocnina z x je x^(1/5) = x^0,2.
 

DeletedUser130

Hosť
Podpory

Do mesta, ktoreho majitel nema zaplatene premium, nema vyskumany bojovy sik a ani lodny zobak pridu podpory z miest:

Mesto A: ma zaplatene premium
Mesto B: ma vyskumany bojovy sik, ale nie lodny zobak
Mesto C: ma premium a aj oba vyskumy

Ako sa bude pocitat sila vojska v podporovanom meste? Prerataju sa jednotlive armady podla toho, co je vyskumane, ci zaplatene v ich domovskom meste, alebo sa sila armady pocita podla toho, co je zaplatene a vyskumane v meste, ktore podporuju?
 

DeletedUser19

Hosť
Platí celkom jednoduché pravidlo:

Pri boji sa jednotky na podpore chovajú, ako keby pochádzali z mesta, ktoré podporujú

To znamená:

- Neexistuje rozdiel medzi pôvodom jednotiek. Je jedno, či sa jedná o jednotky vyrobené priamo v meste, alebo či pochádzajú z iných miest hráča, či od spojencov, alebo nepriateľov. Z toho vyplýva, že bonusy/malusy sa týkajú vždy všetkých jednotiek, ktoré sa nachádzajú v meste. Je nemožné, aby sa týkali napríklad len jednotiek od určitého hráča.

- Jednotky v obrane "preberajú" bonusy brániaceho sa mesta (pre bonusy, ktoré sú viazané na mesto a hráča)
 

DeletedUser

Hosť
Mas to aj odniekial potvrdene?

Simulator nie je dokaz, tam nemozes nastavit 10 hracom rozne vlastnosti.
Kazde mesto ma svoje vyskumy a ked si pozries Agoru, tak tam mas presne napisane z ktoreho mesta ktoreho hraca pochadza kolko vojakov.
 

DeletedUser19

Hosť
Skús nájsť nejaké oznámenie kde hráč s prémiom podporuje hráča bez prémia a prichádza na to útok, rozpočítam to a uvidíme.
 

DeletedUser

Hosť
Nic take nemam a pravdepodobne ani nebudem mat.

A este ma napadla jedna vec. Ak by platilo to tvoje, tak potom ako je to pri dobyvani.
Vyskumy sa mozu ratat bud podla mesta z ktoreho pochadza osidlovacka alebo podla mesta, ktore je obliehane.
Ak sa vyskumy a premium rataju z mesta utocnika, tak potom treba stavat osidlovacku tam kde su oba vyskumy.
 

DeletedUser130

Hosť
Mas to aj odniekial potvrdene?

Zial, je to pravda. Skus to zazit na vlastnej kozi a uvidis..


Aspon, ze pri preberani mesta to neplati. Cize, ak ma ten, co prebera vyskumany bojovy sik, tak sa mu to pocita aj ked prebera mesto, v ktorom nie je bojovy sik vyskumany.
 

DeletedUser

Hosť
Zial, je to pravda. Skus to zazit na vlastnej kozi a uvidis...
Ak mas hlasenie z obrany, kde vidno aj obrancu aj utocnika a kde sa podporuju hraci s roznych miest s roznymi vyskumami, tak ukaz.

Aspon, ze pri preberani mesta to neplati. Cize, ak ma ten, co prebera vyskumany bojovy sik, tak sa mu to pocita aj ked prebera mesto, v ktorom nie je bojovy sik vyskumany.

Z toho co si povedal praveze vyplyva, ze to plati aj pri dobyvani.
 

DeletedUser130

Hosť
nemam to hlasenie .. nase forum sa snazim mazat, aby bolo prehladnejsie ...

co sa tyka preberania mesta, no skusil som prepocitavat cez simulator utoky, ktore sli na mesto, ktore som preberal ...
 

DeletedUser

Hosť
Radsej podrobnejsie.

Ty si preberal mesto. Mal si vyskumany bojovy sik, preto si mal bonus. Kamosi, ktory vyskumany bojovy sik nemali Ti dali do mesta podporu, ale ratalo sa, ako keby ho vyskumany mali. Tak nejak?

Popripade jeden z tvojich kamosov nemal premium, ale ty si mal, a preto sa to ratalo aj kamosovi.
 

DeletedUser130

Hosť
v meste, ktore som preberal, bola iba moja armada ... ziadna pomoc od inych
 

DeletedUser

Hosť
v meste, ktore som preberal, bola iba moja armada ... ziadna pomoc od inych

Tak potom je moja otazka stale nezodpovedana.
Treba poslat dobyvanie z mesta v ktorom je vyskum bojovy sik alebo lodny zobak. Po zacati dobyvania treba poslat podporu do dobyvaneho mesta z ineho mesta, v ktorom tieto vyskumy nie su. A zistit ci sa pri obrane tieto podporujuce jednotky spravaju ako keby mali vyskumy hotove.
 

DeletedUser

Hosť
Mal by som pár otázok k tvojmu vzorcu Ares:

1.)
Citát z Wiki:
Straty sú následne na jednotky rozdelené rovnomerne. Ak útočili zároveň hopliti a bojové vozy (počíta sa spolu, ide o rovnaký typ zbrane - ostrá) tak, ak je koeficient strát napríklad 0.4352, príde ku strate 43,52% hoplitov, aj ku strate 43.52% bojových vozov. Tu už nehrá rolu ani útočné číslo jednotky. Poznámka: Pochopiteľne tento koeficient je iný pre každý typ útočnej zbrane - každý prebieha v samostatnom výpočte a každý má iné percentá strát.
Z tohto vyplýva, že pri útoku by napríklad padlo rovnaké percento jazdcov aj šermiarov. Rovnaké percento lukostrelcov aj prakárov, a rovnaké percento hoplitov aj vozov. Stal sa mi prípad kedy to neplatí.

Predpokladám že námorný útok sa ráta za jeden typ. Poslal som rovnaké množstvo birém aj zápalných lodí do útoku. Padla mi väčšina birém a takmer žiadne zápalné lode. Útok som už zmazal ale viem naisto, že sa to tak stalo.

Z tohto mi vyplýva, že pri útoku by padlo väčšie percento šermiarov a lukostrelcov ako jazdcov a prakárov.


2.)
Ako sa rátajú straty v obrane? Vo Wiki som našiel len výpočet strát pre úspešný útok. Viem že ak útočíš napríklad prakármi, tak padne v obrane väčšie percento hoplitov ako šermiarov. Ale chcelo by to nejaký presnejší vzorec.
 

DeletedUser19

Hosť
1) Potreboval by som report, nech zadám do simulátora hocičo tak vždy platí to čo som napísal.
2) Pri obrane sa straty počítajú rovnako ako pri útoku. Napríklad útočné číslo bodných zbraní je 100, obrana proti bodným zbraniam 300. Straty obrancu (100/300)*piata odmocnina(100/300) = 26.76%
 

DeletedUser

Hosť
Ahoj Ares pýtal si sa kedy padá OL. pri útoku.
Neviem či si myslel to čo ti tu napíšem ale snáď ak nie upresni... :)

napr.
V útoku posielaš 50 zápalky 50obranné 40prepravky 1 OL
Pokiaľ ti padnú lode ktoré dokážu útočiť čiže (zápalky, obranné) bez ohľadu na to či prepravné lode prejdu (čo sa stáva) a dobyjú mesto tvoja OL padá a vojsko sa vracia domov.

Taže na to aby sa loď dostala k hradbám stačí napr. aby prežila 1zápalka a 1vojak...

Tak to bolo na začiatku sveta aspoň v screene čo som videl po pár updatoch neviem ale nemalo by to byť zmenené.

Snáď si myslel toto :p
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser19

Hosť
Ďakujem, myslel som si že je to tak ale nebol som si istý.

Taže na to aby sa loď dostala k hradbám stačí napr. aby prežila 1zápalka a 1vojak...

Videl som aj screen kedy padli útočníkovi všetci vojaci a mesto bolo aj tak dobyté (svet beta). Stalo sa to pretože padli všetky pozemné jednotky aj obrancovi. Neviem však či by začalo dobývanie aj na svete alfa pretože tam musia jednotky mesto brániť ďalších 24 hodín.
 

DeletedUser

Hosť
Takže ak to zoberieme z teoretického hľadiska :D píše sa že na prerušenie dobývania stačí zničiť obrancovi buď celé pozemné vojsko alebo námorné... takže z teoretického by sa týmto dobývanie skončilo...

Ale z praktického hľadiska kedže som sa s takýmto prípadom ešte nestretol si nie som až taký istý takže z čírej zvedavosti by to stálo za vyskúšanie...aj keď zrejme k takýmto prípadom dojde fakt ojedinele :)
 
Naposledy upravené moderátorom:
Hore