Stratégia výberu bohov

DeletedUser1762

Hosť
Podľa mňa pomerne dôležitá vec v taktike je výber bohov a jeho poradie. Výber zavisí najmä od ducha hráča (off/def) a na začiatku je podľa mňa vhodnejšie zvoliť si lacnejšieho boha. Skrátené štatistiky bohov podľa priemernej ceny kúzla vzostupne (asi aj približné poradie výberu bohov, ale podľa môjho názoru je lepšie si dať kvôli Patrónke prvú Aténu a Poseidona ešte pred Hádom kvôli Hydre a Artemis je tam len štatisticky, nemám skúsenosti):
Héra - priemerná cena kúzla 93, 1 obranné a 3 univerzálne
Aténa - priemerná cena kúzla 133, 2 obranné, 1 útočné a 1 univerzálne
Artemis - priemerná cena kúzla 148, 2 útočné, 1 obranné a 1 univerzálne
Zeus - priemerná cena kúzla 200, všetky 4 útočné (ale v núdzi ti môžu poslúžiť vozy aj na obranu)
Hádes - priemerná cena kúzla 200, 2 útočné a 2 univerzálne
Poseidon - priemerná cena kúzla 216, 2 útočné a 2 univerzálne, Hydra
 

DeletedUser

Hosť
Priemerna cena kuzla je akurat tak len dekorativny ukazatel. Nic neznamena.

Kuzla ktore caruju vojakov su viac menej na nic.
Kuzla ktore caruju suroviny sa obcas hodia - poseidon a hades. Ale taka Svadba od hery je hovadina.
Kuzla ktore sa pouzivaju na utoky sa zidu hlavne zo zaciatku hry. V neskorsich fazach uz budu hromadne utoky a ty budes moct zakuzlit iba na nejake z nich, takze uz nebudu velmi silne.
Dalej su trvalejsie kuzla na mesta, tie sa daju pouzit vzdy. Najdolezitejsie su tie, ktore urychluju vyrobu vojakov, cize Hera a Poseidon.
 

DeletedUser1762

Hosť
Hej viem že priemerná cena kúzla nie je podstatná. Je tam len štatisticky.

Kúzla čarujúce vojakov sú neskôr nanič, ale myslím si že do prvého mesta je najlepšia Aténa hlavne kvôli patrónke na začiatok hry.
Súhlasím že Svadba je blbosť a čarovanie surovín sa občas hodí.
Na útoky sú kúzla od začiatočníckych bohov (Atény a Héry) a Múdrosť, Hrdinskú moc a to kúzlo od Héry je na začiatok, ale podľa mňa na začiatok si dáš tých bohov, ktorých na konci budeš mať v málo mestách.
Nemyslím si, že najdôležitejšie kúzla na mestá sú urýchľujúce vojakov. Sú krátkodobé. Keď už, tak možno Ochrana mesta, ale aj to je krátkodobé. Takže skutočne užitočné z kúzel na mestách sú iba útočné ako Blesk, Ilúzia (ale to len vyvodzujem, nemám skúsenosti z Ilúziou).

A ešte by som sa chcel spýtať: Čo sa stane, ak niekto použije Múdrosť na Ilúziu?
 

DeletedUser

Hosť
Blesk je somarina. Namiesto jedneho blesku mozes mat 1 spokojnost a 1 porodnost od hery a s tym narobis mnohonasobne viac nez s nejakym bleskom. A tiez aj 2-krat vacsia armada je lepsia ako 10% k sile alebo carovanie vojakov.
A vobec blesk je po technickej stranke mozno najslabsie kuzlo. Jeho vyuzitie nie je v sile, ale v tom, ze spamujes nepriatelovi hlasenia.

Hlavne je toto. ZIADNE KUZLA SA NEVYROVNAJU ARMADE. A Hera+Poseidon su tovarne na armadu.
V neskorisch fazach, ked uz budes dost silny a budes si moct dovolit aj pomale budovanie, tak sa oplati robit Mantikory, Pegasy a Grifinov.
 

DeletedUser3472

Hosť
suhlas s wolfym...v prvom meste jednoznačne hera kvoli spokojnosti a rýchlejšej stavbe vojakov a potom je to už jedno ale každý boh má niečo dobré
 

DeletedUser3830

Hosť
. A Hera+Poseidon su tovarne na armadu.

s týmto nesúhlasím Prak _________________ Kyklop
Poškodenie: 23 __________________________ 756
Obyvateľstvo: 1 ____________________________ 40

A aby si získal poškodenie kyklopa potrebujete približne 33 prakov= 756/23 je 32,8 co je o 7 obyvateľov menej než na kyklopa. 7 prakov je 161 útočnej sily takže praky sa oplatia viac. Hydra má rovnakú útočnú silu ako 5 ZL no obranu silnejšiu. Uprednostnujem obranne birky nad hydrou.

Birka Hydra
Obrana: 160 715
Obyvaťeľstvo: 8 50

Aby si získal obranu hydry potrebuješ približne 5 biriek čo je 40 obyvateľov čo je o 10 menej než na hydru. Takže poseidona používam iba na kúzla :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser4300

Hosť
podla mna su hydry dobre, vzdy si do ZL mesta postavim aspon 2... nieco ti ubrania plus ak ides casovat a nemas cas tak hydra ti ZL o nieco spomali ;)
 

DeletedUser

Hosť
V každom zl meste mám 1 čln, hydru som na Lambde ešte nepostavil... Ani kyklopa...
 

DeletedUser4300

Hosť
kyklopa ani ja :D a pri hydre este ked si to porovns so ZL tak utocna sila a populacia sa rovnaju no hydra ma dost dobru obranu ale zas je pomalsia
 

DeletedUser4452

Hosť
kyklop je podľa mňa somarina..:) hydra sa celkom dá, ale iba na rozbehnutých svetoch..:)
 

DeletedUser4300

Hosť
no tak urcite ju nebudem stavat ked mam 4000 bodov :D ona sa oplati len do ZL mesta
 

DeletedUser4452

Hosť
jj..:) ale aj tak.. ja som ju ešte nestaval, je dosť drahá.. radšej ZL...
 

DeletedUser4300

Hosť
ked ju postavis kazdy den, tak toho mas viac ako cisto ZL ;) ona stoji viac kamena ako ZL dreva
 

DeletedUser4452

Hosť
neviem no..400 priazne...:( potom 5800 dreva... ale delené 5, čiže 1200... neviem.. možno vyskúšam niekedy..:)
 

DeletedUser

Hosť
V zl meste vyrobím denne minimálne 30 zl... Takže tieto deväťhlavce mi netreba...
 

DeletedUser4452

Hosť
súhlas majko..:) ja niekedy aj 50 keď je dobrý deň..:) (a ochotní ľudia v alie a samozrejme, posiedon..:)))
 

DeletedUser

Hosť
No veď áno, dobré obchody s roľníckymi, potom nejaké na trhu, volanie mora, ostrov drevo +, kameň - a ide to samo :)
 

DeletedUser4300

Hosť
ale ked sa ti niektori den neda, ze prides len postavit armu ak si pozri, 1hydra = 5ZL normalne postavim cca 21ZL no ak dam 1 hydru tak sa mi da este 19 ZL co je dokopy 24 ;) a utocna sila je rovnaka
 
Hore