Viac otázok

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
1. Ako dlho trvá začiatočnícka ochrana?

2. Dá sa nejak utvoriť spojenectvo medzi alianciami? (inak ako ústna dohoda)

3. Ak dám niekomu v aliancii nejaku hodnosť, vidia ju aj ostatný hráči? (alebo len členovia aliancie)

4. Koľko hráčov môže mať spojenectvo? (prípadne by sa to v budúcnosti dalo nejak upraviť, buď nejakou budovou, alebo bodovo[body velitela])+ mohlo by sa utvoriť obmedzenie na tvorbu aliancii, aby sa dala vytvoriť po postavení nejakej jednoduchej budovy, čo by nestála veľa (zabráni sa tvorbe tisícok malých aliancii)

5. Ak mám výzkum diplomacia (Diplomacia znižuje riziko odporu roľ. dediny o 20%) znamená to, že riziko odporu bude od 0-40% alebo že pri 0-60% nálady je 20% šanca že nebudú klásť odpor
(tak toto neviem či chápete, ale je to matematická otázka, lebo v prvoj je to výhodnejšie)

Ďakujem
 
Naposledy upravené moderátorom:

Bobo

New Member
1. 7 dni

2. nie(zatial)

3. iba clenovia aliancie

4. uz sa to menilo, pokial viem momentalne je to max. 600 hracov na jednu
alianciu

5. dam priklad, ak ti teraz kladie odpor dedina co ma naladu 64% a silu 50%, tak s diplomciou pri sile 50% zacnu klast odpor az ked nalada klesne na 44%(nie som si ale 100% isty)
 

DeletedUser

Hosť
Hehe Natasa zjednodusene :

Bez vyzkumanej Diplomacie je risk rabovat pri 67 percentach a pri sile to je uplne jedno,Vsetky varianty mam vyskusane.
Pokial mas vyzkumanu diplomaciu tak mozes rabovat aj pri 45 percentach a vsetko je v pohode.

Dalej co sa tyka sily tak cim nizsia sila tym mas klud.Vesnincania sa neburia,ale mas menej surovin,je to normalny protiklad.

Bud pojdes na dedinu,co ma malo sili,ale nebudes stratovy na samovrahoch alebo pojdes na dedinu kde mas isty zisk a ale mas tam riziko pretoze maju vela sili pri takej istej nalade.

Priklad:Bez vyskumania diplomacie

Vesnica Hatalaputa

67-nalada
10-sila

20 lukov-riziko cca 60 az 70 percent,ze sa ti nevratia k rodinam

67-nalada
60-sila

20 lukov-riziko 100 percent,ze sa ti nevratia k rodinam

Samozrejme cca 10 a 15 lukov sa vrati v pohode.Ale strata tam bude.

Prepocty su vyskusane,na viacerych dedinach,toto je len priklad.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
ešte jedna otázka, čo znamená, ak na mojom ostrove rastú stromy rýchlejšie, a tak môžem tažiť viac dreva? ved ked sa pozriem kolko mi ťažia, tak ťažia stale rovnako s každej suroviny, tak načo to je?
 

DeletedUser

Hosť
ahojte chcem sa spýtať...dajú sa farmiť aj miesta na založenie dediny?:confused:
 

DeletedUser19

Hosť
Nie, žiadne mesto sa tam nenachádza takže tam nie je čo farmiť.
 

DeletedUser

Hosť
ďakujem...myslel som si to...ale ešte sa opýtam, ake bude velľke mesto ak ho založím? Myslím kolko bude mať bodov a čo sa tam bude nachádzať? ak už mám minúť tolko surovín na osidlovaciu lod, či sa mi viac neoplatí s tou istou lodou prebrať suseda ktorý ma 300 bodov a je neaktívny..:)
 

DeletedUser

Hosť
jak funguje tržiště, ? mohu si v něm sám přerozdělovat suroviny? dˇ
 

DeletedUser

Hosť
ďakujem...myslel som si to...ale ešte sa opýtam, ake bude velľke mesto ak ho založím? Myslím kolko bude mať bodov a čo sa tam bude nachádzať? ak už mám minúť tolko surovín na osidlovaciu lod, či sa mi viac neoplatí s tou istou lodou prebrať suseda ktorý ma 300 bodov a je neaktívny..:)
Založené mesto bude mať okolo 700 bodov :)

jak funguje tržiště, ? mohu si v něm sám přerozdělovat suroviny? dˇ
Môžeš si dať vlastné ponuky napr.
Hľadám: 500 Dreva (To čo potrebuješ)
Za: 450 Striebro (To čo ponúkaš)

Alebo môžeš prijať ponuku niekoho iného
 

DeletedUser

Hosť
jak funguje tržiště, ? mohu si v něm sám přerozdělovat suroviny? dˇ

na 1vej urovni mozes len prijat ponuku niekoho ineho alebo bochodovat s rolnickimi dedinkami
vlastne ponuky na trh mozes zadavat az od 5tej urovne trznice. najvecsi mozny pomer je 10:1

dalej :
# Obchodovanie s farmárskymi dedinami neovplyvňuje anináladu ani silu.
# Po obchode klesne pomer o'0 .03 'bod za každých 100 doručených surovín.
# Nezávisle na sile alebo nálade sa pomer zvýši o'0 .02 za hodinu 'až opäť dosiahne 1.25.
# farmarske dedinky drzia v danu dobu len 2000 od sroviny(neviem ale po akej dobe zase budu mat suroviny)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
utok

pri utoku na dedinu obrancovi ukazalo miesto jednotiek iba otaznik amne padli vsetci vojaci. preco?
 

DeletedUser19

Hosť
Padli ti všetci vojaci takže nikto nezistil, koľko ich tam má súper.
// neskoro :(
 

DeletedUser

Hosť
ahojte, teraz som to zacal hrat a nerozumiem jednej veci - postavil som kasarne, chcem trenovat armadu, no napriek tomu ze mam dost surovin aj slobodnej populacie nejde mi kupit ani jedneho vojaka. Minimalne aj maximalne mnozstvo je 0. Vysvetlite mi to niekto? dakujem
 

DeletedUser19

Hosť
Vyrábať môžeš zatiaľ len bojovníkov s mečom. Ostatné jednotky musíš vyskúmať v akadémii. Ak ti nejdú vyrábať ani bojovníci s mečom tak ešte raz poriadne skontroluj, či máš naozaj dosť surovín (95 0 85) a voľných obyvateľov (1) a keď máš tak napíš na support.
 

DeletedUser

Hosť
Volní obyvatelia co spominas su to iste ako slobodna populacia?
 

DeletedUser

Hosť
Mam este jednu otazku - Je v pociatocnej faze hry mozne obchodovat so surovinami? Mam prebytok kamena, no nedostatok dreva a striebra. Je mozne niekde suroviny vymienat? Viem ze existuje trhovisko, avsak to je zatial pre mna absolutne nedosiahnutelne.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore