The Secret - Tajomstvo

DeletedUser

Hosť
dakujem za tip, na ten film...skusim ho niekde splašiť a pozrieť....

nechcem sa hrať na psychologa alebo niečo podobne no myslím si že máš problém zo svojím sebavedomím...do kuta ťa môže zahnať len ten komu to dovolíš....nik nedokáže ovladať tvoj život, tvoje správanie tvoje myslenie...len ty sám...a si zato plne zodpovedný, ak si nevytváraš priatelov rovno nepriatelov, može to byť práve týmto tvojím myslením..nemyslíš? ak na teba niekto tlačí...je to len preto lebo mu to dovolíš a tým mu dávaš priestor aby ťa ovládal....prečo máme nízke sabavedomie by sme mohli písať spolu hodiny a hodiny...sám som taký bol...až kým som nepochopil že jedine komu môžem veriť a na koho sa môžem spolahnúť,som ja sám...kniha ktorá my v tom období dosť pomohla bola od Zig Ziglar : Naschledanou na vrcholu, mal som ju len požičanu, lebo v kníhkupectvách ju už nekupíš, asi dva roky som behal po antikvariátoch kým som ju našiel....stala pár korún ale obohatila moj život 1000 násobne....no človek musí byť otvorený a chcieť niečo zmeniť aby mu myslenie pomohlo...

dobre sa mi s tebou píše noo mám obavy že nás za chvilu LOCK-nu..:)
 

DeletedUser72

Hosť
Já problémy se sebevědomím nemám - nemám totiž vůbec žádné a kupodivu - už mi to ani nechybí... Stejně nemohu ničeho v životě dosáhnout, tak k čemu ještě taková zbytečnost jakou je sebevědomí ? To je pro mne naprosto zbytečný luxus.
__________________

Můj život že dokážu ovládnout jen já sám ??? Safra to říkám pořád a za tím si stojím - TOHLE NENÍ TOTIŽ PRAVDA !
Mám si snad dávat sám sobě za vinu, když mně někdo zcela náhodně zhype třeba někde v MHD a skončím třeba na gryplkáře ??? A to nikoho ani nemusím vyprovokovat byť jediným slovíčkem, či pohledem !
Nebo ženy - mají si snad samy sobě dávat za vinu, když je někdo znásilní ???
Tady přece životy ovlivňují ostatní lidé !

JE TO SNAD JEJICH VINA, ŽE JIM OSTATNÍ UBLIŽUJÍ ?????????
Takže - NEJEN na mně závisí průběh mého života !
________________

Mám spoustu kamarádů....
Občas se divím.... Vlastně se divím pořád, jak někdo jako já, dokáže být až tak populární (jestli v negativním nebo pozitivním smyslu to musí posoudit každý sám)... Pochopitelně to jsou jen kontakty zde na internetu... V RL nemám nikoho....
Ale vždy to po nějaké době skončí tak, že se s dotyčným pohádám....
Asi je má frekvence opravdu jiná....tak jedinečná, že mám jiné názory než ostatní...
Jeden kamarád mi nedávno říkal, že mne nepoznává... Že během půl roku u mne proběhla taková změna, že již ani nevěří, že by se to mohlo někdy třeba vrátit do starejch kolejí....

Asi má pravdu - právě posledního půl roku je mi všechno naprosto ukradeno...
To musí mít dopad na mé jednání...

________________

Pochopitelně vím moc dobře, že jediný člověk kterému mohu důvěřovat jsem já...
Ale vím, že jsem naprosto neschopný jedinec...který si nezaslouží vám ostatním tady vydejchávat drahocenný vzduch...
Takže - jestli se z tohoto někdy vyhrabu (předem už vím, že nevyhrabu), tak už jakákoli iniciativa rozhodně nebude pocházet ode mne, ale jedině s pomocí mého okolí... Takže nikdy...

Ne, já už nechci nic změnit - pro mne je tohle konečná.
Zbyly mi jen slzy.

_________________

Jinak v tom Tajemství se má člověk zaměřit na 3 body:
- žádost
- víra
- přijímejte

Žádat - to je jasné - každý z nás má nějaké tužby (dokonce i já), ale víra je zde popisována způsobem, kdy člověk se již má chovat tak, jako by už měl svoji vysněnou věc či cokoli jiného...

To je právě to, co já nedokáži se svojí myslí udělat - promiňte mi ten výraz - "přechcat" ji.... Ano - musíte si vytvořit ve svém mozku "virtuální obraz" svého šťastného já, který je spokojený, bohatý, zdravý, či třeba že už má kolo a jak se na něm báječně jezdí...

Nedokážu ŽÍT V ILUZI - PŘETVÁŘCE !!!!!!!!!

Pochopitelně jen to že myslíme na pozitivní myšlenky, nás samotné nepochybně naladí do pohody - poté již snad ani zapotřebí toho snu dosáhnout - stačí přeci jen, když si to budeme myslet a přijímat tedy to, co je naprostá lež....
Až pak se nám může změnit život....

Takže co je vlastně The Secret, lidičky ???
Nic jiného, než jen neškodné "přeprogramování" naší šedé kůry mozkové.
Používejte psychowalkmany, cvičte jogu,...relaxujte - mělo by to mít stejný účinek ;)

Ale jak říkám - já vám to neberu.. Jsou prostě jen i případy, kterým již není pomoci.
 

DeletedUser

Hosť
fúuuf dokým som to prečítal danubio :D.No samozrejme je to tvoj názor na tom tvojom vyjadrení niečo bude ale tá kniha má len ľudí naučiť pozitívneho myslenia aspoň ja to tak vidím :)
 

DeletedUser72

Hosť
viac popíš spojenectvo.

Já vím,... omlouvám se za delší příspěvky, ale tím eliminuji počet čtoucích a reagujících uživatelů, kteří o dané téma nemají zájem ;)

O pozitivním myšlení byla ale napsána již velká řádka knih - můj začátek (tak před cca více jak 15-ti lety) byl u knihy s názvem Síla pozitivního myšlení. Autora si již nepamatuji.
Tehdá mi kniha přišla poštou od Knižního klubu a zklamala mě jen jedna věc - autor mluvil skrze knihu ke čtenářům s tím vědomím, že uznávají vyšší vesmírnou sílu (víru v Boha)...
Hodně se toho sice dá přečíst i třeba v Bibli,... ale pak já jako ateista nevidím kýžený efekt...
___________________

Já osobně znám "tajemství života" a také se o to klidně s vámi podělím....

Je totiž jedno jaký máte život - můžete být naprosto spokojený i třeba jako retard, nájemný zabiják, drogový dealer, dokonce i jako vězeň (který si již život venku nedokáže představit) nebo můžete vést slušný a poctivý život a třeba být ředitelem banky nebo mít třeba 10 dětí, pro které budete naprosto zapálení ..... Všichni mohou být svým způsobem spokojeni....... JEDINÉ CO JE K TOMU POTŘEBA - JE TOUHA ŽÍT.

Když ztratíte tuto prvotní vrozenou touhu, kterou máte již od prvního nadechnutí, tak potom přichází konec.... Kdo nechce již bojovat s životem, kdo ztratil již svoji "touhu", tak........... † finito.

Jak by Tajemství nahlíželo třeba na tento citát ???? -->
Denis DIDEROT
Člověk se narodí buď šťastně nebo nešťastně a je nezadržitelně unášen proudem, který vede jednoho ke slávě a druhého k hanbě.
_


Mohu v tom citátu změnit to "nezadržitelně" ???? Mám věřit v něco lepšího ???? proč mám být právě ten správně a pozitivně naladěný člověk ????

Jen abych mé intuitivní vědomí nechal žít v přesvědčení, že mi je fajn, že prostě je paráda, že slunce jednou za den vyjde ????

Teda povim vám.... Skoro 10 let jsem se těšila, jak slunce opravdu vyjde.... Ano - byla to má touha - vidět vycházející slunce nad mořem.... Velký sluneční krvavý kotouč vycházející ve vlnách plných života.....
Ta myšlenka byla velmi silná - prostě jsem chtěla k moři a pořád na to myslela....
Toto přání se mi splnilo, hehe.... Přesně v den mých 18tých narozenin.... Stanula jsem na příjemně chladivé pláži jednoho turistického centra ve Středozemním moři....
A rozčarování ??? Ano přišlo posléze a nebylo zrovna dvakrát příjemné - slunce tam totiž nevycházelo nad mořem....
Ale tak mě to jako spoustu lidí neodradilo a ráno si přivstala, abych si mohla zacvičit Pozdrav slunci mohla si namluvit, že to je právě to, co jsem chtěla.

Já na "Tajemství" NEVĚŘÍM..... Jak moc si to kuja člověk musí přát a hlavně jak dlouho ???? Věřím tomu, že jsem právě po pátrání svého tajemství obětovala více, jak kdokoli z vás..... Prostě mi není souzeno.... a už ani nechci nic hledat - vím, že jsem ztracená existence.

_____________

Mne rodiče vždy vedli k daleko větším cílům.... Platili mi školy, aby jejich dítko nemuselo nikdy pracovat rukama, ale aby si vydělávalo především mozkem....
Teď si říkám, že to byly zbytečně vyhozené peníze.... Z blba se totiž nikdy
(ani zázrakem) nestane pan Někdo a to můžete mít školy jaký chcete, hehe....
Prostě to v tom člověku NENÍ....ikdyž mi říkali, že to postupem času přijde... No kdepak :)

A je zajímavé, že největší okamžiky (a těžce nesoucí popularitu) prožívám právě teď - ne v reále, ale tu na netu a to v době, kdy se mé já cítí naprosto prázdné a totálně opuštěné a osamocené.... nepotřebné a neužitečné....
Ale já už vím přesně, jaký bude můj osud... A žádné překvápko v něm rozhodně už nebude :) Když totiž beru "překvápka", tak posledních 15 let to byly právě ty negativní...
Já už další takový překvapení nechci... Já už svoji "touhu žít" nemám....

A ještě dodám:

EPIKÚROS ze Samu
Neštěstí třeba léčit vděčnou vzpomínkou na to, co jsme ztratili, a vědomím, že nelze odčinit to, co se stalo.

VERGILIUS (Publius Vergilius Maro)
Jedinou spásou poražených je v žádnou nedoufat spásu.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Negatívne myslenie ta môže doviesť do nekonečnej uzavretej slučky. Na
začiatok stačí, aby si si myslel jednu negatívnu myšlienku. Tá ta
privedie k trom ďalším. Ani nevieš ako a zrazu začneš analyzovať svoj
doterajší život pomocou depresívneho zmýšľania.Tento stav ti može
zhltnúť nekonečné množstvá hodín, týždňov a rokov. Tvoj pripad, nejdem ta poučovat ani nič podobne... iba ti popriat vela štastia :)
 

DeletedUser72

Hosť
Díky, Watley. Ale nemyslím si, že by mi jedna jediná negativní myšlenka dokázala zkazit celej den, hehe... to bych se po ránu nemohla ani podívat do zrcadla, hehe.
Mám jedno jediný přání...můj sen... A když to vyjde, tak... tak zase začnu věřit.
Zase získám svůj bývalý klid a svoji víru v sebesama... Nechci ani pomýšlet na to, že by to nemuselo vyjít...

Ale přišla jsem na jednu věc - že naopak jedna jediná pozitivní myšlenka (kterých se mi vůbec, ale vůbec poslední dobou nedostává) mě naopak dokáže docela dobře nabudit a motivovat...
Alespoň na minutku zapomenout na útrapy a neštěstí a myslet na to hezké, dobré a příjemné.. A hned byl ten svět (byť na minutku) takový hezčí :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Nová sekta... moderní jehovisti?
Keby to fungovalo bolo by viac bohatých ludí.
Riadna demagógia.
Mám z toho pocit ako z pyramídových hier.
Alebo superreklám čo hádzem do koša.

Mám obavu ze sa z toho niekto moze aj scvoknút.
Navrhujem zamknut a odstrániť ako reklamu.

Súhlasím. To je jedna trápna s..č.a . Oni tam hovoria o vesmírnej sile a o neviem čom. Ak by som bol rodič, nechcel by som, aby moje decko v puberte narazilo na niečo také. Povzbudzuje to sektárske myslenie (to je názor od kamaráta, psychológa).
 

DeletedUser

Hosť
pani nedohadujte sa aj tak ASTAR SERAN velitel vesmirnej flotili ktory nas zachrani pred jastermy z vesmiru:cool:
 

DeletedUser

Hosť
secret je blbost a kazdy kto tomu veri ma nieco pravdepodobne s mozgom je to cele jedno klamstvo ktore sa snazi ludi prehovorit aby pozitivne mysleli lenze keby bol svet len pozitivny tak tu uz nejsme
 

DeletedUser50

Hosť
práve že,keby svet myslel pozitívnejšie,tak sme na inej úrovni,ako sme teraz
 

DeletedUser

Hosť
nie pretože by neboli vojny a bez vojen sa nedá žiť ako i bez jedla a bez vody uvádzam príklad
 
Hore