Taktika novy svet

DeletedUser

Hosť
Kedysi som zacal pracovat na jednej taktike pre novy svet teda bezny svet ale kedze sa nechystam na ziadny novy svet tak som sa rozhodol sa s vami o nu podelit

Taktika ma pracovny nazov Svetove strany

Tento sposob hry a taktiky je velmi narocny na prevedenie vyzaduje si velku kieru discipliny a spoluprace
je potrebne na nu mat minimalne 4 hracov co maju uz nieco odohrane a poznaju sa idealne je ak si doveruju ak uz spolupracovali a maju medzi sebou velku doveru
Optimalne je mat 4 skupiny aspon po 4 hracov to na zaciatok dost postacuje

Princim treba si pockat ked bude spusteny novy svet nechat ho bezat nelogovat sa dat tak tyzden az dva na nalogovanie drvivej vacsiny hracov a potom sa prihlasit v rovnaky cas kazda skupina si zvoli inu svetovu stranu (sever,juh,vichod,zapad)
taktikazaciatok.jpg

kazda cervena gulicka je naznacenie jednej skupiny popripade jedneho vodcu
cervene ciary su plan rozvoja
zelena ciara za oznacuje ze za hracom alebo skupinou je prazdne more neobyvane ostrovy
Tato taktika je maximalne narocna v tom ze 4 vodcovia musia byt osobnosti ludia za ktorymi bude stat aliancia a pritom budu vediet drzat spolu aj ked budu oddeleny celym svetom ide o to zacat na opacnych koncoch a casom sa prepracovavat k sebe vyzaduje to maximalnu doveru aby kazdy vodca konal v zaujme celkoveho planu
Vodcovia maju za ulohu vytvorit aliancie ktore maju rozne nazvy (idealne je ak su hraci po 4 v skupine tym sa rozlozi vsetko vedenie na zojranych hracov) ak je len sam vodca musi si vystacit s materialom okolo seba
Zaklad je vytvorit alianciu s plnym pocotm clenov okolo seba vodca musi byt tvrdy a nekompromisny ale pritom mat sympatie hracov.
Podstatne je aby hraci nevedeli ze su len sucastou dalekosiahleho planu na ovladnutie postupne celeho sveta spojenim 4 aliancii ale aby mali pocit plnohodnotne a samostatnej aliancie.
Vodca uzatvara pakty a dohody ako uzna za vhodne robi politku prezitia cielom tychto aliancii nieje byt najlepsie na svete cielom aliancii je neustale rast zvacsovat sa a stale prezivat.
Clenovia sa stale naberaju pri naznaku akejkolvek neaktivity su predhodeny spojenectvu na rozobratie tymto sa aliancia posilnuje agresivne postupuje proti nepriatelovy ma jasne nalinkovany postup od vodcu a to je obsadzovat ostrovy to znamena ostrov za ostrovom vo vlnach.
Princip je v tom ze za chrbtom maju more a nikoho pred sebou nepriatela cize nepriatela tlacia a zaberaju postupne ostrov za ostrovom
taktokazaciatok.jpg

cervene kruzky su jedna bunka zabrali uz druhy pas ostrovov a tymto sa prichadza k faze obranny val ostrovy ktore su pod plnou kontrolou a su v druhom rade a deli ich minimalne jeden ostrov od nepriatela cierne kruzky posielaju urcite percento svojich jednotiek do prednych ostrovov na obranu cim sa predne mesta stavaju velmi dobre chranenymi a lepsie sa z nich bojuje a strazi zelena ciara naznacuje ze to je koniec mapy
takto sa postupuje dalej vodcovia 4 skupin stale udrziavaju komunikaciu medzi sebou opisuju si sytuaciu ako postupuju a dohaduju dalsie kroky kazda aliancii je vedena samostatne a postupuje stale ostrov za ostrovom
taktikarozsirena.jpg

tu je pokracovanie zadny rad otrovovo uplne podporuje vsetkymi jednotkami predny rad po mojej skusenosti je velmi mala pravdepodobnost ze by nepriatel udrel na tieto ostrovy pravidelne sa utoci len na ostrovy a mesta ktore susedia nejak s nepriatelom 99 percent nikto nezautoci na ostrovy ktore delia dva ostrovy spojenectva od nepriatela preto je uplne bezpecne ich vyuzivat plne na podporu
taktika3.jpg

tuto je uz naplno rozsirena taktika zaberania ostrovov a postupovania takzvane vlna za vlnou ostrovy maju vela podpory stavaju sa velmi tazko ohrozitelne preto je dolezite ze mate za chrbtom spojenectva nic prazdnu mapu pretoze nemusite branit ten smer cim sa da uskutocnit tato taktika

Toto je taktika na mesiace az roky hrania nieje to nic jednoduche musiete riadit 4 spojenectva odelene jedine co je dolezite aby ste prezili vy a ziskali vernych hracov priberate k sebe hracov podla uzemia akonahle skoncia sklamu alebo su slaby su pohlteny vlastnym spojenectvom ide tu len o uzemie a o naplnenie konecneho planu (ano je to svin... ale je to tak ja nerobim ruzove plany alebo sutaz oblubenosti) naberate hracov preberate hracov ale zaklad je stale rast pohlcujete aj spojenectva vytvarate si dohody o neutoceny ale s tym ze aj tak ich na konci odpilite

Princip je spojit uzemne tieto 4 skupiny preliat sa do jedneho celku a stale utocit smerom do vnutra kruhu urobit okolo sveta obruc ktoru stale stahujete hraci vnutry nemaju kam ustupit okolo je obruc ostrovo ktora je silne podporena a v strede je coraz menej miesta a hracov ktory sa daju preberat tymto sposobom vytvarate vnutorny tlak v spojenectvach ktore stoja proti vam

v tomto plane je dolezite vydrzat casovo zotrvat spolu vedenie 4 skupin musi stat do konca spolu za jednym cielom neohliadat sa co sa pri napneni planu stane ak to dokazete zarucujem vam ze vyhrate svet.
je este milion drobnosti ktore tu niesu ale toto je plan pre ludi ktorym toto staci na pochopenie co sa ma spravit aby to vyslo ostatny nemaju nadej na naplnenie planu
 

DeletedUser

Hosť
Myslim ze cakat dva tyzdne je vela.

A nevadilo by troska davat bodky za vetami nech je jednoduchsie ta rozumiet. :)
 

DeletedUser

Hosť
zaklad je proste pockat aby sa loglo na kraj mapy staci asi aj tyzden dva su vela pravdepodobne mas pravdu :)

a este je dolezite vzdy mat plne spojenectvo vzdy plny stav clenov ale clenovia su prijaty len na zaklade polohy neprihliada sa az tak na body ale na polohu.
Podla toho co som sledoval odpad v spojenectve je asi 70 percent hracov takze to skoro sedi na pocet vzdy mat plne spojko a radsej slabe kusy rozobrat vo vlastnej rezii. Dolezite je len jedno uzemie celistvost uzemia rast a trvanie vsetky 4 skupiny rastu priblizne rovnako da sa zadat poziadavka napriklad minimalne 1 mesta za 10 dni pre kazdeho clena a kto nesplni bude rozobrany vlastnymi tymto sa zaruci rast a filtracia hracov.
 

DeletedUser1879

Hosť
no čakať 2 týždne ja akurát aj keď závisí to aj od rýchlosti sveta ale prvý týždeň je vždy lepšia ak sa celá skupina logne pohromade, lebo vtedy sa loguju dosť velké skupiny hráčov zo starých svetov na 1 miesto a by skúsili znouzaložiť spolky aj na nových svetoch a tak v strede je vždy pretlak hyperaktívnych spolupracujúcich hráčov.
problém pri tomto pláne môže byť že nie vždy to prihlásenie môže tieto štvorice rozhodiť presne tak ako to je zobrazené a aj keď sa lonú na rôzne svetové strany tak môžu byť vzdialené len 1 ostrov od seba a ak jedna sa dostane akurát do blizkosti silného 100 členného spojka tak to nemusí prežiť.
 

DeletedUser

Hosť
toto copises sa riesi logne sa jeden do minuty ma zalozene spojko a pozve ostatnych ktorych logne automaticky k danemu spojenectvu je to funkcia ktora funguje skvele ;) a preto pisem ze co najskor nabrat hracov na krajy mapy sa to da
Dolezite je mat pripravene pozivacie spravy ktore musia byt na urovni nie len pod k nam sme super. Nebudem davat presny navod na pozvania zatial ale da sa to za par dni je vodca ktory vie co ma robit schopny nabrat skoro plne spojenectvo viem o com hovorim :).
 

DeletedUser

Hosť
to si odkukal z DK to sa podari raz zo 4 pokusoch a 4 je malo a je sanca ze budete od seba moc daleko a vacsinou teraz su dohodnuty medzi sebou zaklady spojenectiev cele partie tam idu a ked sa tam dostanes co tam na verbujes lamy do spojka ale inak je to perfektne spracovane to musim uznat 1*

PS: KAZDY svet je jedinecni co na jednom plati na druhom nie na jednom si kral na druhom mozes byt obycajna lama nezabudni mozno na bete si kral ale kazdom svete su taky hraci ako ty cim vysi svet tak tym silnejsie osadenstvo sveta a to treba zohladnit a to tazko oplivnis.


to to je pre teba za snahu 1*
 

DeletedUser

Hosť
nie z DK to nemam na DK som vydel len jednu jedinu taktiku ktora stala za to a to bolo sposob buniek nieco ako sirit sa ako virus (vela aliancii malo hracov) tam to bolo robene inak ;) a s DK nemam ziadny kontakt mozno az na par ludi :D

tu ti poviem jedno ak na jednom svete dokaze hrac urcite kvality nikdy nebude lama mozu ho dobit na novom svete a podobne ale aj tak sa dostane hore casom ale medzi tychto hracov radim len urcity kruh ludi :)
 

DeletedUser

Hosť
:D sorry skipi ale má pravdu :D No taký svet by som hral aj ja...
 

DeletedUser4452

Hosť
OK taktika ale náročnááá.... a veľa času treba na to, veľa ľudí.... ale podariť sa môže...
 

DeletedUser

Hosť
Aj sa darila a islo to ako malo len sa to po... na tom co je v tomto najzranitelnejsie na ludoch a dohodach neboli vodcovske osobnosti dost silne aby udrzali smer na jednej strane :).
JE to neuveritelne tazky navod ale neuveritelne silny skoda uz ho asi nikdy nezrealizujem :D to bolo posledne co som chcel dat na hre a spravit zaciatok isiel ale koncovka :D
 

DeletedUser3606

Hosť
Aj sa darila a islo to ako malo len sa to po... na tom co je v tomto najzranitelnejsie na ludoch a dohodach neboli vodcovske osobnosti dost silne aby udrzali smer na jednej strane :).
JE to neuveritelne tazky navod ale neuveritelne silny skoda uz ho asi nikdy nezrealizujem :D to bolo posledne co som chcel dat na hre a spravit zaciatok isiel ale koncovka :D


Hehe,ja som si to ani neprečítal lebo ty píšeš dlhé príbehy :D
 

DeletedUser4995

Hosť
Jednoduché a lahké. Ale pritom náročné na čas. Zvládnuť sa to dá. niečo podobné som zažil na inej hre a bola to pecka. škoda že som bol na opačnej strane :(
Zaberali jedno mesto po druhom ako MOR.
 
Hore