Taktika Bulldoga

DeletedUser

Hosť
Ahoj, v škole sme sa učili Napoleonské vojny a Angličania používali tzv. taktiku Bulldoga, teda zahryznúť a nepustiť. S kamarátom sme vyvinuli verziu pre grepolis. Vysvetlím to v bodoch:
1. Postavte na vaše pomery veľkú armádu
2. Zaútočte na hráča ktorý predstavuje potenciálnu hrozbu
3. Útočte takmer stále, každú hodinu, dve.
4. Po niekoľkých dňoch, občas vyše týždňa, sa hráč vzdá a vy môžete v kľude preberať;)
 

DeletedUser

Hosť
Ak je protivník šikovný, tak ti bude uhýbať kým nebude mať dostatočnú deffku, alebo zavolá podpory.
 

DeletedUser

Hosť
ak nanho budes utocit furt dookola tak mu vypukne hosp. kriza a moze si ist fukat- nejsu suroviny nejsu ani vojaci, a suroviny mat na 100% nebude lebo ich da vidlakom alebo mu ich zoberes
 

DeletedUser1249

Hosť
naco mi to bude vsak mu znicim army a dobyjem mg horsi napad som este nepocul
 

DeletedUser

Hosť
tvoj nazor prosim, ale toto je skorej pre tych ktori nejsu schopni hned preberat, a tak ho farmia, farmia, farmia on sa vzda a je to menej roboty
 

DeletedUser

Hosť
Lachyman: Horsiu taktiku som nevidel.
Asi preto mas len mesta neaktivnych hracov. ;)
 

DeletedUser3132

Hosť
hrac ktory sa necha farmit, nieje hrac... teda myslim to takto ze nieje hrozba, a preberies ho tak ci onak a akho nedokazes prebrat, tak preco by si mu mal vziat mesto len preto ze nevies postavit poriadnu armu aby si mu ho vzal ako sa patri?
 

DeletedUser3213

Hosť
Tak nápad je zlý, lepšie je prebrať a mať po robote
Ale presne toto sa mi stalo na svete Theta:

Mal som mesto na ostrove kde celý ostrov bol nepriateľov na tom ostrove vládlo Undregroud, ja som bol vtedy u Martankov
A začali útočiť ja som stále bránil podpory dochádzali, takto to šlo asi týžden, každý den okolo 20 útokov, a je jedno niektoré útoky šli aj po 10 zl, iné po 20-30 niekde ich bolo viac, ale proste stále dačo šlo, ani som to už nevnímal čo ide, každý den veľa reportov
A raz som si ani nevšimol a mesto bolo prazdne, žiadne jednotky nebolo proste nič, a oni ho zobrali a som nevedel ani ako, a pritom tam podpory chodili nonstop raz za čas tam neprišlo ale mesto som sa stale snažil podporovať ale nedalo sa, ani som si nevšimol a o jedno mesto som bol lahší :)
 

DeletedUser4379

Hosť
Chápem tomu ale ty si to zle pochopil pretože zavolá spojenca ktorý pošle podporu a ty sa rozbiješ a z toho vyplýva že nemáš armádu čiže ani mesto.
 

DeletedUser

Hosť
tak sa mi zdá že tento chlapík opísal princíp farmenia menej aktívneho hráča a následne prebranie.. nič extra na tom nevidím , využitelná je jedine na začiatku hry neskor si to neviem predstaviť... (ked útočíte furt na to mesto tak tam daju trvalý beton a možte si pískať, alebo ak máte velku armu tak máte o bb postarané :D )
 

DeletedUser

Hosť
Ale jo, já něco podobného nedávno dělal. Vyvolal jsem vzpouru ve městě, nasunuli tam dost jednotek, zejména do přístavu, neměli jsme dost zápalek, takže jsem dostavěl armádu do 80 katů, 310 jízdy a 780 praků (a zrušil lodě samozřejmě) a držel to město týden pod vzpourou, dokud jsme neměli dost lodí na prorážku přístavu... nepřítel to vzdal. Birky, co tam byly od první vzpoury, tam nechali, víc tam už neposílali.
Takže ono to uplatnitelný je, ale v tak málo případech, že to vlastně nestojí ani za řeč... protože pochybuji, že se mi naskytne příležitost výše popsaný postup znovu opakovat.
 

DeletedUser4452

Hosť
tak stáva sa, ale ako si povedal.. v málo prípadoch..
 

DeletedUser3213

Hosť
To čom som písal čo sa mi stalo na Thete :D
Mal som potom ešte jedno mesto na ich ostrove, čiže dokopy som mal 2, jedno mi prebrali ostalo 1
To isté roboli týžne a týžne útočili aj 10 zápalkami, čo rozbili na druhy den postavili 10zl a zas tam útočili :D
A ani som si nevšimol a bol som už o 2 mestá kratší a ľahší :D

PS: Vtedy som začínal s GR teraz by som bol dôraznejší
 
Hore