Spojenectvo

DeletedUser

Hosť
V prvom rade toto je subjektivny pohlad na hru nieje to navod na uspech je to len pohlad hraca a vodcu spojenectva co uz ma nieco za sebou. Mozno sa vam nebude pacit mozno sa vam budu niektore kroky zdat cez ciaru preto vravim existuje este xy moznosti ako to urobit inak alebo lepsie.
Kroky ako zalozenie spojenectva a podobne vynecham.

1. Nazov- nazov zvolte nieco za co sa nemusite hambit ide o to aby ten nazov mal uroven ktoru si zasluzi ziadne tie akoze vtipne nazvy ja osobne ked vidim tie nazvy odpudzuje ma to od spojenectva mozu mat aj neviemkolko bodov ja osobne by som sa nepridal k spojenectva ako napriklad ( nemecky ovciak , martankovia, simpsonovci, vojaci, bohovia…. Atd) nazov ma byt na urovni pobehajte google wikipediu a podobne a najdite nieco z mytologie alebo podobne a nie nieco co akurat zosmiesnuje vasich hracov.

2. Nabor- na zaciatku robte nabor samy potom si najdite cloveka co to zvladne. Je dolezite aby mala vasa pozvanka uroven neposielajte pozvanky len tak poslite najprv sukromnu spravu.Vytvorte si univerzalnu pozivaciu alebo skor zoznamovaciu spravu. Strucne popiste co od hraca ocakavate kam vase spojenectvo smeruje ake mate skusenosti na com staviate. Priklad: Dobri den kontaktujem ta ako vodca spojenectva xy (alebo naborar) nase vedenie si ta vsimlo a preto sme sa po porade rozhodli ta kontaktovat.Mali by sme zaujem o tvoju ucast v nasom spojenectve. Nase spojenectvo ma zaujem vojensky ovladnut priestor v ktorom sa nachadzas vsimli sme si ze mas urcite schopnosti ktore hladame a preto sme ta oslovili. Uzemie na ktorom sa nachadzas ovladneme postupne ci uz sa k nam pridas alebo nie ale boli by sme radsej ak by sis a k nam pridal a bol nam v nasej snahe napomocny.Dalej- poukazat na ciele spojenectva a podobne hlavne aby mala ziadost hlavu a patu.

3. Vyber clenov. Na zaciatku naberte kolko ludi len ide a riadte sa len uzemim ohranicte si len uzemie kde chcete posobit a tam si vyberte to najlepsie. Zaplnte alianciu do plna.Majte ako vodca prehlad kto je kto utvorte si hlavne jadro kde budu len clenovia minimalne nad 15 rokov (pod touto hranicou je malo pravdepodobne ze najdete vhodneho hraca ideal je okolo 18 a viac)

4. Selekcia clenov-tvrdo selektujte clenov akonahle vam niekto zozltne popripade jeho aktivita upadla okamzite rozobrat nikdy nebrat ohlad. Aj ked clen nestaci spojenectvu rozobrat okamzite posilnujte spojenectvo touto selekciou bezohladne netahat sentiment do hry.

5. Vedenie majte plne prava len vy popriade niekto koho poznate osobne dalej prava vodcu pridelte len po tom ako cloveka spoznate (pripadnej zrade sa sice nevyhnete uplne ale dost jej zamedzite) vedenie utvorte len s ludi okolo 18 rokov a viac dajte im len pravo na citanie tajneho for a a upravu spojeneckeho for a s pravomocami setrite nedavate ich nerozvazne. Vybudujte si stabilny solidny team toto je zaklad vedenie na ktore sa mozete spolahnut zacnite si aspon volat ked nie cez tel tak aspon cez skype.

6. Funkcie vo vedeni. Vy: musite robit vsetko musi vas byt vidiet hraci vas musia citit za chrbtom vzdy aj v dobrom aj v zlom dohliadat a vyjadrovat sa k vsetkemu
Obrana: urcite jedneho hraca ktory sa zaobera iba kontrolou obrany spojenectva (toto je velmi tazka funkcia kedysi som ju robil ja sam ide o to ze z kazdej obrannej akcie ziskat kto presne poslal podporu robit zaznamy a hodnotit kto na to kasle a podobne ide o dennu pracu a hodnotenie popripade pomahat hracom s obranou organizovat kedy je uz obrany dost a kedy este pridat popripade vyzvat hracov na hromadne kuzla a podobne)
Spravca fora- clovek ktory kontroluje forum tato funkcia je v podstate formalna rozdelte to vsetkym vo vedeni nech to robi kazdy
Sprava utoku- tieto funkcie zalezia od velkosti aliancie kolko ma clenov a ake clenenie zvolite teda clenenie aliancie ci podla uzemia alebo podla cohokolvek uz je to clovek ktory navrhuje akcie a riadi ich.

7. Forum spojenectva: Vytvorte co najednoduchsie forum spojenectva jedno forum kde budu vseobecne temy. Forum obrany . Forum skupin alebo uzemy mory zase to zavisi od clenenia spojenectva. A toto je vsetko plus jedna tajna tema pre vedenie nic viac v jednoduchosti je krasa nic zlozite. Vzdy majte forum v doslednej cistote ziadny spam majte vo vseobecnom fore jednu temu kde si kazdy moze pisat co chce tam ziadna cenzura ale inde nic ziadne kecy.Ak tak to okazite mazte.

8. Disciplina vyzadujte absolutnu discipline vzdy. Ak niekto neposiela podpory ale napriklad sam o ne nikdy neziada to je akceptovatelne ale ak niekto ziada ale inym neposiela okamzite vyhodit a rozobrat. Niekto sa nezapaja do akcii a utokov okamzite rozobrat. Disciplina aj na fore majte vzory na utocne a aj obranne akcie ak niekto edodrzi sablonu a vzor zmazat toto mam odskusane par zmazanych ziadosti o podporu a hraci sa naucia napisat ziadost.

9. Prehlad: vzdy majte prehlad o diani okolo vasej aliancie majte kontakt s kazdou alianciou aj ked proti sebe bojujete piste si s vodcami dookola nikdy neviete mesiace hrania vas aj tak spoja vacsinou.

toto je len na zaciatok pracujem na niecom vacsom raz som to slubil ze ked odidem z hry zanecham za sebou rady ako pre spojenectvo tak pre hraca mozno vam to nieco da.
 

DeletedUser1857

Hosť
Krása, osobne ďakujem za výborné rady, ale "okolo" nich chodím už dlhšie, zaujímalo by ma čo s paktmi, dobré/zlé, veľa/málo alebo ako :)

skipi napísal/-a:
toto je len na zaciatok pracujem na niecom vacsom raz som to slubil ze ked odidem z hry zanecham za sebou rady ako pre spojenectvo tak pre hraca mozno vam to nieco da.

Sľuby sa plniť musia a ty ak raz odídeš, tak odídeš s čistým svedomím :)
 

DeletedUser

Hosť
pakty ano tomuto som sa chcel venovat v tej dlhsej verzii ale spomeniem to aj teraz
pakty delim na oficialne a neoficialne
Oficialne pakty to su tie ktore mate odkliknute teda priznane tie odporucam maximalne dva nie viac vyberte si dobre je to nieco co by malo byt na velmi dlho pred odkliknutim rozmyslajte.
Neoficialne pakty :toto je velmi dolezite a je to len na pleciach zakladatela musi mat kontakt na vedia aj ostatnych ally a vediet si vyjednat co potrebuje je dobre mat neoficialne dohody ze moze byt medzi spojkami vojna ale usmernovat hracov na menej zdatnych clenov supera a dobre jadro proste obchadzat a nakoniec ich pretiahnut k sebe alebo mat dohodu o zachovani urciteho neutocenia na tvrde jadro vasho spojenectva neoficialne pakty su velmi tazke je to vysoka diplomacia vacsinou plati nieco za nieco len malo ludi dokaze presadzovat neutocenie na svojich hracov aj bez protisluzieb vzdy rozmyslajte aby ste viac dostali ako ste dali a nikdy vas neoficialne dohoy nesmu zatlacit do kuta :)

ja som napriklad po dlhom case na bete dokazal ovplivnovat situaciu na svete aj cez pol mapy aj tam kde moja ally nezasahovala bolo to na zaklade vztahov a moznosti ktore som mal dokazal som pomoct hracom a spojenectvam ktore nakoniec rastli a stalo sa z nich to co som predpokladal robil som to vinimocne ale robil a tiez je dobre mat schopnost odhalit hracov a aliancie ktre maju buducnost kedysi davno som urobil jednu velku vinimku ked ma oslovil isty mne velmi malo znamy hrac adaios (este povodny majitel) a napisal mi s jednou prosbou a istou viziou a ja som sa rozhodol aj ked som to nerobil a nemal v umysle niekomu pomahat :) mu pomoct a skusit nieco naplnit postupne som s nim prebral aj svoje vizie a zacal som trochu pomahat exinta exi tiez ally dovtedy mne uplne neznamej :) a myslim ze som velmi dobre vycitil ako to pojde dalej dnes je to ELITA a dokazali velmi vela a ja som rad ze som mal dobre tusenie :)

takze oficialne optimalne 2 a neoficialne ak na to mate pridete na to ako a kolko :)

dlhsiu verziu najdete tu
http://forum.sk.grepolis.com/showthread.php?p=41829#post41829
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5932

Hosť
Toto vsetko je pekne ale ako nastavim forum . Konkrétne ked ho otvoris tak na vrchu mas take odrážky ( chlieviky volaj to ako chces) . No a ked bolo zalozene spojenectvo tak zakladateľ tam dal len jednu. Ake oprávnenie potrebujem na to aby som mohol tuto odrážku pridať a ako ju pridám. Potreboval by som to čo najskôr :D
 
Hore