Prienik

DeletedUser6098

Hosť
Ahoj, chcem sa opýtať ako vlastne funguje? Nezda sa mi, že by tam bola vyhoda oproti normalnemu útoku.
 

DeletedUser5599

Hosť
Ahoj, ona tam výhoda oproti normálnímu útoku opravdu většinou není. Osobně bych průnik považoval za prvek hry, který má asi největší taktický potenciál. Nemá smysl ho zapínat automaticky při každém pozemním útoku vedeném přes moře, stejně tak ho nemá smysl pokaždé zavrhovat.

Obecně se hodí spíše při útocích na blízko, kdy potřebuješ rychle rozbít pozemní obranu, ale víš, že soupeř disponuje nedaleko třeba 150 birémami, které ti může načasovat před, jenže ty si nemůžeš poslat dostatek zápalných lodí, protože ty máš dále. Takže pošleš pouze tento útok, ke kterému máš třeba 40 ZL... za normálních okolností by se takový útok slušně vykoupal, ale díky průniku se tomu tak nestane.

Při útocích na dálku (zejména v případech, kdy už jde o finální obsazení) bych průnik volil tehdy, kdy soupeř sází na pozemní obranu a odpor v přístavu je malý. Tehdy si načasuješ čistě ZL útoky a následně za to námořní s pozemními jednotkami + pár ZL útoků zamícháš i mezi ty pozemní (nebo tví spoluhráči). Ale u soupeře můžeš čekat totéž - že si může mezi tvé útoky časovat birémy. A právě proto průnik. Když si soupeř v takovém případě časuje birémy, naskakují ty počty po malých číslech, na která průnik ještě stačí. A pokud je pozemní obrana tuhá, jde nám přeci o to, aby z pozemního útoku bojovalo co nejvíc pozemních jednotek, těch pár ZL čert vem. Zbytek birém smete plný ZL útok.

Ovšem platí, že pokud pošleš transportní lodě do útoku bez doprovodu bitevních lodí, ať už s průnikem nebo bez, stačí jedna bojová loď v přístavu obránce a celý útok jde ke dnu. A stejně tak platí, že pokud útočíš s pár ZL na stovky až tisíce birém, nepomůže ti nic. Ani průnik. V takovém případě je lepší si útok rozmyslet.

Pro lepší představu, jak by to fungovalo v reálu: Vyšleš útok čítající např. těch 40 ZL a 100 transportních lodí. Útok dorazí do soupeřova města. Pomyslný kapitán vidí v obráncově přístavu odpor - transportním lodím velí čekat a s bitevními loděmi se vydává vstříc nepříteli. Jenže obráncových 150 birém útok odrazí - transportní lodě jsou vydány napospas. Nezbývá, než se tedy začít urychleně vyloďovat. Avšak birémy se teď mohou plně soustředit právě na ty transportní lodě, tudíž jich zničí daleko více, než stihnou doplout k břehu.

Naproti tomu v případě průniku vyráží k nepříteli jak bitevní, tak transportní lodě současně. Tentokrát se ale role těch bitevní změní - v předešlém případě bylo jejich rolí rozmetat soupeře. Nyní mají za úkol vydržet co nejdéle, a tím získat pro transportní lodě co nejvíc času.
 

Augret

New Member
Zdravím, mňa by zaujímalo, že prečo pri prieniku nie sú uvedené presné čísla. "Tvoje lode pomôžu uskutočniť prienik prepravných člnov na pevninu". Čo to znamená ? Prečo tam nie sú uvedené percentná, aby si to hráči mohli vypočítať ? Mám poslať s prepravkami 5 zapaliek? 20 zapaliek? alebo 40? Takýto popis výskumu je úplne na nič a nedáva hráčovi žiadne info, čo ho robí buď úplne zbytočným alebo maximálne nespoľahlivým.
 

DeletedUser5935

Hosť
pozri sa na co tam mas simulator, je to velmi dobra pomocka, zadas do simulatora prienik das co chces poslat a on ti to krasne vyhodnoti a ukaze ako by to asi dopadlo , to treba vyuzivat, velmi vela hracov nevyuziva simmulator - s ktorym sa da velmi dobre pracovat, takisto vela hracov posle utok na nepriatela a vsetko im padne a chceli by vediet ake jednotky ma nepriatel v meste aby tomu prisposobili dalsi utok bez potreby spehovat mesto , na to staci ulozit hradby pred utokom a po utoku znova kuknut hradby a je tam pekne ukazane ake jednotky padli nepriatelovi v meste - toto tiez malokto pozera, proste treba sa s tym pohrajkat
 

DeletedUser5790

Hosť
prunik ti realne moc nepomuze... a rozhodne ti neumozni trvale snizit pocet doprovodnych ZL
jo kdyz posles 40 ZL na 100 birem tak ti to radu clunu sice zachrani ale kdyz posles jenom 5 ZL tak na tom stejne nezalezi kolik toho je v pristavu protoze se ti to utopi prunik-neprunik
 

DeletedUser5935

Hosť
Ja som ho este realne nikdy neskumal - zbytocnost aspon u mna
 

DEATHGODSVK

New Member
Prienik je veľmi dobra vec. No napríklad by som ho určite nepoužil pri útoku z olkou. To je vsetko alebo nič, preto by som viac riskoval, lebo v stávke je mesto. Inak pri každom námornom utoku použijem prienik z tim, že si časujem pred útoky zápalky. Už tu moderátor spomenul časovanie súpera a ten prienik je taka poistka, keby nepriatel fakt časuje. Ide mi o to aby mi prežila offka tých pár zápaliek nezabolí. Dá sa útočiť aj normálne, ale len v rámci ostrova, ja mám rád si privstat o 3tej prespehovat ostrov a na 6tu útočiť katami na prepravkách. Je to oveľa rýchlejšie a do cca 7mej relatívne bezpečné tu by som nepoužil prienik, potočím 2/3 mestá a potom útočím po pevnine.
 
Hore