Prienik

DeletedUser

Hosť
Vážení hráči,
napište nám váš názor na změny výzkumu "Prienik".
 

DeletedUser

Hosť
Keď nad tým tak premýšľam, prienik je dôležitý hlavne pri svetoch, kde je vzbura... Neviem, prečo je taký neobľúbený, je to celkom dobrá vec...
 

DeletedUser

Hosť
Povazujem tento vyskum za dolezity hlavne pri silnej defenzive, snad by bolo dobre mu dat vacsiu efektivitu, pretoze v simulatore pri povedzme 300-400 biremach je mi aj prienik nanic ak posielam do utoku 30-50 zapaliek ako doprovod k pozemke.
 

DeletedUser3823

Hosť
prienik úplne zbytočne veľmi malo ludi to používa a vzhľadom na to koľko je v meste veľa podpor to nemá žiaden efekt
 

DeletedUser

Hosť
ja by som prienik vobec neupravoval radsej k nemu pridajte nejaku tu lod ako som uviedol v teme "Vybušné lode"
 

DeletedUser

Hosť
Mne sa to s tym prienikom nepaci. Nepouzivam ho na neho mi nezostanu BV (Body Vyskumu) na tento vyskum. Je pre mna absolutne zbytocny. Je to len nevyhoda pre mna a inych hracov. Ak chcete toto vylepsenie vyskumu pridat tak pridajte nejake mnozstvo max. BV bez toho aby som musel mat postavenu Kniznicu ;)
 

DeletedUser

Hosť
Súčasný prienik je asi naj zbytočnejšia vec v hre, ten by bolo najlepšie celý od základu prerobiť.
 

DeletedUser

Hosť
nadhoď jak:) já ho nikdy nepoužíval, ale na světech se vzpourou využíván byl.. tedy častěji...
a jsou lidé co se bez něj nedokázali vylodit nikdy.. a dle poloh v žebříčích to žádní mamlasi nebyli...
ostatně je zde i varianta aby nebyl vůbec... pokud se vymyslí jeho hm.. smysluplná náhražka...
 

DeletedUser

Hosť
ale vieš, na čo sa ti je vylodiť? keď aj pri prieniku ti padnú transportné člny a teda aj vojsko. A nebudeš predsa rabovať suroviny z mesta s prienikom a nebudeš ani mesto obsadzovať s prienikom, keďže v prístave je kopu birém a prienikom im nič nespravíš.

a keď teda píšeš, že mám niečo navrhnúť, tak skúsim toto:

Prienik by som spravil podobným štýlom ako tie mýtické jednotky. Kebyže pošleš útok s prienikom padnú všetky ZL, ktoré sú v doprovode.

Prvá varianta: Prienik by si mohol použiť len vtedy, kebyže z mesta ktorého útočíš, pomer ZL a transportných člnov je napr. 1:1, alebo 2:1, proste hocijaký. ZL by padli ale všetky (teda v tom prípade, kebyže je v obrane oveľa viac birém) ale transportné člny by sa vylodili všetky, preto dávam ten pomer a lepšie by bol vyšší pre ZL, aby bol útok pechotou slabší, nebol by taký silný ako normálny útok, ale zas by si mal istotu, že sa to vylodí a v obrane budú potrebné aj pešie jednotky, nielen birémy.

Druhá varianta: Pri útoku s prienikom by sa bral do úvahy pomer ZL:Birémy a následne pomer ZL a člnov, ktoré sa vylodia, v závislosti od toho prvého pomeru. Napr. v prístave obrancu by bolo 1 000 birém (situácia, kebyže ideš mesto obsadiť) v útoku pošleš 20 ZL a 60 transportných člnov. Pomer ZL k birémam by bol 1:50, teda k takému pomeru by zodpovedalo nejaké % transportných člnov, ktoré budú zničené. Ja neviem, napr. 15%. To by všetko trebalo prepočítať v simulátoroch a podobne.



Tak čo teraz vravíš? :)
 

DeletedUser

Hosť
Celkom zaujímavé... Ale nájdu sa aj také Elity, čo útočia birkami :D No teraz sa budú aj trirémy využívať viac, keďže sa vylepšia... No ale ide o to, že keď pošlem na 1000 biriek 20 biriek (,čo by som nikdy neurobil, jedine tak na výbušky), ráta sa to stále ako 1:50? Lebo všetko to má odlišný útok... Ale to asi tak, jak si aj písal, že ešte by sa to muselo v simulátore porobiť a tak... Či? :)
 

DeletedUser

Hosť
nadhoď jak:) já ho nikdy nepoužíval, ale na světech se vzpourou využíván byl.. tedy častěji...
a jsou lidé co se bez něj nedokázali vylodit nikdy.. a dle poloh v žebříčích to žádní mamlasi nebyli...
ostatně je zde i varianta aby nebyl vůbec... pokud se vymyslí jeho hm.. smysluplná náhražka...

..a co kdyby se prunik celkem zrusil a nahradil KONVOJEM?

KONVOJ by resil to, ze muzu hybat s podporou, pac doted si o tem muzu nechat jenom zdat :confused:

priklad: za kazdou uroven pristavu - 5 cizich lodi s moznosti pohybu. (samozrejme te, co mi nekdo poslal na podporu)

disponuji pristavem 20, ve meste eskalovano 800 birem ruzna podpora + 100 me = 200 birem uhnu (100 me a 100 s "konvojem")

detto v utoku (poslu 400 zapalek (200 me a 200 cizi) v jedne varce :p, beru ale to, ze z pohledu taktiky by tohle bylo mooc silny kafe, mozna 5/LV je moc, mozna jenom jednu a se zlatakama dve)

to jenom tak..spontanny napad, chce to hodne domyslet..
 

DeletedUser

Hosť
Prienik je výborná vec a v útočných mestách by mal byť povinosťou. Mal by sa však dať použiť aj spolu s povstaním v jednom útoku, lebo hráči chcú hlavne dobíjať.
 

DeletedUser

Hosť
prienik by som zrušil a dal by som radšej viac bohov, kúzel a jednotiek (napr. nejaké kúzlo že by sa napr. 10-20 % vojakov z útoku kam to kúzlo dám pridalo na moju stranu)
 
Hore