pribeh3-WirtuozZ

DeletedUser4034

Hosť
Dobývanie mesta MAUROPOLIS
KDE BOLO TAM BOLO,ALEBO MOŽNO NEBOLO....

Tenor príbeh sa začína o dávnych dobách.Vieš,tento príbeh mi rozprával tvoj dedo, a ja ju poviem tebe.

Mesto Mauropolis sa zobudilo do chladného rána.Cez údolie sa valil hustý čierny dym.Okolie mesta Mauropolis je už dlho trápené kráľom Hargosom,ktorý plienil okolité dediny a burcoval dedinčanov aby sa postavili na jeho stranu a aby bojovaly za jeho vlajkou.Praví boj sa mal ale začať už túto noc. Hargos zoskupil mužov za riekou a napadol mesto Mauropolis.Jeho ohnivé šípi vyzerali ako hviezdy ktoré dopadali na mesto Mauropolis.Mestom sa niesol plač a nárek horiacich ľudí.Mauros neostal bez odvety a paľbu opetoval.Na druhý deň keď strach zalial údolie kráľ Mauros zavelil:Zoskupte sa pred hradnou bránou!!!!Začala sa krutá vojna.Krv sa liala potokom a nárek mrtvich bolo počuť až do Olimpu. Na Mauriho strane stály generály Apolon,Pompejus a Masher a na Hargosovej strane zase Topone,Mustafa a Felix 2. ......
Pred bránami sa strhla ukrutná vojna.Vojvoda Topone sa stiahol pretože polovica jeho mužov bola schľastaná na maderu. Mustafa zbadal čepeľ pred svojou rukou.Bola to čepeľ vojvodu Apola. Boj pokračoval až do večera a vojvoda Mustafa padol mrvy na zem.Mesto znovu zastihol čierny mrak a mesto zaliali horiace šípi a kamene z katapultov."Do toho,ešte sa nevzdáme!" kričal jeden z generálov.Okolie mesta dobýl kráľ Hargos a povolil Mauropolisu pozberať svojich mrtvych.Tí ich pochovali a Hargosovi muži ostatných pochovali.

"Hargosovi verný psi sa len tak nevzdajú," vypustil jeden z ranených mužov."Mali by sme sa stiahnuť," povedal ďalší "mesto je už aj tak stratené a ženy,starci a deti sú už dávno v Aténach."Ty si choď ale ja svoje rodne mesto neopustím!""Drsné reči si nechaj pre Hargosa,"uškrnul sa generál generál Apoló ktorému Mustafa odťal ruku."Pamätám sa keď som bol na poprave môjho otca v Aténach," povedal Apoló."Tvoje rečičky nás nezaujímajú," povedal, "ja chcem ešťe odžiť."Tak sa choď ožrať ako Terus," povedal, "čaká nás rušná noc."
"Apolo ?" spýtal s výstrašene jeden z ranených mužov,“myslíš, že túto noc ešte prežijeme?"Apolos najprv neodpovedal no potom vypustil, "ne ne .. neviem."
Na druhý deň ich zobudil rachot bubnov. Apolo vybehol na najvyššiu hradnú vežu a zbadal čosi veľké.
Boli to dobývacie veže spolu s baranidlom ktoré tlačili Hargosovi muži.Za nimi stála cela flotila Hargosovej armády. Apolo zoradil armádu pred hradnou bránou a začal ich povzbudzovať. “Bohovia sú na našej stranééé!“ kričal Hargos z plných pľúc. Začal sa veľký boj. Šípi lietali a lámali sa o štíty Hargosovích mužov a hradby Mauropolisu.“ Pozór !!!“ Kričali muži keď videli ako sa na hradby prichytáva dobývacia veža. Z hradieb padali mŕtvi muži a v štrbinách sa hromadila krv. Hradba bola za pár minút plná Hargosovích mužov. „ Póóózorr!“ kričal generál Apoló, „snežia sa dostať k bráne zastavte ich.

„Apoló!“ kričal Topone,“ musíme sa stiahnuť za druhú hradbu, tu už nemáme šancu vyhrať“„Ešte nie!!!“ kričal z posledných síl Apolo, „musíme zastaviť baranidlo.“ „To je tvoja smrť,“ povedal Topone. K prvým hradbám sa začalo približovať baranidlo. Za ním sa tiahla masívna armáda bojových vozov a na ich čele stál kráľ Hargos. Baranidlo začalo tvrdo búchať do brány. Apolo zo svojou družinou z posledných síl držal bránu no nevydržali to. Brána sa zrútila a Apolo ustúpil za druhé hradby .Začala paľba katapultov na druhú hradbu.


Neskôr sa muselo celé Mauriho vojsko stiahnuť za hradby a Hargos postúpil o kus ďalej. Kráľ Maur tento tlak nezniesol a sám sa obesil vo svojom senáte. Pompejus aj zo svojou družinou sa postavili na stranu Hargosa.“myslíš že sa môžeš len tak vzdať!?!“ povedal Hargos a nechal ich všetkých na svitaní popravil. Apoló POZOR!!!!!!! Zakričali jeden z mužov ale už bolo neskoro. Hradná veža sa z rachotom zrútila k zemi a Felix sa stretol zoči voči Apolovi. Veža druhých hradieb sa zrútila a bubny posledný raz zazneli. „Utečte od brány!!!“ kričali muži keď videli, že k bráne sa približuje baranidlo. O pár minút bola brána zničená. Hargos prerazil cez bránu a zhodil vlajku Mauriho. mesto zalial strach a chladný opar nedovolil Mauriho mužom ani sa pohnúť. „Apoló, stiahni sa mesto nezachrániš!!!“ kričali muži utekajúc smerom k senátu. Keď boli všetci v senáte začali barikádovať dvere senátu. Jeden z mužov si unavene sadol a začal si popod nos prmľať: „Ja som to vedel, vedel, ja, ja som to vedel. Hargosovi muži hlasno kričali a v senáte bolo ticho.

„Pane?“ povedal jeden z Hargosovích mužov,“ všetko beží ľahšie ako sme si mysleli, o pár hodín si podmaníme aj senát.“ Hargos sa na neho pozrel a uškrnul sa. Večer začali o múry Senátu strieľať z katapultov ohnivé kamene ako hviezdy padajúce na zem. Oheň sa niesol celým mestom a Hargos usporiadal veľkú oslavu v rujinách mesta. „toto bude vaša nov.“ Povedal s doprovodom potlesku a jasania mužov. „Zajtra, zajtra senát padne a mi sa staneme kráľmi nového grepolisu!!“ Na druhy deň Hargos zoradil svojich mužov. Začali strieľať šípi a katapulty páliť na senát. Jeden z kameňov trafil pránu senátu a brána sa rozpadla. Hargosovi muži vtrhli dnu do senátu. Kto nezomrel bol predvedený pred Hargosa. Medzi nimi bol aj Apolo. Hargos mu povedal:“ môžeš si niečo želať,“ povedal, „splním ti všetko.“ Apoló povedal:“ ja chcem slobodný Mauropolis!!“ „Splním ti tvoje želanie,“ povedal Hargos.
Keď vyšlo slnko, a svojimi lúčmi zaplavilo údolie Apoló a jeho družina už boli nad mestom ukrižovaný okolo cesty ku kamennému oltáru kde bol pochovaný Maurícius. Hargos sa stal vládcom Mauropolisu ktorí dostal názov po jeho synovi: Grepolis.​
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Minimalne 4000 znakov iba sa mi to zda alebo ich tam je nejako malo :D:D:D ???
 

DeletedUser4034

Hosť
Veď to po častiach opravujem toto je len základ.Neviem či sa mi to len zdá ale na každom fóre nejakej hry máte veľmi radi takéto podpichovačky nie???

:)
 

DeletedUser4034

Hosť
diky
hej a také dlhé to má byť
Radšej si to oprav lachyman ma byť 4000 znakov
:cool:
 
Hore