Príbeh 5 Marshall123

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser4379

Hosť
Dal som si na tom záležať :) dúfam že sa vám bude páčiť :)


Bolo krásne slnečné ráno,kohúty kikiríkali a do termálnych kúpelov tiekla voda z vyskoých hôr. Farmár práve vychádzal na pole pozbierať pšenicu a obilie aby večer mali chlieb. V senáte uprostred mesta politici rokovali o zákonoch a dole v prístave si kapitán pafkal z fajky z klobúkom na očiach a prutom v ruke.V paláci nad mestom sa práve zobudzal král z jeho krásnou manželkou.Král vstal a zobral si strapec hrozna a starý zatuchnutý červený plásť ktorý si uviazal okolo krku a vyšiel na balkon.Obzeral sa okolo seba či ludia chodia do chrámu či stráže strážia na hradbách a poslanci rokujú o zakonoch. Všetko bolo tak ako malo byť ked zrazu uvidel vojaka ktorý sa strhol a zutekal dole za generálom.General sa rozbehol po schodoch a o pár sekúnd vtrhol do miestnosti a celý zadychčaný hovorí královy že jeden vojak stážiaci na hradbách zbaral blížiace sa nepriatelské vojská. Král ako vždy pokojný a z chladnou hlavou zišiel dole a zvolal všetkých občanou svojho mesta nech si zoberlú vidly,nože a pochodne, svoje deti skryjú do jaskyňe a všetkých mužov pošlú do kasarni na vybavenie brnením a chvílkovy treníng boja z mečom,oštepom a lukom.Všetci občania poslúchli a zrobili presne to čo im ich panovník prikázal.Zatial čo sa muži učili robiť zo zbraňami král písal listy okolitým mestám a svojim spojencom a podporu.Hneď ako dopísal poslal to poslovy a ten na najrýchlejšom koňi rýchlo odišiel do susedných miest. Všetky mesta súhlasili a poslali odpoved z prichadzajucimi jednotkami len jedno mesto odoslalo odpoved v ktorej sa písalo o božskom vtákovy ktorý vie písať a hovorí sa že jeho oko spartí črepinu toho najčistejšieho skla na 50 míl!! ale chrám sa vraj nachádza na druhej strane ostrova. Král tomu uveril a poslal svojich najlepších jazdcov do hôr aby chrám našli.O pár hodín ked už bolo videť plachty lodí v ostrom slnku prišli jazdci z listom na ktorom bola šifra. Nikto presne nevedel čo to znamená až na najstaršieho občana mesta ktorý z paličkou z dubového dreva kturú mu vraj darovala bohyňa krásy dokulhal ku královy prečítal mu to. Bol to jazyk bohov. Ked starý muž dočítal šifru tak zrazu započuli orla. Po pár sekundách neskôr orol zlietol z hory a za ním viala malá flaštička z atramentom a palý kúsok papiera.Orol zrazu spomalil a ladne pristál na stracovej paličke.starec mi vytrhol pierko z chvosta a dal mu ho do zobáka a pustil ho. Celé mesto bolo zrazu zapozerané do neba a čakali čo sa stane osté slnko im ale zábranilo pozorovať vtáka celý let a po chvílke zmizol vo svetle. Celé mesto ani nedýchalo od napätia ked zrazu videli vták ako sa vracia a v zobáčiku drží pergamen. Celé mesto začalo tlieskať od radosti ked okolo nich preletel vták a pustil pergamen starcovy rovno do rúk. Starec ho podal rovno královy a všetci obyvatielia urobili akolo krála,generála a starca kruh. Král prečítal presný počet vojakov a lodí a v tom uvideli prichádzať prvé podpory v každej bolo okolo 300 vojkakov a všetci boli v prístave ked prišli aj lode.Vojaci nasadli do lodí a vybrali sa bojovať za svoj domov a rodiny na čele zo svojim nebojácnym králom. Ked videli vojská zapalíli šípi na konci každej lode a začali strielať aby zapálili čo najviac lodí. Lukostrelci strielali šípy na nepriatelov a vrhači kameňe král sa snažil hádzať nový vynález nazvaný bomba. Po tažkom boji pri ktorom zomrelo pár statočných mužov a vela sa ich zranilo sa otočili a plávali domov.Ženy z deťmi čakali v prístave a už mysleli že svojich mužov a synov nikdy neuvidia ked z ostrého slnka vida plávať lode a plachty a na prvej lodi na kanone vidia kráľa v zlatej zbroji a lukom na ktorom bolo pierko zázračneho orla. Lode prišli do prístavu a muži vystupili a tý ktorý boli zranený sa išli dať ošetriť a tý ktorý boli nezranený obíjmali a bozkávali svoje deťi. Neskôr ked už boli všetci v poriadku zvolal kráľ všetkých obyvatelov aby im niečo povedal -( kráľ sa postavilna na koniec zrúteneho stlpu ktorý kedysi zlúžil ako základ chrámu) "Dnes to bol veľmy ťažký deň a som rád že sme túto bitku vyhrali ale bohužial vám nemôžem slúbiť že bola posledná.Nikdy nevieme či jeden z vás není špeh alebo zradca a preto musíme byť vždy na pozore a mať nejakú armádu v zálohe a nakoniec vám chcem všetkým podakovať že som mohol bojovať po vašom boku a za to že mi verite a ako vdaku vám urobím obrovskú hostinu a zábavu akú ste nikdy nezažili!! Všetci obyvaťelia začali tlieskať a vykrykovať meno krála. A ako král dohovooril dal pokyn najlepším kuchárom a kuchárkam variť aždokým im sily stačia.Na druhý deň to bolo všetko hotové a oslavy sa mohli začať. Všetci obyvetilia jedly drrahé jedlo pili víno deťi tancovali a smiali sa a král ten robil to isté.Celé mesto sa zabávalo až do rána bieleho a potom sa pobrali spať a každý z nich určite nikdy nezabudne na krála ktorý ich dostal z najhoršieho.
 

DeletedUser

Hosť
Chýbajú dosť diakritické znamienka a čiarky, ale to nevadí... Príbeh celkom pekný, no keď je dlhšia veta, často si opakoval slová v nej... Skús im nájsť radšej synonymum, namiesto toho "a" by som dal čiarky...
 

DeletedUser4379

Hosť
Ja viem :/ ja veľmy neviem písať čiarky ani tak pretože nám to učiťeľ zabudne vždy vysvetliť :) a snažil som sa celkom no :D
 

DeletedUser3068

Hosť
pekne napisane....ale ma to jednu chybicku....zacal si jednym pribehom a skoncil si druhym....prvy si nedokoncil
 

DeletedUser4379

Hosť
Vdaka za upotornenie :) Další príbeh sa posnažím urobiť viac lepší :)
 

DeletedUser3068

Hosť
gramatiku som prehliadol....lebo to by bolo nieco zufale...nikto nie je dokonaly...ale pouzivaj aspon slovnik z nemenovaneho textoveho editora

PS: nemas zaco dakovat...myslel si to dobre...a myslim, ze ta vtedy niekto vyrusil...tak si pokracoval tam kde si mal myslienky
 

DeletedUser

Hosť
pár krát som sa stratila v tom príbehu, ale ináč ušlo to.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore