príbeh 4-WirtuozZ

  • Zakladateľ témy DeletedUser4034
  • Vytvorené
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser4034

Hosť
Wirtuozz
Narodeniny v Mauropolise


O chvíľu je tu ten deň. Deň na ktorý všetci čakali. Náš vládca bude zajtra sláviť narodeniny. Celé mesto je kvôli tomu v zhone . Obchody rozkvitajú a mešťania pripravujú na počesť kráľa festival. Bude to veľká udalosť. Tak ako aj ostatný ľudia aj kráľ je nesmierne potešený. Vo svojom prekrásnom senáte chce uskutočniť veľký bál. Pozvánky už rozposlal všetkým veliteľom, radcom , sudcom a všetkým veľkým ľudom v Mauropolise. Náš kráľ sa práve prechádza po uliciach Mauropolisu. Má vytešený úsmev na tvári. Tak ako aj ostatný ľudia. Na jeho počesť bola udelená jednodňová milosť otrokom a robotníkom. Keď sa kráľ vrátil do senátu privítala ho žena a povedala : „Drahý môj , nemôžem sa dočkať zajtrajšieho dňa .“ Kráľ odpovedal : „Tiež som naň veľmi zvedavý .“ Potom odišli na balkón aby si nenechali ujsť západ slnka

Ráno vstal kráľ Maurícius za kikiríkania kohúta. Vonku už bolo všetko pripravené. Kráľovná nespala veľmi dlho , zobudil ju chladný vetrík z balkóna. Onedlho po raňajkách prišli za kráľom jeho dvorný radcovia a požiadali ho aby sa pripravil . Skoro ráno nasadol kráľ na voz a šiel pozdraviť ľud. Niektorý boli hore ešte pred východom slnka . Po uliciach sa upratovalo , na okná domov sa vešali ozdoby a trhovisko za začalo pomaly napĺňať. „Sme veľmi poctený že ste zavítali k nám ,“ povedal jeden z barmanov v krčme , do ktorej zavítal kráľ Maurícius. Medzi tým Mauríciova žena Alžbeta pripravovala prekvapenie pre veľkého kráľa. „Som taká vzrušená !“ povedala jedna z konkubín , „neviem sa dočkať až sa vráti kráľ.“ Kráľovná pripravovala pre kráľa nádhernú hostinu. Medzitým kráľ popíjal chladené pivko v krčme zo strážami a vrchným generálom. „Tak isto sa tešíte na ten ples ako ja?“ opýtal sa jeden zo strážcov. „To mi tak pripomínaj,“ povedal druhý, „ žena ma s tým otravuje už celí mesiac.“ „A vi pane ?“ obrátil sa generál na kráľa. „Ja strávim večer s kráľovnou. Potom sa vybrali na hlavné námestie kde stála socha všemocného Dia. Práve tam prebiehali prípravy na jarmok a festival. Zrazu sa tam začali zbiehať ľudia a otvorili sa prvé stánky. Kráľ zamieril k stánku so šperkmi a vybral nádherný náhrdelník s diamantmi. Kráľ nastúpil aj so strážou do vozov a vydali sa na dlhú cestu. Do dediny ktorá ležala nad mestom Mauropolis. Bola to odľahlá dedina pod kopcom Mangalavai . Kráľ sa chcel presvedčiť či správca dediny príde na večerný bál. Správca povedal že nemôže ale pošle svoju ženu s deťmi. V uliciach Mauropolisu začalo byť veľmi rušno. Ľudia začali behať po trhoviskách a zháňali jedlo. Kráľovná zatiaľ prešla rušnou ulicou do toho najlepšieho cukrárstva v meste. Prišla vyzdvihnúť tú najväčšiu tortu akú tam mali. O nedlho sa našla šesť poschodová torta ktorú odviezli kočom do senátu. Tam už boli vyzdobené aj chodby a hlavne miestnosť kde mali kráľovná s kráľom večerať . Stôl bol nádherne prestretý a na ňom boli nádherne taniere a čaše zo zlata. Kráľovná mala veľkú radosť. O nedlho sa vrátil do mesta aj kráľ a všimol si ten veľký ruch na trhovisku. Keď sa vrátil do senátu začal sa ples. V senáte bolo nádherne vo veľkej sále tancovala asi stovka párov v pestrofarebných šatách s tými najdrahšími šperkmi. Boli tam ale aj radcovia a senátori s okolitých miest. Na námestí veľkého Dia to žilo. Bari boli plné, Na námestí hrala hudba a ľudia tancovali o sto šesť. Svetlá mesta Mauropolis bolo vidieť až na samí koniec sveta. Ľudia sa nesmierne bavili . Španielske stoly sa prehýbali pod váhou dobrôt a stoličky zase pod váhou senátorov. Na námestí sa pivo lialo po litroch a v senáte zase cenné víno. Ľudia sa radovali , že sa ich kráľ dožil 39 rokov života. Zatiaľ čo sa na námestí oslavovalo , kráľ sa vrátil domov do senátu. Najprv vošiel do veľkej sály , uviedol slávnostný prípitok zatancoval si s guvernérkou z Fillmije a potom sa vybral za kráľovnou. Ta ho v sieni kde mali večerať vrúcne privítala a zasadli si za stôl . Keď sa najedli vybrali sa do mesta.

Ľudia ich vítali s otvorenou náručou. Kráľ sa čudoval , koľko ľudí prišlo na festival . Tam sa stretol s kráľom Felsom tretím. Dobre sa porozprávali sa za mesačného svitu si kráľ zatancoval s kráľovnou.Potom si slávnostne pripili a doniesli tortu , ktorú kráľovná priviezla zo senátu pretože ju nestihla ukázať kráľovi. Maurícius bol udivený. Rozkrájal tortu a rozdal ju ostatným ľuďom . Potom , na počesť kráľa veliteľ zasalutoval a pochodom sa s družinou vrátili na svoje miesta . A potom , v žiary mesiaca ktorá sa odrážala od rozliateho vína zo zlatej čase na stole začal padať rôznofarebný ohňostroj. Bolo to nádherné zavŕšenie nádherných narodenín.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Pekné, ale nechce sa mi veriť tomu že si to napísal ty.
 

DeletedUser4034

Hosť
Budem to brat ako poklonu :)
Toto nie je prvi krat co pisem nieco take
 

DeletedUser

Hosť
tak, nápad bol skvelý, asi v polke toho príbehu som sa stratila, nudilo ma to, a to nehovorím o tých chybách. :D
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore