Príbeh 4- Marshall123

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser4379

Hosť
Narodeniny v Mauropolis
Jedného dňa sa Vládca Maurícius zobudil na hluk poddaných ktorý akokeby niečo oslavovali.Sám seba sa v duchu opýtal-"Čo sa deje,Kapitán prišiel z vojny a oslavujú ho? Nič mi nedal vedieť! Kráľ prudko vstal z postele,obul si sandály a rýchlo ako kôň ktorého nahánajú vlky zišiel po schodoch.Po chvíli prišiel ku kráľovne a pýta sa. "Čo to je tam vonku za hluk? Kráľlovna sa zasmiala a z úsmevom na tváry povedala - "Drahý môj,Vari si zabudol?" Kráľ celý nahnevaný zakričí - "Načo?" Kráľovná sa znova zasmeje a zoberie si pohár vína ktorý jej podala slúžka a hovorí mu-"Dnes máš narodeniny" a napila sa. Kráľ celý zaskočený chvilku ticho stál a potom vyšiel na balkón a zakričal- "Tichóóóó!!!" a ľud v momente stíchol. Kráľ ešte zvolal na pisára nech zapisuje čo hovorí a kráľ začal hovoriť-"Drahý ľud ako už iste viete tak dnes je deň mojích narodednín a preto chcem aby dnešný deň bol iný ako ostatné. Mám už pomali 65 rokov a môj osudný deň sa nezvratne blíži a kedže nechcem vo vaších srdciach zostať ako zlý alebo krutý panovník ale iba dobrý a milý kráľ ktorý splní všetko čo budete chcieť,Tento deň je výnimočný tým že naň nikdy nechcem zabudnúť a chcem byť zo svojou rodinou teda z vami. Ďakujem že ste si toto vypočuli a prajem vám príjemnú zábavu no ale najprv mám pre vás pmenšie prekvapenie". Kráľ zašiel do vnútra a ľud sa začal rozprávať čo by to mohlo asi byť,Niektorý tvrdili že vylezie na sterchu a zletí dole na krásnom bielo Pegasovy iný hovorili že Zeus prevtelí do kráľa a on bude nesmrteľný a zároveň najsilnejší v Grécku. Tak sa hádali zoár minút ked kráľ napokon vyšiel na balkón a povedal. "Nech sa páči!! Lud môj!!" V tom sa otvorila brána a vonku vyšlo služobníctvo ktoré malo dve velké vrecia plné niečoho. Zastali uprostred davu a kráľ pokračoval- "Som tu už s vami skoro 40 rokov a myslím si že toto si zasúžia všetci či už starý,dospelý alebo deti,každému dávam po 20 zlatých". Ľud začal tlieskať,kričať,pískať od radosti niektorý sa od úžasu skoro rozplakali. Na balkón prišla kráľovná a položila si hlavu na plece kráľa a začala sa usmievať. Kráľ sa na ňu pozrel a pobozkal ju. Ľud narodeniny kráľa oslavoval ešte celý týždeň pretože boli celý štastný že majú takého kráľa akého majú. Dlho o tom ešte hovorilo a niektorý tvrdia že na jednom z mrakov sa dokonca objavil i Zeus aby sa pozrel na oslavy,ale to sú iba fámy.


Ďakujem že ste si tento príbeh prečítali a snaď sa bude páčiť, ešte raz ďakujem ;)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore