Obrana

DeletedUser3213

Hosť
Aký je váš názor na obranné jednotky, a obranné lode ?

Aké sú podľa vás najlepšie obranné pozemne jednotky a obranne lode ?

A akú formáciu by ste navrhovali alebo akú vy sami robíte ?

Či upresňujete tupé zbrane alebo ostré zbrane do obrany

Prosím vás poraďte mi nejaké formácie ktoré používate na obrannú dedinu

A samozrejme tak aby to vošlo do sedliackeho dvora

Vopred ďakujem :)
 

DeletedUser

Hosť
Podobne ako pri útočných formáciách, aj tu tvorím armádu prevažne z toho, čo mi ponúkajú možnosti mojich surovín a takisto by som tvoril podľa zloženia armády útočníkov, avšak som už v takej fáze, že na mňa (keď už) idú rôzni hráči, a každý používa iné kombinácie, zväčša posielajú to isté, takže si viem pripraviť obranu na ich zloženia.
Obranné lode nie sú moja silná stránka, no najlepšie sú asi birémy. Trirémy sa oplatia robiť možno v menšom počte v kombinácií s birémami. Pokiaľ však rád nepriateľ útočí najprv zápalkami, možno by sa ti hodilo vytvoriť výbušné, ľahko by si tak prišiel k obranným bodom.
Niektorí hráči radi útočia vrhačmi, pretože očakávajú domobranu, takže ich útoky sú účinnejšie, v takom prípade sú dobrí šermiari (s mečmi). Avšak, kto nie je blbý vie, že takúto obranu by ľahko zvládol hoplitmi, preto šermiari v kombinácii s lukostrelcami sa určite oplatia. Pre mňa je táto kombinácia najvhodnejšia, potom to závisí len od útočníka.
V obrane nejde o to, akú má zbraň obranca, ale útočník, tak len obranné čísla sú dôležité.
 

DeletedUser3213

Hosť
Ja zatial do obrany staviam meče a hoplitov

Takže ideálne zloženie by bolo :

500 mečov
500 lukov
125 biriem
Može byt ? toto žloženie?

Ešte by som tam ubral lukov a mečov a pridal by som prepravné lode, a takisto ubral meče a luki a pridal niejaké vubušne lode

A s toho by bolo asik táto formácia :

400 mečov
400 lukov
31 prepravných lodí + výskum kóje
62 vybusných lodí
62 birém

A ešte by som dal výskum farmy + 250 miest a to by som rozdelil na vybušne a biremy

Mysliš že je to ideálne zloženie na obranu ?
 

DeletedUser

Hosť
diskutoval som o tomto aj na zahranicnych forach aj s ludmi ktorych to bavi len rozpocitavat a teraz vam dam jednu obrovsku radu ktoru si pametajte :)

idealna obrana je ta ktoru stihnete postavit alebo poslat do mesta kym pride utok a stavat idealnu obranu je utopia nieje na to cas idealna obranna jednotka je ta na ktoru mate suroviny a stihate ju postavit tak isto je to s utokom nespekulujte co a ako proste na to na co mam je idealne jasne nestavat len jedno ale je uplna hlupost rozpocitavat v neskorsej faze hry co kolko a kde proste nahadzte nejake luky nejake mece a vozy a mate obranu

osobne moja najoblubenejsia obranna jednotka je pegas ale pochybujem ze ak ste skutocne an aktivnom svete mate cas hrat sa ze dam 3 mece a 3 luky a jeden voz a podobne je to utopia ktora sa da robit iba ked mate klud a v tom pripade je vam obrana na .... asi tolko k tomu

rozpocitavanie je pekna vec ale je to cisto teoreticka rovina podla mna
 

DeletedUser

Hosť
Ja by som vôbec nerobila obranné mestá striktne.

Ja som bola skôr útočník a preto som stavala veľa kombinovaných miest (100 meč, 100 luk, zvyšok vozy a hoplity)

Prepravky rýchle, výbušky som nikdy nestavala, ich rýchlosť mi neimponovala a trirémy tiež nie.
Birémy som mala nie v každom prístave ale v zadných mestách na mape mimo nepriateľa - okolo 300 birém na mesto a posielala som si ich do útočných miest, ktoré boli na mape priamo pri nepriateľovi.
Okrem toho som milovala pegasy (1-2 full mestá - okolo 110 koníčkov)

Skipi, absolútny súhlas s tebou - v neskorších fázach hry, už nikto nad ničím nešpekuluje ale počas krízy keď treba obranu pošle a postaví čo sa dá. :)

Každý má inú taktiku, ak chceš byť obranár, stavaj všetko a rôzne kombinácie deffky, uvidíš že sa ti zídu.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser3213

Hosť
Ja som viac na off :)

Hrám hru http://www.divoke-kmene.sk a s toho mám dost skúsenosti a grepolis a DK je skoro to isté len jednotky :) ....

Takže farmenie, ..... je pre maličkosť len tie jednotky mi nejdu do hlavy že : tuppé ostré... :)

A možete mi ešte poradiť aké méte skusenosti z bohami ? ja som používal Zeusa lebo som sa dočital že je na off ale nemám s tím velké skúsenosti
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
ostre tupe proste mec a kopia ;) len to je tak napisane :D

a este k tomu bohovia ako prvu podla mna heru a potom vsetkych ja mam najmenej poseidona a ostatnych asi narovnako ;)
 

DeletedUser3213

Hosť
:)

A mohli by ste mi ešte napísat obranné a útočné mytické jednotky :

Na wiki to je tiež ale chcem vedieť ktoré používate vy a aké skusenosti s tým máte.......
 

DeletedUser

Hosť
ako obranu jedine pegas (dobre je aj od hadesa cerberos) ale ja len pegas
a utok ja len mantikora a harpya ale skor len mantikora ;)
 

DeletedUser

Hosť
V tvojej formacii ti chyba nieco proti tupym zbraniam - hopliti alebo vozy.

Demolicne lode by som velmi nerobil podla mna su zbytocne.




Pri pegasovi sa moze stat toto ak robis podla surovin.

Pegas ma silnu obranu proti tupym ale slabsiu proti ostatnym zbraniam. Stoji vela dreva, takze ked ho vyrabas tak ti ostane menej dreva na ostatne jednotky, takze vyrobis menej lukov a mecov a tvoja obrana potom bude slabsia proti ostrym a strelnym.
Ale tak vacsinou mate pegasy asi len 2% miest. Zvysnych 48% obrannych miest to vybalancuje.
To pisem len pre teba skipi ak by si sa nahodou rozhodol mat 10% - 20% miest orientovanych na pegasy :D, tak ze sa mozes stretnut s takym problemikom. :D


Na obrane je dobre ze idealna obrana z klasickych jednotiek chce pomer dreva : kamena : striebra priblizne 2 : 1 : 2. Ak vyrabas podla suriek tak by si mal mat priblizne rovnako - povedzme ze kamen minas na feesty a hradby takze sa ti na vojackov zvysy menej.

V utoku to take pekne nie je. Utocne jednotky stoja strasne vela striebra. Suroviny na utocnikov sa rovnomerne minat nedaju. :( Ak casto utocis tak mozes mat nedostatok striebra a nadbytok dreva.



Ale sa tu popisalo kym som napisal prispevok. :D


Z mytickych jednotiek sa do obrany hodia len Pegas, Kerberus a Meduza. Vo svete hrdinov to moze byt aj Diviak.

Je tazke povedat ktory z bohov je dobry na obranu. To ze ma boh obranne jednotky neznamena ze ma obranne kuzla. Zo zaciatku hry maju podla mna najvacsi vplyv kuzla, myticke jednotky az neskor.

Boh specialne orientovany na obranne kuzla tu velmi asi neni.
Najblizsie ma k nemu podla mna Zeus lebo on nema ziadne kuzla ktore by si na zaciatku hry vyuzil na utok. Preto je zo zaciatku podla mna obranny boh a neskor ked uz vyrabas mantikory tak je utocny boh.

Atenine kuzla by som velmi obranne nenazyval. Vhodne su skor pre dobyvatela - stratega. A dobyvatelmi strategmi byvaju skor utocni hraci. V neskorsich fazach hry ked uz kuzla nie su tak efektivne a zacinas vyrabat obranne myticke jednotky tak je to obranny boh.

Tolko k obrane bohov. Viac o bohoch v teme
http://forum.sk.grepolis.com/showthread.php?t=1953
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
wolfik je pekne co pises ale ja som pisal co mam rad ;) moje pegasy v sile asi 1500 kusov doplnam ak treba tak kentaurom ale myslim ze vacsinou ani netreba proste ich mam a prekusat sa nimi aj ked maju nieco slabsie v tomto pocte je myslim problem dost

ale inak ja mam obranu ako co kliknem :D

ale najlepsia obrana je utok ako to robil ares niekto mu dal povstanie a on mu zautocil na jeho mesta vyvolal 4 povstania a do rana mu jedno mesto aj zobral myslim ze nemal ani cas posl;at OL vtedy ten utocnik :)

ale ano aj ja si davam mece luky v rovnakom pocte asi a plus vozy a pegasy si len pestujem :)
 

DeletedUser3213

Hosť
Takže zloženie na zemi bez mytických jednotiek je asik táke

1.meče, luky , bojové vozy
2.hoplity, meče, bojové vozy

A na more asik :
1. biremy, tirémy
2. len birémy alebo len tirémy
 

DeletedUser

Hosť
len biremy nic ine nerob na obranu a na utok len zapalky nic ine nie ;)
 

DeletedUser3213

Hosť
Okey tak do obrany

biremy, luky, meče, hoplitov, bojové vozy

do utoku :
zapalky, hoplitov, vrhačov, jazdcov , bojové vozy, a niekde katy

Díki za rady
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
môže byť :) Znie to dobre a keď sa rozbehneš, daj sa aj na pegasy, je to výborná jednotka.
 

DeletedUser3213

Hosť
A s tymi mytičkími jednotkami tak to mam použivat na obranu len jeden typ mytickej jednotky ?? či to mam kombinovať ako myslím že :

mám narp : 10 dedin

tak mam dat do 5 dedin pegasov a do 5 inu myticku jednotku alebo mam dat do tých 10 len pegasov

a do platí aj pre utočné dediny , mám použivat len jednu myticku jednotky alebo viac
 

DeletedUser

Hosť
takto kombinovat na podpore myticke sa neda :)
takze ked tak max pegas plus kentaur lebo su rovnakeho boha
popripade rob este z hadesa na obranu inak sa neoplati nic

a na utok mantikora a mozno max este harpya ja ine nerobim :)
 

DeletedUser

Hosť
Povedal by som, že Áres je aktívny hráč a pasívnejší hráči by mali byť práve tí, ktorí majú prevažne väčšiu obranu, preto nie je možná najlepšia obrana byť útokom pre každého.
A hej, aby si si posielal podpory medzi mestami, maj radšej jedného boha... keď bude treba, zmeníš si ďalšieho kvôli útočným jednotkám... nie je to záväzné na stále. To je na tom skvelé.
 

DeletedUser3213

Hosť
Tak ked budem mat v jednom meste A boha Héru
A v druhom meste C budem mat boba Aténu

tak nemožem z mesta A poslať mýtické jednotky Héri do mesta C pretože tam je Aténa ?
 
Hore