Grepoliskí bojovníci

DeletedUser

Hosť
1. kapitola
Bol to obyčajný deň, aký je zvyčajne v meste Polis. Miestami pofukoval studený vetrík, no inak bol pekný, slnečný deň.
Obyvatelia sa rozhodli po dlhých rokoch postaviť chrám, kde bolo potrebné veľa dreva a hliny. Po dlhej dobe chrám dokončili, a prišiel Mestský festival. Síce trval len 24 hodín, ľudia sa tešili, a zabávali.
Po približne dvoch dňoch od dostavenia chrámu, niekto narušil hradby. Boli to štyria bohovia: Zeus, Héra, Aténa a Poseidón.
Zeus bol boh všetkého. Héra je bohyňa rodiny. Aténa je bohyňa múdrosti. Poseidón je boh mora.
Spolu sú ako tank, neporaziteľní. Keby chceli, dobyjú celý svet.
"Prišli sme do mesta z úctou, a čakáme ju aj od vás," povedal Zeus.
"Sme Bohovia Olympu, Zeus, Aténa, Poseidón, a ja, Héra," vysvetlila Héra, a usmiala sa.
"Ja som Aténa neporaziteľná," predstavila sa bohyňa. "Uctievajú ma mnohí bojovníci."
"Voda je moja. Ovládam moria a lode. Ak chcete vybrať námornú bitku, uctievajte mňa."
Všetci boli zmätený. "Na čo ste prišli?" pýtali sa obyvatelia.
"Prišli sme vám dať dary, a spýtať sa vás, koho z nás budete uctievať," vysvetlili naraz všetci bohovia.
"Úrodné polia, dajte nám vaše suroviny!" zavelil Zeus. A bolo tak. Do mesta prišlo z každej suroviny 100 kusov.
"Ja, Aténa, prikazujem zemi, aby dala tomuto mestu bojovníkov!" Zrazu spoza hradieb bolo čosi počuť. Bolo to aspoň 100 obrnených bojovníkov!
"Poseidón prikazuje moru z dna zobrať všetky suroviny, a postaviť z nich lode!" V prístave zakotvilo niekoľko ľudí.
"A ja, Héra, zaručím vám spokojnosť, a dám vám medúzu, ktorá zmení všetkých na kameň. Tak sa stanete neporaziteľnými." Ktosi prišiel, no otočil sa všetkým chrbtom. Na hlave mal samé hady, a bol oblečený do zelených obtrhaných šatách. Bola to medúza.
"My všetci," rozprávali naraz bohovia, "vám dávame toto dieťa. Héra mu dáva dar spokojnosti. Bude šíriť radosť, pomáhať ľuďom, a bude Bohom prírody. Zeus mu dáva dar bojovníka, bude bojovať, a nevinných obraňovať, bude Bohom bojovníkov. Aténa mu dáva dar roľníka, bude dobre pracovať, dávať suroviny, bude Bohom roľníkov. Poseidón mu dáva dar mora, bude vyhrávať v námorných bitkách, bude mať silné lode, bude Boh mora. Bude nesmrteľný."
Bohovia podali dieťa zavinuté v látke obyvateľom, a čakali, koho z nich budú uctievať.
"Počkajte, poradíme sa," zhodli sa občania, a dali sa do kruhu.
"Zeusa!"
"Najlepšie bude Aténu.."
"Nie, Poseidóna."
"Čo si vy myslíte? Héru!"
"Počkajte.."
Konečne sa aj dohodli, tak to oznámili.
"Povieme vám to až keď bude toto dieťa dospelé," ukázali na dar od bohov, a poklonili sa bohom.
"Ďakujeme vám, a z radosťou vás budeme čakať."
Bohovia odišli, a tiež sa poďakovali.
A tak dieťa bohov, nazvané Brisbane, rástlo v meste Polis.
----------------------------------------------------------------------------------------
Ak chcete dodať nejaký komentár k tejto kapitole, alebo k tejto poviedke, pošlite mi to prosím poštou, a ak to chcete zverejniť, do môjho profilu, a v nutnom prípade sem. :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
2. kapitola
Nastal ten deň.
Brisbane mal 18 rokov. Bol to už vysoký mládenec, no výzorom od všetkých rovnaký. A všetci vedeli, že je to Boh.
Býval v chráme, kde bol jeho pravý domov. V jeden deň za ním prišiel istý Lukostrelec, a povedal mu: "Dnes musíš rozhodnúť. Nemôžeme uctievať ani jedného Boha, lebo sa ostatní nahnevajú. K tomu, dnes nastúpiš na trón."
Bolo tak. Lenže dieťa Bohov nevedelo, ako problém vyrieši, a rozmýšľal, že Bohov nepustí do mesta. Lenže oni sa dostanú všade.

A prišli Bohovia.
"Povedz," povedal Zeus, no všetci vedeli, na čo myslí.
Brisbane sa zamyslel.
"Mesto Polis bude uctievať Boha Brisbane."
"Tak..," začala Aténa, "Prikazujem svetu, aby mi dal luk a šípy."
"Prikazujem svetu, aby mi dal meč," zavelil Zeus.
"Prikazujem svetu, aby mi dal sekeru," pokračoval Poseidón.
"Prikazujem svetu, aby mi dal oštep," povedala nakoniec Héra.
Zeus, Poseidón a Héra hodili svoje zbrane na Brisbane.
Ani jeden ho netrafil, len sa z neho odrazili.
"Som vaše dieťa. Nemôžete ma zabiť," vysvetlil Brisbane.
A Aténa vytiahla svoj luk a šípy, a strelila prvý šíp, a pritom povedala: "Láska medzi nami, rozpusť sa!"
Strelila druhý šíp, a povedala: "Ľútosť medzi nami, rozpusť sa!"
Neskôr strelila tretí šíp, a povedala: "Nie som jeho bohyňa, nie je môj boh."
Vystrela sa, a strelila štvrtý šíp na Brisbana, no nič nepovedala. Šíp ho trafil.
Aténa vybrala posledný šíp, namierila ho na dieťa bohov, a povedala: "Už nie si naše dieťa!" A strelila.
Síce by zbrane Brisbana nezabili, ale keď nie je dieťa Bohov, nie je nikoho dieťa, teda sa nemôže nikdy narodiť.
"PRIKAZUJEM SVETU ABY SOM ŽIL!" skríkol Brisbane.

Brisbane prežil, a po bitke ostatní bohovia odišli.
"Pôjdem za nimi. A jediný na svete, budem ja.. NESMRTEĽNÝ! Ako sami povedali..! povedal jedného dňa, a odišiel.
Keď zistil, že Bohovia nie sú na jeho ostrove, ľutoval. Mohol odísť prístavom v meste. No Polis bol príliš ďaleko, tak prišiel k moru, naklonil sa k nemu, až sa ho skoro dotýkal, a povedal: "Vynor sa z dna loď, ktorá je najsilnejšia!"
Po chvíli sa to aj stalo. A prekvapivé bolo, že bola suchá.
Brisbane nastúpil na loď, a vydal sa na plavbu.
-----------------------------------------------------------------
Prosím príspevky k tejto kapitole alebo k celému príbehu mi píšte do správy, a verejne do môjho profilu, a ak je to nutné tak aj sem.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
3. kapitola

3. kapitola

Brisbane sa zobudil.
Bolo mu strašne horúco. Ani nevedel, kde je, no ležal na niečom tvrdom. Keď zavial malý vetrík, chlapec vstal, a pozrel sa okolo seba.
Bol na lodi, ale sám. Žiadny kapitán, cestujúci, proste nik. Všimol si, že v diaľke je ďalšia loď.
Usmial sa, lebo bol rád že niekoho stretne. No vtom uvidel že má čiernu vlajku zo smrtkou, a rúti sa veľkou rýchlosťou proti nemu.
Uvedomil si, kto je, a povedal: "Prikazujem svetu, aby sa dialo to čo si prajem!"
Jeho loď vzlietla, aj spolu z ním do oblakov. Po pár minútach klesla, a nikto na obzore nebol. Len kdesi v diaľke malý ostrov.
Keď sa loď dotkla pevniny, Brisbane vystúpil a lanom, ktoré našiel uviazal loď o strom. Zdalo sa, že ostrov je opustený.

Snívalo sa mu, že videl všetkých štyroch Bohov.
"Aténa!" povedal Brisbane, a všimol si aj ostatných. "Zeus, Poseidón! A Héra!"
"Veľmi si nás nahneval," povedal niektorý z Bohov.
"Ale, prečo? To rozhodnutie nemalo riešenie. Ak by sme sa aj rozhodli, ostatní Bohovia by sa nahnevali, a to sa nedá."
Všetci mlčali, až kým neprehovoril znova chlapec. "Prosím, budeme vás uctievať všetkých."
Bohovia sa usmiali, no rýchlo zmizli.
"Brisbane!"
"Eh, čo?" Dieťa Bohov ležalo ešte stále na opustenom ostrove.
"Celé Polis ťa hľadá! Našiel si Bohov? Ako si to vyriešil?" pýtal sa akýsi neznámy človek.
"Kto ste?" opýtal sa rozospatý Brisbane.
"Oh, prepáč. Voľakedy som býval v Polise, a bolo mi tam dobre, nehovorím že nie, ale presťahoval som sa sem, do lona prírody."
"Aha... No, myslím že som to vyriešil veľmi dobre, ale musím sa presvedčiť, že to nebol len sen."
"Sen? O čom to hovoríš? Našiel si ich? Mám ísť s tebou?... Alebo sa vrátiš do mesta? Radšej..."
"Počkaj, občan," prerušil ho Brisbane.
"Volám sa Lamfoy."
"Tak počkaj, Lamfoy. To bola metafora," zaklamal. "A vlastne, som ich našiel aj nenašiel. Musím sa vydať do Olympie a tam ich nájsť."
"Teda pôjdem s tebou, a zabalím nejaké zásoby, dobre?"
"Dobre!" potešil sa Brisbane.

------------------------------------------------------------------------
Platí to čo na ďalších kapitolách. A prepáčte za neskoré napísanie ďalšej kapitoly :)
 

DeletedUser

Hosť
toto je nie vobec skupine litaratura tam by toto asi by malo byť
____________________
Kill Or Be KILLED
wucomeja.jpg
 

DeletedUser

Hosť
xKxIxLxLx : toto je nie vobec skupine litaratura tam by toto asi by malo byt


lol, je to vo fan art a príbehy
 
Hore