Denník Sparťana

DeletedUser

Hosť
O Sparťanovi


3.4. 974 p. k.
Práve včera som sa stal dospelým mužom.Neustále sa zlepšujem v boji.Zatiaľ som nezabil žiadneho nepriateľa.Moja matka mi zomrela keď som mal 9 rokov.Moja priateľka ma ešte stále miluje.O týždeň mám urobiť skúšku dospelosti.
Peržania nás stále vydierajú,a preto chceme proti nim vyhlásiť vojnu.


10.4. 974 p. k.
Dnes som vyrazil na cestu.Som v horách a je mi zima,ale nesmiem prejaviť smútok lebo iba hrdý sa môžu nazývať Sparťanmi.Pšššt !!!! práve som začul vlka, vidím ho,vyzerá ako duša najtemnejšieho tvora.Srsť čierna ako duša,pazúry pripravené a oči ako Minotaurus.Vlk je pripravený lebo cíti korisť, cíti mäso.



13.4. 974 p. k.
Vlka som úspešne zabil,vraciam sa domov medzi "teplými útesmi".Už vidím moju dedinu,ale mám taký pocit akoby ma niekto prenasledoval.Mám pekný výhľad na okolitú krajinu.Vidím more,dedinu,lesy,vrchy,jaskyne...ale počkať !!! Vidím aj cudzie lode !!! sú tam znaky perzských a aj gréckych lodí.Prebieha bitka o slobodu.Musím sa poponáhlať do dediny.Už som skoro tam vidím brány,už sa otvárajú.


14.4. 974 p. k.
Ohlásil som im tú správu o boji.Práve teraz sa pripravujeme na boj.brúsia sa zbrane,lesknú sa brnenia, a čajky nad loďami už krúžia.Môj otec ma čaká pri prístave.Veľmi sa teším na môj prvý skutočný boj.Už som na lodi práve sa plavíme proti peržanom.Strielajú na nás lukmi no mi sa skvele bránime našimi štítmi.Gréci nás slávnostne privítali pokrikom: GHU SPARTA GHU.



20.4. 974 p. k.
Boj sme vyhrali úspešne,ale môj otec zomrel.Mali sme malé straty asi 300 z 1000 aj s mojim otcom.Keďže som splnil skúšku dospelosti tak by ma mali prijať za kráľa,ibaže nemám na to vek.Moji kamaráti prežili,a moja láska sa raduje že som prišiel živý.Všetki ženy aj deti nás oslavovali lebo sme prišli živý a zdravý.Pripravujem sa zo svojou láskou na svadbu.



31.9. 994 p. k.
Vyhlásili ma za kráľa a oženil som sa aj s mojou láskou.V noci k nám niekto prišiel.Bol to perzský posol so svojimi 5 bojovníkmi.Žiadal o potraviny,no mne to bolo divné,lebo perzský poslovia nikdy nežiadali o potraviny.Preto som ja zo svojimy 50 bojovníkmi a odniesli sme ich k útesu.Samozrejme že sme ich predtým omráčili.Pýtali sme sa ich či sa zbláznili no ani jeden z nich nám nechcel odpovedať.A tak sme ich zhodily z útesu okrem posla.



6.10. 994 p. k.
Posla sme poslali naspäť k svojmu perzskému pánovi a zatiaľ sme sa pripravily na vojnu proti peržanom.zvolali sme grékov,pripravily lode,obrúsily zbrane,vyleštily brnenia,a pomali sme sa pripravovali na boj.



20.10. 994 p. k.
Toto je môj posledný zápis.Uctievaly sme bohov aby sme vyhrali a pridali sa k nám aj Arkáďania.Svetový boj,kopije vs. štíty,štíty vs. luky ... 100.000 grékov vs. 1 000 000 peržanov.Pre gréka príjemná správa o 10-násobnej presile.Som rád že môžem zomrieť slávnou smrťou.

Leorik Ardemis


tento denník som objavil keď som bol na dovolenke v grécku,bol špinavý,mokrý,a dotrhaný naštastie som ho zrekonštruoval a napísal znovu

dúfam že sa vám tento denník páčil :D
 

DeletedUser1450

Hosť
a je pravda ze si ten denik objavil? :D:D:D silne pochybujem :D
 

DeletedUser

Hosť
Vykopal ho na archeologickom nalezisku a prelozil z grectiny. Skoda ze slovencina mu tak nejde jak grectina. :D
 

DeletedUser1249

Hosť
tak cele precitane som sa zapotil haluzne nasiel si aj druhu cast :confused:
 

DeletedUser1810

Hosť
Komu by sa to už len teraz chcelo čítať, keď je vonku tak krásne :) no za prvý deň máš u mňa pochvalu :) keď prídem z tréningu, určite si to dočítam :)
 

DeletedUser3213

Hosť
Ale teraz vážne , skutočne si ho našiel ?

Je to pekný príbeh
 
Hore