Atlanťan

Líbí se vám tento příběh?


  • Celkový počet hlasujúcich
    48

DeletedUser

Hosť
Atlanťan

Ponúkam Vám vlastný príbeh o Atlantskom vojakovi, ktorý zažije vo svojej práci, ktorú mimochodom nemá veľmi rád veľa zaujímavých príhod a možno, nájde aj lásku.. :)

24.4.
Dnes nastupujem ku cézarovej stráži, no strážiť ho ešte nebudem, kedže nováčikom dávajú prinajlepšom hliadkovať v záhradách. Prácu mi vybavil otec a aj ma k nej prinútil, keďže ja sám by som si prácu nehľadal. Radšej by som pracoval, ako učiteľ, ale ani počítať poriadne neviem.. No niekde začať musím, pretože ma otec nebude živiť večne. Dúfam, že mi dajú strážiť nejaké dobré miesto..

25.4.
Prvý deň v práci bol nad moje očakávania! Mám nové oblečenie, dali mi kopiju a čo je najlepšie budem strážiť záhrady za cézarovým domom. Čo je horšie, je to, že budem strážiť v noci, no našťastie budeme strážiť dvaja, takže ma bude mať kto zobudiť. Včera som ešte nestrážil, no bol som večer taký unavený, že som nevládal napísať ani riadok.. Snáď nikomu nebude vadiť, že budem písať aj v záhradách. Na privítanie priniesol kolega víno a poviem Vám, lepšie som ešte nepil, lepšie povedané je to prvé víno, ktoré som pil a už sa asi nebudem čudovať mojím susedom, ktorý mu holdujú..

26.4.
.. záhrady sú v noci pekné.. mesačný svit osvetľujúci fontánu.. a ešte krajšie, keď som tam dnes videl cézarovú dcéru - Penelopé. Je krásna.. dlhé hnedé vlasy.. modré oči.. nevedel som vynadívať, až do mňa kolega buchol, aby som sa prebral. Doteraz na ňu ešte myslím, a k tomu - možno ju budem vídať častejšie..

27.4.
Cézarovi majú prísť na návštevu nejaký hostia, a chce usporiadať gladiátorský zápas, preto dnes večer nebudem strážiť v záhradách, ale priamo v koloseu.. a.. práve prišiel legionár, musím ísť pracovať..
..uf.. ani v záhradách to nebolo také nudné a dlhé, ako dnes v koloseu.. nikoho nezabili a cézar sa stále rozprával s hosťami a ani raz sa na zápas nepozrel, a k tomu ani jedlo s tých preplnených stolov sme si zobrať nemohli.

28.4.
Ďalšia dlhá noc v záhradách.. už by sa mohol niekto pokúsiť vkradnúť do paláca aby bolo čo na práci.. Keď sa tak zamýšľam nebola to najhoršia voľba ísť pracovať a práve tu.. á.. Penelopé je zase na balkóne a bojím sa, že ma videla.. (po chvíli) .. už išla zase dnu no opýtala sa ma čo píšem.. a ja magor som je povedal, že si len pozerám v knihe obrázky.. Radšej sa idem prejsť, aby ma už dnes nevidela..

__________________________________
(Príbeh je písaný formou denníka)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Dopísal som pár dní a prosím moderátorov, aby zmazali tie príspevky vižšie a nezabudnite zahlasovať v ankete :)


EDIT by Y-F : Vykonané! :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1618

Hosť
Hmm..prečo si to už nedopísal Ďalej? :) Vyzerá to celkom zaujímavo :)
 

DeletedUser2467

Hosť
no neviem , nema to ziadnu zapletku .. no velmi ma to nezaujimalo ... mohol by si to dopisat
 

DeletedUser1249

Hosť
už to asi nedopíše kedže bol pred vyše rokom naposledy aktívny
 
Hore