Ako sa branit proti presile- strategia a taktika

DeletedUser

Hosť
Toto nie je navod je to skor otazka na nejake tipy ako sa branit proti obr presile. Ista aliancia, ktora ma v mori, kde som 352 miest a dokopy ma 74 hracov utoci uz asi 2 mesiace v kuse na mna (asi som este nemal volny den). Rekord je myslim cez 90 utokov/den.
Zatial som neprisiel ani o mesto a vysledok je, ze ako obranca som sa vysvihol nechtiac na 4. miesto a mam takymto stylom naslapnute byt prvym na Thete cochvila, ale o to nejde.
Kedze si neporadili sami najnovsia taktika je, ze zacali na mna posielat svojich spojencov, cize pocet utociacich hracov a jednotiek sa zmnohonasobi.
Otazka znie da sa vobec taketo nieco prezit, respektive podarilo sa to niekomu? Mojim problemom je, ze sa nema moc za mna kto postavit, kedze nemam za sebou ziadneho silneho hraca/ali.
Takze nejaka taktika, strategia alebo nakopnutie ako vydrzat dalsi mesiac by nebola;o)?
 

DeletedUser

Hosť
ak ti este nezobrali mesto pri tom pocte utokov co pises tak to udrzis aj dalej ;D lebo to su potom neviem ako organizovany
a rada hraj ako doteraz ak si nedosiel o mesto este :D tak asi robis dobre to co robis
 

DeletedUser

Hosť
No urcite do hram dobre, ale ani ja neviem vsetko a kedze to hram este len 4 mesiace urcite existuje nieco co by ma mohlo nakopnut k niecom novemu;o).
 

DeletedUser

Hosť
najst si spojenectvo zalozit spojenectvo :)
inak je len malo hracov ktory vydrzia sustavny tlak ale zase aj malo spojenectiev co dokazu sustavne tlacit :)
takze len idealne obrany a ako hovorim hladat spojencov :)
 

DeletedUser

Hosť
Dnes zmenili taktiku a zavolali si na utoky dalsie spojenectvo, ktore ma ma vycerpat a oni ma potom dorazia. Samozrejme o prestupe k silnejsiemu spojenectvu viem, ale bral by som to ako velky ustupok z mojej strany.
Ale tesi ma, ze si uznali prehru tym, ze ma sami nezvladnu (fakt nechapem preco) a zavolali si dalsich xy hracov na mna;o).
 

DeletedUser

Hosť
Neexistuje silný obranca iba slabý útočník.... Stačí byť len aktívny a dávať pozor na útoky...
 

DeletedUser

Hosť
Presne ako hovoríš Šmolkololko, nie je silný obranca, ale slabý útočník, keď si do teraz odolal tak určite odoláš aj ďalším útokom, len buď aktívny a dávaj na ne pozor a hlavne na to či nepôjde OL, ani oni nemajú toľko army aby ju nemuseli dorábať ;)
 

DeletedUser1879

Hosť
no nesúhlasím asi šmolko lolko na dobrého obrancu potom nenarazil, keď si to myslí. ja poznám vicerých o ktorých by sa dalo povedať, že sú vynikajúci obrancovia aj to treba vedieť nepanikáriť, keď ide na človeka 100 útokov a vedieť odhadnúť kde čo ide.
 

DeletedUser

Hosť
Hráči sa menia, no hra ostáva... Pozerám že na théte je vzbura o to to je ťažšie ale aj tu sa to v pohode dá... Stačí si ráno privstať a posielať Ol.... Pred tim však o 19:00 musim vivolať povstanie takže si smieš uhýbať a vsuvať birky... Pozri na svete hrdinov nantes66 bol to dobrý hráč no jakmile sa dali všetci hrači dokopi a na Skype si to vidiskutovali ale aj na fóre tak to šlo hladko chce to len presné načasovanie... Vždy to tak bolo aj to tak vždy bude... Len ta smola že na thete je mizerný nočný bonus.... Nikto tu nesedí večne preto smie vyhrať skoro každý....
 

DeletedUser1879

Hosť
joj pri dobývaní preberie každá lama z veľkého spojka, ten systém je výrazne v prospech megaaliancií, tak tam naozaj obrancovia majú smolu, ale pri vzbure sa natrápia o dosť viacej.
 

DeletedUser

Hosť
Problem som vyriesil prestupom k najsilnejsej aliancii, cize N0.1 v obrane uz nebudem, pretoze utoky razom ustali;o). Myslim, ze utoky 2 aliancii by som neprezil, hlavne ked sa neustale zlepsovali a utocili uz takmer tak, ze sa nedalo branit.
 

DeletedUser

Hosť
sustavny tlak nevydrzi vela hracov to treba hrat na plny uvazok ;D
 

DeletedUser3627

Hosť
Nesúhlasím s posledným postupom v Tvojej hre. Ak všetci préjdu k najsilnejšej aliancii, proti komu budete hrať.
po prvé : obranné body sa získavajú ľahšie ako útočné. Pomer pre dobrú obranu je cca 1/3.
po druhé : treba poznať súpera a mať ho prečítaného (buď je študent, alebo má PC v práci...) podľa toho plánuješ obranu, alebo odvetné útoky. (Je veľmi účelné zistiť, kde má útočné jednotky a poslať v čase jeho neprítomnosti návštevu do tohto mesta...možností je viac)
po tretie: využívaj obranné lode, ale striedaj aj s pozemnými. Nenechaj všetky útoky ísť do plných, lebo postupne Ťa vyšťavia od surovín. (ak útočia zápalky, môžeš stiahnuť obranné lode a jeho útok prebehne. Stratí čas a Ty získaš možnosť doplniť vojsko. Opačne môžeš stiahnuť pred útok pozemnými jednotkami obranné lode a získaš.)
po štvrté: pokúšaj sa nájsť spoločníka, primeraného k sebe. Nemusíte byť v spoločnom spojenectve. Môžte si len vypomáhať.
po piate: pokúšaj sa hrať čo možno najčastejšie a v nepravidelnej dobe.
nech Ťa hra aj naďalej baví. :-D
 

DeletedUser1879

Hosť
myslím, že on dobre vie ako sa brániť, len keď je sám proti dvom alianciám, tak to má ako vypáliť 20 hráčom prístavy každý týždeň?
urobil jediné čo mu zostávalo, jednoducho to už je chyba tých aliancií, keď sa im nepáči, že všetci idú k marťankom prečo keď vidia, že niekto je kvalitný hráč, sa ho nesnažia získať k sebe, ale naňho útočia, za to, že je v ešte slabšej aliancií ako sú oni? idú sami proti sebe a potom nariekajú, že všetci utekajú k marťankom, keď ich tam sami naženú.
 

DeletedUser

Hosť
pretoze matankovia su zlo (inak pozdravujem viliama :D :D)
sak utocit nanho mozu dalej ved ak je nepriatel malo by byt jedno u koho je nie :D
 

DeletedUser

Hosť
urobil jediné čo mu zostávalo, jednoducho to už je chyba tých aliancií, keď sa im nepáči, že všetci idú k marťankom prečo keď vidia, že niekto je kvalitný hráč, sa ho nesnažia získať k sebe, ale naňho útočia, za to, že je v ešte slabšej aliancií ako sú oni? idú sami proti sebe a potom nariekajú, že všetci utekajú k marťankom, keď ich tam sami naženú.
Presne si vystihol situaciu. Pred par mesiacmi som ponukol mier s tym, ze chcem hrat proti najsilnejsim a to su Martankovia. Odpoved bola jednoznacna. Pridaj sa k nam alebo ta preberieme.
Bola blbost sefa aliancie, ze sa zbytocne vystavoval na mne a nerozvijal alianciu inym smerom, mohol mat vo mne silneho spojenca, takto ma vo mne silneho protivnika., cize stratil 2x...zabrzdil svoj rozvoj a rozvoj kopec hracov u seba zbytocne vyplytvanymi prostriedkami a este ma donutil k prestupu k ich najvacsiemu nepriatelovi. Z hladiska strategie a taktiky velmi zle rozhodnutie. Takto to dopadne, ked hra niekto gulami a nie hlavou.
Najvacsia sranda je, ze sa naplnili moje slova...legendy sa defacto rozpadli, najlepsi vratane sefa odisli k novovytvorenej Elite a stalo sa presne to, co som predpovedal...aliancia sa rozpadla na svoju velkost. Este stale je to mestami, poctom hracov a bodmi najsilnejsia aliancia na M35, ale podla mien hracov, co tam zostali uz dlho nebude a bude postupne rozobrana.
 

DeletedUser3627

Hosť
aj v menšom počte sa dá brániť :-D

Presne si vystihol situaciu. Pred par mesiacmi som ponukol mier s tym, ze chcem hrat proti najsilnejsim a to su Martankovia. Odpoved bola jednoznacna. Pridaj sa k nam alebo ta preberieme.
Bola blbost sefa aliancie, ze sa zbytocne vystavoval na mne a nerozvijal alianciu inym smerom, mohol mat vo mne silneho spojenca, takto ma vo mne silneho protivnika., cize stratil 2x...zabrzdil svoj rozvoj a rozvoj kopec hracov u seba zbytocne vyplytvanymi prostriedkami a este ma donutil k prestupu k ich najvacsiemu nepriatelovi. Z hladiska strategie a taktiky velmi zle rozhodnutie. Takto to dopadne, ked hra niekto gulami a nie hlavou.
Najvacsia sranda je, ze sa naplnili moje slova...legendy sa defacto rozpadli, najlepsi vratane sefa odisli k novovytvorenej Elite a stalo sa presne to, co som predpovedal...aliancia sa rozpadla na svoju velkost. Este stale je to mestami, poctom hracov a bodmi najsilnejsia aliancia na M35, ale podla mien hracov, co tam zostali uz dlho nebude a bude postupne rozobrana.

clupko, hráč ali LOGOS
Ako som písal posledne. Nebol to správny postup z Tvojej strany. Ináč naša debata ma vyprovokovala ukázať aj v praxi, že nemáš pravdu. Dnes som prebral 1 mesto ali CHAOS na sk2 Beta, zrovna na ostrove kde stavali DIV. No a stále ho držím a boli zatiaľ iba 2 útoky. Ozaj doplnil by som, že ali LOGOS okrem mňa sa skladá ešte z 3 hráčov. Takže hrať sa dá aj v menšom počte a relatívnom oslabení.
Samozrejme o mesto časom možno prídem, ale zo získaných KB postavím aspoň 10 nových.
 

DeletedUser

Hosť
clupko :D :D strasne sa chytam za brucho
zobral si mesto na dive (ktory sa vracia elite zbural by sa tak ci tak to za 1) za druhe myslis ze ak by sme nechceli prebral by si to mesto prebral si lebo je nam to jedno ;D
beta je pre vacsinu hracov uzavreta a dohrana ak myslis ze si dokazal nieco uzasne musim ta sklamat
ak by to bol aktivny svet a ludia tam mali chut nieco spravit garantujem ti ze by si dohral velmi rychlo to nieje tvoj uspech to ze si polku hry zil u spojenca a vdaka tomu si mohol stavat divy a potom na koncy mrtveho sveta sa odelis lebo ides hrdinsky bojovat proti komu proti ludom co to nehraju :D :D to teda neviem ale v pohode hraj sa ber si mesta vacsine ludi je to suma fuk :D :D
AKTIVNY set je uplne iny ako dohraty server kde o nic nejde divy boli postavene vsetko dohrate caka sa len na uzavretie tomu sa nehovori vojna :D
ale vazne uspech to nieje tak to mesto len pekne drz :D a poriadne ho bran proti nasim ziadnym utokom :D :D
 

DeletedUser3627

Hosť
hra nemá ukončenie

clupko, hráč LOGOS

Mrzí ma, že takto píšeš. Ak si hráč Skipi, proti ktorému som hral od začiatku, nikdy by si nenapísal takéto zlátaniny. Ali LOGOS sa nikdy neskývala, ale nakoľko bolo v počte cca 20 - 25 hráčov nemohla súperiť s alianciami s veľkým počtom hráčov keď sa zmenili pravidlá a začalo sa stavať. Preto ponúkla spoluprácu novovzniknutej ali KRONOS a až keď táto neprejavila záujem spojili sme sa s ali ELITA, ktorá aj vďaka nám vyhrala tento Svet. No keď hráči ELITA odmietli pokračovať v hre a získať všetkých 7 DIVov, rozhodli sme sa znovu vrátiť k starej hre.
Ináč moje názory poznáš. Ak sa na hociktorom Svete spoja najlepší hráči nebudú mať časom proti komu hrať a skončí tento Svet ako náš. Z toho dôvodu sme od začiatku udržiavali rovnováhu medzi alianciami.
 

DeletedUser

Hosť
nemusis sa bat som to ja
a ja ali logos poznam ovela lepsie ako ty si dobolim tvrdit :) poznal som zakladatela uplneho predchodcu ally logos :D a no viem velmi vela vecy okolo kto a ako sa skryval a ako sa chovala ally logos ;)
tajkze pre to aby to bolo vyrovnane ako to pises alebo teda chces dosiahnut rovnovahu ste vstupili do top aliancie podla mna to bolo len kvoly divom :D :D takze rovnovahu si zahodil ked si isiel po divoch a teraz ju znova obnovujes
ELITA by dostavala divy aj bez vas :) to si dovolim tvrdit ja but 4 alebo 7 jendu z tychto variant by dostavala aj bez vas (zase viem velmi dobre o com hovorim aj ked niesom v ELITE mam napojenia takeho druhu ze ja poznam pravdu)
takze zlataniny nezlataniny bolo to tak ;D
(ak mas dalsie nazory smeruj ich do kaviarne BETA mozme dalej diskutovat mozno prizvem aj nejakeho clena vedenia elity aby sa vyjadril :D )
jo a k tomu ze elita nepokracovala k 7 divom nepametam sa ze by si nejak protestoval ked sa uzavrela dohoda ktoru som urobil ja pred stavbou divov tak neviem o akom pokracovani stavby tu tocis bolo dopredu jasne ze elita alebo chaos postavi bud 4 alebo 7 divov dohoda bola spravena a potvrdena v com si chcel pokracovat to nechapem :D
a este logos by nemala sancu mozes si tvrdit co chces ak by ste nepresli pod ELITU boli ste na rade ako cislo jeden tak ako sa znicilo kralovstvo nebeske ako sa nici DIS boli ste v strede nasich uzemy tlacit mohli zacat aj elita aj chaos to ze prisli divy a tym padom vsetky vojny ustali to je uz ina vec
 
Hore