Zrušenie morálky na svetoch z dobytím

Má byť na serveroch s dobytím morálka?

  • Áno

    Hlasy: 2 20,0%
  • Nie

    Hlasy: 8 80,0%

  • Celkový počet hlasujúcich
    10

DeletedUser4133

Hosť
Ahojte,
môj nápad je v celku jednoduchý. Neviem, či tvorcovia tejto hry niekedy skúšali hrať svoju hru, tak ako ju vymysleli, no určite sa nedostali do neskoršej fázy hry, kedy už sa oveľa viac taktizuje. Ide o tzv. taktiku "bielych koňov", vysvetlím: v spojenectve sa vždy nachádza hráč, ktorý má iba jedno mesto. Keď sa ide preberať, vždy OL posiela ten daný hráč. O to aby OL prešla a sadol sa postarajú jeho spojenci. Keď hráč sadne, počíta sa ako obranca mesta, to znamená, že do úlohy prichádza morálka a tu je druhé spojenectvo, ktoré chce mesto dostať útokmi naspäť bezmocné. Keďže hráč, ktorý v ňom sedí má 1 mesto (10k bodov) a všetci, ktorí chcú útokmi mesto dostať naspäť majú min 10-krát toľko miest (bodov), útočia na morálku pod 50%. Takto dobyté mesto teraz patrí "bielemu koňovi", ktorý má teraz 2 mestá. Mesto, ktoré práve dobyl prenechá spojencovi a znova má iba 1 mesto. A takto to pokračuje ďalej až do nekonečna.
Pýtam sa teda vás, hráčov, developerov a moderátorov. Je podľa vás toto v poriadku? Má byť táto hra o tejto taktike? Dúfam, že zdravý rozum zvíťazí.
 

DeletedUser6070

Hosť
Serus,
od toho je nastavenie svetov, niekde morálka je a niekde nie. Ak s morálkou nechceš hrať, môžeš začať nový svet :)

P.S. odkukali sme to od vás, keď ste sadali s therry :confused: .
 

DeletedUser4133

Hosť
Nehovorím, že my to nerobíme, je to hra, tak využívame všetky dostupné prostreidky. Ja si len myslím, že keby sa takéto niečo robiť nedalo, bolo by to lepšie.
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
 

DeletedUser5790

Hosť
jednak takovy hraci se strasne dobre odrovnavaj a jednak jsou... no... k nicemu :) kdyz vezmu v potaz cil hry... jak ten soucasnej tak ten planovanej :)
kolektiv kterej si da takovou praci ze musi dobyvat mesta pres takovyho hrace neni nic vic nez plnej totalnich kostat... protoze v opacnym pripade je to zbytecna a silne neprakticka taktika
 

DeletedUser6177

Hosť
Nejaky ten rocik som hraval Grepolis, prvy raz, ked bol Beta... Posledny svet Kadylon, ano, bolo by fajn precitat "Dobyvanie", nakoniec, keby som sa dozvedel ze tento svet je nastaveny na podporu agresivity, bezohladnosti, v podstate zo strategickej hry je jedinou strategiou bezohladnost a nemoznost akokolvek sa branit, a znechutenie hry... nehral by som ju.
Doteraz som bral Grepolis ako strategicku hru, kde islo aj o rozmyslanie, spolupracu...

Tu ma napadol jeden hrac, co je OK, uhol som takticky s armadou, bohuzial jej velkostou by som sa obranil, pravdepodobne, samozrejme straty by znamenali par dni zdrzania sa mojich planov...
Viditelny bol len Utok, nie Dobytie alebo nieco take...
Avsak moznosti ma vyrazne zarazili, nemozem totiz robit NIC, nemozem sa nijako BRANIT, zrusit vyskum aspon takticky... ABSOLUTNE BEZMOCNE len pozerat, ze som prave skoncil s hrou...

Vzdy vo svete som aj kupil zlatky, sice malo, ale aj tim programatorov plati ucty, a samozrejme nakopnem to hned na zaciatku...

No, to znechutenie ze nemozem ABSOLUTNE nic robit po napadnuti hracom... Strategia podporujuca len tupost, agresivitu a bezohladnost...
Tymto sa tiez chcem "podakovat" timu Grepolis a tiez ich uistit, ze kedysi dobru strategicku hru uz isto hrat nebudem... Ma zmysel len na rozvyjanie agresivity a ostatnym len dava ochutnat bezmocnost, jedno ci rozmyslaju, alebo nie...

Este raz, Dakujem za totalne znechutenie Grepolisu, po tych rokoch...
 

DeletedUser6036

Hosť
Tak ono sa to vždy robilo ,keď bola na svete morálka .. keď ti to vadí ,chod na iný svet ..oni to aj tak nezrušia ..to by museli priamo v Nemecku .. a to sa urcite nestane :)
 
Hore