vzpoura nebo dobývání anketa

dobývání nebo vzpoura?


  • Celkový počet hlasujúcich
    93
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser5277

Hosť
ja som zažil 5,tušim to bol brazilsky server kde sme hrali s matcho,a bola to bomba ! :)
 

DeletedUser

Hosť
Thassos: myslím dobývání rychlost 1-2, vzpoura 3. Vyšší rychlosti jsem sem dal spíš ze zvědavosti, zda-má vůbec cenu nich uvažovat. I proto je také možno hlasovat pro více možností, tak aby hráči mohli vyjádřit své preference i pro méně pravděpodobného vítěze..
nicméně o čistě o rychlosti se nebudeme bavit zde:)
 

DeletedUser4452

Hosť
docela zajímavej by byl svět kde by se to po týdnu střídalo:))
jeden univerzální výzkum a nazdar bazar:)

Fú, tak toto by som bral..:) Toto by bol štýl... Skús presvedčiť INNO, a SK server bude prvý na svete taký inovatívny.:) A aj ty dostaneš nejakú pochvalu..:)
 

DeletedUser4999

Hosť
fedor Imperator: "dobyvanie je omnoho zložitejšie a naročnejšie ako vzbura som vyhral dva svety s dobyvanim..." Nechápem v čom má byť dobývanie náročnejšie. Myslíš napríklad v tom, že tesne pred začiatkom NB posadím do mesta nepriatelovi OLku, rýchlo to zabetónujem a nočákom si pomôžem to mesto udržať ? Alebo posadím OLku do mesta hráčovi z ovela slabšej a menšej ally, narvem tam betón z polky svojej ally a myslím si o sebe, že som frajer, lebo som zobral mesto lame ? Fakt hrdinské a svedčí to o bojovom duchu ...

Hral som aj Kappu - rýchlosť 3/3, takže poznám oba spôsoby a pre človeka, ktorý musí chodiť do práce na zmeny je to nehratelné, ak nemá šancu reagovať. Osobne si viacej cením vzburu, pretože ak niekomu vyvolám povstanie, tak dotyčného hráča takto vyzvem na konfrontáciu síl. Nech ukáže ako vie brániť, prípadne ak dá povstanie mne, tak som zvedavý čo dokáže v útoku. A ak si taký dobrý hráč, tak poď hrať vzburu a možno ti slovenské lamky ukážu čo to znamená poriadne bojovať a nie sa schovávať za dobývanie, ktoré utekajú hrať tí, čo nemajú odvahu na vzburu ... :)
 

DeletedUser

Hosť
Rýchle dobývanie je na nič.
...A ak si taký dobrý hráč, tak poď hrať vzburu a možno ti slovenské lamky ukážu čo to znamená poriadne bojovať a nie sa schovávať za dobývanie, ktoré utekajú hrať tí, čo nemajú odvahu na vzburu ... :)
Podľa mňa každý hrá, čo mu ide lepšie, neviem si predstaviť prečo by sa malo hovoriť o tom aký je hráč dobrý na základe toho, aký systém hrá. Niekto sa môže "skrývať" aj za vzburu. Toto je strašne subjektívne, každému vyhovuje niečo iné.
no dobyvanie tazsie pre obrancu a vzbura pre utocnika ...
A s tým aj súhlasím. Je blbosť povedať, že jedno je lepšie a druhé horšie. Niečo vyhovuje útoku, niečo obrane.
 

DeletedUser1824

Hosť
waserman to vystihol.....zasadnúť na nočák je veľmi "hrdinské" :)
 

DeletedUser

Hosť
Rýchle dobývanie je na nič.

Podľa mňa každý hrá, čo mu ide lepšie, neviem si predstaviť prečo by sa malo hovoriť o tom aký je hráč dobrý na základe toho, aký systém hrá. Niekto sa môže "skrývať" aj za vzburu. Toto je strašne subjektívne, každému vyhovuje niečo iné.

A s tým aj súhlasím. Je blbosť povedať, že jedno je lepšie a druhé horšie. Niečo vyhovuje útoku, niečo obrane.

Dobývanie je o adrenLine pre útočníka načasovať útoky a ci prejde a potom ci to vôbec zabetonuju a pre obrancu ci to rozbijú :)
ale vzbura 12h je moc v neskoršiej dobe hry si nabarikadujem 372638bir a teraz to rozby :D
 

DeletedUser3139

Hosť
ja som mal na sk svete sam 6k biriek.... ty lenin a chcel by tom vydiet toho utočníka čo by do toho sám išiel :D
 

DeletedUser

Hosť
Zober si že ty vyvolajú povstania v 10 mestách tak potom čo spravíš necháš iba v jednom meste 6000 biriek ?? vzbure sa poväčšine dobýjajú mesta kolektívne tým že útočí viac hráčov a videl som predstav si aj pri vzbure ako padlo v meste 15 000 biriek pred OL a mesto bolo prebrané a to nehovorím ešte koľko tam bolo pozemky,beriete to len z jednej strany tým čím máš viac bodov a obrany tým aj viac útokov a keď nazbieraš 6000 biriek môžeš v pohode nazbierať aj 6000 ZL a keď sa pridá ešte pár hráčov s takým počtom je to zaujímavý boj.
 

DeletedUser3139

Hosť
vieš čo ti poviem útok je limitoany popkov... a deff v podstate nie.... útok máš iba farmu z 1 mesta... a deff tam môže byt aj 100 fariem.... to jest ak tam je 20k biriek tak to s 20k ohnami nedas lebo tie utoky budu rozkuskovane a budu mat malu efektivitu proti obrane..... to jest ak by si to dal obranca by ti sundal ovela viac offky ako by stratil deffky.. a grep je hra o surovinách aj.. grepolis je hra aj o premýšlaní... ja viem že niektorým to ide pomenej ale používajte aj hlavu pri grepe
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Je samozrejme že útočník ma väčšie straty ako obranca ale s tým sa počíta ale ako hovorím pri vzbure sa útočí spoločne a vyvoláva sa viac povstaní pokiaľ je spojenectvo dobre tak to tak robí a obrancovia musia obranu rozdeliť a vtedy 20 000 biriek v jednom meste si dovoliť moc nebudeš mať.
 

rapter6

Member
No práce to že nebudeš mať toľko defky a prídeš o viac miest. Pri dobývaní tam dáš betón a nemá šancu, alebo ak tebe kotvia v meste tak máš šancu to odpáliť. A pri vzbure ak máš povstanie tak tam musíš dať betón a ak prejde tak potom už nemáš šancu to mesto nejako zachrániť.
 

DeletedUser

Hosť
dám príklad ktorý dôjde aj z rit* do hlavy
20000birem v 1.meste s lodným zobákom a obranou 15% ci ako a zautoci útočník dajme tomu s 300zl s vetrami a zvýšený utok to je aj tak 20000:300 a nie každý má na vetry a zvýšený utok takze neviem
 

DeletedUser3139

Hosť
pri dobyvani sa brani hlane pechotov..... birky sa hadzu pred kolonizacku... 25 hradby veža +kapitan dajme tomu 7k mečov 10k lukov a 5k vozov a dovidenia... :D už som to mal v praxi podobne cele spojko sa na tom vylamalo.. :D a bola to iba moja deffka :D
 

rapter6

Member
presne tak a preto sa to potom aj skôr odpaľuje zápalkami, lebo hradby sú 25. Pri vzbure sa viac treba brániť ako pri svetoch s dobývaním.
 

DeletedUser

Hosť
Každý ma rad niečo iné a je jasne že sa prívrženci vzbury a dobývania nedohodneme na tom čo je lepšie,každý ma rad svoje,je zbytočne tu stále dávať príklady na jeden alebo druhý system ten kto hra buď ten alebo oni system vie prečo to hra a nebude počúvať zase toho druhého,myslím si že tým že tu budeme stále rozoberať čo je lepšie sa nič nevyrieši,nechajme to na Inno aké nastavenie nakoniec bude.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore