Vyberanie a centrovanie miest

DeletedUser

Hosť
Vyberanie a centrovanie miest

Koncept:

Zmeny v centrovani mapy pri vyberoch miest.
Vyzera to na dlhe citanie ale myslim ze zvladnutelne.

Dôvod:

Mnoho hracov je nespokojnych s centrovanim/necentrovanim mapy na aktualne vybrane mesto.
Su 2 moznosti:

  1. Posielanie hromadnych utokov, podpor, obchodov.
    Vtedy sa oplati aby mapa vzdy ukazovala na cielove mesto. Aby som nemusel po kazdej zmene startovacieho mesta znova hladat cielove mesto na mape alebo cez nejaky iny odkaz.
  2. Farmenie rolnickych dedin.
    Vtedy sa oplati aby sa po zmene mesta aj vycentrovala mapa na ostrov s mestom nech hned mozem farmit rolnicke dediny.

Detaily:

[SPR]Naprv vybavim farmenie.
Neviem ako vy, ale ja pri farmeni dediniek pouzivam sipky pre zmenu na dalsie mesto. A vtedy by sa mi zislo aby sa mi hned aj zmenil ostrov a mohol na tie dedinky klikat. Takto sipkami potom prejdem cely zoznam miest.
Preto by som chcel aby sa po zmene mesta sipkami automaticky vycentrovala mapa na nove vybrate mesto. Vychadzam z toho, ze sipkami menim mesta pri vykonavani rutinnych aktivit s kazdym / vacsinou miest (nie medzi-mestske aktivity).

Teraz hromadne akcie.
Napriklad pri utokoch potrebujeme poslat utok zo vsetkych utocnych miest na jeden ciel alebo podpory zo vsetkych obrannych miest na jeden ciel, pricom sa nam zide aby sme ten ciel nemuseli stale hladat a bol vzdy na obrazovke.
Niektori z vas mozno davaju nazvom mesta predpony podla orientacie. Ak budu mat rovnaku priponu, tak budu v zozname pri sebe a preto ked sa posuniete sipkami na dalsie mesto v zozname tak vyberiete dalsie mesto s podobnou orientaciou.
Lenze kazde z tychto rovnako orientovanych miest je od ciela rozne vzdialene a preto musite pohyb (vojska / surovin) z kazdeho mesta vyslat inokedy aby dorazili v rovnaky cas do ciela. V case odosielania aj tak budete musiet kazde mesto vyhladavat osobitne a to sa robi rychlejsie cez zoznam miest.
Samozrejme ze ak su rozdiely medzi startovacimi casmi velke, tak medzitym robim v hre ine veci a mapu aj tak posuniem inam a potom ciel znova hladam. Toto "nemenenie" mapy ma vyznam ak vykonavam viacero akcii na ciel v priblizne rovnakom startovacom case. A pravdepodobne si nikto pred kazdou takouto akciou mesta nepremenovava aby ich mohol menit sipkami.
Preto by som chcel aby sa po zmene mesta cez zoznam mapa automaticky NEvycetrovala na vybrate mesto ale aby ukazovala tam kde predtym. Cize v tejto veci nechcem ziadnu zmenu oproti sucasnosti. Vychadzam z toho ze pri vykonavani aktivit priblizne v rovnakom startovacom case z viacerych miest na jeden ciel si aj tak musim vyberat mesta osobitne.

Okrem toho by som chcel aby to tlacitko na vycentrovanie uktualneho mesta bolo troska inac. Aktualne je moc male a .... schovane a nepaci sa mi.
icon_02.png
Podla mna je to dost casto pouzivane tlacitko a zislo by sa aby sa dalo lahsie "trafit". Navrhujem ho zvacsit, zmenit obrazok a umiestnit na panel kde su aj sipky. Pozrite grafiku.

Ak by sme takto presunuli tlacitko, tak sa nam pod mapou uvolni miesto pre 1 dalsie tlacitko. Tam by som navrhoval vytvorit zoznam cielovych / sledovanych miest. Ikonku by to mohlo mat podobnu ako BB-kod pre mesto. Fungovalo by to nejak podobne ako zoznam ulozenych lokalit, len s mestami. Mesta by sa mohli vkladat bud zadanim ID, alebo priamo po kliknuti na mesto by v informaciach o meste mohla byt moznost pre pridanie do zoznamu sledovanych miest. Po kliknuti na nazov meste v zozname by sa otvorilo menu Informácie pre dane mesto. Vedla nazvu mesta by mohla byt ikonka pre vycentrovanie mapy na dane mesto. Bolo by to myslim lepsie ako aktualny zoznam ulozenych lokalit.[/SPR]

Grafika:

Zobraziť prílohu 91
Toto je samozrejme len nacrt. Skutocna ikonka by mala rovnaky styl s hnedym pozadim ako ostatne. Davam tam 2 alternativy usporiadania ikoniek. Momentalne sa mi viac paci ta horna.

Záver:

[SPR]Snazil som sa to premysliet dobre. Mozno pridanim zoznamu sledovanych miest moze byt uvaha o hromadnych utokoch zbytocnejsia, ale tak myslim ze mat mapu vycentrovanu na ciel a priamo volit utok v gulickovom menu je prijemnejsie nez vkuse otvarat zoznam miest.

Dalej by mohol nastat problem pri divoch. Teraz asi vsetci posielate surky uplne z kazdeho mesta takze asi prechadzate mestami zaradom cez sipky. A zislo by sa vam aby bola mapa vycentrovana na div a preto by ste nemuseli suhlasit s mojim navrhom.
Len netreba zabudat na to ze vase stavanie divov nie je normalne, ze je to vynimocny pripad. Normalne by boli divy v hre od zaciatku sveta a urcite by ste takto hromadne neposielali obchodnikov ako to robite teraz. Vyzeralo by to uplne inac. Urcite by ste nestavali viac ako 1 div naraz a urcite by vam ledva stacili suroviny aj na ten jeden. Posielali by ste tam pravdepodobne surky len z tych par miest v ktorych ich mate navyse. Skratka ked myslite na divy tak na ne nemyslite v takom stave v akom ich mate teraz lebo toto co sa deje teraz by sa normalne nedialo a myslim ze normalne by to s divmi vyzeralo absolutne inak ako je to teraz.[/SPR]

Viac ma nenapada.
icon_01.png
Tak mozete pisat ci sa vam to paci alebo nie, pripadne ci to ma nejake nedostatky alebo by ste na tom este vedeli nieco zlepsit.

CZ diskusia
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1879

Hosť
tak nedá sa len súhlasiť, bolo to omnoho lepšie riešené na starej verzii keď sa mapa presúvala na aktuálne mesto a nie ako je to teraz na novej, že vždy ešte musím robiť jeden klik navyše aby som sa z mapou dostal na aktuálne mesto. takto je to pri 120 mestách ak ich chcem obehnúť len 2 krát denne 240 zbytočných kliknutí navyše, čo dosť ide na nervy.
 

DeletedUser

Hosť
ja som uz sukromne pisal ze ano ale jedno co ma napadlo napriklad pri nepremiovom odklikavani festov ked sa pouzivaju sipky aby sa neprehadzovala mapa pretoze by to nacitavalo stale a spomalilo odklinutie KB
 

DeletedUser

Hosť
Hej to je blbe ze mapu vidime vzdycky potom by to spomalovalo.

Napadol ma este taky podivnejsi zlepsovak prave na toto. Sipky by neboli len vlavo hore ale aj v kazdom okne. :D Po kliknuti na sipke v okne by sa mesto zmenilo bez vycentrovania, alebo by sa zmenilo len aktualne okno na nove mesto.

Alebo tam rovno pridat zaskrtavacie policko ze cim chcem precentrovat mapu a hotovo. Nie do nastaveni ale rovno na tu listu kde su sipky, utoky, ... alebo pod mapu. Ale na tej liste by to bolo podla mna lepsie.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
to by bolo vyborne riesenie ;) zrychlovalo by to hru urcite ja som za
 
Hore