Výbušné lode

DeletedUser

Hosť
Vážení hráči,
vrámci změn bysme vás chtěli požádat o jednu maličkost, a tou je názor na výbošné lodě. Co byste na nich změnili? Chtěli byste je vyměnit za zcela nové lodě?

Pište vaše názory a nápady, prosím!
 

DeletedUser

Hosť
Aj nejaké sú? Čítal som to len tak na rýchlo...
 

DeletedUser

Hosť
Keď sa menia trirémy, novú loď už ani netreba... Tejto výbuške by som dal väčšiu rýchlosť a hlavne schopnosť útočiť... Tým pádom by som sa nemusel báť ako u zápaliek, že mi to niekto potopí, keď tam nebudem...
 

DeletedUser

Hosť
zajímavá shoda.. na cz foru jsem četl totéž.. rychlost a možnost jít do útoku..
co ostatní? šli by potom do výbušných lodí více?:) kdyby se s nimi dal rubat beton?:)
 

DeletedUser

Hosť
Mohli by ste vybusnym lodiam pridat schopnost utocit, ale povedzme aj na hradby, aby bola tato jednotka niecim skutocne inovativnym, nielen dalsou lodkou do radu utocnej sily.
 

DeletedUser4034

Hosť
Tieto lode niesu obludene len preto , ze biremi su silnejsie , trrocha lacejsie
Moznost utoku a mensie zvysenie sily nezaskodi
 

DeletedUser

Hosť
vybusna lod,je vybusna,,,,je blbe podla mna ju pretvarat na utocnu,,,,nie je to realne a odporuje to jej nazvu.Radsej by som privital nejaku novu namornu jednotku,,,,celkom sa mi pozdaval napad burat hradby,,,v starovekom rime boli bojove lode vybavene katapultom pevne vstavanym,,,,nieco na ten styl by mohla byt nova jednotka,,,ktora by bola schopna oskodit hradby,ale aj utocne lode potopit
 

DeletedUser3213

Hosť
Ale zase ked kat nevie utočiť a utočí len na hradby tak tá lod by mohla byť niečo ako námorné katapulty, búrali by len hradby a to by aj stačilo myslím a útočnú silu 20 by stačilo úplne max 50
 

DeletedUser

Hosť
Vážení hráči,
vrámci změn bysme vás chtěli požádat o jednu maličkost, a tou je názor na výbošné lodě. Co byste na nich změnili? Chtěli byste je vyměnit za zcela nové lodě?

Pište vaše názory a nápady, prosím!

Samozrejme, podľa mňa nevyužitá jednotka :)

XXKC či aký máš nick, to podľa mňa je nereálne aby z výbušných lodí urobili lode s katapultami neviem si to predstaviť
 

DeletedUser4034

Hosť
vybusna lod,je vybusna,,,,je blbe podla mna ju pretvarat na utocnu,,,,nie je to realne a odporuje to jej nazvu.Radsej by som privital nejaku novu namornu jednotku,,,,celkom sa mi pozdaval napad burat hradby,,,v starovekom rime boli bojove lode vybavene katapultom pevne vstavanym,,,,nieco na ten styl by mohla byt nova jednotka,,,ktora by bola schopna oskodit hradby,ale aj utocne lode potopit

Mne sa ten napad s katapultovou lodou nejak nepozdava.
Akorat to hodi pozemne katapulty znovu do uzadia
 

DeletedUser3213

Hosť
To ma nenapadlo, máš pravdu práve v tom, tak keby výbuška vedela zastaviť OL a člny a bola by lacnejšia o niečo určite by sa možno aj viac stavala ale zase to že sa zničí ju robí nepouživanou lodou
 

DeletedUser

Hosť
úplne dať preč a nahradiť niečím lepším efektívnejším
 

DeletedUser3823

Hosť
výbušne lode to je úplne zbytočná jednotka každý skúsený hráč ich nestavia lebo nemajú žiaden zmysel
 

DeletedUser4468

Hosť
vybusna lod,je vybusna,,,,je blbe podla mna ju pretvarat na utocnu,,,,nie je to realne a odporuje to jej nazvu.Radsej by som privital nejaku novu namornu jednotku,,,,celkom sa mi pozdaval napad burat hradby,,,v starovekom rime boli bojove lode vybavene katapultom pevne vstavanym,,,,nieco na ten styl by mohla byt nova jednotka,,,ktora by bola schopna oskodit hradby,ale aj utocne lode potopit
uplne suhlasim s jurometalom vo vsetkom co napisal...
a co sa tyka mna...ja osobne som vybusne lode zacal prednedavnom v malej miere pouzivat...na skusku... dovodom bolo hlavne poziavka surovin na ich stavbu...zozeru vela kamena ktoreho mam stale prebytok
 

DeletedUser

Hosť
vybusna lod je jedna z najlepsie vyvazenych lodi v tejto hre, to ze sa malo pouziva nie je preto ze je zla, ale ze "deti" ju nepochopili a nevedia vyuzit ...

vybuska je oposit zapalky, je to jedina obranna jednotka ktora dava aku-taku sancu sa efektivne branit aj ludom, ktori sa nemozu spoliehat na podporu spojka alebo to hraju sami.

voci zapalkam je vybuska LACNA, spotrebuje mensiu POPULACIU a vyroba je RYCHLEJSIA -> cena za to je POMALOST, JEDNORAZOVE vyuzitie, ziaden utok (myslene ze nepotopia clnok/ol), co na tom chcete zlepsovat?

Ak sa prida iba rychlost, zapalky sa dostanu do nevyhody, lebo naskladat 1000 vybusok od kolegov z okolia nebude taky problem jak vyroba/doprava rovnakeho poctu birem, tato lod proste nema sluzit na podporu, na to mate biremu.

Ak sa prida utok (schopnost nicit clnky/ol) strati tato hra jeden zaujimavy prvok, vela ludi je schopna stale posielat do utoku opustene clnky (bez jedinej zapalky), s tym proste treba pocitat :)
ak take nieco nastane su dve moznosti, bud obranca zbytocne strati velku cast pozemnej armady tym ze tie clnky pusti na ostrov alebo jednou biremou zlikviduje celu varku utoku a aj o tom ma byt tato hra - vybusky clnky pustia a clovek s tym musi pocitat, musi odhadnut co prichadza a postavit aj biremu, aspon jednu, proste kombinovat a nie sa hrat na borca ktory sa zabetonoval "zlepsenymi" vybuskami..

zaroven je dobre aj to ze v boji padaju vybusky ako posledne - ta lod je velice dobra tak jak je, podla mna ...

buranie hradieb vybuskami a likvidovat OL je blbost z pohladu hratelnosti aj logiky.

-- mozno by sa ale mohla pridat jedna vlastnost, vseobecne pre lode, taky globalny mod - ak nastane utok bez utocnych lodi (iba opustene clnky) a bude zniceny jednou biremou (teda neprebehne normalny boj), cast potopenych jednotiek by mohla byt pridana do braniaceho sa mesta. (zachraneni dezerteri:)

priklad: dil_ino posle 400 koni iba v prepravkach, to mu potopi moja jedna odparkovana birema - bonus, dostanem do mesta, priklad 40 koni, alebo nejak nahodne alebo 10% z obsahu utoku... (platilo by to ale iba na tie utoky bez ut.lodi)

kazdopadne vybusku nijako nemenit.

v podstate ja to vidim takto nejako:

vybuska - dobra na lokalnu obranu, obmedzena na podpory

birema - dobra na obranu a podpory + bonus likvidacie clnkov/ol

zapalka - dobra na utok a podpora utoku

trirema - trirema by cca mohla ostat jak je (mozno mensia obrana/+utok) ale dostala by bonus PRIENIKU (prienik by sa neskumal, vypadol by a bol nahradeny niecim inym)
Utok triremami by defakto znamenal ze sa vzdy cast armady na ostrov dostane.

mozno by mohla mat rovnaku obranu/utok a znamenalo by to ze v utoku by mala vyhodu prieniku a v obrane by tento bonus znizovala druhej strane (cize ak v utoku ide 10 trirem a v obrane caka 10 trirem - prienik by bol ziaden :), cim sa viac oplati spehovanie, sova, pocitanie casov a cloveka to nuti pouzivat (skumat) vsetky lode..

výbušne lode to je úplne zbytočná jednotka každý skúsený hráč ich nestavia lebo nemajú žiaden zmysel
to ani nekomentujem ...
 

DeletedUser4034

Hosť
je tu len jeden problém ....
čím ju nahradiť ??
Katapultová loď len hodí pozemne katapulty znovu do úzadia ......
 

DeletedUser

Hosť
Navrhujem vábušné lode tam nechať ale pridať lode, ktoré by pomáhali pri prienikoch (Napr.: prinikové lode). Tie lode by sa používali pri prienikoch a jedna táto loď by ochránila napr. 1 čln. Tootoo je môj názor. :D Uvidíme čo z toho bude. LEN URČITE TAM VÝBUŠNÉ NECHAJTE!!!
 

DeletedUser4034

Hosť
vybusna lod je jedna z najlepsie vyvazenych lodi v tejto hre, to ze sa malo pouziva nie je preto ze je zla, ale ze "deti" ju nepochopili a nevedia vyuzit ...
[SPR]
vybuska je oposit zapalky, je to jedina obranna jednotka ktora dava aku-taku sancu sa efektivne branit aj ludom, ktori sa nemozu spoliehat na podporu spojka alebo to hraju sami.

voci zapalkam je vybuska LACNA, spotrebuje mensiu POPULACIU a vyroba je RYCHLEJSIA -> cena za to je POMALOST, JEDNORAZOVE vyuzitie, ziaden utok (myslene ze nepotopia clnok/ol), co na tom chcete zlepsovat?

Ak sa prida iba rychlost, zapalky sa dostanu do nevyhody, lebo naskladat 1000 vybusok od kolegov z okolia nebude taky problem jak vyroba/doprava rovnakeho poctu birem, tato lod proste nema sluzit na podporu, na to mate biremu.

Ak sa prida utok (schopnost nicit clnky/ol) strati tato hra jeden zaujimavy prvok, vela ludi je schopna stale posielat do utoku opustene clnky (bez jedinej zapalky), s tym proste treba pocitat :)
ak take nieco nastane su dve moznosti, bud obranca zbytocne strati velku cast pozemnej armady tym ze tie clnky pusti na ostrov alebo jednou biremou zlikviduje celu varku utoku a aj o tom ma byt tato hra - vybusky clnky pustia a clovek s tym musi pocitat, musi odhadnut co prichadza a postavit aj biremu, aspon jednu, proste kombinovat a nie sa hrat na borca ktory sa zabetonoval "zlepsenymi" vybuskami..

zaroven je dobre aj to ze v boji padaju vybusky ako posledne - ta lod je velice dobra tak jak je, podla mna ...

buranie hradieb vybuskami a likvidovat OL je blbost z pohladu hratelnosti aj logiky.

-- mozno by sa ale mohla pridat jedna vlastnost, vseobecne pre lode, taky globalny mod - ak nastane utok bez utocnych lodi (iba opustene clnky) a bude zniceny jednou biremou (teda neprebehne normalny boj), cast potopenych jednotiek by mohla byt pridana do braniaceho sa mesta. (zachraneni dezerteri:)

priklad: dil_ino posle 400 koni iba v prepravkach, to mu potopi moja jedna odparkovana birema - bonus, dostanem do mesta, priklad 40 koni, alebo nejak nahodne alebo 10% z obsahu utoku... (platilo by to ale iba na tie utoky bez ut.lodi)

kazdopadne vybusku nijako nemenit.

v podstate ja to vidim takto nejako:

vybuska - dobra na lokalnu obranu, obmedzena na podpory

birema - dobra na obranu a podpory + bonus likvidacie clnkov/ol

zapalka - dobra na utok a podpora utoku

trirema - trirema by cca mohla ostat jak je (mozno mensia obrana/+utok) ale dostala by bonus PRIENIKU (prienik by sa neskumal, vypadol by a bol nahradeny niecim inym)
Utok triremami by defakto znamenal ze sa vzdy cast armady na ostrov dostane.

mozno by mohla mat rovnaku obranu/utok a znamenalo by to ze v utoku by mala vyhodu prieniku a v obrane by tento bonus znizovala druhej strane (cize ak v utoku ide 10 trirem a v obrane caka 10 trirem - prienik by bol ziaden :), cim sa viac oplati spehovanie, sova, pocitanie casov a cloveka to nuti pouzivat (skumat) vsetky lode..


to ani nekomentujem ...[/SPR]

No možno sa ti to nepáči ale je to tak ....
výbušné lode nikto nepoužíva a ak sa neprerobia , tak ani nebude .......
A ak tie " deti " nevedia hrať grepolis prečo potom majú po 1 000 000 bodov
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
No možno sa ti to nepáči ale je to tak .... -> to nie je podstatne ci sa mi tu nieco paci alebo nie, je to hra a ako celok ma bud zaujme alebo kaslem na nu, to neznamena ze nezaujme niekoho ineho, takze tomu sa nebudem venovat ... :)

výbušné lode nikto nepoužíva a ak sa neprerobia , tak ani nebude ....... -> ja ich pouzivam a aj budem a to malo staci na to aby tvoj nazor (konkretne tento) bol dalej irelevantny. (nikdy nehovor nikdy :eek:..ale to je jedno, to len tak)

A ak tie " deti " nevedia hrať grepolis prečo potom majú po 1 000 000 bodov -> pretoze to je matematicka hra a nie IQ test, garantujem ti, ze aj bez vybusiek v tejto mnozine uzivatelov bude vzdy skupina o urcitom zaujimavom bodovom priemere, tak to je naprogramovane a ... to je tiez jedno

ty tu davas ako argument vyspelosti hracov body v rade milionov - ja ti hovorim ze na 200 zapalok v utoku potrebujes postavit 250 birem ktore stratis a stale nemas istotu ze si vyhral pretoze este malo plus/minus to mozu ovplyvnit ine faktory.

na co sa ale mozes spolahnut je fakt, ze 200 vybusok potopi 200 zapalok, bez ohladu na stastie, premium, modlenia sa v kostole...

dalej...

na vyrobu 200 zapalok spotrebujes 432 000 surovin, 2000 populacie a vyroba bude trvat 600 hodin (zaokruhlene a bez bonusov)
na vyrobu 250 birem spotrebujes 378 000 surovin, 2000 populacie a vyroba bude trvat 500 hodin
na vyrobu 200 vybusiek spotrebujes 252 000 surovin, 1600 populacie a vyroba bude trvat 167 hodin

(vsetky suroviny su pocitane dokopy a tento model cca znamena "remizu", taky objem materialu treba vyprodukovat a v boji sa strati, rovnako ako pridu obe strany o vsetky lode, je teda irelevantny argument ze vybusna lod je na jedno pouzitie, to je defakto kazda lod)

ak z toho urobim koeficient "efektivnosti" vysledok je nasledovny:

zapalna lod = 323,2

~versus~

birema = 312,8 alebo vybuska = 221,9

takze to je moj argument a z toho pohladu je moj nazor v tejto debate ten, ze na VYBUSKACH NIC NEMENIT su skvele..

ok?
 
Hore