Svet bez zlatiek

DeletedUser5732

Hosť
Ahojte Chcela by som sa len opýtať, či by náhodou nešiel založiť 1 nový svet, kde by sa hralo čisto bez pomoci zlatiek, tým pádom bez peňazí. Len čisto na hru?
 

DeletedUser5646

Hosť
V hypotetickej rovine by to šlo, vzhľadom ale k tomu, že hru treba vyvíjať a server na ktorom beží hra tiež nie je zadarmo, tak podľa mňa s predplatným 1€ na mesiac na hráča by to šlo :-D :-D

Buďme radi, že InnoGames zvolil ako formu ziskovosti hry zlatky a nie predplatné ako napr. Blizzard u WoW :)
 

DeletedUser4786

Hosť
V hypotetickej rovine by to šlo, vzhľadom ale k tomu, že hru treba vyvíjať a server na ktorom beží hra tiež nie je zadarmo, tak podľa mňa s predplatným 1€ na mesiac na hráča by to šlo :-D :-D

Buďme radi, že InnoGames zvolil ako formu ziskovosti hry zlatky a nie predplatné ako napr. Blizzard u WoW :)


Predplatné neviem či sa mám smiať alebo plakať,keby to tak zaviedli tak neviem či by tu už teraz s tých pár stoviek hráčov ostal vôbec niekto,možno by hrali tak 2 spojenectva po 30 hráčov na celom svete proti sebe a svet by sa skladal s 20 ostrovov,INNo už teraz berie za zlatky moc peniaze a hráči im stále ubúdajú,tým že budu dávať viac možnosti za zlatky im hráči budu len a len ubúdať tak,že tým to smerom to rozhodne ďalej nepôjde..:D
 

DeletedUser5599

Hosť
Nebyl bych si jist, že jim hráči ubývají a ubývají. Možná zde na SK (je to komunita neatraktivní jak pro domácí, tak i pro zahraniční hráče), ale ne v globálním průměru. Koncem roku 14 dosáhli zisku 80 mil. euro, koncem roku 15 100 mil. Vyšší zisk = více hráčů.
 

DeletedUser4786

Hosť
Viac peniaze neznamená väčší počet hráčov,vo všetkých krajinách ubúda hráčov lebo to sledujem aj zahranične svety ako aj nemecké a anglické a aj tam je menej a menej hráčov,peniazi zarobili viac lebo stále pridávajú nové doplnky za zlatky a oproti roku 2014 sú už skoro každé 3 mesiace eventy a na tých sa dobre nabalujú a pred tým bol event raz za rok tak,že skôr tam je ten zisk a stále sú hráči ktorý sú ochotný dať viac a viac peniazi do toho,chalan tak že najprv si zistí fakty až potom píš o tom ako pribúdajú hráči.

Ale máš zaujmave myslenie viac peniazí viac hráčov podnikanie by ty teda asi moc nešlo.;)
 

DeletedUser5599

Hosť
Ano? A kolik že to přidali nových prémiových funkcí za poslední dobu? Nejen zde, v jakékoli další hře. Kdybys podnikal ty, tak s tvým zajímavým myšlením by ti zákazníci vykoupili veškerý nabízený sortiment. Tedy čím více bys toho nabídl, tím větší bys měl zisky. Samozřejmě nesmysl. To, že něco nabízíš, ještě nutně neznamená, že si to někdo koupí. Když byl product management hry dotázán, jak se staví k úbytku hráčů, odpověděl na ten způsob, že hráči sice odcházejí, ale také neustále přichází denně tisícovky dalších a drží se to ve stabilní rovině a že i tak je ale stále co zlepšovat, neboť čím větší komunita, tím lépe.

Těch extrémů, kdy hráč platí víc, než je zdrávo, je velmi málo. Daleko větším problémem jsou ty extrémy, kdy hráč hlásá, jak by do hry nikdy nedal ani korunu (u vás spíše cent?). Na tom by nic špatného nebylo, ale hlásá to tím způsobem, že kupovat si zlaté je něco tak ubohého a ponižujícího, přičemž takový hráč si tím určitě kompenzuje ego a své nedostatečné herní kvality. Z takových lidí je mi upřímně smutno. Takovým přístupem nejen, že znevažují tvrdou práci celého dev týmu, ale znevažují tím i zájem "zlatkaře" podpořit rozvoj hry. Naštěstí jsou tito "zlatkaři" ve valné většině dostatečně chytří na to, aby tyto křičící hlasy ignorovali. Hlavně aby bylo všechno zadarmo, nedejbože za něco platit. Veškerá zábava zadarmo. Škoda že i ten alkohol není. :)
 

DeletedUser4786

Hosť
Ty potíš úplne od veci,hráči ktorý nezlátia a sú dobrý takých si viac vážim ako takých ktorý do toho sipu a ešte sa tých chvália aký sú úžasný a áno hry by mali byť zadarmo alebo len za veľmi malé peniaze ako aj alkohol ako to bolo za komunistov alebo žiadne internetové hry a hotovo,čistý primitívni kapitalista,nemá význam s tebu ďalej komunikovať.
 

DeletedUser5599

Hosť
Doufám, že ty pracuješ 8+h také někde zadarmo, v tom nejhorším případě za stravu. ;) A nejde pouze o hru, ale že je normální platit za jakoukoli službu/produkt, který stál něčí úsilí, čas a popř. i materiál. Kdo z nás dvou může říct, že pracuje zadarmo, jsem spíše já, neboť za veškeré ty překlady, práci na wiki, ani vysvětlování tobě, mi nikdo neplatí, stejně jako komukoli jinému z Grepolis týmu. A že to kolikrát vydá za další 8h šichtu! Regulérní zaměstnanec je pouze administrátor.
 

DeletedUser5136

Hosť
Treba sa trocha zamyslieť aj nad tým, koľko ľudí stojí za tým, aby táto hra mohla fungovať a mohla fungovať v takej kvalite, v akej ju môžete vo finálnej podobe vidieť vy všetci. Stojí za jej fungovaním kopec kvalifikovaných ľudí, ktorých hráč nevidí.
Chcieť všetko zadarmo a ešte chcieť zadarmo aj výhody, alebo ešte lepšie chcieť aby sa niekto venoval svetu, staral sa oň a investoval svoje prostriedky doň a to všetko úplne zadarmo, bez možnosti návratnosti investícii...
 

DeletedUser4786

Hosť
Dá sa povedať,že oproti nemeckým plátom robím zadarmo.
 

DeletedUser5599

Hosť
Nelze slovenský plat vztahovat na německou ekonomiku a naopak. Platit tam daně bys na rovinu nechtěl. :) Ale to už jdeme od boku... ;)
 

DeletedUser5665

Hosť
Ja by som tiez chcel svet bez zlatiek, nikdy som to nepisal lebo viem ze by sa to hned zamietlo:D na grepe sa stale viac zlatkuje a uz to nieje ta skvela hra ako pred styrmi rokmi:( trba sa zmierit s tym ze hraci ktory to nevedia hrat musia zlatkovat aby prezili, ti najtvrdsi hraci hraju stale bez zlatiekthisisgrepolis
 

DeletedUser5665

Hosť
Osobne nemam rad zlatkarov ale zlatkarov co hraju mesiac a skoncia neznasam viac ako mojho medzisvetoveho nepriatela!!! Zlatky kazia mnohym hru, a to nehovorim o chudakoch zaciatocnikoch co hraju prvy krat, ti nemaju sancu prezit. Ale fakt je ze ti co zlatkuju maju vyhodu len na zaciatku, ked to dobry nezlatkari preziju tak sa vyrovnaju zlatkarom a vacsina to aj zisti a stale sa cudujem ze su mnohy ktory stale vrazaju miliony do tejto hry, pre mna su to vyhodene peniaze, tento rok som si namiesto blbych zlatiek kupil mnoho lepsich veci ako zlatky
 

DeletedUser5599

Hosť
Je to koníček jako každý jiný. :) A zájmy holt něco stojí. Takže dokud je to s určitou mírou... nechápu, co na tom tak odsuzujete. Užití zlatých nemá ani co dělat s tím, zda je hráč veterán nebo začátečník... zlaté si může koupit i nový hráč. ;) Na zlatkaře se nadává, ale jen do chvíle, kdy nehrají s vámi. Pak jsou najednou velmi prospěšní. :D A mnohdy ten slepenec vás, tvrdě neplatících, drží pohromadě. Tak to je. Nešiřte tu závist. :)
 

DeletedUser5665

Hosť
Niektory tu mieru zlatkovania nemaju, poznam par takych a proti tym to ide velmi tazko ale ja nikomu nezavidim ze je gembler a ma potrebu vrazat do tohto peniaze, niektory co sem vrazaju enormne vela by si za tie prachy mohli kupit kludne niekolko hernych pocitacov, a to uz presahuje hranicu zdraveho hrania a meni sa to na zavist rovnakej hodnoty ako napr. v pokri, automatoch atd. Viem ze obhajujes zlatkarov lebo ti vynasaju urcite dake prasuldy a viem ze nema cenu sa s tebou hadat lebo by som este schytal ban, myslim ze k tomuto som sa uz vyjadril dostatocne a uz nemusis obhajovat zlatkarov, je to ich vec, ked sa citia so zlatkami silny tak nech pre mna za mna sa tak citia, pre mna budu len bojkovia co to nevedia bez nich hrat, pre teba mozu byt niaka ta ciastka vyplaty, kazdy ma na to iny nazor, prajem peknu noc vsetkym co to citaju a planuju ist spat :D
 
Hore