Presun vlastných vojsk z jedného mesta do druhého

DeletedUser

Hosť
Koncept:

Dlhší čas som hľadal vo fórach, či je možnosť presúvať jednotky z jedného vlastného mesta do druhého a nenašiel som to. Mne to prišlo celkom dobrý nápad na implementáciu do hry. Mne by sa to neraz zišlo :)

Dôvod:

1. Mal som nové mesto, v ktorom som nemal žiadnu obranu a chcel tam niečo presunúť z iného mesta. Nie len podporu, ale vojsko, ktoré som tam mohol využiť na rýchlejší rozvoj mesta. ( rabovanie )

2. Ďalšia možnosť stratégie. Veď je to úplne normálne, že si potrebujem prerozdeliť vojsko, podľa situácie a primerane reagovať na viacerých frontoch vo viacerých mestách.

Grafika:

Myslím, že nepotrebuje žiadne extra spracovanie. Vojsko by som poslal na podporu do iného mesta a tam pri ikonkách vrátiť celé vojsko, alebo vrátiť časť, by sa pridala ešte jedna ikona napr. "Prideliť vojsko", po kliknutí by vyskočilo dialógové okno aby som si mohol vybrať koľko jednotiek z tích, ktoré sa nachádzajú v meste A ako podpora chcem do neho na trvalo prideliť.

Rovnováha:

Nemyslím, že by ju malo vyviesť veľmi zo súčasného stavu. Jedine to, že hráči budú schopní sa lepšie brániť voči útokom a prudšie obnovovať jednotky v slabšie vyvinutých mestách. Lenže presun by fungoval iba medzi mojimi vlastnými mestami, čiže iný hráč mi môže stále poslať iba podporu, nie darovať jednotky. Myslím, že by to malo byť ok.

Podvádzanie:

Nevidím tu žiadnu možnosť, pretože iný hráč mi jednotky darovať nemôže a v podstate využívam zdroje ( baraky, lodenica ), ktoré som som sám nadobudol ( buď som si ich postavil, alebo zabral mesto - čo v oboch prípadoch hra umožňuje aj tak).

Záver:

Dúfam, že niesom jediný, komu táto možnosť chýba. Príde mi úplne normálne, že si svoje jednotky môžem prispôsobiť sitácii na mojich frontoch, prudšie reagovať na zmeny a naplno využiť jednotky, ktoré som si vycvičil. Možno som sa príliš uchvátil týmto nápadom, ale pre mňa prináša iba plusy, nevidím tu žiadnu možnosť zneužitia, pretože všetky možnosti (darovanie od iného hráča, multi-účet, či možno iné, ktoré ma zatiaľ nenapadli, hra rieši tak, či tak. ). Dúfam, že Vás tento nápad osloví a podarí sa ho presadiť.
 

DeletedUser

Hosť
podobné nápady jsou staré jako grepolis sám a důvody proč nejsou realizovány zajisté popíše spousta hráčů toužících po diskuzi:)
 

DeletedUser

Hosť
Som nový hráč, hrám druhý mesiac, takže som ešte nestihol prečítať celé fórum. Ale rád sa dozviem, prečo to nebolo implementované. :)
 

DeletedUser

Hosť
nebudu brát slovo zdejším diskutujícím:) neboj že by se nevyjádřili:)
 

DeletedUser4452

Hosť
:) Sultán dobre nás poznáš..:)

Khaad, vitaj medzi spamermi, dúfame že sa tu udržíš dlho..:)

Ale prečo to nebolo implementované do hry, nevieme..:( asi by táto hra trochu stratila zmysel, ktovie..
 

DeletedUser

Hosť
Něco podobného by zcela změnilo systém hry i boje. Nikdo nemůže zaručit že podobná změna někdy nepřijde, ale stejně se nedá zaručit že se někdo nerozhodne změnit maximální level statku na sto..
Nicméně toto jsou změny, které by z této hry udělaly něco zcela jiného a je vysoce nepravděpodobné že něco podobého nastane...
Změny které od začátku změní hru moc nečekejte..
a právě fakt že by podobný nápad hru zcela totálěn změnil, je důvodem proč nebyl nikdy realizován.
 
Hore