Príroda ožíva

DeletedUser

Hosť
Koncept:

Prírodné vplyvy, každý mesiac by nastala trikrát pohroma na každom ostrove. Raz počas pracovných dní, raz cez víkend a raz v ľubovoľný deň v mesiaci.

Dôvod:

Oživenie hrania. Zavedenie niečoho nového by mohlo prilákať nových hráčov.

Detaily:

Táto vec by bola niečím celkom novým, ale myslím, že by to bolo vhodné vložiť do hry. Patrilo to aj k životom starovekého ľudstva.

Každá pohroma by trvala 24 hodín, a zasiahla by mesto (celý ostrov) každú ôsmu hodinu, takže prvý raz o 0:01, druhý o 8:01, tretí ako posledný o 16:01.
Prvý zásah by znížil produkciu o 90%
. Ak by hráč poskytol mestu pomoc a evakuoval by obyvateľstvo (v podstate len armádu) na nezasiahnuté miesto na ostrove alebo na iný nezasiahnutý ostrov, (tu by boli nové akcie kliknutím na ostrov "Pozastaviť stavbu lodí/vojakov" a "Evakuovať obyvateľov"-aj vojaci na podpore by odišli z ohrozeného ostrova až dokonca dňa, kedy by sa automaticky o 0:00 vrátili, inak by bola možnosť "Zavolať obyvateľov naspäť", ale s tým, že pri ďalšom zásahu by boli väčšie straty), tak by pri nasledujúcom zásahu neumrel žiadny vojak/nepotopila loď a poškodenie budovy by sa znížilo na 1-3 stupne.
Inak by platilo: Druhý zásah by zabil 10-15% vojska (pozemného, ak je pohroma najmä zvnútra ostrova, námorného, ak z mora) nachádzajúceho sa na ostrove a
poškodil by o 3-5 stupne jednu náhodnú budovu, okrem špeciálnej. Znova, ak by hráč niečo spravil v rozmedzí ôsmych hodín, tak by tretí zásah nenastal a produkcia by sa zvýšila z 10% na 90% do konca dňa.
V opačnom prípade by tretí zásah spôsobil znova škody: úbytok 5% vojakov na ostrove a poškodenie budovy o 1 stupeň.
Veľkosť škody by vždy závisela od toho, ako pristúpiš k odstráneniu príčiny pohromy, evakuačnými opatreniami a ako sa celkovo postaráš o fungovanie mesta počas tohto dňa. Prvý zásah by sa nedal zvrátiť, bol by to však signál, že treba niečo urobiť, aby sa znížili straty.

Na mape som našiel desať rôznych veľkých ostrovov. Na každom sa bude vyskytovať vždy jedna pohroma. Pohromu na ostrove uvidí hráč, len ak má na nich mesto, ak si zakladá mesto a náhodou bude na ostrove pohroma, ak v priebehu pohromy stratil mesto z oblasti jej vyčíňania alebo ak špehuje mesto, ktoré sa nachádza na ňom.

Ďalšie podrobnosti napíšem nabudúce (som unavený). Myslím, že toto by zatiaľ stačilo na hrubú predstavu.

Grafika:

01.Ostrov s
lTUX8V3WpNXokY5yxJeN.png

02.Ostrov s
XNCHMmiXKbxs66PykHFn.png

03.Ostrov s
PvlB8cB5KfprOmq6G_E0.png

04.Ostrov s
Chi58OPWJkGlSaZBSwNL.png

05.Ostrov s
KEu3Dkvv8zLCdIJgkak3.png

06.Ostrov s
rgjDCQm5BV468tixsBm3.png

07.Ostrov s
JQTB3dgzU7Q5npU-17VV.png

08.Ostrov s
DfEU-JDluTfmZo9cAyCk.png

09.Ostrov s
ndTEAYZ7u9JpIkoSPpvY.png

10.Ostrov so sopkou.
U8XAvOR9qRS5jiXdwcND.png


0_00.jpg

Ostrov postihla strašná pohroma! Určite sa hnevajú bohovia. Znova sa prebudila sopka a spôsobuje otrasy na celom ostrove. Okrem toho sa do niektorých oblastí vylieva horúca láva. Teraz sa rýchlo postaraj o svoje mesto, inak budeš prichádzať o svoju populáciu a vojská.

Rovnováha:

Zmenila by sa v istom uhle hra. Hráči by si museli viac spravovať svoje mestá vďaka tejto novinke. Avšak postihla by vždy celý ostrov, takže by to nemohli využiť jedine vo svoj prospech nepriatelia, v prvom prípade preto, lebo by mali tiež zasiahnuté mestá a v druhom prípade ak by tam nemali mesto, tak by o žiadnej pohrome netušili. Avšak tu sú ďalšie možnosti, (tretí prípad) že by zakladal na ostrove mesto, (štvrtý prípad) že ak by náhodou hráč úspešne špehoval počas "dňa pohromy" postihnuté mesto, tak by mal informáciu o dianí na celom ostrove.

Podvádzanie:

Toto je vec, ktorá s podvodom nesúvisí.

Záver:

Napíšte mi svoje názory a pridajte aj vy nejaké nápady ohľadne pohrôm. Dosiaľ ma napadli tri a ostrovov je desať.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
utcite nie priroda sa tu uz davaal vela krat ale pre mna urcite nie
 

DeletedUser

Hosť
Urcite to ziadnych hracov neprilaka lebo to ani zdaleka nevyrovna vsetky minusy ktore sa v poslednom case na Grepolise objavuju. Takze su tu ovela dolezitejsie veci nad ktorymi sa treba zaoberat.

A keby grepolis fungoval dokonale, tak konkretne tento navrh sa mi nezda byt velmi zazivny. :)
 

DeletedUser

Hosť
Podľa mňa je tento návrh dobrý, oživí hráčov aby sa o seba starali nie len armádne ale i staviteľský, ale nemyslíš že je to trochu prehnané s tým celým ostrovom?

Ja by som dal radšej iba 25/50 alebo maximálne 75% miest na ostrove aby vedeli spojenci obraňovať napadnuté mesto pohromou pred nepriateľmi.
 

DeletedUser

Hosť
Pre mna to je len dalsie klikanie navyse. Asi tak ako denna odmena.

A nemohli by byt tie obrazky v spojleri? Sak na co tie spojlery mame?
 

DeletedUser

Hosť
Podľa mňa je tento návrh dobrý, oživí hráčov aby sa o seba starali nie len armádne ale i staviteľský, ale nemyslíš že je to trochu prehnané s tým celým ostrovom?

Ja by som dal radšej iba 25/50 alebo maximálne 75% miest na ostrove aby vedeli spojenci obraňovať napadnuté mesto pohromou pred nepriateľmi.
Je to prehnané, však som to písal neskoro večer...mohlo by to byť aj na menej % miest, možno záležajúce od druhu pohromy.
Urcite to ziadnych hracov neprilaka lebo to ani zdaleka nevyrovna vsetky minusy ktore sa v poslednom case na Grepolise objavuju. Takze su tu ovela dolezitejsie veci nad ktorymi sa treba zaoberat.

A keby grepolis fungoval dokonale, tak konkretne tento navrh sa mi nezda byt velmi zazivny. :)
Nechápem, čo majú tie mínusy, čo už sú zavedené s týmto nápadom. Keď máš niečo dôležité, sem s tým.
utcite nie priroda sa tu uz davaal vela krat ale pre mna urcite nie
Viem, že tu už boli pokusy, zväčša zamietnuté. No mne sa tie predošlé návrhy pozdávali, tak by som sem pridal podľa môjho gusta a tí, čo ich tvorili predtým, tak by sem tiež mohli niečo spísať.
 

DeletedUser1879

Hosť
no podľa mňa prečo nie, ja by som tomu návrhu dal šancu. horšie ako to, je na grepe teraz to už byť nemôže (síce to som si myslel aj pred posledným updateom a možno ma ešte tvorcovia z innogames prekvapia), ale toto tú hru určite nepokazí viac ako je.
 
Hore