Príbeh 1-Breky

DeletedUser

Hosť
V starom Grécku bol dlho chátrajúci chrám v ktorom žili duchovia obetí z Punských vojen.Náhodou v tom meste žil aj válač Jurko ktorému sa ovce do chráma zatúľali a nie a nie von. Rozhodol sa že sa poradí so susedmi.poradili mu ako sa dostať k lektvaru na vyhnatie duchov ale je to veľmi nebezbečné a nikto sa o to ešte neodvážil. Poradili mu až do Konštantínopola že tam nájde čarodejníka čo mu pomôže.Cesta bola dlhá a vyčerpávajúca ale Jurko mal veľké štastie lebo ho na ceste nezastihla žiadna búrka.Po pár hodinách bol v Konštantinopole vidal sa uličkami Konštantínopola až k tajomným dverám na ktorých bol nápis s čarodejníkovím menom, volal sa Stokles. Vstúpil do tajomnej komnaty. ,,Vítaj odvážny Juraj,viem načo si prišiel dlho som ťa očakával.Na získanie čarovného lektvaru musíš splniť 3 veľmi ťažké úlohy aby si získal suroviny na lektvar.´´,,Pre svoje ovečky všetko!´´ povedal odvážne Jurko.,,Tvoja prvá úloha:Choď to lesa a najdi tam Minotaura získaj jeho zub ale nezabíjaj ho! ´´Jurko dostal nápad. Chodil mu veľmi tvrdú kosť ktorú našiel na ceste a hodil ju Minotaurovi keď sa do nej zakusol zapraskala mu sánka a od bolesti odpadol. Jurko rýchlo zobral zub a utekal za Stoklesom. ,,Mám ho! mám ho! kričal radostne Jurko.´´ ,,Výborne,´´ pochválil ho Stokles.,,Tvoja daľšia úloha je zobrať drakovi šupinu s krku na krku ich ma najmenej upevnené akže by to mala byť ľahká úloha, drak býva v temnej jaskyni na okraji mesta.´´ Jurko sa vybral rýchlim krokom do temnej jaskyne. Keď vošiel do jaskyne uvidel draka spať. Jurko mal silu za 4 chlapov a dal mu taku bombu že mu s krku všetky šupini popadali schmatol za hrsť a utekal čo mu nohy stačili. Drak ho naháňal cez les cez lúky a Jurko nie a nie mu újsť. Uvidel dva stromy cez ktoré prejde ale drak nie. Prebehol pomedzi ne a drak sa v nich zasekol. ,,Pomôž mi!´´ kričal drak na Jurka ,, za tvoju pomoc sa ti odvdačím.´´ A tak Jurko zobral sekeru a odsekol strom, ale všetko to bola iba pasca. V tom ho drak schmatol do svojích pazúrov a niesol si ho do svojej jaskyne. V jaskyni už na draka čakali hladný mladý draci. Jurko uvidel na stole korenie a tak sa s ním celý posypal. Ako ho prvé mláďa schytlo že ho zje kýchlo až sa to po celej jaskyni ozývalo. Okamžite Jurka vyplúvlo a Jurko sa prešmykol starému drakovi pomedzi nohy a utekal do tajomnej komnaty ku Stoklesovi.Celý udychčaní dobehol do komnaty s hrsťou šupín a položil ju na stôl. ,,Dobrá práca Jurko. Tvoja posledná a najtažšia úloha bude spojená s Bohmi budeš sa musieť zapáčiť Diovi pretože potrebuješ necht jeho brata Hádesa vládcu podsvetia. Musíš mu postaviť sochu na námesti Konštantínopola ale musíš to stihnuť do zotmenia pretože tvoje ovečky už dlho nevydržia.´´ Jurko sa dal do práce a sochu mal hotovu ešte dlho pred zotmením. Ale ako keby naschvál Jurko mal málo materiálu a socha sa po dokončení rozpadla. Jurko sa snažil skúšal to odznova a odznova ale socha nechcela stáť. Cez mesto prechádzala svadba až s ďalekého Ríma. Jeden z mužov povedal Jurkovi: ,,Mladý muž! Zožeň pre moju dcéru náhrdelník zo slonoviny a ja sa ti za to odvďačím surovinami na sochu.´´ Jurko sa vidal na pláž a začal kopať pretože podľa legendy na pláži sa nachádza truhlica so slonovinou. Jurko mal šťastie truhlicu našiel keďže bol aj šikovný náhrdelník mal za chvíľu hotový. Doniesol ho mužovi a ako muž sľuboval dal mu suroviny. Keď sochu dokončil obloha sa otvorila a Jurkovi sa ozval Zeus. ,,Si veľmi prešibaný a silný a postavil si mi nádhernú sochu, viem že potrebuješ neht môjho brata Hádesa. Za tvoju oddanosť ti dávam schopnosť dostať sa na pol hodiny do podsvetia...´´ v tom ho prerušil Stokles ,,Jurko nemôžeš tam ísť sám, idem s tebou! Prosím ťa mocný Zeus daj aj mne takú schopnosť!´´ Zeus nenamietal a tak sa dostali do podsvetia. Pri vstupe uvideli Chároma a Jurko dostal hneď nápad. ,, Ty zabav jeho strážcov a ja získam jeho neht,´´ povedal Stoklesovi.Stokles zamestnal stráž a Jurko šiel k Hádesovi. ,, Ó premocný Hádes mohol by som sa dotknúť tvojích rúk?´´ a v tom vytrhol Hádesovi necht a utekal aj so Stoklesom von s podsvetia. Keď vyšli von už sa stmievalo a vypadalo to tak že už to nestihnú ale naštastie Poseidon vládca mora odohnal búrku a Stokles s Jurkom sa mohli vydať do Grécka. Keď už mal Stokles lektvar hotoví začal strašne kašlať a nemhol dýchať. ,,Jurko! Prosím ťa vylej tento lektvar pred vstup do chámu pretože ja už tam živí nedocestujem. Som už veľmi starý a tá návšteva podzemia mi nepomohla,´´ ako dopovedal posladný krát vydýchol . keď dorazili do Grécka bola už zlá viditeľnosť ale Jurko utekal aj s lektvarom k chrámu a urobil presne to čo mu Stokles kázal. Zrazu sa v chráme zažiarilo a ovečky slobodne vyšli von . Z Jurka obyčajného válača sa stal hrdina ktorý dal na to miesto kde vylial lektvár vytesať nápis -Na pamiatku Stoklesa-.
 
Hore