Povesť- lubik96

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser5358

Hosť
Jedného dňa sa v meste Grepolis narodil malý chlapec menom Akakios bol to syn samotného vládcu bohov Zeusa no nik o tom nevedel okrem jeho rodičov. Jeho rodičia to pred ním tajili až do dňa kým Akakios nestretol v lese diviaka nebol to obyčajný diviak ale Kalydónsky diviak, ktorý naňho zaútočil Akakios ho porazil bez brnenia a bez zbrane. Bolo mu to divné a tak sa na svoj pôvod spýtal rodičov tí mu už nemohli klamať a všetko mu vyrozprávali. Akakiosovi to niako nezmenilo život až do dňa kedy v meste záhadne začali miznúť ľudia.
Mizli v noci a bez stopy. Kráľ požiadal bohov o pomoc a tý mu povedali že má v meste poloboha ale musí ho nájsť sám. Kráľ usporiadal turnaj keďže Akakiosova rodina bola veľmi chudobná neváhal a zapojil sa do turnaja . Keď porazil všetkých protivníkov bez námahy kráľ zistil že on je ten poloboh . Pozval si ho k sebe do paláca a povedal mu nech zabije príšeru ktorá terorizuje mesto. Akakios dlho premýšľal no odmietol to. Keď sa vrátil domov zistil že jeho rodičia sú preč hneď vedel že to urobila príšera z hôr. Rozhodol sa vyhľadať a zabiť ju. Vtedy ešte netušil že tá príšera ktorú má zabiť je obávaná Empúsa. Empúsa bola démon z Hádesovej ríše ktorý sa nejako dostal von. Na ceste do hôr stretol Akakios Apolóna posla bohov ktorý mu daroval meč ktorý nebol zo žiadneho kovu ale bol zo svetla poďakoval sa a šiel ďalej. Narazil na dedinu v ktorej nik nebol . Rozhodol sa usadiť sa tu na noc. Rozložil si oheň nevedel že to priláka obrov ktorí si ho chceli uvariť a zjesť. Keď sa zobudil dostal ranu palicou po hlave a zase zaspal. Keď sa zobudil druhýkrát ležal v jaskyni v ktorej bolo osem obrov, na jeho šťastie obri spali. Akakios vyliezol na vysokú skalu a začal po obroch hádzať šutre . Každý z nich si myslel že to ich bije niektorí z nich a začali sa mlátiť nakoniec z ôsmych obrov ostal len jeden ktorí bol už oslabený. Akakios mu skočil na krk a odťal mu hlavu obor z veľkým rachotom spadol na zem. Jaskyňa sa začala rúcať Akakios stihol v poslednej chvíli vyskočiť. Spamätal sa z toho čo teraz zažil a kráčal ďalej. O deň na to započul niečo v kríkoch keď sa pozrel do kríkov uvidel niečo čo nečakal. Bola tam samotná Empúsa. Bola čierna ako tma len jej oči boli červené ako krv . Začal sa krutý boj Akakios zaútočil ako prví švihol mečom no Empúsa sa premiestnila. Keď sa mu ju nakoniec podarilo udrieť nič sa nestalo Empúse sa nedalo nijako ublížiť žiadným mečom. Akakios to vzdal a utiekol. V noci premýšľal a prišiel nato ako by ju mohol poraziť. Stačilo ak by ju poslal späť do podsvetia k Hádesovi. Tak sa vydal na cestu k bráne do podsvetia keď prišiel namiesto zavolal si samotného boha podsvetia. Ten mu povedal že mu tu Empúsu priláka ale Akakios ju musí do podsvetia dostať sám. Akakios sa skryl za skaly a čakal, Hádes privolal Empúsu. Akakios vedel že Empúsa sa nedá poraziť žiadnou zbraňou a tak sa rozhodol obetovať sa pre svoje mesto a pre svojich rodičov. Ukázal sa jej nalákal ju k bráne a skočil Empúsa šla za ním a Hádes bránu zatvoril. Akakios ostal uväznení v podsvetí. Našťastie bohov ohúrila jeho odvaha a darovali mu slobodu. Akakios sa vrátil do svojho rodného mesta Grepolis ľudia ho z nadšením privítali a kráľ mu daroval svoju dcéru za ženu.
 

DeletedUser5306

Hosť
Buď sa mi to zdá alebo troška kopíroval odo mňa lebo ja som to napísal pred ním a napísal som : Prišli do dediny kde nikto nebol. Zrazu započuli nárek z jedných z domov vošiel dnu a žena ho udrela palicou.
 

DeletedUser5358

Hosť
Nie ja som si žiadnu povesť neprečítal :D
 
Naposledy upravené moderátorom:
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore