Palantir pre svet Pi

DeletedUser1504

Hosť
Po dlhom čase je Palantír späť. Možno v skromnejšej forme, ale predsa.

Po svetoch Alfa, Gama a Theta som si, ja závislák na Grepolise, znovu nedal povedať a hrám. Popri hraní samozrejme budem aj informovať o tom, čo sa deje na tomto asi najrýchlejšom svete za posledný čas.

Ešte dnes večer pridám najnovšie drby sveta Pí.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1504

Hosť
Chcel som, ale prebrali mi mesto :).
Uz tam nie som. Ani nebudem.
 

DeletedUser1504

Hosť
Čaute čaute.

Svet Pí začal len nedávno, preto veľmi ani niet o čom písať. Možno na začiatok pár informácií, ktoré spojenectvá sa zatiaľ usadili na vrchole rebríka.
Na čele sú Starí psi alebo *OLD DOGS *. Mám tam kamoša z Thety, ten sa zatiaľ v aliancii len obkukáva, ale ako názov napovedá, zrejme to budú skúsení hráči. Nie nadarmo sú prví ... zatiaľ.
Druhí sú Getlmen of Grepolis, čo tiež značí, že sú to už skúsení hráči, čo mi aj potvrdil rovno zakladateľ spojenectva Doctor X.
Na treťom mieste sú Pretoriáni, známe to spojenectvo z predchádzajúcich svetov, ktoré sa snaží ukázať svoju silu aj na svete Pí.
Ďalší sú Agresívni havkáči, ktorí sú sesterskou alianciou jedničky.
Na piatom mieste sú hráči spojenectva Survive, čo značí, že chcú prežiť až do konca. Bohužiaľ to nemám potvrdené, ich šéf mi nakoniec neodpísal, zrejme majú kopu roboty pri spúšťaní všetkých počiatočných procesov.
Na koniec som si nechal hošanov od našich českých bratov, s veselým názvom Happy Paddlers. Stavím sa, že je u nich kopa srandy, možno sa k nim pridám :).

Máme tu už aj pár paktov, svet je zdá sa zatiaľ rozdelený približne na dve polovice:
Pretorians + Happy Padlers a
Gentlmen of Grepolis a obidvaja Havkáči (OLD a AGGRESSIVE DOGS)

Na radosť kartografov prikladám aj mapku sveta s týmito spojenectvami:

mapa.png

Všetko si môžete prečítať aj nižšie v odpovediach hráčov.

Každému spojenectvu prvej 5 (6) som napísal tri otázky približne tohto znenia (Aggressive dogs sa bojím, napíšem neskôr):

1. Ste tu partia z predchadzajucich svetov z toho isteho spojenectva alebo ste sa len tak zišli?

2. Ako to ide? Zvladate to pri tej rychlosti?

3. Su uz nejake pakty alebo je to zatial divoke? Zisli by sa nejake drby ak nie o vasej aliancii, tak aspon o niekom inom, nech citatelia ziskaju prehlad o tom, ako sa to vyvija na Pi.

Odpovedali mi títo traja:

Feik, OLD DOGS:
1. ja tu poznam len par hracov - nikoho poriadne a skusenosti sa stale ziskavaju :)

2, Rychlost je tak ze ak tu nie si casto - je po tebe...

3, Pakty su, napr : ***Pretorians***Happy Paddlers


Billy 2, Pretorians:

1. Áno presné ako hovoríš, prišli sme sem zo sveta Eta. Kde sme aj tam hrali za farby Pretorians. Tak po dlhom čase sme sa rozhodli aj tu niečo podniknúť podeliť sa skúsenosťami s ostatnými a samozrejme pobaviť sa a oddýchnuť popri hre. Tak určite nie sú tu iba starý Pretoriani sú tu aj nováčikovia napr. Dark Ragnarok ktorý to hrá pár mesiacov ale aj mnohí iný hráči ktorý zapadli ku starej partií hráčov ako napr. Trojliter, akcibaz, mitomo ale aj Patricie.

2. Nikto sa asi ani nesťažoval na rýchlosť sveta. Podľa mňa ke ideálna. Ide pomerne rýchlo, hru si vychutnávame naplno. Rychlosť sveta podľa mnohých hráčov je najdôležitejšia, veď každý má rád keď to ide v rýchlom tempe.

3. Ako aj na každom svete to začína ticho bez "hluku" každý sa len rozbieha na svojej trati. Proti nám sa rozbehli 2 aliancie:. DOGS + Gentelmen of Grepolis ktorý už zo začiatku chceli uzatvoriť s nami pakt. A my bojujeme bok po boku s ally Happy Padles. Je to dosť vyrovnané, boli už nejaké súboje a prichádzame o mestá ale aj oni tiež. Hráčov s Dogs je oveľa viac než nás ale my sa nevzdávame a určite to nemajú ľahké s nami. Takže medzi týmito alianciami to pekné vre. Ostatné aliancie ešte sa neukázali a zatiaľ nehrajú žiadnu úlohu.


Doctor X, Gentlemen of Grepolis:

1. Jadro spojenectva sme skúsení hráči ktorí máme už niečo odohraté spolu aj proti sebe :) a potom sú tu hráči ktorí sú tak isto skúsení len ich nepoznáme :) ale postupne sa spoznávame a sme spolu zohratí :)

2. Rýchlosť tohto sveta je úplne super :) už dlho som čakal na slovenskom grepe na rýchlosť 3 ale nechcela prísť :) až vznikol svet Pi a tu je to super :) ja nemám moc bodov lebo som bol na dovolenke a tam som niako moc nehral ale teraz idem do toho naplno :)

3. Pakty máme ale nechceme to niako dať najavo s kým :) tak na túto otázke neodpoviem presne
a vývýja sa to tu takto: sme proti sebe dva tábory jeden tábor sme my a naši spojenci a druhý tábor sú Pretorians a ich spojenci :) a tak proti sebe bojujeme :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1504

Hosť
Blesková správa.

Mal som to už včera napísať, ale ... Survive to zrejme neprežijú, väčšina hráčov prešla k Lamám. Tým sa Lamy vyšvihli z desiateho na piate miesto.
Večer zistím prečo a doplním správu. Alebo ak niekto vie ... nech napíše.
 

DeletedUser5121

Hosť
Proste sa kukni ako hrali... :p museli sa ukryť pred nepriateľmi, ak sa nepletiem, LAMY ich farmili.. ak niesom na omyle..
 

DeletedUser1504

Hosť
Keby som mal cas ... v praci. Este k tomu ma akurat dobyjaju.
No nic, tak zacnem znovu niekde inde.
Nechce ma niekto do spojenectva? :)
Snazim sa to zvladnut sam, ale ... neda sa, aspon na zaciatku nie.
 

DeletedUser1504

Hosť
Sprava dna ... dobyli mi mesto, zacinam znovu ... zase.
 

DeletedUser1504

Hosť
Par hracov od Gentlemen of Grepolis preslo k Pretorianom ... zistujem, preco. Ak niekto vie, nech napise.

Nespokojnost s vedenim a ako som si tiez vsimol, zakladatel akosi nehra.

Nebude to asi az take jasne s dominanciou spolku DOGS a Gentlemen. Uvidime...
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1504

Hosť
Zaujímavé veci sa dejú... Pretorians sa postupne prepracovali na prvé miesto.
Gentlemen of Grepolis sa naštvaní premenovali na THE LAST OF US a pomstili sa svojmu bývalému zakladateľovi Doctor X za neaktivitu prebratím.
 

DeletedUser

Hosť
díky za zprávy, nicméně pokud to nebudou dlouhé články, ale spíše podobné zprávičky tak klidně piš do kavárny, kde se na podobné téma může lépe rozjet debata.
 

DeletedUser1504

Hosť
Este rozmyslam, ako to zorganizovat ... na taketo spravicky asi bude najlepsia kaviaren, to mas pravdu.
Pisal som Maurimu, aby mi priradil admin prava na forum Palantir, chcem tam urobit poriadok.
Mozes aj ty?
Tak isto aj tu.
 

DeletedUser1504

Hosť
Strucne novinky budem teda pisat do Taverny ... tu budem zverejnovat len celomesacne zhrnutia.
 

DeletedUser

Hosť
oukej, nejde ani tak o frekvenc zveřejnování jako spíše o delku příspěvku:)
 

DeletedUser1504

Hosť
Ahojte a druhýkrát Vás vítam pri čítaní článku o dianí na svete SK Pí. Ako leto? Pre mňa najkrajšie za posledné roky. Konečne takmer vymizli tie horúčavy posledných rokov a okrem iného v lesoch rastie spústa húb. Jeden známy nedávno povedal, že ľudia, ktorí dlho nevidia slnko majú sklony k depresiám. Ja som asi z Marsu … teda tam mraky nemajú, no musím napísať, že z Venuše. U mňa je to opačné, pokiaľ dlho svieti slnko, som hrozne mrzutý a naopak, keď sa zobudím do hmlistého rána a ešte k tomu mrholí, hneď mám lepšiu náladu.

Ale k veci. Myslel som si, že od prvého článku ubehlo veľa času, ale zase až tak dávno to nebolo, akurát tak prázdniny. Ale za tie dva mesice sa toho na svete Pí udialo dosť veľa. Dalo by sa povedať, že sa to zrejme na dlhšiu dobu utriaslo. Aspoň na prvých priečkach rebríka spojenectiev.

Začalo to neaktivitou zakladateľa Gentlmen of Grepolis Doctora X, ktorý mi ešte stihol dvakrát odpovedať a potom sa odmlčal. Niektorých hráčov spojenectva to zobralo a šmyk prebehli k inému spojenectvu, konkrétne ku Pretoriánom. Gentlemen of Grepolis sa zo žiaľu premenovali na THE LAST OF US, postupne klesli a už ani srnka netuší, či existujú. K Pretoriánom sa ešte pridalo pár bodovo šťavnatých hráčov z Happy Paddlers a to ich vystrelilo rovno na prvé miesto rebríka spojenectiev.

Na druhej strane barikády sa pospájali spojenectvá, ktoré mali v názve psov, čiže Old dogs a Aggressive dogs, ktorí z časti fungujú doteraz … asi ako akadémia … a vzniklo spojenectvo bratov Brothers in Arms. Pred chvíľou spomínaní Gentlmen of Grepolis k nim tiež utrúsili pár hráčov a odrazu sa ocitli na prvom mieste, kde trónia doteraz už s takmer 1,5 miliónovým náskokom pred Pretoriánmi.

Ak sa na to prvenstvo pozrieme viac štatisticky, zistíme, že síce Pretoriáni majú menej hráčov, ale s o dosť lepším priemerom. Čiže, ak by ich mali toľko čo Brothers, v pohode by ich predbehli. Lenže .. takých hráčov už veľa niet v iných spojenectvách. Čo sa týka útokov, jemne prevažujú Brothers, aj to kvôli neaktívnym hráčom Pretorians. Čistky sú veľmi kvalitné, hneď ako je hráč pár dní neaktívny, zvyšok ho zožerie … čistá džungľa. To by mal naštudovať nejaký socio alebo ktovie aký lóg. Možno by aj nejaký titul dostal. Hmm, pustím sa do toho, možno dostanem titul Grepológ … Grplg.

Možno by som ešte spomenul jeden podarený útok na hráča Pretorians Fefosk, ktorému v jednej minúte zmizlo až 9 miesto na úkor Brothers in Arms. Niečo také sa vidí málokedy, hlavne keď je to aktívny hráč.

Článok som začal písať viac ako pred týždňom, nejak som si nevšimol skok nového spojenectva na vrchole Nesmrteľní, ktorí vyhupsli rovno na tretie miesto. Ako tak pozerám, väčšina hráčov v poslednom čase prišla z Pretorians II, tak tipujem, že to budú nejakí ich kamaráti.

Pridávam menšiu reakciu, kratšie zhrnutie od hráča Markus-Mark od Pretoriánov:

Asi najdôležitejšou udalosťou za posledný mesiac bolo zlúčenie hráčov *AGRESSIVE DOGS* a *OLD DOGS* do aliancie BROTHERS In ARMS. Prebralo sa mnoho miest na oboch znepriatelených stranách. Jednou z dôležitejších vecí bolo rozobratie 4 hráčov z M65 a následné vytlačenie hráčov BiA z tohto mora, ich mestá na M65 sa dajú spočítať na prstoch oboch rúk. Za zmienku stojí aj akcia na hráča Fefosk, zobrali mu pár miest ale nezaháľali sme ani my a taktiež sme zobrali mestá hráčom Vaxo a Alex david. Ostatné aliancie sa nejako neukazujú, najsľubnejšie do budúcna vyzerá aliancia A*ALLY*O sú tam skúsení hráči a určite ich nemôžme odpisovať.

Bohužiaľ, akosi je nuda od vzniku dvoch veľkých spojenectiev. Žiadne výrazné útoky, chcelo by to možno tretieho väčšieho hráča. Pamätám sa na Thetu, kde bola nuda strašne dlhú dobu, kedy takmer všetko držali Marťankovia vo svojich mimozemských tlapách a svet sa nakoniec skončil úplne inak, ako všetci na začiatku čakali.

Ešte mapka, aby sme mali prehľad:

mapa.jpg

Bieli - Brothers in Arms s akadémiou a Aggresive Dogs
Čierni - Pretorians a akadémia
Červení - Nesmrteľní

To by bolo za prázdninové mesiace asi všetko, so zhrnutím sa ozvem znovu asi o dva mesiace, jedine že by sa toho začalo diať veľmi veľa. Samozrejme, sem tam niečo napíšem do taverny, krátke bleskovky.

Reakcie píšte prosím Vás do taverny.
 
Naposledy upravené moderátorom:
Hore