Obchodování

DeletedUser72

Hosť
ALOHA ALL :O)

Předem se omlouvám za amatérský dotaz, jsem ryze čerstvě reglá lamička... :eek: Ale může mi někdo vysvětlit, zda jsou na každém ostrově rolnické vesnice rozděleny stejně - teda z hlediska obchodu ???

Dám můj příklad - mám velký nadbytek kamene...
Na tržnici je jen velmi omezená nabídka této suroviny, resp. vůbec žádná a k mému velkému zděšení, nemohu ani obchodovat s rolnickými vesnicemi, protože mám tady na ostrově dokonce 3 vesnice, které žádají dřevo a nabízejí kámen !
Jen jedna jediná vesnička nabízí dřevo, ale výměnou za stříbrné mince, které mi ale schází díky neustálému špehování....

Proč nemám na ostrově spravedlivě rozděleny rolnické dědinky se všemi druhy obchodu ? Vždyť jsem takhle nesmyslně handicapována a když si uvědomím, že třeba někdo má na ostrově naopak 3 vesnice, které nabízejí dřevo výměnou za kámen, tak mi to přijde velice nespravedlivé...

A ještě když není umožněno vidět ani na jiných ostrovech s čím lze s rolničkami obchodovat, tak mohu říct jen "ggrrrrrrr....."
 

DeletedUser

Hosť
Typy obchodovanych surovin su pri dedinach nahodne. Je tam len nejaka minimalna kontrola aby si nemala privela rovnakych obchodov.


Na zistenie obchodu na druhych ostrovoch sa musis opytat hracov co na nom su.
 

DeletedUser72

Hosť
Připadá mi to jako výsměch...
Proč tu nemám jednu jedinou, která požaduje kámen a dává dřevo ?
Zrovna tak by mohli nabízet dřevo a požadovat také dřevo, bo je to k ničemu :D

jj, zeptat se, hehe...
když budu někoho kolonizovat, tak se ho nejprve v osobní zprávě zeptám "Hej, kámo ! Sorry že útočím, ale možná přestanu, když mi řekneš jestli tan náhodou nemáš rolničky, které nabízejí výměnným obchodem kámen, protože ten už fakt nechci" :D

Když vidím na kterém ostrově která surovina je preferována a která je znevýhodněna, tak proč nevidím, s čím se dá u rolniček obchodovat ?
Jako takovej ostrov kde neseženu dřevo, bych si nikdy sama osobně nevybrala...
 

DeletedUser

Hosť
S drevom mas problem len teraz na zaciatku. Neskor budes mat aj ine ostrovy a okrem toho budes mat aj kuzlo Dar mora od Poseidona ktore ti da dreva az az. Ja mam vo svojich testovacich mesteckach dreva najviac zo vsetkeho, vzdy mam plne sklady. Okrem toho mam este aj jeden ostrov kde kupim drevo v 6 mestach. :D
Ta nerovnomernost je hlavne na zaciatku.


jj, zeptat se, hehe...
Nj. Tam je troska problem v komunikacii. :) Treba najst niekoho kto by nemal problem ti to povedat. Hlavne predtym nez zacnes vsetkych na ostrove farmit. :D

Neviem preco to nenechali zobrazovat. :(
 

Melancholik

Member
nie je nahodou nad ostrovom aka surovina preferuje a podla toho uhadnut aka surovina je preferovana myslim to tak že ak na ostrove prevlada drevo určite budu rolničky hlavne vymienat kamen za inu surku chapete ma ? :D
 

DeletedUser

Hosť
Myslim si ze to tak vacsinou byva. Ze ked ma ostrov malo dreva tak kupuje vacsinou drevo a naopak ponuka castejsie surovinu ktorej ma najviac. Ale isto to povedat nemozem, vela ostrovov som vo svojom zivote nevlastnil.

Urcite vsak viem ze to neplati na 100%. V pohode sa ti moze stat ze na ostrove kde je vela dreva tak je drevo aj velmi ziadane v rolnickach.
 

DeletedUser

Hosť
Vlastním trinásť veľkých ostrovov. Na nich mám 2 výskyty z 13 tohto prípadu, keď aspoň 5 dedín ponúka na výmenu suroviny; menej dostupnú a prebytočnú.
A iba tri roľnícke dediny na takom ostrove s tým prípadom sú 5 výskytov z 13.
7/13 ostrovov potvrdzuje túto teóriu, ale 3 dediny z ôsmich nie je väčšina, takže predpoklad, že to je väčšinou tak, je nesprávny.
 

DeletedUser

Hosť
je fakt že systém výměny surovin je docela zmatený, zkusím vyhloubat jestli je někde nějaký algoritmus, nebo jestli je to prostě náhodně generováno, ale odpověd muže přijit buhví kdy..
 

DeletedUser

Hosť
Myslim si ze to tak vacsinou byva. Ze ked ma ostrov malo dreva tak kupuje vacsinou drevo a naopak ponuka castejsie surovinu ktorej ma najviac. Ale isto to povedat nemozem, vela ostrovov som vo svojom zivote nevlastnil.

Urcite vsak viem ze to neplati na 100%. V pohode sa ti moze stat ze na ostrove kde je vela dreva tak je drevo aj velmi ziadane v rolnickach.

Jsem na ostrově, který má větší výskyt hlíny, z 8 zemědělek ji nabízí za jiné suroviny pouhé 3...
Má menší výskyt stříbra, ale to výměnou nabízí 2 zemědělky...

Takže souhlas se Sultánem, je to náhodné...
 

DeletedUser

Hosť
No vidíte, jak je on-line hra zákeřná, člověk to hned zmotá dohromady... :eek:
 
Hore