Nový spôsob získania kultúrneho bodu

DeletedUser

Hosť
Áno, mal som to sultanovi poslať cez správu, ale spravím to takto



Koncept:

V agore by pribudla nová slávnosť, niečo s názvom slávnosť bohov, ktorá by stála určité množstvo priazne a po určitom čase by sa prirátal KB

Dôvod:

Prínos spočíva v tom, že priazeň je v smere získavania kultúrnych bodov absolútne nevyužiteľná, a tento návrh by to zmenil.

Detaily:

Myslím že takáto slávnosť by na svetoch s rýchlosťou jedna mala trvať jeden aj pol dňa. Stála by 1500 priazne a tak by ju dosiahli hráči s minimálne troma mestami. Taktiež by bola dobrá možnosť vybrať si od ktorého boha vám to uberie priazeň a koľko.

Grafika:

V agore obrázok modliacich sa ľudí.

Rovnováha:

Lamy ktoré nevedia bojovať a riešia si to bleskami a zemetraseniami, by boli motivované k tomu, aby aspoň čiastočne obmedzili takýto spôsob hry.

Podvádzanie:

Nenapadá ma žiaden spôsob, ktorým by sa dalo toto obísť.

Záver:

Bol by som rád keby ste napísali, koľko času by mala takáto slávnosť trvať.
 

DeletedUser

Hosť
děkuji za úpravu návrhu dle sekčních pravidel:)

Osobně se mi nelíbí vyjádření rovnováhy:) pokud má tento problém řešit to že někteří používají kouzla a jsou nazývání lamami, zatímco jiní se tomu neumí bránit a za lamy se nepovažují, tak je to podle mě celkem špatně..

Modlící se lidé v agoře jsou fajn, ale pokud bude ve městě zároveň slavnost, tak tam bude poněkud těsno, takže by se mohli modlit u sochy boha a pouze ve městech se sochou by tato operace šla spustit..

vzhledem k tomu že bych pro podobný návrh nehlasoval tak nebudu vymýšlet čas po který by to mělo trvat.

Jsem toho názoru že kultura by měla snadněji přibývat aktivním hráčům a válečníkům a těm přízeň hned tak nepřebývá, protože ji využijí jinak a účelněji.
 

DeletedUser

Hosť
nehovorím, že brániť sa proti tomu neviem, len hovorím, že hráči ako skipi asi vedia čo mám na mysli keď ich denne bombardujú desiatky bleskov
 

DeletedUser

Hosť
suhlasim s tymto navrhom KB aj za priazen osobne som vzdy sice vrazal priazen do pegasov matikor harpyi ale napriklad poseidon a hades som mal nazvys :D

a ano viem presne o com hovoris :D blesky a podobne darceky som si uzil dost
 

DeletedUser

Hosť
Máš 238 miest, blesk môže padnúť každé dve hodiny - to znamená že deň má 24 hodín delené dvomi je 12 bleskov na jedno mesto denne krát 238 = 2856 bleskov, keby si nejaká ally dala tú námahu tak by skipimu nepomohla nijaká aténa :p (mám s týmto skúsenosti z cz epsilon a viem, že keď ally nemá nijaký iný spôsob, vkuse iba bleskuje)
 

DeletedUser

Hosť
jj ja by som to bral teraz sa mi to zda dobra vec lebo mam 2 mesta pre mantikorov 2 mesta pre heru 2 mesta pre erinie a 1 mesto pre kerberosy už nemam čo robiť s priazňou a len 2 mesta pre atenu tak to musim ešte zvišiť
 

DeletedUser

Hosť
pokud je nějaká aliance schopna zorganizovat systematické bleskování, tak by jiná měla být schopna zorganizovat obranu proti tomuto.. aneb nenadávejte do lam a ukažte že sami lamy nejste.. hra by se neměla měnit podle toho kdo na co nemá, i když machruje jak je dobrej, ale měla by přinášet zlepšení, zpestření, nebo podobně motivovanou inovaci stávajícího.
 

DeletedUser

Hosť
nesúhlasím sultán, bez urážky, ale kedy naposledy ste hrali grepolis? viem že ako člen supportu nesmiete hrať. A to čo navrhuje Kurtkombajn je super, tiež by ma to potešilo, keby sa mohla taká slávnosť zaviesť. Ale v jednom s vami súhlasím modliace ruky fajn a pred sochou boha tiež navrhujem čas 12 hod.
 

DeletedUser

Hosť
ja by som ten čas predlžil, lebo hráči ktorý už majú nad dajme tomu 30 miest by mohli tieto slávnosti robiť bez prestávky, a to by bol problém, preto navrhujem nech je to dlhšie
 

DeletedUser

Hosť
Do doby než jsem před 14 dny zadal dovolenou tak jsem hrál nonstop od spuštění CZ Alfa, který jsem s aliancí s přehledem vyhrál a vydal se na SH, kde jsem byl někde kolem 10místa v offranku.. nemachruju, nechlubím se jen konstatuji.. takže si milá Lydko troufnu říct že o tom vím celkem dost:) a vím že i jako člen supportu můžu hrát:)

když už by to mělo být tak by to mělo trvat delší dobu, ale já své argumenty vyjádřil a čekám kdy je třeba taková Lydka zkusí nějak vyvrátit:)
 

DeletedUser

Hosť
ja by som ten čas predlžil, lebo hráči ktorý už majú nad dajme tomu 30 miest by mohli tieto slávnosti robiť bez prestávky, a to by bol problém, preto navrhujem nech je to dlhšie
to bol len návrh, nikto sa zatiaľ k tomu nevyjadril tak čo.

Do doby než jsem před 14 dny zadal dovolenou tak jsem hrál nonstop od spuštění CZ Alfa, který jsem s aliancí s přehledem vyhrál a vydal se na SH, kde jsem byl někde kolem 10místa v offranku.. nemachruju, nechlubím se jen konstatuji.. takže si milá Lydko troufnu říct že o tom vím celkem dost a vím že i jako člen supportu můžu hrát

když už by to mělo být tak by to mělo trvat delší dobu, ale já své argumenty vyjádřil a čekám kdy je třeba taková Lydka zkusí nějak vyvrátit

Fajn, už som ticho.
 
Naposledy upravené moderátorom:

Melancholik

Member
k tým slavnostiam trbealo by to spravit nejako férovo a nemyslim že dobra možnost by bola s priaznou skor napr nejake bonusy ked odbyješ nejaky určity počet miest za den alebo ked zničiš jednotky ako bonus ta kultura by to nebolo zas lahka a zas nemožné a sultan suport može hrat asi iba na svete kde nesuportuje čo?
 

DeletedUser

Hosť
na slovenskom grepolise nesmie hrať, keď sa nemýlim. :) ale na českom, neviem keď oni sú supportéri aj tam?? :O
 

DeletedUser

Hosť
neviem ako vidim mimo temy ale neda vam to spat :) inak tieto otazky skor na sultana sukromne
ale supporter moze hrat aj v danej krajine ale iny svet ako supportuje pokial ma pristup ku vsetkym svetom nemal by hrat ziadny je dobre ak hra zahranicny grepolis kvoly stalemu kontaktu s hrou (existuju aj vinimky samozrejme)
a sultan hra na cz kde uz nieje v teame
ale myslim ze by sa toto malo riesit inde :)
inak ako pise melancholik tiez by bolo zaujimave keby je napriklad bonus KB za dobyte mesto velkemu nepriatelovy porpipade silnejsiemu hracovi
 

DeletedUser

Hosť
Aj mne sa to zdá ako dobrý nápad, takže navrhujem že to ešte raz celé prepracujrm :D
 

DeletedUser

Hosť
áno skipi, máš pravdu, nemá sa tu spamovať dostanem ešte ban :D:D, ale k veci rozdelila by som to tak, že ak vezmeš hráčovi čo má napr mesto vystavané na maximum tých 13716 bodov, a vezme mu mesto hráč s menším počtom bodov, aby sa jemu prirátali aj body a aj tie tancovačky čo navrhuje kurtkombajn. Čo povieš??
 

DeletedUser

Hosť
Jak zde bylo řečeno, tak je fajn (a hlavně nutnost :) ) držet se původního tématu, názorům na tento návrh popř. jeho modifikacím, ale i s návrhy na zisk KB se dostáváte úplně mimo, takže se vraťme zpět k návrhu KB za přízeň, zbylé varianty klidně převtělte do samostatného tématu.
 
Hore