Nový smer?! ... kúzlenie

DeletedUser

Hosť
Ahojte milí hráči,

v prvom rade by som chcel napísať, že túto zložku nebudem vytvárať, písať a ani ju komentovať ako člen redakcie Palantíru (http://palantir.g6.cz/), ale ako obyčajný rádový hráč, ktorý chce vyjadriť svoj názor.

Túto zložku som vytvoril z toho dôvodu, že už ma nebaví preklikávať prebytočné hlásenia, ktorými som dennodenne zaplakovaný. Aliancia Myrmidons si asi povedala, že mi doprajú trošku svojej "kúzelnej sily". Samozrejme nemôžem podľa jednotlivcov hodnotiť celú alianciu. V jej radoch sú aj seriózni hráči, ale čím ďalej sa tam vyskytujú individuá, ktoré si asi niečo potrebujú vykompenzovať.

Takisto som túto zložku nezakladal z toho dôvodu, že by som chcel vyplakávať, prosíkať alebo inak dráždiť ľudí. Naopak chcel by som celú túto situáciu nejakým rozumným spôsobom vyriešiť.

Ale poďme sa pustiť na celú pointu mojich riadkov.
Za posledný týždeň na mňa niektorí hráči hore menovej aliancie použili nespočetne veľa zemetrasení. To by som zobral normálne, však je to pomôcka pri dobíjaní miest. Ale akonáhle sa začalo hromadné posielanie týchto kúziel som vybuchol a napísal našej aliancií aby tento "zázrak" opätovali a ponúkol im za každé kúzlo protihodnotu. Na asi 12 hodín sa bombardovanie mojich miest skončilo. Ale opätovne začalo a tak som sa rozhodol, že na mojom profile v hre na epsilone budem zverejňovať každé negatívne kúzlo. To si zapisujem a ukladám od dátumu 10.2.2012 Zoznam je tu a to vôbec nie je úplne číslo: (za hlásením pridávam dátum, kedy sa tak udialo)

Hráč marek222 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 032
Hráč odhinn použil Zemetrasenie na tvoje mesto Východ 01
Hráč hektorko použil Zemetrasenie na tvoje mesto Central 011
Hráč adriano225 použil Zemetrasenie na tvoje mesto A - 04 dňa 16.2.
Hráč 1072 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 014 dňa 16.2.
Hráč peto852 použil Zemetrasenie na tvoje mesto A - 01 dňa 16.2.
Hráč sakrish použil Zemetrasenie na tvoje mesto Východ 02 dňa 16.2.
Hráč fuxik použil Zemetrasenie na tvoje mesto Central 012 dňa 16.2.
Hráč GRIZLY70 použil Zemetrasenie na tvoje mesto A - 00 dňa 16.2
Hráč marek222 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 033 dňa 16.2.
Hráč ODAR použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 037 dňa 16.2.
Hráč marek222 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 033 dňa 16.2
Hráč marek222 použil Zemetrasenie na tvoje mesto VýchSev 012 dňa 16.2
Hráč ODAR použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 036 dňa 16.2
Hráč marek222 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 032 dňa 16.2
Hráč dyxon použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 04 dňa 16.2
Hráč 1072 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 036 dňa 16.2
Hráč misko2010 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 033 dňa 16.2
Hráč marek222 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 034 dňa 15.2
Hráč marek222 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 034 dňa 15.2
Hráč marek222 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 034 dňa 15.2
Hráč marek222 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 037 dňa 13.2.
Hráč misko2010 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 035 dňa 12.2.
Hráč marek222 použil Zemetrasenie na tvoje mesto VýchSev 025 dňa 12.2
Hráč ODAR použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 034 dňa 12.2
Hráč domino2301 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 03 dňa 11.2.
Hráč marek222 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 03 dňa 11.2.
Hráč misko2010 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 03 dňa 11.2
Hráč ODAR použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 037 dňa 11.2.
Hráč ODAR použil Zemetrasenie na tvoje mesto Juh 014 dňa 10.2.
Hráč adriano225 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Central 017 dňa 10.2.
Hráč marek222 použil Zemetrasenie na tvoje mesto Central 017 dňa 10.2.

Pekný zoznam, čo poviete. Doteraz som to riešil s chladnou hlavou, čo s tým narobím? Asi nič! Ale predsa len som zvolil svoju formu na vyjadrenie nesúhlasu. Ale akonáhle dneska na mňa jeden hráč začal púsťať svoje ďalšie profi "Merlinské" kúzla, tak už sa to jednoducho vypenil a začal písať. Tým kúzlom bol MOR:

Hráč adriano225 použil Mor na tvoje mesto VýchSev 024
Hráč adriano225 použil Mor na tvoje mesto A - 02
Hráč marek222 použil Mor na tvoje mesto Juh 033 dňa 16.2.
Hráč marek222 použil Mor na tvoje mesto Juh 037 dňa 16.2.
Hráč GRIZLY70 použil Mor na tvoje mesto Central 014 dňa 16.2.
Hráč ODAR použil Mor na tvoje mesto Juh 02 dňa 16.2.
Hráč fuxik použil Mor na tvoje mesto Central 022 dňa 16.2.
Hráč sakrish použil Mor na tvoje mesto Východ 022 dňa 16.2.
Hráč sakrish použil Mor na tvoje mesto Východ 021 dňa 16.2.
Hráč peto852 použil Mor na tvoje mesto A - 10 dňa 16.2.
Hráč peto852 použil Mor na tvoje mesto A - 30 dňa 16.2.

A dokonca sme našli aj jedného, čo nevie o DOHODE O NEPOUŽÍVANÍ BLESKU:

Hráč peto852 použil Blesk na tvoje mesto A - 71 dňa 16.2.
Hráč peto852 použil Blesk na tvoje mesto Central 017 dňa 16.2.

Takže zoznam máme úplný. Ja ho budem pre istotu stále aktualizovať.

Sám seba sa teraz pýtam: "Čo s tým robiť?" Možností mám naozaj veľa. Oplácať aliancií Myrmidons tou istou mincou? Chceme aby sa hra uberala týmto smerom? Zo serióznych bojov a radosti s prebratých miest budeme po sebe kúzliť ako praví čarodejníci? To si radšej zapnem Harryho Pottera. Alebo to ignorovať? Nechať si skákať po hlave som si nikdy nedal! A tak som zvolil túto formu svojho prostetu. Myslím, že je to tá najlepšia forma.

Chce mať aliancia Myrmidons na Epsilone povesť kúzelníkov a nie bojovníkov? Chce si svoju dobrú a serióznu povesť pokaziť takýmto štýlom hrania? Čo si o tom pomyslia samotní hráči, keď to tu napíšem? To sú všetko otázky, na ktoré si ja neviem odpovedať.

Na záver by som chcel podutknúť, že nech už sa to vyvynie hociako ja sa zariadim po svojom. Dokonca som to chcel riešiť aj s vodkyňou aliancie Myrmidons a jej odpoveď znela:"ani to neries burton toto iste robia vasi hraci".

Keby to neriešim tak s tým nič neurobím, takto aspoň upokojím svoju dušu, že nie som nečinný človek.

PS: Nemám vedomosť, že na alianciu myrmidons boli podobné "útoky"
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser911

Hosť
no počúvaj sem ty neviniatko,...to že ty si spustil hromadné trasenie členov našej ali,včetne mňa a dal si na vaše fórko ešte aj mestá,ktoré majú triafať...,to ti asi z pamäti vypadlo?!moje prvé zemetrasy vždy smerovali do miest,kam som sa útočiť chystal,alebo kde boli povstania.po prijatí pár zemetrasov od tvojich priateľov,ktorí boli odo mňa na míle vzdialení som sa rozhodol všetko vracať len a len tebe - keďže pôvodca bol istý.a ver,že ostatní moji priatelia ti to robia z tej istej príčiny.
...neviem prečo zlodej kričí,chyťte zlodeja ?!!!
 

DeletedUser

Hosť
Kúzelníkov tiež nemám rád, tí, čo si ani nevedia postaviť katapulty sú looseri a nič iné. Avšak patrí to ku Grepolisu a už premýšľam nad novinkou, keď už sa takto veľmi hrajú na kúzelníkov.
 

DeletedUser

Hosť
nie neviniatko. To som tam aj napísal (čítaj pozorne), ale ty a tebe podobný ste to robili predomnou.

Ale akonáhle sa začalo hromadné posielanie týchto kúziel som vybuchol a napísal našej aliancií aby tento "zázrak" opätovali a ponúkol im za každé kúzlo protihodnotu.

Ja nemám, čo skrývať.
 

DeletedUser911

Hosť
...tak žeby vybuchovač???ešte raz ti opakujem,že zemetrasy min. odo mňa smerovali do miest,kam som sa chystal útočiť alebo kde povstania boli.keďže si túto taktiku dosť často využíval aj ty,mal by si o tom čosi vedieť...ale asi máš naozaj krátku pamäť.nemal si sa zachovať tak zbrklo a dať nás kúzliť celým spojkom. kto jamu kope sám do nej spadne!
 

DeletedUser

Hosť
bohužiaľ tie tvoje prvé reporty (a aj ostatných som si neukladal), kým to bolo formou zemetrasenie a následný útok som to nepotreboval riešiť. Samozrejme kúzla chápem ako formu hry...

Bohužiaľ trošku sa to zvrhlo z vašej strany nemyslíš? Preboha sa pozri na tie hlásenia všetky! A to nie sú všetky, ktoré na mňa boli použité. Všetko je to korektné? Vždy vaši hráči útočili? Pochybujem.

Bohužiaľ ja som s tým celým nezačal. Keby ste hrali normálne a neposielali na mňa zemetrasenia nemal by som to chuť vôbec riešiť. Všetko som konzultoval s našou vodkyňou. Myslíš, že jej je príjemné ak jej napíšem každý deň správu: dneska poslali 10, včera 6, predvčerom 7??? Jasné, že napíše HS aby aj vám to oplatila.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
jediné co by bylo fajn by byl nový filtr hlášení, požadovaný ze všech smětů, tak aby hlášky o kouzlech, útocích, prostě všem měly nějaký řád.
Jinak je použití kouzel taktika jako každá jiná. To by se hráči mohli rovnou rozčilovat když na ně někdo zaútočí.. Dohodni se z aliancí, použij ochranu města od Athény a máš pokoj.
 

DeletedUser911

Hosť
ty to stále nechápeš....:confused: ??? zas si to zlizneš len ty.ale ako chceš.je to tvoja vec a keď sám prilievaš olej do ohňa,tak sa nečuduj...ja nebudem oplácať zemetrasov tam,kde sa mi to neoplatí ale pekne krásne tam,kde má z toho možno niekto úžitok.
škoda,že som si pár reportov z tvojich zemetrasov neodložil aj ja.kedysi si ich šváckal od nudy kade tade a teraz sa sťažuješ a nariekaš nielen vo svojom profile ale ešte aj tu...KTO SEJE VIETOR ZOŽNE BÚRKU!!!
 

DeletedUser

Hosť
nemám v úmysle ešte sa tu stebou hádať. Skôr som to chcel celé nejako vyriešiť. Podľa mňa je toto všetko celé úplne na škodu. Aby sa aliancie medzi sebou nečili kúzlami. Ja nemám problém s tým, ak je hráč šikovný a dokáže hradby zničiť útokom alebo si pomôcť jedným zemetrasením, keď mu tam ide útok. Ale aby niektorí hráči poslali za jeden deň 4 - 5 zemetrasení? To je choré. Aj vašim hráčom píšem niekedy slušnú správu, ak mi zobrali mesto, že si ho zaslúžili. Mne totižto nie je také jednoduché ho zobrať. Samozrejme za pomoci aliancie (Aj keď sa to už veľa krát stalo)-

Samozrejme beriem do úvahy aj tú možnosť, že to bude ešte horšie. Ale otázka znie môže to byť horšie? Celé toto sa môže tak zvrhnúť, že nebudeme nič iné robiť len na seba hádzať zemetraská.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser911

Hosť
evidentne nečítaš moje príspevky celé a vyberáš si z nich len to,čo ti vyhovuje...,takže v tejto debate nemienim pokračovať.skús si spytovať svedomie a možno sám prídeš na to,ako to všetko vlastne bolo a ako si sa tešil ty,keď si niekomu poslal trasiaka len tak...nikto to vtedy ale neriešil tak ako ty a nezapájal hneď celé spojko...nes si svoje následky sám,ako to tu robí väčšina hráčov.
 

DeletedUser

Hosť
Nie neboj ODAR čítam tvoje príspevky celé.

Bohužiaľ aj ja sa vždy snažím využívať zemetrasenie len vtedy, ak posielam útok. Vlastne musím povedať, že ho využívam len veľmi málo. Nevravím, že sa mi v minulosti nemohla stať taká vec ako to píšeš. Nikto to neriešil, pretože táto situácia toho vášho posielania netrvá deň, dva, ale už pomerne dlho...
 

DeletedUser

Hosť
ako myslis ze toto je vela kuziel :D este si nezazil co je tyrania na grepolise a co je ked ti chce niekto znicit hru ;D
ja som z ineho sveta ale ja osobne kuzla nemam rad ale zakazal by som jedine blesk ;0 inak je to v hre skus navrhnut zrusenie kuziel ako novinku v hre inak je to v ramci hry
chapem ze ta to stve ale neviem riesit to na verjno fore ako neviem co tym dosiahnes
osobne nesuhlasim len s kuzlom blesk inak je vsetko v pohode
 

DeletedUser

Hosť
na blesky sa popredné aliancie na Epsilone doholi o nepoužívaní..
Tie dva blesky, čo na mňa boli použité vôbec neriešim. To mi je jedno.

No možno to zažijem :D
 

DeletedUser

Hosť
osobne som blesk pouzil za svoju hru len par krat a to vacsinou po tom ako niekto na mna osobne ti napisem jedno ty to aspon mozes riesit ked este bola beta aktivne uplne a ja som bol top jedna dlhodobo ked som mal este viacej casu kazdy jeden den som mal blesk aspon jeden od hracov okolo 5000 bodov co boli na 60 hodin cesty ziadna moznost odplaty

zemetrasenie a mor v pohode aj ked mor som nepouzil ani raz ale zemetrasenie je uplne normalne aj ked sa neutoci priamo :)
ver mi ze toto je len steklenie ak by ti niekto rujnoval hru je to ine viem asi vsetky sposoby :)
ako drzim palce v tomto kuzleni je to na palicu ale nieje to nic vinimocne :)
videl som vecy z alfy a to boli stovky kuziel denne
 

DeletedUser

Hosť
Keď si to beriem spätne asi som to riešil moc impulzívne, ale ma to dopálilo. Pozri koľko zemetrasení na mňa dneska bolo. Mne išlo v tomto celom predovšetkým o to posielanie zemetrasení. Nie je to nič príjemné, ak na teba niekto už toľko času posiela deň, čo deň zemetrasenia.

Už som cítil potrebu to vyriešiť
 

DeletedUser

Hosť
ja ta chapem ako ti pisem ja som si zazil ovela horsie vecy ( a ked to beriem spatne aj som robil ovela horsie vecy :D ako bolo nonstop utocenie stale a podobne da sa robit vselico to mi ver ze toto bol len vanok toho co sa da)
ale ako pisem dobre to chapem o mne je dlhodobo zname ze neznasam blesky ale zemetrasenia uplne schvalujem ;) je to blbe ale co uz
tak ale ved ventiluj aspon je tu nejaka diskusia :)
pozhanaj ochrany a oplat tou istou mincou a je to :) nic ine sa robit neda a potom este jedno brat mesta :) a pockat si a doslapnut si na nich :) ono sa tazko kuzli ked nemas chram
 

DeletedUser

Hosť
kouzla jsou zpestření této hry, není důvod je odebírat jen proto že se někomu nelíbí. To bychom třeba mohli zakázat útoky těsně za konec nočního bonusu, nebo třeba posílání víc než deseti útoků na jedno město. Kdyby se ze hry měloodstranit vše co se někomu nelíbí tak tam toho oprvadu moc nezůstane
 

DeletedUser

Hosť
Braňo, ja by som urobila to, čo ti radil Sultan, zakúzlila si mesto Aténou - Ochrana mesta a spokojne by som hrala ďalej ;)
 

DeletedUser

Hosť
Myslím, že je reálne zakúzliť 90 miest 24 hodín denne? :)
 
Hore