Nový Boh

  • Zakladateľ témy Alexander z Macedonie
  • Vytvorené

DeletedUser

Hosť
Koncept:

Takže Bohov je 5. Traja mužského pohlavia a dve ženského. Chcel by som tam prihodiť ešte jednu ženu. Konkrétne PERSEFONÉ . Bolo by to teda vyrovnané.

Dôvod:

Dôvody sú jasné. Určite by to bol prínos pre hru a bola by opäť o kúsok rozmanitejšia. Všetko nové je prínos a ja si myslím že by mohla zvýšiť vlnu záujmu. ( Mám ešte veľa nápadov, ako by sa to tu dalo troška vylepšiť )

Detaily:

Takže kúzla by boli :
1. Temnota ( 50 priazne ) : Persefoné hľadí na tvoje mesto so štipkou ľútosti a posiali ti z najtemnejšej temnoty kameň ( 600 )
2. Cháronov hlas ( 180 priazne ) : Z podsvetia kde vládne táto krutá bohyňa sa nachádza prepravca Cháron, ktorý na jej rozkaz odmietne prepraviť dušu neboštíka na druhý breh, to odrádza bojovníkov a tí odhadzujú zbrane a odmietajú bojovať. V meste na ktoré bude kúzlo uvalené nebude možný nábor pozemných jednotiek po dobu 3 hodín.
3. Pomoc z podsvetia ( 220 priazne ) : Na hlas bohyne odpovedá veľké množstvo zatratených duší, a tá ich posiela pomôcť tvojim staviteľom. Po dobu 6 hodín budú všetky stavebné príkazy trvať o 30 % menej času.
4. Hmly podsvetia ( 340 priazne ) : Persefoné zatieni more okolo tvojho prístavu silnou hmlou a tvoji nepriatelia zmetený touto udalosťou obracajú lode a vracajú sa späť. Po použití kúzla sa námorné jednotky nepriateľa obrátia a neohrozia prístav po dobu 6 hodín.

Mýtické jednotky :

Nereida ( 160 priazne, 15 ľudí ) : útok : 260 ( tupá zbraň )
obrana : 180, 200, 70
Popis : Tieto morské nymfy trápia každú živú dušu. Lákajú ľudí na krásny spev, ktorý sa ale v zápätí mení na smrteľný škrekot.

Satyr ( 230 priazne, 20 ľudí ) : útok : 380 ( ostrá zbraň )
obrana : 400,350,520
Popis : Tieto rohaté tvory sú veľmi tvrdohlavé ale spoľahlivé. Ich rohy preniknú aj najtvrdší pancier, čo sa stáva osudným veľa bojovníkom.



Grafika:
964868cbc0_77682117_o2.jpgsatyr_color_web.jpg


Rovnováha:

Rovnováha hry nebude ovplyvnená, čo sa týka Chrámu bude nastolená. :D


Záver:

Takže dúfam že sa vám môj návrh páči, myslím že nie je až tak od veci. Chýbajú ešte surovinové nároky na mýtické jednotky ale to je detail. Tie obrázky nie sú úplne konkrétne ale tak nejako by som si to predstavoval. Čo vravíte ?
 

DeletedUser

Hosť
bohov je dosť..ja sám som tu už dával návrh na nového boha ale neprešiel a ani tvoj neprejde...je to sporstosť...máme tam Hádesa a Persefona ak sa nemýlim je jeho manželka a toto nie...Celkovo by som povedal že nie...tak isto kúzlo Hmly podsvetia je blbosť pri tak malom množstve priazni...Satyr a Nereida???nie to teda nie vôbec sa k nej nehodia ...osobne si už myslím teraz (v minulosti som si to nemyslel) že bohov je dosť...jediné čo sa mi páčilo je to že to je ako tak zpracované...inak sa mi to nepáči...:) a Persefonu dať do hry?Ona je vedlajšia bohyňa...Keby že Deméter tak súhlasím ale s Persefonou nie...
 

DeletedUser

Hosť
vieš ale kolký poznaju trebars Demeter ?..mizive percento ..a Persefone aspon niekto ...vedlajsia bohyna ?..mas pravdu ale z hlavnych boli zeny uz len : Afrodite a Artemis a Hestia....beriem tvoj nazor aj ked skritizovat je lahke co :D ..a ohladom tych mytickych ? ..je smutne ze Satyr sa u ziadneho boha nenachadza....cital som tvoj navrh a nehnevaj sa namna slnecna kostra ? ..to by som dal asi ako navrh do kinderka..a populacie sa tykajuce skoro vsetky kuzla..:D
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
toť není diskuzia :) nejdem spamovať tebe sa môj návrh mohol nepáčiť presne ako mne tento tvoj...
 

DeletedUser

Hosť
Mne sa tvoj návrh pozdáva. Hlavne lebo je originálny. Mýtické jednotky mi pripomínajú Hérine, tam by som spravil zmenu.
Kúzlo temnota-super, Cháranov hlas-super, Pomoc z podsvetia-otázne, či by chceli, lebo s prémiom máš tiež skracovanie, Hmly podsvetia-toto som veľmi nepochopil. Žiadne lode nebudú môcť útočiť či sa námorný útok bude dať vrátiť domov?

PS: Tiež poznám skôr Persefoné ako Demétera.
 

DeletedUser

Hosť
Ďakujem Darddy myslim, prepac adamelsik ze to mam troska prepracovanejsie aj kuzla aj myticke...ale tvoj bol tiez fajn..:D..no ta pomoc z podsvetia..hmm..myslim ze ta je najvydarenejsia z tych kuziel...Hmly podsvetia..no ja viem ze je to dost podobne s kuzlom Ochrana od Atheny ale ... chcel som nieco originalne a tak so mto prepracoval az je to mozno dost podobne..ak by sa vam to pacilo..posanzil by som sa a prepracoval to este viac...napr..by to mohlo byt ze keby si to pouzil na nejake mesto..namorne jednotky ...po dobu 6 hodin by akokeby boli v chaose a znizovalo by im to silu o 30 % ..to by chalani vyuzivali hlavne pri utokoch s Osidlovackami..a myticke..Satyr je strasne znamy takze toho by som nechal..a Nereida a Harpia..viem ze je podobne..ale prepracujem..trebars..ak by sa vam pacilo..a persefone by som nechal.::D
 

DeletedUser

Hosť
Mne sa tento návrh páči, s toho dôvodu že iba jeden boh má mýtickú jednotku ktorá bojuje vo vode, a toto by bolo lepšie, ale to kúzlo Hmly podsvetia sa mi nepáči, toto je veľmi prehnané kúzlo, mohlo by zaútočiť iba 50% lodí (to by bolo menej prehnané), a ešte máš všade to "podsvetia"-to je tiež veľa, daj tam aj iné názvy a skús dorobiť aj tie surovinové náklady na tie jednotky a potom to zhodnotím možno lepšie, aj keď tento návrh do hry podľa mňa určite nezavedú.
 

DeletedUser

Hosť
ok este to troska prepracujem a dam tam aj suroviny a hodim to tu znova cele ok :D
 

DeletedUser1879

Hosť
no tak tie hmly podsvetia určite nie, to by sa vôbec nedalo dobývať pri takom kúzle. jedine ak by sa to nepoužívalo na mesto ale na nepriateľský útok potom by to ako tak mohlo byť a mohlo by sa to potom rozšíriť na všetky útoky okrem preberacieho, na ktorý by to neučinkovalo.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Detaily:

Takže kúzla by boli :
1. Temnota ( 50 priazne ) : Persefoné hľadí na tvoje mesto so štipkou ľútosti a posiali ti z najtemnejšej temnoty kameň ( 600 )
2. Cháronov hlas ( 180 priazne ) : Z podsvetia kde vládne táto krutá bohyňa sa nachádza prepravca Cháron, ktorý na jej rozkaz odmietne prepraviť dušu neboštíka na druhý breh, to odrádza bojovníkov a tí odhadzujú zbrane a odmietajú bojovať. V meste na ktoré bude kúzlo uvalené nebude možný nábor pozemných jednotiek po dobu 3 hodín.
3. Pomoc nemŕtvych ( 220 priazne ) : Na hlas bohyne odpovedá veľké množstvo zatratených duší, a tá ich posiela pomôcť tvojim staviteľom. Po dobu 8 hodín budú všetky stavebné príkazy trvať o 20 % menej času.
4. Hnev ( 260 priazne ) : Pyšná bohyňa Persefoné neznesie uznávanie iných bohov a preto sa mstí každému mestu v ktorom to tak je. Po použití kúzla na nepriateľskú dedinu bude zničený chrám o 1-3 úrovne.

Mýtické jednotky :

Nereida ( 210 priazne, 18 ľudí, námorná jednotka ) : útok : 380
obrana : 520
suroviny : 3950 dreva, 3100 kameňa, 1950 striebra
Popis : Tieto morské nymfy pochádzajú z najväčších temnôt oceána a trápia každú živú dušu. Lákajú námorníkov na krásny spev, ktorý sa ale v zápätí mení na smrteľný škrekot.

Satyr ( 280 priazne, 20 ľudí ) : útok : 385 ( ostrá zbraň )
obrana : 400,350,520
suroviny : 2000 dreva, 3100 kameňa, 3600 striebra
Popis : Tieto rohaté tvory sú veľmi tvrdohlavé ale spoľahlivé. Ich rohy preniknú aj najtvrdší pancier, čo sa stáva osudným veľa bojovníkom.
 

DeletedUser

Hosť
Hnev nie je dobrý. Pri takom využití by som dal aspoň 350 priazne podobne ako pri zemetrasení.
 

DeletedUser

Hosť
Alebo blesku, a už je to lepšie, ale mýtické jednotky stoja veľa priazne a málo surovín. (podľa mňa)
 

DeletedUser

Hosť
no teraz je to už iné kafé po prepracovaní hned sa mi to via páči ;) lenže jediné čo mi vadí je to že k persefone mi tie mýtické trochu nesedia...:rolleyes: inak sa mi to už páči...
 

DeletedUser

Hosť
Takže kúzla by boli :
1. Temnota ( 50 priazne ) : Persefoné hľadí na tvoje mesto so štipkou ľútosti a posiali ti z najtemnejšej temnoty kameň ( 600 )
2. Cháronov hlas ( 180 priazne ) : Z podsvetia kde vládne táto krutá bohyňa sa nachádza prepravca Cháron, ktorý na jej rozkaz odmietne prepraviť dušu neboštíka na druhý breh, to odrádza bojovníkov a tí odhadzujú zbrane a odmietajú bojovať. V meste na ktoré bude kúzlo uvalené nebude možný nábor pozemných jednotiek po dobu 3 hodín.
3. Pomoc nemŕtvych ( 220 priazne ) : Na hlas bohyne odpovedá veľké množstvo zatratených duší, a tá ich posiela pomôcť tvojim staviteľom. Po dobu 8 hodín budú všetky stavebné príkazy trvať o 20 % menej času.
4. Hnev ( 320 priazne ) : Pyšná bohyňa Persefoné neznesie uznávanie iných bohov a preto sa mstí každému mestu v ktorom to tak je. Po použití kúzla na nepriateľskú dedinu sa zníži produkcia priazne o 30 % na dobu 4 hodiny.

Mýtické jednotky :

Nereida ( 185 priazne, 15 ľudí, námorná jednotka ) : útok : 380
obrana : 520
suroviny : 4200 dreva, 3600 kameňa, 2100 striebra
Popis : Tieto morské nymfy pochádzajú z najväčších temnôt oceána a trápia každú živú dušu. Lákajú námorníkov na krásny spev, ktorý sa ale v zápätí mení na smrteľný škrekot.

Satyr ( 220 priazne, 20 ľudí ) : útok : 385 ( ostrá zbraň )
obrana : 400,350,520
suroviny : 3500 dreva, 4000 kameňa, 2500 striebra
Popis : Tieto rohaté tvory sú veľmi tvrdohlavé ale spoľahlivé. Ich rohy preniknú aj najtvrdší pancier, čo sa stáva osudným veľa bojovníkom.

a teraz ?
 

DeletedUser

Hosť
tak myslim ze to je konecna podoba...nereidy by som tam strasne rad privital aby nebolo hydre smutno :D...co vravite pani ?
 

DeletedUser

Hosť
ten hnev je sprostosť niečo také má aj hádes menom mor...:) a hento ten hnev je napodobenina toho moru...k tomu mor sa viac oplatí lebo zniží o 50% aj ked iba 3 hodiny a toto 4 hodiny...potom sa mi tam iba tie mýtické moc nehodia k Persefone :) inak je to už super
 

DeletedUser1879

Hosť
no keďže produkcia priazne e spoločná pre všetky mastá, tak ten hnev by zakúzlením na 1 mesto ovplyvňoval produkciu celkovej priazne? to mi nesedí to kúzlo.
 

DeletedUser

Hosť
ok tak tam dame ze hnev - popis ostane a dame tam ze znici uroven chramu o 1-3 urovne co ?
 
Hore