Nalodenie

DeletedUser1762

Hosť
Koncept:
Nový výskum s pracovným názvom "Nalodenie" (asi nie dobrý názov, len názov pre názov), ktorý umožňuje využiť na prepravu pozemných jednotiek prepravné člny z iného mesta toho istého hráča.

Dôvod:
Častokrát som chcel poslať podpory spojencom a mal som dosť jednotiek, ale nemal som aktuálne dosť lodí v danom meste, hoci pomocou flotily zo susedného 2 minúty vzdialeného mesta by to bola hračka.

Detaily:
Nalodenie by bol nový výskum skúmateľný niekde medzi úrovňami 22-28, prípadne 19. (Je tu aj možnosť bez výskumu, len s jednoducho pridanou možnosťou, ale to by podľa môjho názoru príliš narušilo rovnováhu.) V menu pre útoky a podpory (alebo možno len podpory) by sa zobrazila možnosť (napr. tlačidlo) "Využiť člny z iného mesta", "Nalodenie" alebo niečo podobné. Existuje aj varianta pridania ako nový typ útoku/podpory (toto má význam, ak by sme nechceli možnosť využívať Nalodenie v prípade dobývania, vyvolávania vzbúr alebo prieniku).

Grafika:
Nie som dobrý v oblasti grafiky, tu prosím nejaké návrhy.

Rovnováha:
Rovnováhu hry to mierne naruší (ak chceš podporovať v súčasnosti tam musíš mať člny, Nalodenie to obchádza) ale nakoľko pri podporách to nie je zásadné, možno sa to dá vyvážiť nemožnosťou použiť Nalodenie s prienikom alebo na expanziu.

Podvádzanie:
Nenašiel som možnosti podvádzania s Nalodením.

Záver:
Prosím o Vaše názory, pripomienky a preferencie v otázkach detailov môjho návrhu (obmedzenie na podpory, vylúčenie zo vzbury a pod.).
 

DeletedUser3213

Hosť
Podľa mňa to nieje dobrý nápad, nepáči sa mi to
Stavaj člny zarovno z vojskom a nebudeš mať takýto problém ...
 

DeletedUser3606

Hosť
fúha,z tohoto mám zmiešané pocity,fakt neviem
 

DeletedUser

Hosť
Hru by to skor pokazilo ako vylepsilo v niektorych pripadoch by to bolo vyhodne ale planovanie namornych utokov by zmizlo lebo by sme mohli posielat clny z rozvinutich oblasti do tich menej co by bola velka strategicka vyhoda napr pre predidenie vzniku betonu clny by sa neplavili napr 2 hod ale 1 z ineho mesta pricom by obranca stracal cas na reakciu
 
Hore