Najlepší historický film

DeletedUser

Hosť
Rak podľa mňa je to heroes (hrdinovia), nie je to síce historický film, vlastne ono to nie jee ani film ale seriál :D :D ALE SUÚÚÚ DOBRYYYYYYYYYYYYYY :D D:
 

DeletedUser

Hosť
a v povodnej neskratenej verzii, nei v tej ktora isla do kin :)
a ja z historickych mozem aj stary film Spartakus s Kirkom Douglasom
 

DeletedUser

Hosť
Súhlasím. Naozaj dobrý historický film. No ako som sa dočítal. Na konci, keď Leonidas zomiera, neboli tam len jeho spartskí vojaci(zvyšky z 300), ale aj 700 spojencov z mesta Thespia(z pôvodných 7000 spojencov).

Presne tak. Zabúda sa na 700 iných vojakov, všade sa udáva len 300 Sparťanov. A pritom by sa na nich zabúdať nemalo...Ani ja som o tom nevedel, ale som trocha prekutral Wikipediu a našiel som tam túto informáciu :)
 

DeletedUser

Hosť
Hej. A napriek tomu, že títo statoční bojovníci(tisíc bojovníkov) neprežili, porazili veľa nepriateľov(20 tisíc). To bol pre Spartu určite dobrý výsledok.
 

DeletedUser

Hosť
Tento film 300 som videl len od tej casti ked Greci prisli k tomu priesmyku ci co to je. V tom co som videl nebol ziadny dej, ani hostoricke to velmi nebolo kedze to malo veci, ktore neboli realne. :D Zaznamenal som len grafiku a rozne umelecke efekty v boji.

Videl som aj lepsie. :D
Raz som videl taky jeden pekny cinsky ciernobiely film o druhej svetovej. Celkom dobry bol, len neviem jak sa volal. :D Ked zistim, tak ho tu dam.
 

DeletedUser1618

Hosť
Jo, normálne som sa pri tom rozplakala a to nezvyknem pri nejakom filme smokliť :)

A ešte je dobrý Posledný samuraj a Amadeus.. Môj skromný názor no :)
 

DeletedUser

Hosť
Perzania vyzerai ako americky gang

Aké veci tam neboli réalne, povedz.
Napriklad zradca bol Kvasimodo, perzski vojaci boli zombici... To su fantasy prvky.
Okrem nich su tu aj ine ako napriklad to, ze Perzania nevyzerali ako Perzania ani s nimi nemali okrem lukov nic spolocne. Vyzerali ako americky poulicny gang. Je nerealne aby bitka v skutocnosti prebehla tak ako v tom filme a aby sa ludia na oboch stranach spravali tak ako vo filme.


Ucelom tohto filmu nebolo spravit dobry film podla reality. Nemalo to ukazovat ziadnych hrdinov, odvahu, myslienku, nic, nemalo to mat dej.
Malo to ukazat hromadu zeleznej zbroje, mlatenia a to umelecky spracovat tak aby to vyzeralo "cool" a malo apokalypticku atmosferu, ze vsetko bolo cierne.

Svoj ciel film splnil.

Ved to je klasicky americky film. Nemozes si predsa mysliet ze to takto bolo naozaj.
 

DeletedUser

Hosť
Napriklad zradca bol Kvasimodo, perzski vojaci boli zombici... To su fantasy prvky.
Okrem nich su tu aj ine ako napriklad to, ze Perzania nevyzerali ako Perzania ani s nimi nemali okrem lukov nic spolocne. Vyzerali ako americky poulicny gang. Je nerealne aby bitka v skutocnosti prebehla tak ako v tom filme a aby sa ludia na oboch stranach spravali tak ako vo filme.


Ucelom tohto filmu nebolo spravit dobry film podla reality. Nemalo to ukazovat ziadnych hrdinov, odvahu, myslienku, nic, nemalo to mat dej.
Malo to ukazat hromadu zeleznej zbroje, mlatenia a to umelecky spracovat tak aby to vyzeralo "cool" a malo apokalypticku atmosferu, ze vsetko bolo cierne.

Svoj ciel film splnil.

Ved to je klasicky americky film. Nemozes si predsa mysliet ze to takto bolo naozaj.

Hej. Prvý raz, keď som to videl, ukázal mi kamarát na mobile trailer. Vtedy sa mi to zdalo ako nemožné. Ale vyzeralo to fakt husto, akoby nebojovali s ťažkou výstrojou, ale keď dokázali dva dni neustále čeliť útokom, museli to byť silní muži a tak to mohlo vyzerať dosť podobne, ako vo filme, čo sa týka bojov.

Pozeral som si dokumentárny film o tejto vojne a tam sa hovorilo o nejakom zradcovi, ktorého meno znamená v gréčtina "nočná mora", ale to meno som nerozumel. Tú postavu naozaj spravili ako netvora a zatiaľ okrem tohto filmu som nepočul, že by tak ten bojovník zradný vyzeral. Aj tí Nesmrteľní vyzerali ako bájni tvorovia a tú časť filmu som bral naozaj s rezervou, ale znova musím povedať, že to vyzeralo husto :)

Brutas: Videl som ukážku na Amadea. Pravdepodobne mala na mysli klaviristu Mozarta.
 

DeletedUser

Hosť
Gladiátor je aj moj oblubeny film :)

jak ich tam posekal vsetkych... parada...
No aj pribeh bol samozrejme pekny, i ked Crowe nemusel na konci zomriet.

Orem toho je aj 300 riadna pecka, jeden z naj filmov ever...
 
Hore