Nápad na nový svet? :)

  • Zakladateľ témy DeletedUser5765
  • Vytvorené

DeletedUser5765

Hosť
Ahojte.
Grepolis už hrajem dlho..aj pod inými nickmi. Aj sa mi darilo..aj nie. Každý hráč je rád, keď zvýťazí v boji, či preberie mesto. No ani jeden nie je rád, keď útočia iný a prehráva a zničia ho. Hlavne ak je to napr. dobrý hráč, ale začal hrať neskôr svet alebo nemá tak čas na grepolis.
Preto som dostal taký nápad, možno sa budete smiať alebo čo...ale je mi to jedno lebo v podstate ma nepoznáte.
Spraviť grepolis tak..aby hráči nebojovali proti sebe vojskom či loďmi, len sa prebiehali v celkových bodoch. Bodoch získaných zo stavieb, ale aj z boja, z obrany aj útoku. Ako získať bojové body, keď hráči nebudú hrať "proti sebe" ?
Tak z úloh asi v prvom rade...tie čo sú teraz ako sú tí banditi na ostrove sú super podľa mňa. Ale mohli by sa podľa úrovne sťažovať. Po druhé z ostrovných úloh...Sú tiež dobré, len sa častejšie opakujú, možu byť viac. A po tretie základ. Mestá by sa nepreberali iným hráčom ako som už spomýnal, ale tak, že napr. druhé mesto preberieš len s Ol v podstate...na tretie už v tom meste by bolo biac obrany. Vo štvrtom ešte viac atď. Je to možno drist :D Ale nikto nebude nešťastný z prehry. Hráči aj keď začnú hrať svet neskôr, by mohli dobehnúť. Mohli by byť aj spojka napr s 10 hráčmi max. na dobitie silných miest.
Podstata je taká, že žiadny hráč na iného nebude útočiť ani nič, nikto sa nemusí báť, že keď nieje na grepolise, že ho zničia. Len by sa hralo o body.
Pouvažujte nad tým a dajte vedieť aký veľký drist som vymyslel :) Myslím, žeby bol grepolis populárnejší ako je a niečo úplne nové nezaškodí :)
Ďakujem za aspoň prečítanie :)
 

Melancholik

Member
No vyjadrím sa ja aj tak tu asi už skoro nik nie je tak tvojmu ideálu sa v podstate približuje mierový svet čo nechápem jak to tých ľudí už neviem koľko rokov baví mňa to nebavilo a to som sa v celku tam na začiatku rozbehol.

Pointa Grepolisu je o boji medzi hráčmi a o súťažení medzi sebou ak na seba hráči neútočia len sa obiehaju v bodoch tak to môžu ísť rovno zahrať super hry, keďže v stavbarčení to nemá význam a môže to robiť každý.

Ak je hráč dobrý tak sa vypracuje tak či tak videl som hráčov čo začali mesiace neskôr než ostatný a vypracovali sa celkovo vysoko a to myslím ,že ani nemuseli byť zlatkári kto umí ten umí. V takom prípade neznamená ,že hráč ak nie je v topke v stavbárskych bodoch alebo v celkovo v bb ak začal hrať neskôr a nie je v všetkých štatistikách prvý neznamená ,že nie je lepší než tý nad ním čo začali hrať skôr (už sa začínam zamotávať to zas niečo nepochopiteľné napíšem :))

K tomu nebojovaniu skôr by som to bral ako krok späť kedže hráči nemaju radi stavbárov a v tomto princípe hry , ktorý si vymyslel by bolo o tom nie vo všetkom ale v podstate áno :)

Max niečo zakomponovať do mierového sveta.

Uvediem príklad ktorý sa vzťahuje aj na bežný grep čo bude aktuálne stále. Svet začne dajme tomu dnes vymyslený hráč Jožko 1 sa okamžite prihlási má veľmi rád Grepolis a vie ho povedzme hrať celkom dobre po troch mesiacoch sa prihlásy hráč Jožko 2, ktorý je dajme tomu na podobnej hernej úrovni ako Jožko 1 ale ma naviac prémium za ďalších pár mesiacov je Jožko 2 v štatistikách hneď za Jožkom 1, ktorý hraje od začiatku sveta, ktorý ako odmenu za svoju hru berie aj ocenenia a mylníki zapisované tu na fóre no ale čo sa stane Jožko 2 obehne Jožka 1 a prebehne ho vo všetkých štatistikách (áno je to trochu blbý príklad kedže niekto je za a niekto proti zlatkárom alebo ,že zlatkári žiaria prvé mesiace a potom už sa iba schopnosti hráča ukážu o to tu nejde ) Pointa je tá ,že Inno vždy ako prvé pozerá ako si na tom môžu zarobiť to už za tie roky vieme :)

Plus ten koncept ach nie zničli ma/YES! porazil som svojho oponenta patrí k hre a nie je to iba o štatistike v čom by tkvej zmysel tvojej hry , ktorú navrhuješ ale v podstate by to bolo to isté z princípu tej hry ,ktorá už je.

Nehovoriac o tom ,že Innu niečo spraviť trvá väčnosť :)

Neviem vôbec prečo som túto hatlaninu písal typujem ,že to nema hlavu ani pätu ale čo narobím :) asi to nemam dotiahnuté :)
 

DeletedUser5866

Hosť
Ahoj. :) Grepolis už hrávam tiež pár rokov a mal by som nápad na také vylepšenie. Dal by som takú možnosť vytvoriť vlastnú mapu kde by si si hráč mohol založit vlastnu mapu pozval by si len hráčov ktorých by chcel, a normálne pravidlá Grepolisu lenže nebolo by tam 2000 hráčov len toľkí koľkých by si daný tvorca mapy pozval ;) podľa mňa by to bol dobrý zlepšovák.
 

DeletedUser1879

Hosť
super nápad :D len kto by tam platil zlatky na takom svete aby sa to innu oplatilo.

skôr by tomu tu riadne pomohlo, keby sa skresali nároky na divy, keď už štartuje nový svet každé 2 mesiace a tie staré potom dohráva do veku divov ledva 200-300 hráčov.
 

DeletedUser3638

Hosť
Prosim vas, a toto je co za tema? To uz "stavbari budu aj tu plakat" ?
Zruste ju , lebo to nie je ucelom online hier.
Pre stavbaroch ,odkazujem , ze innogames ma hru Age of Empires. Tam si staviate krasne budovy a aj nove m oderne.
No Grepolis je bojova hra! Je to pokracovanie, hry Divoke kmene. Kto tam nehral, nevie ani co je to poriadna drina. Tu placete , ze idu podpory az 12-20 hodin? Tak, co by ste hovorili, keby isli 2-5 dni? Zdochli by ste?
Je to otestovane, da sa hrat od zaciatku, v polovici a aj pri konci. Vo vsetkych fazach sa da krasne hrat. No ako hovorim, je to ako v zivote, musis sa clovek stale ohanat, lebo Ta druhy predbehne. Som rad , ze su tu tvrde pravidla, vela deticiek, co tu zavadzia , odpada na zaciatku, a uz pootom sa krasne hra.
Napad na nieco nove? Dat bonusove mesta ako v divokych kmenoch. Zelezne pevnosti.
Alebo, este lepsie, zacnite predpripravu na svet. teda spojka sa budu tvorit uz dopredu, a potom , ked sa daju od zaciatku vedla seba, to je zuzo. Mastenie od zaciatku, to by bola krasa...
 

DeletedUser5790

Hosť
jo aha... Grepo ze je pokracovani DK? a to jako od kdy? :D a ta hra je Forge of Empires takze skoro
a ja mam teda na praci i jiny veci nez jenom hrani... takze cekat dny na splneni jednoho prikazu je pro me nemyslitelny
 
Hore