Mapa mora 44, 45, 54, 55

DeletedUser

Hosť
No lebo to usetri dost surovin. Pri 30 biremach ti to usetri asi 2400 dreva a 2100 kamena. Toto je len jedna vyroba, ale ked to budes opakovat, tak ti to usetri dost surovin. A ked vela bojujes, tak ti aj vela umiera amusis vela vyrabat.
Tak neviem mne sa to hodilo, hlavne branna povinnost. A este som aj tak musel kuzlit Heru. :D Nemal som nikdy premium, rychlost serveru som mal najviac 2, mozno preto.

Mne islo hlavne o sifrovanie.
 

DeletedUser

Hosť
no ved ano usetri ti to suroviny ja to chapem ale tak sa na to pozry mame plny sklad obaja ty mas vyskum matematika co ti setri suroviny na lode ja ho nemam ja dam postavit z plneho skladu 19 zapalik naraz ty dajmi tomu 21 mne sa to bude vyrabat 17 hodin tebe mozno 19 hodin za 17 hodin sa mne sklad naplni skoro na plno teda doplnim suroviny pripadne kuzlami a mozem zas dat vyrabat dalsie lode chapes ten vyskum by bol dobry keby si nemal dostatok surovin ale je zbytocny ked mas suroviny vela lebo skorej sa ti to tak ci tak nevyrobi
 

DeletedUser

Hosť
no ved ano usetri ti to suroviny ja to chapem ale tak sa na to pozry mame plny sklad obaja ty mas vyskum matematika co ti setri suroviny na lode ja ho nemam ja dam postavit z plneho skladu 19 zapalik naraz ty dajmi tomu 21 mne sa to bude vyrabat 17 hodin tebe mozno 19 hodin za 17 hodin sa mne sklad naplni skoro na plno teda doplnim suroviny pripadne kuzlami a mozem zas dat vyrabat dalsie lode chapes ten vyskum by bol dobry keby si nemal dostatok surovin ale je zbytocny ked mas suroviny vela lebo skorej
Plny sklad znamena ze by si mal viac bojovat. :D hehe
Ked mas vela surovin tak posles vojakov na utok a das vyrabat novych z usetrenych surovin. Ak usetris privela a stale mas plny sklad, tak posles vojakov z dalsich miest. Das robit festival. Posles do ineho mesta alebo preobchodujes na striebro a das do jaksyne.

To bude tou rychlostou. Na rychlosti 3 (este k tomu ked mas aj premioveho obchodnika) stihas vojakov nahradzat rychlejsie ako stihaju zomierat. Na pomalsich serveroch sa zomiera pomerne "rychlejsie". Tam sa ti to oplati viac.
 

DeletedUser

Hosť
Plny sklad znamena ze by si mal viac bojovat. :D hehe
Ked mas vela surovin tak posles vojakov na utok a das vyrabat novych z usetrenych surovin. Ak usetris privela a stale mas plny sklad, tak posles vojakov z dalsich miest. Das robit festival. Posles do ineho mesta alebo preobchodujes na striebro a das do jaksyne.

To bude tou rychlostou. Na rychlosti 3 (este k tomu ked mas aj premioveho obchodnika) stihas vojakov nahradzat rychlejsie ako stihaju zomierat. Na pomalsich serveroch sa zomiera pomerne "rychlejsie". Tam sa ti to oplati viac.

jesis magor to bol priklad :D :D :D :D :D ma za priklad zjazdi pod ciernu zem
 

DeletedUser

Hosť
Sak ja som tam pisal vseobecne. :confused: Nic tam nie je pre ten konkretny priklad. ;)
 

DeletedUser

Hosť
Wotan, napis im sam a popros ich o studene obklady :D :D :D
ak mam mesto na lode, matematika a geometria vratane zobaka su normalka.
Este nieco by si odo mna rad? A resetovat nemusis, pokial to mesto nie je uplna lammerina. Prisposob armadu a mas to. :)
 

DeletedUser

Hosť
S tím posledným nesúhlasím, teda neviem aké mestá sa tebe darí dobývať ale ja môžem pochváliť iba mesta po kredencovi, ale inak tie výskumy, fakt za hovno... napr jeden kretén v meste žiadne lode vyskúmané... druhý zasa všetky druhy lodí a vojsko mu moc nevydalo. A k pozíciam tích miest to absolútne nevyhovovalo. No a k tím čo tu boli spomenuté šifrovanie nepoužívam dokopy ma špehovali málo krát a aj to zväčša za 1000 strieborných :D a matematika v lodnom meste musí byť ale je to tím, že som na alfe a tie surky mi nejdú tak rýchlo a v lodných mestách mám lode ale vojsko žiadne teda z toho mesta, takže len presuny surovín, a pri mojom ničení zápaliek sa mi to oplatí. :)
 

DeletedUser

Hosť
nibiru nesuhlasim s tebou a hned ti poviem priklad spravis si to mesto na zapalky niekto ti to mesto napadne nemas bojovy sik cize obrana 0 bodov mesta su vhodnejsie ak su univerzalneho charakteru to je drobne kozmeticke upravy a je z neho mesto na biremi zapalky alebo na armadu a matematika je zbytocna pretoze ti vysvetlujem darmo ze das namiesto 19 zapaliek vyrobit 23 rychlejsie sa ti tak ci tak nevyrobia len lacnejsie a naco su ti lacnejsie ked kym sa ti vyrobia mas uz suroviny na to aby si mohla postavit dalsiu varku
 

DeletedUser

Hosť
Tak ale to je tvoja vina ze nemas bojovy sik, to s matematikou nic nema. :D Maj aj bojovy sik aj mateamtiku. :)
Zapalky zas take lacne nie su. Vsetko co stoji striebro je drahe. :(

Mesta je potrebne orientovat na utocne a obranne. Utocne je potrebne rozdelit aj na namorne a pozemne, obranne mesta takto rozdelovat netreba. Ako vyskumovo mozno nemusis mat orientovane ale prakticky ano. Je blbost vyrabat v jednom meste aj utocne aj obranne jednotky. Pri obrane je to jedno. Ale utocne armady sa nedaju spojit, kazda ide sama za seba, preto ich musis mat co najsilnejsie. Musis do nej investovat tolko obyvatelov kolko sa da, nemozes nic mrhat na obranne jednotky a na budovy. Z rovnakeho dovodu treba utok rozdelit aj na namorny a pozemny. Utok ktory je napoly pozemny a napoly namorny je slaby aj na pevnine aj na mori. Treba poslat jeden cisto namorny utok a po nom jeden cisto pozemny utok.

Obranne mesta na pozemne a namorne az tak delit netreba. Obranne mesta nevyzaduju tolko vyskumov, cize mas kopu miesta v akademii. Ak mas obranne pozemne mesto, tak ti staci pridat vyskum birema a lodiar a uz je z neho univerzalne obranne. Matematika az taka dolezita nie je, lebo birema je lacna ale v pohode si ju mozes dat, lebo v obrannych mestach si mozes dovolit mrhat vyskumnymi bodmi. Akurat ta bude stat viac ludi lebo musis vylepsit aj pristav - to je jedina nevyhoda univerzalneho obranneho.


PS:
Myslim ze debata nezodpoveda nazvu temy. :)
 

DeletedUser

Hosť
Tak ale to je tvoja vina ze nemas bojovy sik, to s matematikou nic nema. :D Maj aj bojovy sik aj mateamtiku. :)
Zapalky zas take lacne nie su. Vsetko co stoji striebro je drahe. :(

Mesta je potrebne orientovat na utocne a obranne. Utocne je potrebne rozdelit aj na namorne a pozemne, obranne mesta takto rozdelovat netreba. Ako vyskumovo mozno nemusis mat orientovane ale prakticky ano. Je blbost vyrabat v jednom meste aj utocne aj obranne jednotky. Pri obrane je to jedno. Ale utocne armady sa nedaju spojit, kazda ide sama za seba, preto ich musis mat co najsilnejsie. Musis do nej investovat tolko obyvatelov kolko sa da, nemozes nic mrhat na obranne jednotky a na budovy. Z rovnakeho dovodu treba utok rozdelit aj na namorny a pozemny. Utok ktory je napoly pozemny a napoly namorny je slaby aj na pevnine aj na mori. Treba poslat jeden cisto namorny utok a po nom jeden cisto pozemny utok.

Obranne mesta na pozemne a namorne az tak delit netreba. Obranne mesta nevyzaduju tolko vyskumov, cize mas kopu miesta v akademii. Ak mas obranne pozemne mesto, tak ti staci pridat vyskum birema a lodiar a uz je z neho univerzalne obranne. Matematika az taka dolezita nie je, lebo birema je lacna ale v pohode si ju mozes dat, lebo v obrannych mestach si mozes dovolit mrhat vyskumnymi bodmi. Akurat ta bude stat viac ludi lebo musis vylepsit aj pristav - to je jedina nevyhoda univerzalneho obranneho.


PS:
Myslim ze debata nezodpoveda nazvu temy. :)

nesuhlasim s tebou dobry obranca by ta takto vypinkal v prvom rade ak by mal dobry obranca vela birem a ty by si mu poslal jeden utok zapaliek a za to utok pechotou poviem ti co sa stane zapalky sa rozbiju a utoky pechotou rovnako
ak by mal obranca malo birem prekukol by tvoj utok zapaliek uhol by ti s biremami a hodil by ti ich pred utok pechoty a potopil by ti ho
takym sposobom ako vravis ty to na nas skusa stale nepriatel a vzdy to dopadne ako vravim mesto treba mat vyvazene dostatok zapaliek s dostatocnym mznostvom pechoty male kompaktne vojsko ktore rychlo doplnis pretoze akoze sice ono je pekne ze cim väcsie vojsko tym lepsie ale riskujes tym vela radsej trochu mensie s dobrym doprovodom zapaliek a viac utokov stoji to cas ale oplati sa to podla mna pretoze casto sa mi stalo ze mi nepriatel hodil pred utok pechoty 80 birem a keby som nemal v tom dost zapaliek utopi mi to
 

DeletedUser

Hosť
Ked neprejde utok cisto zo zapaliek, tak neprejde ani utok ktory je ciastocne zo zapaliek a ciastocne z pechoty.

Ked posielas par utokov tak ti tam moze nieco vopchat. :eek: Pri rabovani to moze byt nebezpecne. Ale pri dobyvani ked posles hromadny utok tak ti tam len tazko nieco vopcha.

Pomedzi vlny s pozemnym utokom treba zamiesat aj namorne utoky ktore by likvidovali pripadne vopchate biremy. Budes mat kazdu sekundu aj namorny aj pozemny utok a kamkolvek vopcha biremy, tak ich zapalky vzdy znicia (len mozno sa nejaky utok medzitym potopi :)).
A samozrejme ze v kazdom utoku musia byt nejake zapalky aby si prenikol. Ide len o to kolko zapaliek staci.

Urcite musis mat mesto na cisto namorny utok. Kym tam ma biremy tak zbytocne posielas vojakov. Najprv musis vycistit biremy a na to je najlepsi cisty namorny utok.
 

DeletedUser

Hosť
na mna by ti to neplatilo zobral by som si tuzku papier a zapisal si kazdy utok ktory by odomna na teba isiel rychlo prepocital aky utok to je a pekne by som ti uhybal s birkami na tvoje utoky pozemnych vojsk
 

DeletedUser

Hosť
Tomu moc neverim. S maximalnym rozdielom medzi utokmi jedna sekunda. A v kazdej sekunde namorny utok. Zapalky by tam boli vkuse. Isto by si ich trafil.

PS:
Rychle prepravky maju v tomto vyhodu. Nezistil by si kde je pozemny a kde namorny.
 

DeletedUser1810

Hosť
Zas ja by som sa bránil iba útoku s OL :D a keby pred ňou boli ďalšie útoky - uhol by som sa im. Nevadí, že budú od seba vzdialené sekundu, dá sa to načasovať aj tak, aby to vyšlo a obranca sa ubránil.

 

DeletedUser

Hosť
lenže je sranda ničiť jednotky ktoré sa vezú bez ochranky :D
ale zase je pravda že keď si to niekto načasuje presne na sekundu (aj keď sa to úplne nedá... antičas :)) tak je to obtiažne... ale nie nemožné ;)
 

DeletedUser

Hosť
640640strateg 2.jpg

Tak to si ma pobavil:D:D:D
 

DeletedUser

Hosť
na sekundu presne to nenacasujes nikdy mozno tak na 10 sekund lebo ked ty das odoslat utok tak to lieta hore dole nikdy ti to neda uplne presne ked to stisnes
 

DeletedUser

Hosť
To myslim patrilo mne.

Jasne ze sa neda nacasovat utok presne. Ale ked posles hromadny utok na tu istu sekundu tak ten rozsah od -15 do +15 sa da zaplnit tak, ze namorne utoky tam budu pomerne rozlozene a ked este pridas rychlu lod, tak nerozoznas ktory je namorny a ktory pozemny, takze ani nevies medzi ktorymi par sekundami moze byt medzera bez namornych utokov kam by si mohol biremy vopchat.

Uhyba sa potom velmi tazko.
 

DeletedUser

Hosť
ano tebe neboj sa :-D a tak ak by si to nacasoval tak na husto tak by som cakal len na OL a supol ti to pred nu a to by si mohol mat aj sekundu rozdiel aj to sa da trťafit ak pri tom sedis a pekne si to pocitas
 

DeletedUser

Hosť
Lenze problem s osidlovackou je rovnaky aj v tom tvojom pripade ked by si daval polovicu zapalky a polovicu pechoty, cize tam su obe strategie zbytocne. :D
 
Hore