Mýtické jednotky

DeletedUser

Hosť
Ak chcete vyvažovať mytické jednotky, tak sa zamyslite napr nad :

Hydra: Hodnota útoku 1000 pri populácii 50, to isté má aj zápalná loď a je ovela rýchlejšia , to znamená na útok sa nehodí
Hodnota obrany 715 pri populácii 50, biréma má pri populácii 50 hodnotu obrany 1000, to znamená nehodí sa ani na obranu.

Kyklop: Hodnota útoku v prepočte na obyvatela je 18, vrhač z praku má 23, kto je teda víťaz?
Má síce velkú hodnotu obrany pred strelnými zbranami, ale stačí že bude v útoku pár hoplitov a tieto jednotky pokapú ako mačky. Kto by ho teda riskoval, v obrane nebude asi normálny. Na obranu sa totiž tiež nehodí.

Erynia: Tak isto zaberá strašne vela populácie a nemá pritom nijakú výhodu oproti vrhačovy z praku. Keby však dokázala lietať a nepotrebovala by na prepravu člny, určite by ju ludia začali stavať vo väčších množstvách.
Ešte pridám hodnotu útoku na obyvaťala 22, vrhač má 23. Rýchlosť má vrhač tak isto väčšiu, takže erynia vyjde z toho celého slabšie ako vrhač.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Lutasik:
dobrá analýza, ale zkus přihodit jakákonkrétní úprava by se líbila tobě.. zda např. hydru zrychlit, zesílit, zneviditelnit pro špehy, v případě vyrovnaného nebo vyšího počtu hyder v obraně jí dát schopnost potopit loď bez vlastních ztrát (něco jako výbušná, ale nevybuchne) a teprve při přesile lodí zahájit běžný boj.. cokoliv... všichni víme proč je nevýhodná ve srovnání s konkrétními loděmi, ale je třeba vyymslet změnu která ji zatraktivní:) klidně navrhni, aby byla hotová za hodinu a stála 100přízně:)
 

DeletedUser

Hosť
Však tam máte všetko napísané. Buď hydre zvýšte rýchlosť aspoň na úroveň pegasa, aby sa dala použiť pri obrane, alebo zvýšte jej silu útoku na 1500.

U Kyklopa, mu odoberte z obrany pred strelnýmy zbraňami aspoň 300 a pridajte do na obranu pred ostrýmy.

Erynia buď jej dajte možnosť lietať, alebo znížte potrebnú populáciu na 40, alebo zvýšte silu útoku, inak je vrhač hodnotnejší ako ona.
 

DeletedUser4452

Hosť
Hydra je podľa mňa totálne nanič,, takmer nikto ju nepoužíva.. oplatí sa rovnako ako ZL... Bolo by ju treba nejako zrýchliť (o cca 10%) a hodnotu útoku dať aspoň na 1500...
 

DeletedUser

Hosť
mýtické jedotky ktoré sa oplatí stavať: mantikora, kerberos, harpya a možno pegas a jednotky úplne nanič: hydra, kyklop, minotaurus, erinya
 

DeletedUser4452

Hosť
no tie erynie by bolo treba naučiť lietať..:D a potom im trochu zefektívniť útok lebo vrhači sa viac oplatia ako ona...:D no a je dosť dráhá (veľa priazne žerie)..:) aj priazeň na mantikory by som trošku upravil..:)
 

DeletedUser4379

Hosť
Všetko je dobré len by som zmenil popisy :) Namiesto príbehu by som tam dal príbeh aj využite
 
Hore