Mýtické jednotky

DeletedUser

Hosť
Vážení hráči,
mýtické jednotky projdou několika změnami. Jak se vám líbí, co byste změnili?
 

DeletedUser

Hosť
no upravil by som hodnoty utoku a obrany u niektorych aby boli platnejsie,,,napr.Kyklopa,kentaura či minotaura a harpyjam by som pridal utocnej efektivity
 

DeletedUser3213

Hosť
Mantikora vie lietať a má ostrú zbraň
Harpia vie lietať a má tupú zbraň aj Grifin
Preto by som: Erinye dal schopnosť lietať kedže má strelnú zbraň, bola by aspoň jednotka zo strelnou zbraňou ktorá vie lietať kedže tú máme aj tupú a ostrú mýtickú na útok čo vie lietať + by som jej navýšil strelný útok o niekoľko bodov
 

DeletedUser4468

Hosť
ja osobne som to prestal uplne pouzivat v tomto svete...nakolko za prepotrebnu priazen mozem urobit vyslancov bohov (co bolo malokedy)
hlavny dovod je ze stoja vela priazne,ktoru vyuzijem uplne inak... a navyse teke luky a mece poslem ako podporu do hociktoreho mesta v nezavislosti od toho aky tam je boh
 

DeletedUser4034

Hosť
ja oblubujem vyrabať manti a harpie .............
Veľmi mi pomôže že sa dá dole priazeň ..
Do teraz keď som mal priazeň 500 tak som na jeden ťak vystaval 3 harpie a teraz to bude rýchlejšie ...
Táto zmena mi veľmi sadla
 

DeletedUser

Hosť
zmena je super ale k tym erinyam vyssie - Ak upravite ze budu aj lietat tak ten ich utok musite urcite zmensit :) inak by kazdy staval len ERINYE !
 

DeletedUser

Hosť
Ja nie :D Mantikor má útok tiež 945, čo nie je až o toľko menej... Navyše erinya spotrebuje 55 populácie, mantikor 45...
 

DeletedUser4034

Hosť
lietajúce erinie ...............
ľudia zapojte zdravý rozum .....
To tu môžete pridať rovno nejakú strojovňu lietadiel a k vodným a pozemným jednotkám aj letecké :DDD
 

DeletedUser

Hosť
WirtuoZZ, nevidím v tom nic divného, že by létala.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Nebo dát mýtickým jednotkám hromadný bonus.. čím více jich je tím mají větší sílu.. samozřejmě že by měly mít, čistě matematicky, stejnou, vyšší nebo jen o trochu menší sílu v útoku/obraně oproti běžným jednotkám..
pokud bude mít např. minotaurus stejné útočné schopnosti v přepočtu na místo ve statku jako jezdec tak mu rázem může účiněji konkurovat.. a mýtické jednotky by měly být silnější než běžné.. silnější, ale dražší a na čas výroby náročnější i s ohledem na rychlost nárustu přízně.. a pak z nich bude ta pravá elita... a pokud budou mít hromadný bonus tak budou najednou více míchat kartami..

protože cena jde sama o sobě stranou pokud je prostě hromada práčat silnější než ekvivalentní počet kyklopů..
 

DeletedUser

Hosť
A viete, ktorá mýtická jednotka sa používa najmenej a ktorá najviac?
 

DeletedUser

Hosť
Sultán, s tým že mýtické jednotky by mali byť silnejšie ako normálne súhlasím, však sú mýtické. Ale ten hromadný bonus by zas len zvýhodňoval "SOLIAROV", kde by priazeň a ani vyššie náklady so všetkými možnými bonusmi neboli taký problém.

Ja by som ten bonus hodil skôr naopak, keď je jedna mýtická jednotka, alebo menej. Nenazval by som to bonusom, ale napr. nebolo by od veci, kebyže mýtické jednotky padnú neskôr. Pošleš útok 200 prakov, 50 jazdcov, 1 harpyu a keď padne tuším viac ako 50% či koľko jazdcov (keď tak opravte ma) tak padne aj harpya, čo by som v tomto prípade zmenil, nech harpya ako mýtická jednotka padne neskôr, možno až pri 90% stratách jednotiek podobných s rovnakou zbraňou. A pri obrane to bolo to isté. Pegas je asi najlepšia obranná jednotka, neviem, či teraz Kerberos nie je aj lepší, ale v obrane by sa hodilo kebyže mýtické jednotky padnú neskôr, nech sa ich sila počíta aj v prípadných ďalších útokoch.
 

DeletedUser

Hosť
zajímavé.. jo.. beru:) silnější ať jsou a bonus/malus.. no? zvýhodnit hejno nebo ne? co na to ostatní??

a to že by měly být v první linii jo.. jasně:) ideál.. ostatně proto tam jsou.. aby podporovaly slabé, ne aby se dívali jak kmáni padají..
 

DeletedUser

Hosť
presne si to pochopil. Je to mýtická jednotka, tak musí vydržať dlhšie, ako obyčajné jednotky.

Ono by asi bolo najlepšie spraviť to na nejaké %. Teda ak podiel mýtických jednotiek v útoku, či v obrane dosiahne 10% budú umierať normálne, keďže ich je moc, ak by percento bolo asi 5, tak by začali umierať až pri 75% stratách, buď všetkých jednotiek, alebo s tou istou zbraňou a kebyže je podiel mýtických jednotiek len 1% a menej, padli by až pri 90% strate vojska.

Tie čísla uvádzam ako príklad, ako by to asi fungovalo. Kľudne by tie % mohli byť vyššie, všetko v závislosti od toho, ako často by sa začali trénovať v novom systéme hry mýtické jednotky.
 

DeletedUser3472

Hosť
pegas najlepšia obranna jednotka ? myslim že najlepší je kerberos potom minotaur a medúza..pegas je len rýchly a vie lietať..ale je to len moj názor
 

DeletedUser3139

Hosť
mne stačí ak bude erenya lietať a popka sa jej zníži o trochu...
 

DeletedUser

Hosť
Tak som si dal trochu námahu, aby som ti ten nezmysel vyvrátil.
Medúzu a Kerberosa ako tak pochopím lebo v obrane sú silnejší ako Pegas, ale Minotaur? Však ten je úplne na nič.
Pozri si koľko ktorá jednotka stojí surovín a aj v prepočte na jedného obyvateľa. Medúza je jednoznačne najdrahšia, dáš veľa surovín a ak padne, tak to zabolí viac, pričom Pegas je najlacnejší, suroviny u neho nie sú nikdy problém.
Priazeň pri týchto 4 jednotkách nie je moc rozdielna, ale aj tak je Pegas najlacnejší, aj keď priazeň neskôr problém nie je, skôr by som povedal, že na začiatku sa radšej oplatí vsadiť na toho Kerbera.
Pozri si aké majú obranné staty v prepočte na jedného obyvateľa a koľko všetkých spolu. Tam Kerberos vyhráva, keďže ho vytiahla tá obrana voči strelným zbraniam, potom je medúza, ktorá je univerzálna a za ňou je Pegas, ktorý má zas výhodu proti tupým zbraniam. Takže radšej by som uprednostnil Pegasa alebo Kerbera. Keďže na strelné zbrane máš dobrých šermiarov a na bodné luky v kombinácií s Pegasmi je to iná sila.
Takže suma sumárom, najlepšie je vyberať medzi Kerberom a Pegasom. Ale treba brať v úvahu, že Pegas vie lietať, teda nemusíš stavať ani transportné člny, ktoré by ti kradli populáciu pre obranné jednotky. Nehovoriac o tom, že je to asi najrýchlejšia jednotka v hre. Ak máš v neskoršej fázy hry viac miest a ide na teba útok, ktorý pôjde celkom krátko. Rýchlejšie tam prídu jednotky z ostrova a prípadné Pegasy z diaľky ako keby mali ísť medúzy a kerberi v člnoch.
Proste rýchlosť je v tejto hre asi najdôležitejšia :)

Minotaurus

Suroviny: 5100 (170) Priazeň: 202
Obrana:
sečné - 22,5
bodné - 10
strelné - 18,67
spolu = 51,17


Medúza

Suroviny: 7500 (416,67) Priazeň: 210
Obrana:
sečné - 34,72
bodné - 24,16
strelné - 20,83
spolu = 79,71


Kerberos

Suroviny: 5750 (191,67) Priazeň: 230
Obrana:
sečné - 27,5
bodné - 10
strelné - 52,5
spolu = 90,0


Pegas

Suroviny: 3240 (162) Priazeň: 180
Obrana:
sečné - 45
bodné -12,5
strelné -15
spolu = 72,5
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
lanci pekne si to rozpísal, klobúk dole ak by som nejaký mala :D :D
 
Hore