lodny utok

DeletedUser

Hosť
ak ma obranca okrem normalnych lodi v obrane aj vybusne lode tak ak som to spravne pochopil tak kazda jedna vybusna lod znici jednu utociacu lod, ak by som poslal do utoku s mojou flotilou aj napriklad transporty aby som mal vacsi pocet lodi tak tie vybusne lode obrancu budu najskor utocit len na moje utocne lode a az ked ich znicia tak pojdu na transporty , alebo je to uplne o nahode ktoru lod zasiahne ako prvu

a druha otazka: ak tam ma tie vybusne lode aj normalne obranne lode, tak skor ako neznicim vybusne tak sa k boju z ostatnymi lodami ani nedostanem alebo ako to je?
 

DeletedUser

Hosť
Najprv prebieha boj normalnych bojovych lodi na oboch stranach. Ak obranca prehra, tak potom pojdu branit vybusne lode. Kazda znici jednu lod. Znicene lode su v takom pomere v akom bola utocna armada. Ak mal utocnik 20 birem 50 zapaliek a 30 trirem a obranca 10 vybusnych, tak sa znicia 2 biremy, 5 zapaliek a 3 triremy.

A myslim ze vybusne lode nevedia znicit utocnikove transporty. Takze utocnik sa vylodi aj keby si ich mal nekonecno. Ale naisto to neviem.

Viem vsak urcite, ze kym sa neznicia bojove lode, tak ani transporty. Ak utocnikovi prezije napriklad 50 lodi a 30 transportov a ja mam 20 vybusnych, tak padne len 20 bojovych lodi, transporty preziju. Mozno ze keby bolo 51 vybusnych, tak sa znici aj 1 transport.
 

DeletedUser19

Hosť
Výbušné lode nezničia ani transporty ani osídľovaciu loď, na 100%.

utoki.jpg
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
vybusne sa spravaju dost divne podla mna preto ich vobec nepouzivam (moj sukromny nazor na vybusne lode)
 

DeletedUser

Hosť
takze ked chcem obsadit mesto, a znicim obrancovi vsetky biremy v prvom utoku, a jemu tam ostanu uz len vybusne lode a transporty, a ja vyslem v dalsom utoku osidlovaciu lod, tak to mesto budem moct obsadit aj ked tam obranca vlastne bude mat nejake svoje lode??

a druha otazka: dajme tomu ze mu znicim vsetky normalne lode a ostane mu tam len napr. 30 vybusnych lodi a zopar transportov a poslem tam 1 hydru, znici mu tam vsetky tie lode ci nie? v simulatore mi to ukazuje ako keby ani ziadny suboj nebol
 

DeletedUser19

Hosť
Je to tak, daný útok bol podrobnejšie rozobraný tu.

Výbušné lode hydru nezničia, rovnako ani naopak. Transporty padnú iba v prípade keď obranca nemá žiadne pozemné vojsko.
 

DeletedUser

Hosť
Je to tak, daný útok bol podrobnejšie rozobraný tu.

Výbušné lode hydru nezničia, rovnako ani naopak. Transporty padnú iba v prípade keď obranca nemá žiadne pozemné vojsko.


ok, cize to mesto obsadim aj ked mu tam ostanu tie vybusne lode a transpy?? a co sa vlastne s nimi stane potom, vratia sa do nejakeho ineho jeho mesta alebo ostanu u mna??
 

DeletedUser

Hosť
ok, cize to mesto obsadim aj ked mu tam ostanu tie vybusne lode a transpy?? a co sa vlastne s nimi stane potom, vratia sa do nejakeho ineho jeho mesta alebo ostanu u mna??
no oni ti sice osidlo neznicia, ale aby si ho mohol prebrat, tak musis mat mesto prazdne a teda mu to vsetko znicit (ci uz zapalkami alebo triremami) - skratka takymi lodami, ktore ich znicit dokazu a potom mozes prebrat mesto...
 

DeletedUser19

Hosť
Jupo - vravíš nezmysly, tento útok potvrdil že výbušné lode zničiť netreba. Ide však o svet so vzburou.

ante - zmiznú
 

DeletedUser

Hosť
spravaju sa ako jednotky ked obsadzujes mesto a z tohoto mesta su nejake jednotky na podpore vonku a ty ho preberes tak tieto jednotky zmiznu lebo v podstate stratia majitela ty dostavas mesto bez akejkolvek jednotky
 

DeletedUser

Hosť
Ares, no dobre, vo svete so vzburov by to mozno bolo takto, ale pri alfe by sa predsa ten utok vratil, hram len alfu, takze som sa vyjadril ku alfe, a padlo tam lodstvo, takze by sa vratil, myslim, ze mame pravdu asi obi dvaja...
 
Hore