kultúra

DeletedUser4999

Hosť
Navrhujem upraviť cenu víťaznej procesie z 300 bojových bodov na 250 (+/-).

Všimol som si, že veľa hráčov uprednostňuje získavanie kultúry prostredníctvom mestských festivalov a nie samotným bojom.
Za súčasných podmienok je mestský festival "ekonomickejší"
Podľa mňa, ak by boli víťazne procesie lacnejšie, tak by sa viacej bojovalo.



Ešte ma napadla aj myšlienka trošku pritiahnutá za vlasy :D - v súčasnosti získava hráč za 1 ks padnutej nepriateľskej populácie 1 bojový bod ako pri útoku, tak aj pri obrane.
Možno by stálo za úvahu trochu viacej zvýhodňovať útočníkov, kedy by útočník získaval 105 % bojových bodov a obranca len 95 % bojových bodov.
príklad:

útočník pošle v útoku 100 hoplitov a do mesta kde má obranca 100 bojovníkov s mečom
útočník zvíťazí, tak by získal 105 % za 100 mečov = 105 BB
obranca pobije len 44 hoplitov, tak získa 95 % za 44 hoplitov = 41,8 BB po zaokrúhlení 42 BB

Prečo takýto návrh:
Podľa mňa by si útočník zaslúžil získať viacej BB hlavne ak sa jedná o značne zapodporované mesto, kedy sú straty u útočníka oveľa väčšie ako u obrancu.

Oba tieto moje návrhy majú spoločnú snahu o zvýšenie útočnej aktivity a trochu odbúrať vyčkávanie kedy niekto napadne mňa či môjho spolubojovníka, aby som tam následne poslal obranu a čakal, že pri pokuse o prebratie daného mesta z toho vytlčiem veľa BB. Pretože poslať do mesta čokoľvek "čo sa vie brániť" a len čakať koľko BB zarobím v podstate bez námahy sa nedá porovnať s tým, keď človek časuje útoky a snaží sa odviesť čo najlepšiu prácu pri útoku.

Prosím vyjadrite sa, poprípade uveďte (hlavne k druhému návrhu) čo by sa na nich dalo vylepšiť tak, aby sa to pozdávalo aj INNOGAMES a samozrejme aj Vám.

Ďakujem, za prečítanie a okomentovanie. Trošku som nedodržal vzor, tak ma za to neukameňujte :D
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Chápu snahu podpořit útočníky, ale nechápu přepočet na suroviny:) mohu získat hodně BB skoro beze ztrát pokud se mi dobře povede útok, proti útočnému nepřítele, nebo brutálně pohořím pokud vlétnu do betonu... takže přepočet je naprosto irelevantní..
ale zvýhodnění útočníků v době kdy se nechce bojovat chápu:)
 

DeletedUser4999

Hosť
Chápu snahu podpořit útočníky, ale nechápu přepočet na suroviny mohu získat hodně BB skoro beze ztrát pokud se mi dobře povede útok

v tomto máš pravdu, ale zdlhodobého hľadiska sa na to nemôžeš spoliehať, že budeš stále takto úspešný (ešte k tomu ak tam vpáliš naslepo). Mne išlo hlavne o to, aby si hráči povedali, že viacej sa im oplatí získavať kultúru bojom ako si ju kupovať surovinami :)

ten prepočet som tam dal len ako príklad hlavne preto, lebo bohužial vela hráčov to tak robí.
 

DeletedUser4379

Hosť
Ja by som to urobil to isté, ale presne naopak, teda by víťazná procesia by stála 500BB, pretože 300 je ako fakt pre lepších hráčov fakt málo... a samozrejme, že by to začalo na 300, ale zvyšovalo sa to... Tak by sa predĺžil aj svet a hráči by nezískali strašne rýchlo toľko miest. A Tiež nechápem tomu počítaniu na člny, keď si to prepočítaš na armádu, tak to je výhodnejšie..
 

DeletedUser4999

Hosť
zmazal som to prepočítavanie, nepochopili sme sa :)

Marshall, tvoj návrh by ešte viacej utvrdil hráčov v tom, že ak chcú mať viacej miest tak je lepšie nebojovať a robiť mestské festivaly. Vo výsledku by sa hra zmenila z bojovej stratégie na stavbárčinu. A ak mám hrať hru, kde budem hlavne stavať budovy, tak si zahrám niečo iné ako grepolis :)
 

DeletedUser4379

Hosť
Ani nie, pretože 500BB dáš v pohode v dvoch útokoch :) Ale veď sú tri typy ľudí, tí ktorí stavaj iba mesto a na armádu nekladú veľký dôraz, tí, ktorí robia aj aj a potom iba tí, ktorí stavajú iba armádu.
 

DeletedUser

Hosť
Tak proč navrhuješ něco co potápí snahu bojovat?:) delší svět? pomalejší nárůst měst?? to je to co tuhle hru dlouhodobě ničilo, a pořád ničí.. dlouhý svět.. lidé mají rádi rychlé světy právě pro rychlý rozvoj, ačkoliv pro pohodlnější hraní je lepší svět pomalý... pokud zrychlení zisku v podobě levnějších tanečků zrychlí rozvoj tak jedině dobře.. Pokud to bude motivovat k boji tak jedině dobře..
nikdy jsem nebyl špičkový bojovník, ale podporovat popkaření mi přijde špatně:)
 

DeletedUser4999

Hosť
Sultán, múdro, tak nejako to vidím s grepom aj ja. preto som niečo takéto navrhol. myslím že ten prvý návrh - lacnejšie procesie by možno stálo za uváženie. Samozrejme nenapísal som zlacniť napr. na 100 BB, pretože úplne by stačilo aj tých 250 :)
 

DeletedUser

Hosť
mne ako obranarke, sa nepaci ten prepocet, inac s ostatnym suhlasim :) so vsetkymi :)
 
Hore