hradby vs. katapult

DeletedUser

Hosť
Rada by som sa spytala, ci existuje nejaky vzorec na vypocet ucinnosti katapultu voci hradbam. Zaujima ma, ci je dane, o kolko katapult hradby znizi, ako to ovplyvnuje veza a co dalsie katapulty ovplyvnuju.

Je nejaky koefecient, ktorym sa da riadit pri ucinnosti katapultov??
A aky je rozdiel ak 3 katapulty idu na hradby napr. s urovnou 8 a tie iste 3 katapulty na hradby napr. s urovnou 20??

Dakujem :)
 

DeletedUser

Hosť
Co sa tyka bojov tak nam su nejasne zatial 2 veci. Utok katapultom a Prienik.

Veza zvacsi obranu o 10%. Tych 10% sa vynasobi nie scita (aby bolo jasne). A veza dokonca plati aj na namorne jednotky, nie len na pozemne, takze sa dost oplati.

Utok katapultov zatial nepozna nikto koho poznam ja. Jedine na co som prisiel ja je to, ze poskodenie hradieb zavisi od obrany proti strelnym utokom. Ak zorganizujes obranu zo sermiarov, tak ti zostane viac hradieb ako keby si dala do obrany hoplitov.
Neviem na akej urovni znalosti si z boja v Grepe. Ak posles utok roznych typov, tak aj obrana protivnika sa rozdeli. Ak posles 1000 tupy utok a 1000 strelny utok, tak je to pol na pol a obrancovi sa rata len polovica obrany proti strelnym a polovica obrany proti tupym. No a na katapulty ma vplyv az ta znizena obrana proti strelnym. Mozes poslat do utoku iny typ zbrane a tym zmensis strelnu obranu protivnika aby katapulty znicili viac. A to tiez nie je vsetko. Zistil som ze ked ku katapultom pridas aj prakarov, tak tiez znicis viac hradieb.

Viac zatial neviem. Skratka ide tam o obranu proti strelnym. Tupa a ostra obrana nema ziadny vplyv. Toto je zatial iste.

http://forum.sk.grepolis.com/showthread.php?p=8003#post8003
http://wiki.sk.grepolis.com/wiki/V%C3%BDpo%C4%8Det_boja
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
No neviem, určite sa v tom nevyznám tak ako ty wolfy, ale ak to s tými prakármi platí aj v simulátore, tak potom nemáš pravdu lebo som to skúšal.
 

DeletedUser

Hosť
dakujem pekne wolfy, idem si to este tak trikrat precitat a konecne zaspim, lebo mi to vytrvalo hlodalo v gebuli :D
 

DeletedUser

Hosť
Kolko si dal do obrany nepriatelov? Ak si nedal ziadneho, tak sa nedivim. Prakari nevedia nicit hradby. To vedia len katapulty. Prakari len "odlakaju pozornost" (takto to nazyvam ja) obrancov a obrancovaia pouziju menej strelnej obrany proti katapultom. Ale kedze si nedal obrancov, tak prakari nemaju velky vyznam.
 

DeletedUser

Hosť
rozumiem wolfy :) a uz tolko nevrc, lebo nezaspim od strachu :D
a preistotu opakujem: Hradby su posilnovane streleckou obranou. Katapulty su posilnovane prakermi, ktore kvazy odvadzaju pozornost obrany na nich a katapulty neutrpia taku ujmu.
A este posledna otazka: myslis ze sa viac oplati posielat katapulty alebo viackrat po sebe (samozrejme po dvoch hodkach) tam slahnut poseidonovo zemetrasenie??? vdaka :)
 

DeletedUser

Hosť
Aha, ja som zle pochopil, to čo si hore napísal. Pochopil som to tak, že prakári "zväčšujú" útok katapultov, kdežto ty si myslel "odlákanie". Chápeš ma?
 

DeletedUser

Hosť
Chapem foxnos.
rozumiem wolfy :) a uz tolko nevrc, lebo nezaspim od strachu :D
a preistotu opakujem: Hradby su posilnovane streleckou obranou. Katapulty su posilnovane prakermi, ktore kvazy odvadzaju pozornost obrany na nich a katapulty neutrpia taku ujmu.
A este posledna otazka: myslis ze sa viac oplati posielat katapulty alebo viackrat po sebe (samozrejme po dvoch hodkach) tam slahnut poseidonovo zemetrasenie??? vdaka :)
Absolutne zle!:p
Najprv musis vediet ako prebieha vypocet boja. Hlavne ide o boj v ktorom su pouzite viacere typy utokov a nie len jeden. Pozri si link na wiki, ktory som pridal. Ares to tam ma vysvetlene.

Potom ked to budes vediet, tak ja ti dam dalsiu vec (kym to nevies, tak nema zmysel citat dalej):
Obrana sa sklada z 3 prvkov: Obrana proti tupym, ostrym a strelnym.
Predstavme si to inak:
Obrana proti tupym, ostrym, strelnym a obrana proti katapultom (rovnako velka ako obrana proti strelnym). Tato zakladna obrana sa zmensi podla toho co utoci. Cim viac jednotiek ineho typu ako katapult ide do utoku, tym viac odlakaju obranu voci katapultom. Tak nejak si to predstavujem.

K vrcaniu: Skus si predstavit ze je to pradenie.;)
 

DeletedUser

Hosť
Prosim ta wolfy, nehnevaj sa, jasom tak strasne unavena, ze ked som si citala ten tvoj posledny prispevok a uvedomila som si, kolko energie si do toho dal, ktora mne momentalne chyba, tak som sa normalne rozosmiala :D

Ale dobre. Pozrem link, nabalim na to tvoju poslednu info, ty budes na mna uz iba priast... vsetko vybavene :p
 
Hore