Dobytie dediny

DeletedUser

Hosť
Mam na ostrove 3 dediny a ked chcem dlšie tak mi piše že nemôžem nevie niekto poradiť
 

DeletedUser

Hosť
Splnil si podmienku minimalnej armady?
Ked si vyberies cudziu dedinu tak hore sa ti zobrazi taky modry pasik s cislami. Musis mat minimalne tolko vojakov kolko je tam napisane, az potom mozes dobyt dalsiu dedonu.
 

DeletedUser

Hosť
skusil som to piše mi že mam mať 23 a mam 15 prakov a 8 mečw a aj tak mi piše že nemôžem okupovať ďalšiu rolnicku dedinu ??
 

DeletedUser

Hosť
hej po tej ohnivej ruke to us bude moje alebo este musim čakat:confused:
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
no teda či ponej to mesto us bude moje??? Ktore osidlujem??
 

DeletedUser

Hosť
hej po tej ohnivej ruke to us bude moje alebo este musim čakat:confused:

Táto téma sa týka rolníckych dedín, ale samozrejme zodpoviem tvoju otázku. Ak dobývaš súperovo mesto a máš uňho povstanie (záleží aj na ktorom svete hráš), potom mesto musíš prebrať v čase, kým ešte beží druhá fáza povstania (teda kým ruka horí - nie skôr ani neskôr). Okrem toho musíš splniť aj ďalšie podmienky - voľná kultúra na ďalšie mesto, výskum Dobývanie a osídlovacia loď v Akadémii a podobne.
 

Melancholik

Member
tak to premna nezrozumitelne písal že som nepochopil a vylučne hram iba etu tak :..D:
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
a ked sa začne druha faza a jak sa mi vrati OL a vsetky jednotky tak mam znovu kliknut na hrača ktoreho osidlujem a mam dat utok a dat tam OL a vsetky pozemne aj bojove lode a dat utok tak to nejak ma bit????

Hej a ta OL musi dorazit presne nez ohniva ruka skonči??? :confused::confused::confused:
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Nie.
Priíklad: Ty vyvoláš povstanie o 07.00 ráno. Takže do 19.00 ti bude prebiehať prvá fáza povstania (ruka nehorí). Osídlovaciu loď musíš poslať tak, aby dorazila najskôr 19.01 a najneskôr 06.59 nasledujúceho dňa.
Osídlovaciu loď musia sprevádzať zápalné lode a prepravky s pozemnými jednotkami. Iba ak mesto úplne pred dorazením osídlovacej lode vyčistíš, tak mesto preberieš.
Dôležité: musíš mať kultúrne body na ďalšie mesto, vyskúmané dobytie a OL a osídlovaciu loď musíš poslať ako klasický útok.
Osídlovacia loď dobytím mesta zaniká. V dobytom meste ostanú všetky pešie a námorné jednotky, ktoré prežili a ty ich môžeš poslať naspäť cez Agoru, kde ich nájdeš pod kolonkou Obrana mesta v dobytom meste alebo Oddiely vonku v meste, odkiaľ osídlovacia loď vyrazila.
Snáď to bolo zrozumiteľné :)

pozn. tieto témy sú tu omielané nielkoľkokrát, stačí trochu vyvinúť snahu a nájsť si odpovede na tému dobývanie na fóre cez vyhľadávač. ;)
 

DeletedUser

Hosť
a ket zakladam uš tretie/stvrte deda to prve co mas na zacatku sa nerata mesto tak potrebujem 9 bodov kulturi vsetko čo si napisal tomu rozumiem:eek:
 

DeletedUser

Hosť
Na druhé mesto nepotrebuješ žiadne kultúrne body a na každé ďalšie potrebuješ o 3 body viac ako na predchádzajúce + vždy k tomu pripočítaj už dosiahnutú kultúru ;)
2. mesto - 0 KB
3. mesto - 3 KB
4. mesto - 6 KB (9 dokopy)
5. mesto - 9 KB (18 dokopy)
6. mesto - 12 KB (30 dokopy)
 

DeletedUser

Hosť
a na osidlenie musim poslat len zapalne lode? alebo aj ine druhi lodi.:confused:
 

DeletedUser

Hosť
a na osidlenie musim poslat len zapalne lode? alebo aj ine druhi lodi.:confused:

Aj iné lode. Pretože s osídlovacou loďou preberáš mesto, ktoré musí byť vyčistené do poslednej jednotky.
Príklad útoku s osídlovacou loďou:
1 OL
30 zápalných lodí
75 rýchlych prepraviek (s výskumom Kóje má 1 prepravka miesto na jednotky v hodnote 16 populácie)
300 vrhačov z praku
200 hoplitov
100 jazdcov
100 bojových vozov
 

DeletedUser

Hosť
Hradby

Zaujíma ma, či bude mať roľnícka dedina znova hradby, keď pri dobytí ich celkom zničím a dedinčania sa vzbúria.
 

DeletedUser

Hosť
Heh. Ked to zistis tak nam napis. :D Ale podla mna by mali ostat zburane. Aj vojaci zostanu mrtvi do druheho utoku, tak by hadam mohli aj hradby. Inak by posledna dedina bola privelmi silna.
 

DeletedUser

Hosť
Môžem sa opitať že keď mam podmanenu rolnicku dedinu tak mi druhy hrač na ostrove mi ju môže prebrať ????
 
Hore